Autor Tema: Baza kockica?  (Pročitano 1517 puta)

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Baza kockica?
« poslato: Jun 06, 2012, 01:31:09:posle podne »
Čini mi se da je o ovome bilo reči ranije, ali ne uspevam da nađem temu. Naime, u poslednjih godinu dana sam naručivao dosta pojedinačnih kockica za potrebe MOCovanja, a sada je stigao i BULK i voleo bih da imam neku evidenciju toga što imam (van kockica koje potiču iz setova). Da li koristite neku online/offline aplikaciju za ovu evidenciju?

djile

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.247
    • Pogledaj profil
Re: Baza kockica?
« Odgovor #1 poslato: Jun 06, 2012, 01:44:10:posle podne »
Mislim da tu brickstore moze da ti dosta pomogne
Nisam ga licno nikad koristio ali sam dosta njih na kockicama ispratio da ga koriste
Program ima varijantu da ubacujes setove koje imas i onda ti on popise delove koje imas (cak i visak delove navede), mozes da dodajes ovako kockicu po kockicu a mogu se cak i bricklink orderi direkt u njega uneti
Ako je neko koristio program i moze da da detaljnije informacije verujem da bi i drugima bilo dosta znacajno

Sale

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.288
    • Pogledaj profil
Re: Baza kockica?
« Odgovor #2 poslato: Jun 06, 2012, 01:54:17:posle podne »
Dokle god mogu da ih prebrojim za sat vremena, neću da pravim bazu :wacky:  

A i ovako se prijatno iznenadim kad shvatim da imam baš taj i taj deo, kad zatreba. :party:

Naravno da se češće ne-iznenadim kad skontam da gomilu toga nemam. :nerd:

Ali, će bude, nadam se. Koliki smo bili pre samo godinu dana-ehej, super smo! :grin2:
I only work in black.
And sometimes in very, very dark...black!

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Baza kockica?
« Odgovor #3 poslato: Jun 06, 2012, 02:24:54:posle podne »
Probao sam sad Brickstore ali koliko vidim on samo hendluje pojedinačne ordere sa BL, ne daje opciju objedinjene baze?

Postojalo je i nešto što se zvalo BrikTrak ali vidim da ga više nema.

Na kraju ću morati da napišem svoju aplikaciju, valjda BL API nije toliko komplikovan.

djile

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.247
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Baza kockica?
« Odgovor #4 poslato: Jun 06, 2012, 02:54:13:posle podne »
moze moze aplikacija...i zidane da nam odradi soft za bricklink do decembra i u fulu smo :grin2:

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Baza kockica?
« Odgovor #5 poslato: Jun 06, 2012, 03:40:00:posle podne »
Citat: \"Sammael\" post=12340
Probao sam sad Brickstore ali koliko vidim on samo hendluje pojedinačne ordere sa BL, ne daje opciju objedinjene baze?

Postojalo je i nešto što se zvalo BrikTrak ali vidim da ga više nema.

Na kraju ću morati da napišem svoju aplikaciju, valjda BL API nije toliko komplikovan.


kad sam ga koristio pocetkom godine dosta sam se zezao sa programom, dok nisam izvalio kako da uradim objedinjenu listu...ako me secanje dobro sluzi, trebalo bi da iskopiras novu listu i dodas je na baznu...ili tako neka forica...

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Baza kockica?
« Odgovor #6 poslato: Jun 06, 2012, 03:40:21:posle podne »
Zabagovao mi net i napravio dupli post... :bored:

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Baza kockica?
« Odgovor #7 poslato: Jun 06, 2012, 09:49:00:posle podne »
koristim \"Briskcstore\" i ultra sam zadovoljan

imam sledeci sistem: Folder koji se zove katalog lego kockica, i u njemu vise brickstore fajlova, jedan se zove \"baseplate\" drugi \"slope\" treci \"plate\", \"svetlucave\" (tu su mi sve trans), \"brick\", \"arch brick\" i sl

I ne upisujem sve kockice, samo one kojih imam vise, kao sto su crne i crvene- sto kaze Alexander.Ru, ako imam samo tri braon 1x2, necu ih ni upisivati :)

nekada sam znao napamet sta imam, ali tada su mi kockice stajale u jednu kutiju basic kockica :)

elem, mogu da zapakujem primere u zip i okacim negde...

Yanakin

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.109
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Odg: Baza kockica?
« Odgovor #8 poslato: Jun 07, 2012, 06:57:27:pre podne »
jel postoji varijanta da importujes brickset listu o onda da ti Brickstore \"izgenerishe\" situaciju po kockicama i bojama? mora da ima nesto na tu foru, cesto imam potrebu da proverim kolko neceg sigurno imam (a da pritom  ne listam za saki set bricklink inventory i lupam crtice)pa sad ako to znaci da cu da pomeram policu i trazim iza u prasini ili da razbijam neki moc... mozda kroz LDD ili Ldraw moze da se importuje?
"It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog."