Autor Tema: pozdrav!  (Pročitano 3980 puta)

pekovic

  • Gost
pozdrav!
« poslato: Januar 26, 2011, 10:23:18:posle podne »
Cao svima na forumu!

Prvo da pohvalim ideju da se ovako nesto organizuje! Sad bas pregledah galeriju slika sa izlozbe, nisam znao da vas klub stoji iza izlozbe! Svaka pohvala za istu!

Zovem se Petar, imam dvadeset i kusur godina... jednu kutiju od cipela punu lego kocki =]

Odavno nisam kupovao nista od kockica, ali nameravam... citam kako ljudi ovde se opredeljuju , ako tako mogu da kazem, za kolekcionarstvo ili build-ovanje tj kreiranje... nisam bas siguran kojoj bi se frakciji priklonio.. uglavnom imam setove nekih 20-30 ali jednom sam kupovao od drugara iz inostranstva onako sta mi se dopalo... i fino se uklopilo... tako da videcu =]


imam par setova (uglavnom velikih) koje bi voleo sebi da pribavim, a sad sam i u situaciji... mada nisam siguran koliko je to \"ispaltivo\" dati par stotina eura za igracku...

to je to.. nadam se da nism bio preopsiran!

Veliki pozdrav svima

Sektaash

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.252
    • Pogledaj profil
Odg: pozdrav!
« Odgovor #1 poslato: Januar 26, 2011, 11:15:04:posle podne »
Dobro nam došao.

\"Isplativo\"?!?! mnogo je isplativije od davanja para za cigare, alkohol, prostitutke, drogu, školarine za fakultet i sl.

nadam se da ćemo se lepo družiti! :wink2:

Sale

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.288
    • Pogledaj profil
Odg: pozdrav!
« Odgovor #2 poslato: Januar 27, 2011, 05:26:40:pre podne »
Pozdrav i dobrodošlica!
U pravu je g Sektaash, 100%
A ja mislim, pošto je čovek pre svega društveno, ali i KREATIVNO biće,
a nismo svi muzičari, vajari ili arhitekte, ove fantastične kocke su NAŠ način druženja i stvaranja.
Tako da za šta god da se opredeliš-skupljanje, kreiranje ili oba, rekao bih da si na DOBROM putu...
I only work in black.
And sometimes in very, very dark...black!

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Odg: pozdrav!
« Odgovor #3 poslato: Januar 27, 2011, 08:50:52:posle podne »
Dobro nam dosao!!! :party:                                             Videces,kad das tih par stotinak eura za lego set ,tek tada ces videti lepotu LEGO-a.I ja sam se predomisljao ali kad sam kupio City Corner moj odnos prema LEGO-u se promenio (VIDEO SAM SVETLOST :amazed: ) i sad sam ,,zavisnik,,kockica i MOC-ovanja. :wacky:

przulj

  • Gost
Odg: pozdrav!
« Odgovor #4 poslato: Januar 27, 2011, 09:21:44:posle podne »
Citat: \"Sektaash\" post=1169
Dobro nam došao.

\"Isplativo\"?!?! mnogo je isplativije od davanja para za cigare, alkohol, prostitutke, drogu, školarine za fakultet i sl.

nadam se da ćemo se lepo družiti! :wink2:

Jadne \"školarine za fakultet\" u kakvom se društvu nađoše :sick2:
Nemoj te vaše Megatrendove da brkaš sa normalnim fakultetima, na kojima se organizuju LEGO izložbe i tako to :nerd:
Pekoviću, dobro ti nama došao, viči ako nešto ne valja, uživaj!

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: pozdrav!
« Odgovor #5 poslato: Januar 29, 2011, 07:07:43:posle podne »
dobro nam došao!

ulaganje u polovne setove je uglavnom dobra investicija jer im s vremenom raste cena...i to brže nego što dobija čovek kamatu u banci, ako mu je novac oročen na računu...:wink2:

