Autor Tema: Početnici - pitanja, saveti...  (Pročitano 10232 puta)

duke

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.407
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Početnici - pitanja, saveti...
« Odgovor #45 poslato: Novembar 14, 2011, 10:04:24:posle podne »
Kakva je varijanta sa masinom za ves i kakvu hemiju, tj. prasak koristiti?

Rucno pranje ubi i fizicki i psihicki :bored:

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Početnici - pitanja, saveti...
« Odgovor #46 poslato: Novembar 15, 2011, 10:41:14:pre podne »
Kad je skidanje prasine sa kreacija u pitanju, meni je zena jos dok mi je bila devojka poklonila jednu od onih sirokih mekih cetkica za puder. Posto su mi sve kreacije pod obavezno cvrste (sorry Angeli, nema tananih zidova i neznih spojeva) onda mi je ta cetkica odlicna. Ima obim onog dela za ciscenje oko 3cm, i dovoljno je meka a cvrsta da se moze zapeti po coskovima...
...и нестадох у измаглици...

vaskrsije

  • Gost
Re: Odg: Početnici - pitanja, saveti...
« Odgovor #47 poslato: Novembar 15, 2011, 09:58:24:posle podne »
Za vikend spremam maanju kolicinu kockica koje cu oprati u masini za sudove na 45 stepeni. Spremio sam bele, crvene, par providnih da vidim dal ce nesto vredeti. Javljam rezultate

przulj

  • Gost
Odg: Početnici - pitanja, saveti...
« Odgovor #48 poslato: Novembar 15, 2011, 10:07:25:posle podne »
Mojne bijele sa \"šarenim\", primiće boju :laugh:

vaskrsije

  • Gost
Re: Odg: Početnici - pitanja, saveti...
« Odgovor #49 poslato: Novembar 15, 2011, 10:33:17:posle podne »
Masina za sudove je u pitanju, nije masina za ves. U konsultaciji sa zenom kaze na 45 stpeni mozes da mesas boje ne idu na iskuvavanje na 60 pa da pomesaju boje. U pitanju su stare kocke losije nece ispasti, probrao sam moze samo biti bolje.

aca

  • Gost
Odg: Početnici - pitanja, saveti...
« Odgovor #50 poslato: Novembar 16, 2011, 10:47:12:pre podne »
Што се тиче веша (ту сам експерт :wink2: ), боје се мешају само ако нека тканина отпушта боју и то нема везе са температуром прања.
Што се тиче коцкица, ако се праве од једнобојне пластике (ко их је секао или половио зна одговор) ни ту нема шта да се скине - могу само да се огребу или истопе. Ако издржавају 5% раствор хидрогена на сунцу, спремне су за свемир.:ninja:

Одрицање одговорности: све претпоставке у овом чланку су непроверене (осим веша) и плод фикције. Не одговарам за евентуалну штету која може да настане примењивањем или непримењивањем горенаведених упутстава.

vaskrsije

  • Gost
Re: Odg: Početnici - pitanja, saveti...
« Odgovor #51 poslato: Novembar 17, 2011, 09:03:41:posle podne »
Evo sad pogledah, proslo je tacno nedelju dana otkada sam se zalio za nedostatak dela u novom setu i danas u posti iznenadjenje, koverta sa delom.


aca

  • Gost
Odg: Početnici - pitanja, saveti...
« Odgovor #52 poslato: Novembar 18, 2011, 08:11:49:pre podne »
Мислим да су феноменално брзи, то је за сваку похвалу. Да си чекао и две недеље не би било много.

daulex

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 169
    • Pogledaj profil
Re: Početnici - pitanja, saveti...
« Odgovor #53 poslato: Novembar 18, 2011, 11:21:50:pre podne »
Zdravo

Ako je vec negde pricano o ovome ja se izvinjavam. :confuzed2:
Takodje ako sam nesto lupio nemojte mi zameriti. :shy:
Veoma sam se zainteresovao za lego vozove. Naravno mislim na ove elektricne.
Ono sto me muci su dve stvari:
1. Vidim da ima i starih setova sa vozovima, da li je standart sina oduvek bio isti?
2. Da li novi elektricni setovi (koji mogu odvojeno da se kupe) mogu da se ugrade u stare vozove?

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Početnici - pitanja, saveti...
« Odgovor #54 poslato: Novembar 18, 2011, 12:02:02:posle podne »
što se tiče vozova, postojalo je kroz istoriju više sistema i možda se varam, al mislim da su iste širine starih (pre 1991) i novih šina (posle 1991)

novi PF elementi za vozove mogu da se ugrade praktično u svaki voz, al je pitanje koliko ćeš modifikacija morati da praviš...samo čini mi se da su stari 4,5v i 12v vozovi uži od ovih koji su aktuelni poslednjih 15-20 godina, tako da će biti malo više muke za ugradnju novog sistema u njih (a da to pristojno izgleda)...što se tiče 9v vozova, tu ne bi trebalo da bude većih problema...

