Autor Tema: Collectable Minifigures Series 6  (Pročitano 4223 puta)

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Collectable Minifigures Series 6
« poslato: Januar 15, 2012, 09:38:59:pre podne »
Neću postavljati slike jer je sve već viđeno, samo kratka zapažanja:

1. Gray Alien - glava odrađena vrhunski, ali mi se čini da su mogli više da se potrude oko torza i da dodaju još neki Accessory.

2. Škotlanđanin (William Wallace) - Kosa je čudna, mnogo visoko stoji na glavi i neobično mi je što su se opredelili za tamno braon a ne reddish brown. Mač je vrhunski, taman koliki treba da bude. Što se mene tiče, mogu slobodno da batale stari mold mača i da ostave ovaj novi + gladijus koji ima gladijator. Print je previše taman, detalji se vide samo kad se figurica baš zagleda.

3. Spavalica - odlično urađena figura, neobično mi je što nisu stavili kraće noge pa da bude dete, ali je možda bio problem zbog printa nogu. Meda je sjajan.

4. Statua slobode - odlična, puno detalja, jedino malo previše specijalizovana po mom ukusu.

5. Desperados - dobar, ali prilično nepotreban. Tamno crvena marama je lepo sculptovana.

6. Flamenko igračica - ova figura kao da je zalutala u Collectable minifigove, ništa je ne čini posebnom. Oh well, uvek nije loše još jedna ženska figurica za grad.

7. Robot na navijanje - jako, jako, jako čudan izbor. Kapiram šta su hteli ali nisam siguran da je ovo bila dobra ideja.

8. Minotaur - mogli su da se ispruže i da daju duži štap pa da bude dvostrana sekira, ali je i ovako solidan. Šteta što glava ne može da se okreće jer je integrisana u krzno koje ide preko ramena. Ja bih na njihovom mestu upotrebio duže noge (kao kod Toy Story Woody-a).

9. Leprikon - simpatično, šteta što nisu dali prave zlatnike nego 1x1 round plejtove.

10. Legionar - Štit je od najbednije kineske platike u boji koju ne mogu da definišem. Šlem je isto od očajne plastike. Sjebali su i noge jer izgleda kao da sa zadnje strane nema ništa, tj. da je go. Uprkos tome, želim bar 20 komada.

11. Hirurg - zanimljiva figura, ali opet nisam ubeđen da pripada kolekcionarskim minifigovima.

12. Skejterka - DOKLE VIŠE?!?

13. Pink rendžerka - OK, premda skroz nepotrebno.

14. Mesar - vrhunski! Nova kapa, nova satara, stek, dobar print kecelje... jednom rečju sjajno.

15. Mehaničar - kao da je izašao iz Briljantina. Kofer za alat jako dobar, ali mogli su nešto kreativnije od francuskog ključa da mu daju (pogotovo jer je kvalitet plastike francuskog ključa... brrr)

16. Duh iz lampe - genijalan!

Kineska plastika je i dalje užasna u svakom smislu te reči.

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Collectable Minifigures Series 6
« Odgovor #1 poslato: Januar 15, 2012, 10:23:25:pre podne »
Citat: \"Sammael\" post=8350

11. Hirurg - zanimljiva figura, ali opet nisam ubeđen da pripada kolekcionarskim minifigovima.

Kineska plastika je i dalje užasna u svakom smislu te reči.


u pitanju je ženski hirurg, samo da napomenem...ako se pažljivo zagledaš u glavu, videćeš trepavice, koje su osnovna karakteristika svih ženskih minifigova...

što se tiče kvaliteta plastike, slažem se da je dosta loš...:angry:

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Re: Collectable Minifigures Series 6
« Odgovor #2 poslato: Januar 15, 2012, 10:25:36:pre podne »
Lepa recenzija.Nego koja je ocena?