Sax17

  • Gost
Odg: pozdrav!
« Odgovor #6 poslato: Februar 01, 2011, 08:30:44:pre podne »
Dobro došao :party:  Ako imaš novca, da možeš izdvojiti i priuštiti LEGO, nemoj ga zaliti, novac je ionako tu da se troši, zato ga je bolje potrošiti na stvari koje nas ispunjavaju i čine srećnim :wink2:

pekovic

  • Gost
Odg: pozdrav!
« Odgovor #7 poslato: Februar 01, 2011, 09:54:40:posle podne »
iskopao sam sve lego kocke iz kuce, uredno ih sredio odvojio po bojama i sl... znaci nista nisam `konstruisao`ili sklapao a zanimljivo mi je bilo bas :grin2:

ne znam odakle da pocnem s kupovinom.. po broju volana i tockova lako se da zakljuciti da su mi omiljeni setovi bili automobili, prevashodno iz town kolekcije...

svidja mi se 5571, uzeo bih ga, naravno ako bih naisao na neku razumnu cenu...interesuje me jel ima neko iskustva sa nabvakom ovog seta u skorije vreme?

hvala unapred i veliko hvala na dobrodoslici!

Sektaash

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.252
    • Pogledaj profil
Odg: pozdrav!
« Odgovor #8 poslato: Februar 01, 2011, 10:10:59:posle podne »
nesreća golema po pitanju 5571 :cry:
Đile (prešjednik) je imao jedan takav do pre mesec dana na prodaju i prodao ga je značajno jeftinije od najmanje cene na Bricklinku.

on će ti reće detalje.

djile

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.247
    • Pogledaj profil
Odg: pozdrav!
« Odgovor #9 poslato: Februar 01, 2011, 10:24:00:posle podne »
da otisao je za 15000din u vreme kad je na netu bio oko 23000din...srecom otisao je u sigurne ruke nasem clanu

Angeli

  • Gost
Odg: pozdrav!
« Odgovor #10 poslato: Februar 02, 2011, 05:20:20:pre podne »
Citat: \"Sektaash\" post=1169
Dobro nam došao.

\"Isplativo\"?!?! mnogo je isplativije od davanja para za cigare, alkohol, prostitutke, drogu, školarine za fakultet i sl.

nadam se da ćemo se lepo družiti! :wink2:

cigare (slazem se) :)
ali alkohol (umereno)
devojke (umereno)
drogu (cenzurisano)
i faks(totalno)
vredi bre :)

znas kako matori kazu \"sve si pare spisko na drogu i zene\" samo pravi frajer moze tada da pridigne obrvu i da doda: \"ispravaka: Lego i zene\"
:ninja:

nix7385

  • Gost
Odg: pozdrav!
« Odgovor #11 poslato: Februar 03, 2011, 08:52:48:posle podne »
Dobro došao!
Secam se kad sam ja startovao na starom forumu imao sam tada svega 5 nekompletnih setova, a sada ih imam oko 50 koji su bili omiljeni kad sam bio klinac. Zelim da se tebi i svakom novom clanu desi isto!
Inače, kod mene je zavrsio kamion iz Model Team serije 5571. Pa barem godinu dana sam razmisljao kako da ga kupim od Djileta. Iako to nije moja omiljena tema, kamion je jednostavno neodoljiv, detaljan i ogroman. Sastavio sam ga i stavio u stakleni regal, a tamo izgleda kao da nije od lega nego kao velika maketa, naravno kad se gleda sa daljine od 2 metra.
@pekovic:
imas slike sa izlozbe, pa prelistaj i pronadji slike na kojima su setovi iz model team serije i videces kamion.

pekovic

  • Gost
Odg: pozdrav!
« Odgovor #12 poslato: Februar 04, 2011, 01:21:47:pre podne »
video sam slike sa izlozbe, pre nego da sam saznao za forum.. naravno zapazio sam kamion =] to nije moglo da mi promakne =]

pravo da ti kazem i ja sam nekako najvise za kupovinu nekih starih setova o kojim sam kao klinac sanjao

bas sam danas kupovao lego - duplo, za poklon, da ne bude zabune i razgledao... retko da mi se neki set dopao.. nekako nije to sto je nekad bilo... ili mi je pak ranije sve to bilo vau =]

u svakom slucaju, hvala na odgovoru!

Sektaash

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.252
    • Pogledaj profil
Odg: pozdrav!
« Odgovor #13 poslato: Februar 04, 2011, 07:48:13:pre podne »
to je zato što u naše prodavnice ne dolaze setovi koji izazivaju VAU! efekat kod starijih od 14 godina.