Autor Tema: SAVET  (Pročitano 1451 puta)

luka066921

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 86
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
SAVET
« poslato: Januar 05, 2017, 09:21:17:posle podne »
Počeo sam (ponovo, nakon detinjstva) odnedavno da se zanimam za lego i da lagano prikupljam setove za klinca koji ima godinu i po i bebca kojeg čekamo. Elem, ludilo u vidu oduševljavanja je uzelo maha, pa sam uzimao nešto i za sebe. A onda se dogodilo - snimio sam set 10193 i pokušao da ga negde nađem jer je on kao što je većini vas koji ste još duže i više u ovoj priči poznato, povučen i ne može se naći u slobodnoj prodaji. Nakon par meseci grčenja, odricanja, neretko i na uštrb sitosti (samo svoje!) sakupio sam kintu. E sad, burazer od strica je svojevremeno dobio sportsku stipendiju, zapalio u Njujork, završio škole i sad počeo da radi; pa sam došao na ideju da ga zamolim da ga uzme preko briklinka i prilikom prvog dolaska donese. I tu dođosmo do glavnog pitanja - kolike su šanse da ga ovi naši šakali na aerodromu ocarine i koliko bi to, ne daj Bože, iznosilo? Cena seta je oko 175-180 dolara.

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.698
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: SAVET
« Odgovor #1 poslato: Januar 05, 2017, 10:07:17:posle podne »
S obzirom da si im najavio dolazak, velika    :laugh:


Šalu na stranu, takve stvari nisu od interesa carinicima na Aerodromu, uglavnom jure skupu tehniku

mountainboarding serbia

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 534
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: SAVET
« Odgovor #2 poslato: Januar 05, 2017, 11:29:55:posle podne »
ne bi trebalo da to ocarine... nek ga strpa u torbu i nek ćuti. A ako ti ne treba kutija, lako se te kockice u kesama mogu ugurrati u prtljag, a oni neće praviti problem oko igračke... pogotovo što kad je bez kutije, ne mogu da skontaju šta je to (planove u jaknu ;) )
carinike više intresuje tehnika, igračke nisu problem, barem iz mog iskustva

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: SAVET
« Odgovor #3 poslato: Januar 06, 2017, 10:38:10:pre podne »
Šanse na aerodromu su stvrano male. Ja sam često nosio pun kofer raspakovanih kockica (jer ako te uhvate,  manje je zlo ako vide da nije spremno za dalju prodaju) i pravac kroz nothing to declare prolaz  :smilie:

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: SAVET
« Odgovor #4 poslato: Januar 06, 2017, 10:50:17:pre podne »
Za 1 set ne postoji nikakav problem, čak i ako je neotpakovan.

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Odg: SAVET
« Odgovor #5 poslato: Januar 06, 2017, 03:09:09:posle podne »
10193 има да се нађе за неких 120-130 евра у америци. Лично мислим да је све преко 160 евра много, само треба пратити лицитације
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

luka066921

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 86
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: SAVET
« Odgovor #6 poslato: Januar 06, 2017, 03:47:03:posle podne »
Дугме, хвала на одговору.
mountainboarding serbia, надам се да би и то упалило.
bnesty, хвала, твоја искуства јачају моје наде.
Sammael, твој ми се одговор највише допао. Што је баби мило то јој се и снило    :smilie:
Belgrade`s finest, покушаћу да урадим нешто како бих га се докопао по нижој цени, мада је брат којег сам задужио у озбиљној машини и нема времена ни да пиша до краја...
Људи хвала вам. Ако би га шакали царинили, колко би могло да боли? Да се припремим...

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Odg: SAVET
« Odgovor #7 poslato: Januar 06, 2017, 09:11:49:posle podne »
Па, буразерова обавеза би била једино да покупи пакет од поштара, и да га допреми у Србију. Твоја би била да висиш на нету, пратиш, гледаш, лицитираш, па кад убодеш, платиш Пејпалом.

Кад се добро организујеш, онда ти шакали више не падају на памет.  :wink:
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!