Autor Tema: Djapetovi MOC-ovi  (Pročitano 32596 puta)

Dzoni

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.003
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #90 poslato: Mart 26, 2012, 05:45:44:posle podne »
Ah da tu su slepi mis i vestica. Ja se bazirao na kontrukciju, pa i ne primetih da su oni iz fantazi sveta.
Iako se radi o fantazi svetu trebalo bi da se ispostuju neki zakoni fizike, jer to daje lepsi utisak, bar meni (ne mislim ovde na tvoj moc vec uopsteno kad neko pravi nesto u fantazi svetu, npr. film, PC igru ili lego moc-ove).
Deblji stubovi bi poboljsali realnost (koa sto si i ti rekao), a mozes da ih i malo prosiris pri vrhu na obe strane, pa da izgledaju kao slovo Y

Djapeto

  • Gost
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #91 poslato: Mart 26, 2012, 06:09:40:posle podne »
Meni su ovo vrhunske fantasy slike, sad ukusi su razliciti. Prkose svim mogucim zakonima fizike pa time i gradnje. Mostovi nisu realni, vise u vazduhu skroz, neralni do bola, ali dobro cuce fantasy temi i ne bi bili tako mocni da nisu malo nerealni. E sad to je moje misljenje. I ovo sa Y ti je dobra ideja, razmisljao sam o tome, samo kockice kockice, hvala na savetima i interesovanju!






Angeli

  • Gost
Re: Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #92 poslato: Mart 26, 2012, 07:31:34:posle podne »
super je :) bes ono sto volim ;)
moram da ti priznam da sam razmisljao kako da napravim sledeci grad vise \"andjelastijim\", i takve stepenice su mi pale na pamet, ali sam mislio da ne bi izgledale dobro - sad sa tvojih fotki vidim da ustvari izgledaju super, prva fotka razvaljuje :)

problem kad napravis ovako nesto sjajno, ljudi ocekuju da sledeci bude jos bolji (spravom, naravno ;)

Djapeto

  • Gost
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #93 poslato: Mart 26, 2012, 07:55:40:posle podne »
Hvala Angeli! Ti si ekspert u ovoj oblasti, cak i logo imas za to na eurobriksu! Tako da tvoje pohvale imaju posebnu tezinu!

Verujem da si eksperimentisao sa ovim kruznim stepenicama, ti si majstor eksperimentisanja,inovacije i improvizacije :grin2:

Super je tehnika i sto se tice velicine MOC-a dosta zahvalna posto moze da se ide i u sirinu i visinu, dosta daje elasticnosti MOC-u.
Meni se posebno svidja izlged.
E sad te kockice, kockice! Da se podebljaju stubovi i prosaraju, da se malo prosara staza, okaci koja trava, ili recimo strasan Saletov savet da se napravi koja rupa i okace slepi misevi da vise, bilo bi mnogo, mnogo bolje ali polako ucimo i rastemo :grin2: to je car lega :grin2:

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #94 poslato: Mart 26, 2012, 08:54:48:posle podne »
Kako su japanci krenuli ovakve zgrade ce za 10-20 godina biti sastavni deo zivota,otprilike.:grin2:
Super su stepenice,i svasta bi tu moglo da se doda i uradi da izgleda vise nego mocno.Moze da se napravi da su od vatre i lebde u vazduhu angeli ce to najbolje znati kako da uradi ili da je led na njima ili bilo sta drugo zavisi koju oblast oces(mocvara,vatra,led,zemlja,itd...).Ja da imam vise kockica pa uf nebi prestajao da pravim i pravim takva cuda.:smile2:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

Djapeto

  • Gost
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #95 poslato: Mart 26, 2012, 09:55:29:posle podne »
Da da :laugh: i vilenjaci kad vide sta su Japanci napravili stanu pa zinu i pitaju se KAKO? :laugh:

Samo nisam se bas nagledao kruznog stepenista ni na moc pages-u ni na brickshelfu sve je pod pravim uglom, jedini vrhunski za koga znam koji nema veze sa zamkom nego stepenistem oko drveta je ovaj http://www.mocpages.com/moc.php/266263 ima sigurno jos koji, i ima polukrug u helms deep mocovima.

Au druze da je vise kockica :smile2:
s druge strane sto je rekao jedan deda kad su ga pitali za nedostatak navodnjavanja u Srbiji, kaze deda: Ako nema pameti dzaba sinko i kisa da pada :laugh:
i jos jedna stvar od ideja do materijalizacije je dug put, pri tome najmanje mislim na nabavku.

