Autor Tema: PayPal u BiH  (Pročitano 1312 puta)

duke

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.407
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
PayPal u BiH
« poslato: Avgust 02, 2012, 10:48:39:posle podne »
Evo danas sam otisao do Raiffeisen banke u Banja Luci da ih pitam o mogucnosti otvaranja racuna (dobijanja kartice) za drzavljane Srbije i dobio sledece odgovore:

1. Da bi ste dobili kreditnu karticu, morate da ste zaposleni u BiH :bored:
2. Da bi ste dobili debitnu karticu, potrebno je otici u opstinu (u gradu u kojem mislite otvoriti racun) da vam ovjere kopiju pasosa i da onda to predate u banku :wacky:

Varijanta 2 je mnogo laksa :smile2:. Zena na salteru me uvjeravala da se sa njihovom debitnom karticom moze otvoriti PayPal nalog i da nema nikakvih problema sto nije kreditna. Iskreno, ovo bi trebalo jos jednom provjeriti

Naravno, ovo vrjedi samo za punoljetne.

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: PayPal u BiH
« Odgovor #1 poslato: Avgust 03, 2012, 06:59:50:pre podne »
Hvala puno za info, čim probaš opciju 2 uspešno - javi!

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: PayPal u BiH
« Odgovor #2 poslato: Avgust 03, 2012, 07:24:47:pre podne »
I mene interesuje ovo jer imam rodbinu tamo pa kad iduci put budem posecivao da uzmem i ja debitnu. Sto se tice transfera sredstava, da li moramo da uplacujemo tamo ili je moguce raditi transfer iz neke nase banke? I koliko kradu za \"uslugu\"?
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

zidane

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.710
    • Pogledaj profil
Re: PayPal u BiH
« Odgovor #3 poslato: Avgust 03, 2012, 07:28:43:pre podne »
Mozda nije losa varijanta da se vidi kako stvari stoje u Komercijalnoj banci. Ona u RS postoji kao i kod nas ovde, mozda su nekako i uvezani. Kada budem isao za Banja Luku videcu da ih priupitam.

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: PayPal u BiH
« Odgovor #4 poslato: Avgust 03, 2012, 07:33:38:pre podne »
Mi imamo rodjaka tamo koji radi u Hipo banci, on kaze da su sve banke potpuno nezavisni entiteti u razlicitim drzavama ali mozda postoji kojim slucajem NEKA koja dopusta lak transfer iz drzave u drzavu.
I mi cemo da pitamo ovog rodjaka detaljnije pa da uporedimo beleske!
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

duke

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.407
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Odg: PayPal u BiH
« Odgovor #5 poslato: Avgust 03, 2012, 06:34:54:posle podne »
Citat: \"Sammael\" post=13692
Hvala puno za info, čim probaš opciju 2 uspešno - javi!


Ja cu probati 3-cu varijantu :smile2: . Posto sam zivio jedno vrjeme u BiH imam mogucnost da izvadim i jedno i drugo.

Banke su ovdje nezavisne, tj. moralo bi se dolaziti makar do Bijeljine da se uplati na racun. Ista je situacija sa Komercijalnom. Danas kad sam menjao pare u Kom. pitao sam i njih za varijantu PayPal-a i oni su mi rekli isto sto i u Raiffeisen banci da se kopija pasosa mora ovjeriti u opstini. Razlika je sto oni daju neke GIFT kartice (ala debitne)