Autor Tema: PaB  (Pročitano 4106 puta)

zidane

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.710
    • Pogledaj profil
Odg: PaB
« Odgovor #15 poslato: Avgust 21, 2012, 09:05:28:posle podne »
Veliki pozdrav za naseg clana foruma Stanislava, i jos jednom hvala ;)


Angeli

  • Gost
Re: Odg: PaB
« Odgovor #16 poslato: Oktobar 06, 2012, 09:59:28:posle podne »
hej drugari ;)
Znate da sam pokusao da razvijem mrezu ljudi u usa koji bi kupovali stvari iz PaB-ova, kada naleti nestodobro (ovo sve sa zeljom da dobijem listove 6x5 :)))

Nevezano za listove, mreza dobro radi. Case su 15$, a postarina za 7 casa je oko 50$, sto znaci 7$ po casi; iliti 15+7=22$ po casi, sto je 16.8 e po casi.

Taj decko (nije bas decko, moje god), nam moze uzimati bukvalno koliko pozelimo, i dao mi je imena dve radnje koje su mu u blizini, da mozemo proveriti sta ima na zidu koristeci brickbuilder ili kako se vec zove sajt; takodje, i on sam popise pa mi posalje sta ima na zidu. nazolast, kako sam banovan na eb-u, ne mogu da pristupim mejlu da vidim sta je napisao, koje us prodavnice, ali mogu da pitam

Mislim da je prilika dobra, pa ako zelite, mozete koristiti tu vezu; Vec smo uigrani, tako da koliko god da kupi pise da je cena 45$ (zbog carine).

A svo to na konto Vase koji je ponudio 20e za onaj top, a za dva topa moze dobiti dve i po case:) Kojecega:)

Naravno, kad je PaB u pitanu, najvishe se isplate sto manje kockice 1x1, 1x2, 2x2 i sl plejtovi, tajlovi i kockice (npr trans providne).

Paketi stizu za 6 do 10 radnih dana (uzas koliko je brzo :)))

Lik je toliko proveren (a i ja njemu), da mi kupi i posalje i pre nego sto mu posaljem pare, i sl.

Evo sta mi je uzeo u poslednjoj turi:
kakva su krila? :) to me bas zivo zanima:)))

elem, jedan od drugara iz gildova mi upravo salje:

    1x8 white tiles (jedna PaB solja, procenjuje na oko 300 do 350 komada)
    1x2 trans clear bricks (dve solje, i ovo sam TOLIKO zeleo:)
    1x2 trans clear plates (80% solje, oko hiljadu komada)
    trans-red 1x1 round bricks (cetvrtina solje)
    2x2 red tiles ( 1,3 solje)
    lime 1x1 round plates (177g, oko pola solje)
    trans-red 1x1 round plates (217g, oko pola solje)
    trans-yellow 1x1 round plates (213g, oko pola solje)
    orange 1x1 round plates (90g, cetvrtina solje)

120g je 1000 komada
sve zajedno je sedam solja

btw, ako nekome treba nesto od ovih kockica (u nekim normalnim kolicinama), moze dobiti na poklon.

Sve ono narucivanje koje sam pomenuo islo bi bez ikakvih provizija sa moje ili njegove strane.

Edit: pritom, poseban poziv onima koji su se javili kada sam prodavao kockice 1x2, kojima sam rekao da ce dobiti na poklon, a nisu se javili do sada ;) javite se

Takodje, za Vasu ima paketic za kockicama, na konto svog truda i super kreacija, da budu jos vise super. Brate, Vaso, javi se :) ja sammator covek, zaboravljam ;)

I Alexander.Ru imam nesto posebno za tebe: po sto trans 1x2 i 1x1 round, i desetak u crnoj boji

mali kamera takodje da se javi, samo preko roditelja, sa nekim dokazom da je polozio kao odlican prosli razred, i dobice minifigurinu

za sve ostale, tu su ove case po zaista sjajnim cenama i bricksy bricklink radnja, koja ima uvek istu cenu shipinga, ma koliko kila da kupis od sest (6) eura. Tu treba kupovati za do 49.9e vrednosti, zbog carine, ali isplati se ITEKAKO :) Ono sto narucim od njih kosta uvek 20 do 30 e postarina (koju oni plate, ne znam kako im se isplati, ali nije ni bitno, dokle god radi)