Ja volim tehniks ali ih nemam puno, video sam da imas strasnih setova i super su ti mocovi, volim robotiku od malena i isle su mi i prirodne nauke, ali ipak sam zavrsio studije drustvenih, mozda se jednog dana okusam na polju tehniksa, samo da je kockica svasta bi se tu moglo praviti, imam strasnih ideja, naravno treba i puno vremena, ali bice svega, polako :smile2:

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #96 poslato: Mart 27, 2012, 07:51:50:pre podne »
Kolko je do bola moccccccccccccc.:amazed: :amazed: :amazed:
Sto se tice technic-a mnogo je dobar probaj da se okusas.Sta da ti kazem.:grin2:
Ako ga imas malo iskoristi za obicne kocke jer je stvarno super kad se to spoji ja gledam sto vise da ga spajam kao onaj dwarf moc kula ima osnovu od technic gusenica i mnogo je kul to sam ukarao od jednog lika ali je njegovo drugacije.Ja kupujem sad star wars setove sa puno belih kockica da mogu da iskoristim za sneg u fantazi setovima i za tenk od technic-a koji ce da bude beo u star wars stilu.
Pogledaj set pirati sa kariba onaj svetionik ima toliko mnogo dobrih kockica za castle setove cak bolje nego oni zamkovi.

Ja sam na prirodnom smeru i jos me drzi ideja da se bavim nanotehnologijom samo da li ce se to ostvariti je pitanje inace robotika mi je zivot obozavam to.:grin2:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #97 poslato: Mart 27, 2012, 06:00:34:posle podne »
Covece, ovo je novo cudo u najavi! Ako ovako nastavis bice predobro! A moze da bude samo jos bolje...
...и нестадох у измаглици...

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #98 poslato: Mart 27, 2012, 06:29:14:posle podne »
Ja sam ti vec rekao sta mislim.Ovo ce biti bas dobro kad bude zavrseno!

Djapeto

  • Gost
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #99 poslato: Mart 27, 2012, 06:35:43:posle podne »
Hvala ti brate Acidum-e! Nema te nesto, sigurno obaveze?

Ti si opasno dobar mocer, bas volim tvoje kreacije, tako da ovo posebno prija!

Zasto ne stavis sve kreacije na jedno mesto, stvarno imas dobrih mocova, pocevsi od nagradjenog od starne Brickenburga, sa istorijskom temom koju si odabrao - prvi let aviona, pa one zimske carolije, pa onaj veliki mocni brod sto se ubismo da pogodimo ime :grin2: pa sad sa izlozbe ona kula i onaj veliki robot...?

Jos jedno pitanje, sta se novo krcka u Acidum kuhinji? :grin2:

Sad da ne ispadne da volim samo pohvale, dobio sam dosta dobrih saveta sta da izmenim i poboljsam a to je zlata vredno, jedino na sta kod nas treba obratiti paznju kod predloga je da je nas standard nikakav i moc budzeti skromni pa su skupa resenja fakticki neizvodljiva za mene a verujem i za sve kod nas. :sad:

Djapeto

  • Gost
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #100 poslato: Mart 27, 2012, 06:38:28:posle podne »
Hvala Vaske stari druze! :grin2:

Ajde strebaj za prijemni i dobru srednju da upises pa cemo na raspustu da se bacimo malo na srpsku srednjovekovnu tematiku.

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #101 poslato: Mart 27, 2012, 06:56:01:posle podne »
Kako mogu da vidim acidiumove kreacije i od vas ostalih na jednom mestu.POsto savine i angelijeve pratim redovno.A pare su najveci problem treba ce mi pomoc oko izabira setova za rodjus za par dana pa da mi pomognete jer kupujem star wars i technic a da mi star wars koristi i za fantazi mocove pa se javite na pp ko bi pomogao ne odlucan sam,a imam otprilike odredjen budzet.:grin2:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

Djapeto

  • Gost
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #102 poslato: Mart 27, 2012, 07:36:24:posle podne »
@ TechnicKing

Pa koliko znam, bilo je ovde price o tome, imas dve prakse da svaki moc ima svoju temu ili da svaki mocer imas svoju temu pa tu kaci sve kreacije. I jedno i drugo ima prednosti i mane iako sam ja vise za ovaj drugi model. Treba da se moceri obrate moderatoru sa zahtevom da to sve ujedini, valjda tako.

Sto se tice saveta sa SW setove sa mogucnoscu fantasy castle primene okacicu ti u tvojoj rubrici ili cu ti poslati PP, kako god hoces, mada ne znam sta bi ti trenutno rekao ali bas cu da pogledam, bas me interesuje sta bi tu moglo da bude super fantasy kupobina.

Djapeto

  • Gost
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #103 poslato: Mart 31, 2012, 12:05:44:posle podne »
Novi stubovi i osvetljenje :grin2:

i par sitnih korekcija














vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #104 poslato: Mart 31, 2012, 12:28:10:posle podne »
Ovo ce biti predobro!