Angeli

  • Gost
Re: Collectable Minifigures Series 6
« Odgovor #3 poslato: Januar 15, 2012, 11:07:44:pre podne »
zamisli zaludjenici koji kupe po par kutija ovih minifigurina... za par godina, pola ce biti rasklimano - ali sa druge strane, obicno su kolekcionari, a ne graditelji, i onda se i ne igraju sa njima, a pretpostavljam da ako se ne akaju da duze ostaju kompaktne (minifigurine)

jao njima ako lotr bude slicnog kvaliteta :) i nadam se da ce sto manje biti gumiranih delova, a sto vise od tvrde plastike :)

dalje se sve nekako nadam da ce zadrzati moldove iz minifig, pa da ce praviti kvalitetnije stitove, kose i sl

vec mozemo da vidimo, npr pite koje su bile sa klovnom sad su redovne u friendsima, kao i neke kose i sl. Telo duha npr bice u sundjer bobu, pa mozda bude kvalitetnije, rep od morske sirene u piratima kariba i slicno

jos uvek nisam drzao ni jednu od minifigurina u ruci, stim da hippo dobija sledece nedelje (ali znajuci njih, cena ce biti minimum 320 din po komadu, a koliko sam shvatio kocka je imala jeftinije, a na brickinku su po 1.5 ako uzmes svih 16

racunica je jasna, obicno uzmem desetak min9ifigurina ( nekih 6 do 8 razlicitih i po neki duplikat) - to je kod hippa 30e - a za iste pare mogu da dobijem 16 preko neta, sa sve shipingom... bah

jedino sto mije zao je sto nisam kupio zombija nikad... imao je kravatu, mislio sam \"ovo ne moze da se uklopi u moj svet\" - uklopio bi se :)

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Collectable Minifigures Series 6
« Odgovor #4 poslato: Januar 15, 2012, 12:14:33:posle podne »
Citat: \"vasa\" post=8353
Lepa recenzija.Nego koja je ocena?

Gledajući izbor figurica, mislim da su uboli 10/16, tako da ću dati ocenu 3 (od 5)

Gledajući nove accessorije, moglo je i bolje ali ima dosta noviteta. Recimo 4 od 5.

Kvalitet plastike 2.

Army building faktor je u samom vrhu kad gledamo prethodne serije (alien, škot, legionar, minotaur), tako da tu dobijaju ocenu 5.

Subjektivni korektivni faktor - duh iz lampe, spavalica, minotaur i mesar su toliko dobri da zaslužuju da malo podignu ocenu cele serije.

Ukupna ocena: 4

Sektaash

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.252
    • Pogledaj profil
Odg: Collectable Minifigures Series 6
« Odgovor #5 poslato: Januar 15, 2012, 06:21:28:posle podne »
mislim da ste vi odrasli mnogo strogi prema ovim figuricama.
sve su sjajne, a par su stvarno \"zvezde\".

treba napomenuti i da:
- spavalica ima dva lica (ono drugo je kao da spava) i da meda može da mu stoji na jednom stud-u.
- robot na leđima ima \"ključ\" za navijanje, koji nisam siguran da je ranije postojao.

aca

  • Gost
Odg: Collectable Minifigures Series 6
« Odgovor #6 poslato: Januar 16, 2012, 08:00:41:pre podne »
Ја само могу да се сложим за квалитет пластике, остало је добро...
Коме ли је пало на памет да жуте фигурице раде жути људи (а да нису Јапанци)? :doubtful:

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: Collectable Minifigures Series 6
« Odgovor #7 poslato: Januar 16, 2012, 11:41:32:pre podne »
Japanci za mene nisu zuti :-) kao Kinezi.

E sad, Angeli, 1.5 eura je cena ako se uzme pakovanje od 60 komada. Inace 1.85 eura je cena kad se uzme cela serija-svih 16.
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

Angeli

  • Gost
Re: Collectable Minifigures Series 6
« Odgovor #8 poslato: Januar 16, 2012, 12:13:35:posle podne »
ma lupio sam to :) otprilike, znam da se cene krecu tako ;)

Emerald Night

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.018
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Collectable Minifigures Series 6
« Odgovor #9 poslato: Januar 24, 2012, 07:39:22:posle podne »
Citat: \"Angeli\" post=8357
jedino sto mije zao je sto nisam kupio zombija nikad... imao je kravatu, mislio sam \"ovo ne moze da se uklopi u moj svet\" - uklopio bi se :)


Mislis ovog http://www.kupindo.com/Lego-kocke/9993282_Lego-Zombi :tongue2:

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Re: Collectable Minifigures Series 6
« Odgovor #10 poslato: Mart 03, 2012, 09:56:07:posle podne »
Moram da dodam da se uz ovog maliog zelenog vilenjaka dobija ovaj cup ,ali ono sto je super je to sto se na njega moze zakaciti ona rucica za kofe.