Okej, sad kad imamo kockice, ocekujem chuda za sledecu izlozbu ;) ili bar polet u temi \"sopstvene kreacije:))

Angeli

  • Gost
Odg: Re: Odg: PaB
« Odgovor #17 poslato: Oktobar 19, 2012, 11:56:27:posle podne »
kada kazu PaB zid, stvarno misle \"zid\" :)

ako se neko nadje u mogucnosti, evo adrese :
The LEGO® Store- Mall of America
164 South Avenue
Bloomington, MN 55425

Call • (952) 858-8949
Click • stores.lego.com

LEGO Creation Celebration at the Mall of America. Celebrating the 20th anniversary of the first LEGO Store to open in North America.


Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: Odg: PaB
« Odgovor #18 poslato: Septembar 26, 2013, 12:30:29:posle podne »
Citat: \"duke\" post=11801
Evo mali doprinos ovoj temi.
Na sajtu ispod mozete naci sta se trenutno nalazi u pojedinoj radnji u cjelom svjetu (Amerika, Kanada, Danska, Njemacka i Engleska). Naravno podaci o stanju nisu od Lega, al bi trebalo bar u nekih 80% procenata da je tacno.

http://www.brickbuildr.com/view/pab/

Nadam se da ce svima biti od koristi, a ako bi neko posjetio jednu od ovih radnji molio bih da nam da info o tacnosti podataka.


Da li neko ima nekog drugara u Americi, zapadna obala, ili negde drugde, da moze otici i kupiti PAB case na veliko, a zatim poslati na sestrinu adresu? Ona dolazi 9.10. i imam jos poprilicno mesta u torbi.. verujem da ima interesanata.

Izbor kockica u njenom gradu (San Diego) je vrlo slab:
http://www.brickbuildr.com/view/pab/side/off/85/

Nema sivih tileova, za ulicne modulare..
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

zidane

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.710
    • Pogledaj profil
Odg: PaB
« Odgovor #19 poslato: Septembar 27, 2013, 08:48:00:pre podne »
Bio sam u Budimpesti i posetio Arkad i LEGO monobrand store.

Cena male case je 3500 HUF (~11.5 EUR)a velika je 7000 HUF (~23 EUR). Ono što je pomalo neobično je da čaše nisu standardne koje se mogu naći u prodavnicama sa PaB već su malo veće. Miloš Emerald je bio ljubazan pa je napravio uporednu analizu i došao do toga da je ova madjarska čaša veća za oko 100 ml od odgovarajuće koja se može naći npr. u Beču.

Pakovao sam 3 čaše 2 velike i jednu malu i na to mi je otišlo oko sat vremena, potrudio sam se da to bas fino napakujem :)



Sadržaj ove moje čaše je otprilike ovakav:

2555 Dbg Tile Modified 1x1 with clip 330 kom x 4 din = 1320 din
2420 Tan Plate 2 x 2 Corner 26 kom x 7 din = 182 din
3069 Lime Tile 1 x 2 139 kom x 9.90 din = 1376
3069bpx19 Lbg Light Bluish Gray Tile 1 x 2 sa printom 69 kom x 4 din = 276 din
3957 Black Antenna 1 x 4 22 kom x 3.5 din = 77 din
6020 Light Bluish Gray Bar 7 x 3 with Double Clips (Ladder) 6 kom x 8 din = 48 din
3024 Trans-Green Plate 1 x 1, 3.5din x 140 kom = 490 din
54200 Trans-Orange Slope 30 1 x 1 x 2/3 288kom x 3.5 = 1000 din
4073 Trans-Dark Blue Plate, Round 1 x 1 Straight Side oko 500 kom x 3 din = 1500 din
3941 Trans-Light Blue Brick, Round 2 x 2 140 kom x 15 = 2250 din
3941 Trans-Neon Green Brick, Round 2 x 2 15 kom x 6 din = 90 din

Ukupno 1675 dela i 7411 dinara po nekim prosecnim cenama sa BL-a za used delove (kasno se setih da gledam cene za nove delove)

Yanakin

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.109
    • Pogledaj profil
Re: PaB
« Odgovor #20 poslato: Septembar 27, 2013, 11:46:33:pre podne »
aj ti to prospi da vidimo sta ima...
"It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog."

