Autor Tema: Hogwarts express  (Pročitano 5386 puta)

Emerald Night

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.018
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Hogwarts express
« poslato: Decembar 22, 2011, 06:07:56:posle podne »
Dugo sam cekao na zavrsetak ovog voza, nabavka samog voza pa cekanje dodatnih delova sa BL-a. Sam voz me je pre par meseci izasao malo manje od 50eur sa transportom do BG-a sto je za razliku od 16000din. koliko bi me kostao kod nas 3x manje za isti set :wacky: .



Lokomotiva je pretrpela najvise izmena kako bih postavio nove tockove i PF M motor. Posto zbog sirine lokomotive i trenutnog nedostatka delova nisam bio u mogucnosti da postavim XL motor odlucio sam se za varijantu da u vagon za ugalj postavim train motor kao pomocni, IR resiver kao i custom bateriju od 9V.

Poredjenje Hogwarts express vs. Emerald Night




U lokomotivu sam kao i u ostale moje vozove ugradio custom svetla. Kada budem stigao ugradicu i svetla u vagone slicno kao sto sam uradio i na Emeraldu.


djile

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.247
    • Pogledaj profil
Odg: Hogwarts express
« Odgovor #1 poslato: Decembar 22, 2011, 06:13:34:posle podne »
Videh juce mislim na brickshelf slike i reko wooow, a sada tek vidim da je to nas covek
Fantazija je ovo, svaka cast
Nego reci mi jel sam ja preko tebe uzeo one PF delove na limundu pa smo uradili primopredaju na izlozbi?

Emerald Night

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.018
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Hogwarts express
« Odgovor #2 poslato: Decembar 22, 2011, 06:17:50:posle podne »
Prosle godine na izlozbi. Pa javio sam ti se je ove godine ali mi je delovalo kao da me nisi prepoznao.

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Hogwarts express
« Odgovor #3 poslato: Decembar 22, 2011, 06:22:07:posle podne »
i opet, i ovde ib jedan film super doshao, i fotke kako si odradio svetlo, i iskustva, da li se greju i tako ostecuju kockice, na koje baterije rade i sl :)

djile

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.247
    • Pogledaj profil
Odg: Hogwarts express
« Odgovor #4 poslato: Decembar 22, 2011, 06:34:29:posle podne »
Prepoznao sam te ali dosta kasno
Jos jednom da pohvalim rad...odlican je
Ako imas jos train kreacija ili ideja pucaj
Mi za sledecu izlozbu smisljamo kako da motorizujemo skretnice i rampe, pa ako imas savet uleci u posao, nadam se da voz neces rastavljati nego izloziti na nekoj od izlozbi (i do tada jos nesto napraviti)

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.811
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Hogwarts express
« Odgovor #5 poslato: Decembar 22, 2011, 06:37:30:posle podne »
Bas je super
MADA OVA ZELENA SVETLA IZGLEDAJU KAO GHOST TRAIN... :frozen:

Emerald Night

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.018
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Hogwarts express
« Odgovor #6 poslato: Decembar 22, 2011, 07:05:55:posle podne »
Necu ga rastavljati sigurno, hteo sa i ove godine da se prijavim ali su mi sitni delovi kasnili.

To sam ti jos onomad obecao ali nisam stigao imas da pogledas u mojoj galeriji http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=491783 primere kako sam to odradio stim sto postoji jedan problem radi mi samo kada su baterije skroz nove zato sam to prevazisao zamenom baterije za ispravljac na 9V.

Rampe sam poceo ali nemam vremena da zavrsim elektroniku koja treba da detektuje voz i spusti rampu. Motore sam zavrsio koristio sam neke stare skinute sa CD-roma.

Emerald Night

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.018
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Hogwarts express
« Odgovor #7 poslato: Decembar 22, 2011, 08:03:46:posle podne »
Evo islikao sam rampe u beta fazi radi dizanje i spustanje ali nisam zadovoljan elektronikom.



ostatak na http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=491932

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Hogwarts express
« Odgovor #8 poslato: Decembar 22, 2011, 11:05:02:posle podne »
Hehe, sjajno je...posebno sada kada stoji na sinama, gde mu je i mesto! :tongue2:

PS. Sam voz uzivo izgleda jos bolje... :wink2:
...и нестадох у измаглици...

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Hogwarts express
« Odgovor #9 poslato: Decembar 23, 2011, 09:37:27:pre podne »
voz je super, vidi se da si radio dosta na njemu...

skretnice sam video na brickshelf-u...ja sam ranije nešto slično pokušavao, al imao sam problem da prebacim prekidač na skretnici iz jednog u drugi položaj...
pošto vidim da na kupindu prodaješ linearne aktuatore, da li si sa njima pokušavao da odradiš taj posao?

Emerald Night

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.018
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Hogwarts express
« Odgovor #10 poslato: Decembar 23, 2011, 08:07:46:posle podne »
Probaj na ovaj moj nacin sa boljim odnosom zupcanika verovatno ce bez problema raditi i na baterije ako neces da koristis adapter za ~220V na =9V sa njim radi savrseno.

Nisam ja taj on je cini mi se iz Nisa, ja sam onaj drugi sto ima slican asortiman ali nema linearne aktuatore na prodaju :smile2:. Ja sam iz BG-a nasli smo se ti i ja jednom kod opstine NBG.

Linearne aktuatore nisam ni koristio nisam se setio ali sa njima bi trebalo da radi.

Emerald Night

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.018
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Odg: Hogwarts express
« Odgovor #11 poslato: Decembar 23, 2011, 08:15:17:posle podne »
Svetlo koje je korisceno prilikom slikanja je obican luste nista specijalno, sve je slikano sa blicom i iz ruke.

Sijalice se ne greju puno mada ih nikada nisam ostavljao dugo, povezane su direkno na bateriju preko koje se napaja i IR resiver. Baterija je klasicna od 9V sa DIY konektorom za PF preko koga se povezuje na resiver.