ovde imaš solidno odrađenu podelu voznih sistema, samo nemaš objašnjenja, pošto sajt nije tome namenjen...

daulex

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 169
    • Pogledaj profil
Re: Početnici - pitanja, saveti...
« Odgovor #55 poslato: Novembar 18, 2011, 12:33:26:posle podne »
Evo dobrog linka kako plasticne sine (novije) da napravis da budu kompatibilne sa 9V vozovima.
Sto ukazuje da su sine u svakom slucaju kompatibilne.


http://chrismeyer.org/projects/lego-train-track

Presretach

  • Gost
Re: Početnici - pitanja, saveti...
« Odgovor #56 poslato: Januar 14, 2012, 09:11:38:posle podne »
Pozdrav,
prvo srecna Nova 2012 godina, puno zdravlja i sarenih kockica i figura :).

Zahvaljujuci ovom forumu vlasnik sam dva seta (i jos par kojih nisam kupio na forumu)
Lego 6090 i njinjago (onaj sa motorom).
Posto sam pocetnik i jos imam dva klinca (3 i 6 godina), prvo sam dao klincima da se \"zezaju\" sa kockicama od 6090 i sad kad dodje vikend sednemo i polako sastavljamo.
Dok su se igrali (ovde u Beogradu i u selu) izgleda da smo neke kockice zagubili :( .
Prvi pa muski set i nisam obracao paznju nego u kesu kocke i tako par puta.
Za sad nekako premoscavam crne umesto sive i tako, ali na kraju bice manjka :), jos mi fali i onaj plavi krov sto ide na ona vrata od duha (6x6)i dve zastavice male plasticne (to je za sad).
Da ne budem pogresno shavcen, komplet sam dobio sa svim kockicama, nego mojom nemarnoscu sad su tu negde :).

Vidjao sam po prodavnicama kantice sa lego kockicama, da li su oni resenje?
Drug mi je rekao da na N.Beogradskom buvljaku ima da se kupe delovi za male pare.

Ima li resenja?

Sektaash

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.252
    • Pogledaj profil
Odg: Početnici - pitanja, saveti...
« Odgovor #57 poslato: Januar 15, 2012, 11:01:26:pre podne »
ima više rešenja za tvoj problem:
1. (i najbolje) s obzirom da imaš malu decu, tek ste počeli da im kupujete kocke, planirate da nastavite tako: zaboravi na to da ti svi setovi budu kompletni! prosto, s kupovinom novih setova popunićeš ponešto što ti fali, ali se pomiri s tim da ti nikada neće svi setovi biti kompletni i sastavljeni. još je važnije da na decu ne nabaciš psihološki pritisak da moraju da paze na gubljenje kocaka (naravno da moraju, ali da ih nećeš pogubiti ako izgube poneku :wink2:  ). razlog za nesekiranje leži u rešenju broj 2.
2. svaki deo koji je proizveden u poslednjih 20 godina (praktičo svaki koji je proizveden) može da se nađe na Bricklink.com. pogledaj taj sajt i po forumu ima uputstava kako se nabavljaju delovi odande.
3. nalaženje na buvljaku je vrlo malo verovatno. to možda uspeva samo nekom ko redovno obilazi buvljak, pa mu uspe 2 puta u godinu dana. ranije ih jeste bilo po buvljacima i NBgd i PA.
4. kutije s kockama mogu da budu rešenje, a i dobra su fora za malu decu jer gubljenje jednog dela ne ometa ništa. problem je da ćeš teško ubosti neku kofu da ima baš taj deo koji je tebi zafalio. spisak delova po setu proveravaš na peeron.com.

nadam se da sam pomogao.

p.s: dobrodošao na forum Skockanih i slobodno pitaj sve što ti treba i ubuduće.

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Početnici - pitanja, saveti...
« Odgovor #58 poslato: Januar 15, 2012, 11:13:23:pre podne »
seektash (sa svojim milim child-responsible nikom:)) je sve rekao :) nego, da se nadovezem, u madjarskoj na pijaci imaju tesge gde stoji lego, kao jabuke i pomorandze, dodjes, i on ti izmeri pola kile, kupis i to je to :) u Budimpesti, na jednoj od pijaca, cak cetiri tezge :) (to je onaj od kojeg koki kupuje kockice)

zamisli kako dobar trip, zena ujutro krene na pijac, kupi sir, jaja, mleko, banane i dok spavas napravi dorucak, a pored klope stoji kesa sa mesanim lego delovima, i ti dok klopas prebiras sta si sve lepo dobio ;)

(disklejmer: to ne znaci da zene moraju da rintaju i prve ustaju, nego je ovo primer povezanih gestova:)))))

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Početnici - pitanja, saveti...
« Odgovor #59 poslato: Januar 15, 2012, 11:29:57:pre podne »
E za ovo pranje u sudo masini posto kod moje mame moze ispod 40 stepeni ali me zanima da li zavisi sta stavi unutra ona koristi onaj finish tablete kao neke i to pa me zanima da li ce to ostetiti kocke posto temperatura nije problem vise.
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/