Autor Tema: Star Wars 2012 - 2020  (Pročitano 54363 puta)

legomanijak

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.043
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Star Wars 2012 - 2015
« Odgovor #375 poslato: Novembar 26, 2015, 07:50:56:posle podne »
super, odlicna prilika da se nabavi dosta Wooki-ja

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Star Wars 2012 - 2015
« Odgovor #376 poslato: Novembar 26, 2015, 08:22:24:posle podne »
super, odlicna prilika da se nabavi dosta Wooki-ja

to! par komada tvileka, tona vukija, i sl. Ziveli :D
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Star Wars 2012 - 2015
« Odgovor #377 poslato: Novembar 28, 2015, 09:34:06:posle podne »
Jos jedan set je predstavljen...


Dzoni

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.003
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Star Wars 2012 - 2015
« Odgovor #378 poslato: Novembar 28, 2015, 09:49:28:posle podne »
Sjajni delovi se dobijaju.

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Star Wars 2012 - 2015
« Odgovor #379 poslato: Novembar 28, 2015, 10:21:55:posle podne »
ljudi, prsli smo, gledamo delove a ne setove  :bored:
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

Sale

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.288
    • Pogledaj profil
Odg: Star Wars 2012 - 2015
« Odgovor #380 poslato: Novembar 28, 2015, 11:17:10:posle podne »
Nije to prskanje nego najveći mocerski trip!
DELOVIIIII
Bravo!
I only work in black.
And sometimes in very, very dark...black!

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Star Wars 2012 - 2015
« Odgovor #381 poslato: Novembar 28, 2015, 11:19:45:posle podne »
Ok nisam pozvan da ocenjujem SW setove, ali sta je ovo, gledano kao set, delic nekog, ulaza u palatu !? A sto se tice delova, da nije skup zbog licence ovo bih kupio bar 10 komada, kakvi delovi za reljef  :smilie:

Dzoni

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.003
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Star Wars 2012 - 2015
« Odgovor #382 poslato: Novembar 28, 2015, 11:48:38:posle podne »
Ako ostavimo na stranu kolekcionarstvo, mislim da je prosečnom ljubitelju lega, a posebno deci jako bitno da se set sastoji iz gomile korisnih i raznovrsnih delova kako bi što više kreacija posle mogli samostalno da naprave.  :smilie:

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Star Wars 2012 - 2015
« Odgovor #383 poslato: Novembar 28, 2015, 11:52:36:posle podne »
Prosečnom kupcu LEGO SW setova ne bi ni na kraj pameti palo da pretvara dragoceni SW set u delove. Za neke druge teme je verovatno drugačije, ali kod SWa je kolekcionarski aspekt izuzetno izražen.


U svakom slučaju, već sto puta sam rekao, daleko je jeftinije ove delove nabaviti na BL nego kupovati set (kome je zbog licence i figurica cena dramatično veća).

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Star Wars 2012 - 2015
« Odgovor #384 poslato: Novembar 29, 2015, 12:02:17:pre podne »
Prosečnom kupcu LEGO SW setova ne bi ni na kraj pameti palo da pretvara dragoceni SW set u delove. Za neke druge teme je verovatno drugačije, ali kod SWa je kolekcionarski aspekt izuzetno izražen.


U svakom slučaju, već sto puta sam rekao, daleko je jeftinije ove delove nabaviti na BL nego kupovati set (kome je zbog licence i figurica cena dramatično veća).

Nikad mi nije bilo jasno da bas sve moze da se kupi jeftinije nego sam set.Ovo je lepa boja slopova,a pogledaj ovu tkaninu ili sta je vec koja se ubila za istoriske moceve.Mislim da bi trebao bolje da pretrazim BL,znam da kad sam uzimao delove za bagera pukao sam novca bas bas dosta. :smilie:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

Dzoni

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.003
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Star Wars 2012 - 2015
« Odgovor #385 poslato: Novembar 29, 2015, 12:15:17:pre podne »
Mislio sam prvenstveno na ljude/decu koji ne znaju za BL i BULK (ili su skupljali lego kad to nije postojalo), a i uopšteno prokomentarišem da mi je set dobar zbog delova i ne gledajući da li je SW, LOTR, castle, da li je licenciran ili ne. Ovaj se sad slučajno potrfio da bude žrtva. :grin2:

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Star Wars 2012 - 2015
« Odgovor #386 poslato: Novembar 29, 2015, 12:24:16:pre podne »
Nikad mi nije bilo jasno da bas sve moze da se kupi jeftinije nego sam set.Ovo je lepa boja slopova,a pogledaj ovu tkaninu ili sta je vec koja se ubila za istoriske moceve.Mislim da bi trebao bolje da pretrazim BL,znam da kad sam uzimao delove za bagera pukao sam novca bas bas dosta. :)
Pa ne može BAŠ sve možda da se nađe jeftinije, al nije ovo ništa toliko spektakularno (tan ili dark tan slopovi) a u setu ima 5 figurica, od kojih 1 ekskluzivna, samo to diže cenu seta ihaha...


Mislim, ne znam, da bi meni ovo bilo isplativo kao parts pack morao bih da kupim najmanje 10 komada i da onda jurim kome da prodajem figurice... 

SithLord

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 410
  • Pol: Muškarac
  • The Sith believed that conflict was the only true!
    • Pogledaj profil
Odg: Star Wars 2012 - 2015
« Odgovor #387 poslato: Novembar 29, 2015, 12:38:57:pre podne »
Iskreno set nije nista spektakularno,minifigovi su sjajni,a gradjevina ( maleni deo gradjevine ) sama po sebi nije nista posebno! Mislim da je greota davati tolike pare na sw setove i posle te delove koristi za moc,pogotovo ako su u pitanju neki legendarni brodovi. Sto se ovog seta tice mi ne bi bilo zao da to uradim,jer je set sam po sebi dobar samo zbog minifigova.

Dzoni

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.003
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Star Wars 2012 - 2015
« Odgovor #388 poslato: Novembar 29, 2015, 12:40:05:pre podne »

Mislim, ne znam, da bi meni ovo bilo isplativo kao parts pack morao bih da kupim najmanje 10 komada i da onda jurim kome da prodajem figurice...

Pa dobro, to je bar lako, Alenudr.zli   :laugh:

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Star Wars 2012 - 2015
« Odgovor #389 poslato: Novembar 29, 2015, 12:47:24:pre podne »
Nikad mi nije bilo jasno da bas sve moze da se kupi jeftinije nego sam set.Ovo je lepa boja slopova,a pogledaj ovu tkaninu ili sta je vec koja se ubila za istoriske moceve.Mislim da bi trebao bolje da pretrazim BL,znam da kad sam uzimao delove za bagera pukao sam novca bas bas dosta. :smilie:

Sto rece Nikola, kako koji. Ovaj set sigurno mozes kupiti u delovima jeftinije, jer su vrlo zastupljeni delovi i u drugim setovima, samim tim BL cena ne otkida, a figurice (citaj licenca) koje ne bi sigurno nabavljao nose bar 30% vrednosti prodajne cene. Npr ovaj Slope 75 2 x 1 x 3 kojim obiluje ovaj SW set kosta na BL pocev od 4-10 din zavisno da li je tan ili dark tan.


Kod redovnih setova, ne-licencnih, ako ih rastavis , dobices i gomilu delova koji ti verovatno ne trebaju za MOC i sl, pa ti se ne isplati da  kupujes setove zbog rastavljanja (naravno ukoliko ne rešiš višak da prodajes na bricklinku i sl pa ispadne vrlo povoljno rastavljati setove). Ja sam jedino kupovao prvi talas Harry Pottera i to one srednje setove do 200 kockica, sa pocetka 2000tih da ih rastavljam zbog delova za MOCj er sam uspevao po Bg-u da ih nalazim em po jako povoljnim cenama em su pojedini setovi imali 99% iskoriscenosti delova za razne kreacije (tad je bilo 3 uvoznika Lega i to je mnogo uticalo na asortiman i cene , na bolje)


I tu je onda ona opcija da setu ode cena 2x,3x od regularne i tad sigurno delovi na bricklinku je jeftiniji nacin da sastavis set (ukoliko zanemarimo da neki redak deo moze da ode preko 20 EUR kao kod Cafe Cornera)