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: PaB
« Odgovor #21 poslato: Septembar 27, 2013, 12:11:29:posle podne »
54200 Trans-Orange Slope 30 1 x 1 x 2/3 288kom x 3.5 = 1000 din

Skupo je ovo ispalo
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

zidane

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.710
    • Pogledaj profil
Odg: PaB
« Odgovor #22 poslato: Septembar 27, 2013, 08:23:20:posle podne »
Mozda nisam bio dovoljno precizan.

Znaci ove cene koje sam stavio su prosecne sa BL-a. Sve sto sam ovde naveo je placeno 23 EUR-a.

:)

Emerald Night

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.018
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: PaB
« Odgovor #23 poslato: Septembar 28, 2013, 06:00:03:pre podne »
Citat: \"zidane\" post=28455
Bio sam u Budimpesti i posetio Arkad i LEGO monobrand store.

Cena male case je 3500 HUF (~11.5 EUR)a velika je 7000 HUF (~23 EUR). Ono što je pomalo neobično je da čaše nisu standardne koje se mogu naći u prodavnicama sa PaB već su malo veće. Miloš Emerald je bio ljubazan pa je napravio uporednu analizu i došao do toga da je ova madjarska čaša veća za oko 100 ml od odgovarajuće koja se može naći npr. u Beču.
quote]

Razlika izmedju Madjarske i original Lego PAB case je cak 250ml ili u gramima ~100g kockica.

Sa leve strane je Madjarska a sa desne strane je original Lego PAB casa obe napunjene sa 1l vode.

Ђапето

  • Gost
Odg: PaB
« Odgovor #24 poslato: Septembar 28, 2013, 08:56:30:pre podne »
Прво хвала на сликама делића и како се вешто пуно у чаше, и на информацијама о величина чаша по радњама!

Дефинитвно се исплати рекао бих. Додуше има ових делова и јефтинијих на БЛ него што је наведено ове као просечна цена по радњама у Њемачкој на пример али нема све на једном месту па дође транспорт тако да се исплати кад човек налети на делове који му требају у великој количини или да су ретки.

Јел буде делова коју су ретки и скупи по овим радњама? Или да их нема у тим бојама у сетовима?

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: PaB
« Odgovor #25 poslato: Septembar 28, 2013, 08:56:53:pre podne »
Hvala za info :) Dao sam sestri adresu, nadam se da ce da mi uzme bar dve pab case, ako ne bude imala puno posla... videcemo :)
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: PaB
« Odgovor #26 poslato: Novembar 16, 2013, 11:18:00:pre podne »
Дошао сам до закључка да две мале чаше (не рачунајући рупу у чепу) - дају исти садржај као једна велика чаша.

Eво слика:

1) Две пуне мале чаше, у једној су скоро све сиви глатки кружићи, а у другој чаши све помешано, 1х2, 1х4, 2х2 глатке плочице.


2) Просут садржај прве мале чаше у велику



3) Просута и друга мала - пуна чаша до врха


4) Чаша с поклопцем, и вози мајсторе!


Дакле, по мојој теорији, велика чаша се исплати, тако да ћу убудуће узимати само велике (ако имам кинту), , а шта пишу по нету и праве пдф-ове објашњења.. више верујем себи :) и стоунколдкрејзи-у :)


јер ипак, мала чаша кошта 9е, а онда би дупло већа требало да буде 18е, а уствари је 16е.
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

duke

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.407
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: PaB
« Odgovor #27 poslato: Novembar 16, 2013, 11:24:58:pre podne »
Za sicu jeste sigurno isplativija velika, ali treba napraviti probu sa brick 1x2 i liscem.

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: PaB
« Odgovor #28 poslato: Novembar 16, 2013, 11:31:07:pre podne »
Па паб је најисплативији управо за сићу, велике делове се не исплати узимати..
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

duke

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.407
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: PaB
« Odgovor #29 poslato: Novembar 16, 2013, 01:44:53:posle podne »
Ne bih se slozio posto sam svojevremeno uzeo oko 100 kom lisca u jednoj velikoj casi i dopunio sa tajlovima i round plejtovima.