Autor Tema: Lego me razocarao.  (Pročitano 1583 puta)

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Lego me razocarao.
« poslato: Maj 22, 2013, 08:45:55:posle podne »
E durgari ja da pokrenem ovu temu da vidim da li neko deli misljenje samnom.
Radi se o tome da sam nekidan slozio 42000 formulu,a danas 9396 helikopter.
Iskreno zadnjih godinu dana sam navikao na razliku u boji,ali sve cesce mi se desava da dva ista dela nisu iste velicine tj kad se spoji par i obicnih brick kocki a i ovih liftarma nije povrsina razva i negde se to cak vidi i golim okom sto akzu,a ne samo na dodir.
Iskreno mene to razocarava jer gledam da dam pare na nesto sto volim i sto je kvalitetno,a ne na kocke razlicitih dimenzija.
Inace za onaj deo od MF seta poslao sam legu da mi fali i sve i cak ni e-mail nisam dobio.

Danas sam pored toga sto sam odusevljen helisom nekako razocaran jer se bas vidi razlika u boji i kao da je i plastika evo bas liftarma od 15 rupa drugacija od onog od 13.
Iskreno ako ovo ne rese u skorije vreme ja cu stvarno prestati da kupujem lego.Nisam cepidlaka,ali ovo je meni krizna situacija.

Nadam se da nisam jedini.:cry:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Lego me razocarao.
« Odgovor #1 poslato: Maj 22, 2013, 08:46:50:posle podne »
Takodje razlika bele boje koja je negde krem a ne bela na Z-95 star wars setu me takodje razocarala.:angry:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.698
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Lego me razocarao.
« Odgovor #2 poslato: Maj 22, 2013, 08:53:40:posle podne »
meni takođe nije stigao deo koji sam prijavio kao deofmisan, a kasnije sam prijavio i da jedan fali u kutiji, tad su me i totalno iskulirali... :sad:

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Re: Lego me razocarao.
« Odgovor #3 poslato: Maj 22, 2013, 08:56:44:posle podne »
To je sve steta ,ali ne ttrebas ad napustis hobi zbog ovakvih situacija
Kvalitet je mnogo opao ..eee secam se mojih prvih setova kad sam se uvek hvalio sto na kuiji pise ,,Made in Denmark ,Czech Republic and Hungary...to su bila vremena...

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Lego me razocarao.
« Odgovor #4 poslato: Maj 23, 2013, 04:00:56:pre podne »
ljudi, bricklink. Uzmite delove koji vam fale tamo a delove fus kvaliteta probajte da zamenite sa polovnjacima istog tipa. Nekvalitetni delovi ce eventualno morati da se poprave jer su suvise velike pare u pitanju da bi se zezali
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

Yanakin

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.109
    • Pogledaj profil
Re: Lego me razocarao.
« Odgovor #5 poslato: Maj 23, 2013, 06:26:03:pre podne »
ne znam tacno na sta mislis ali obzirom da svi delovi imaju neku toleranciju (moguce da je kod liftarmsa veca nego kod technic bricksa), logicno je da kako se konstrukcija povecava (a formula je bash velika) da je sve veca mogucnost greske. pogotovo kod nekompaktnih modela (dakle avioni formuule i sl, kompaktnima smatram recimo kamione). zatim imas i puno panela  koji imaju sklonost da se vitopere (opet greska se umnozava). meni je sve to logicno da se desi, zato nikad ne kupujem takve modele posle jednog slicnog iskustva. probaj malo da zamenish delove, leva desna strana i sl, tako nesto i onda ti se \"iskompenzuje\".

a mogao bi i da izmerish ako te ne mrzi, bas me interesuje kolika je ta razlika izmedju dobrog i loseg dela.
"It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog."

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Lego me razocarao.
« Odgovor #6 poslato: Maj 23, 2013, 10:02:49:pre podne »
Bas cu da slikam da vidite sve delove od formule i helisa koji su losi a koji dobri.
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

Yanakin

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.109
    • Pogledaj profil
Re: Lego me razocarao.
« Odgovor #7 poslato: Maj 23, 2013, 01:27:47:posle podne »
ajde ali ko sto rekoh, mozda se po nekoj drugoj osi bolje uklope. a u kabinetu za fiziku sigurno imas mikromilimetarski nonojius sa zavrtnjem za merenje...
"It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog."

Angeli

  • Gost
Odg: Re: Lego me razocarao.
« Odgovor #8 poslato: Maj 23, 2013, 03:24:56:posle podne »
to i nije toliki problem kada su moldovi koji se godinama vec koriste, ako je deo \"uobicajen\" tj nije skup, lako ga narucis online

Ali sigurno ostane gorak ukus u ustima kad odvojis, za nase uslove strasno mnogo para za igracku, i onda se ispostavi da jedini izgovor koji imaju za takvu cenu - kvalitet - ustvari i nije onakav kakvim ga reklamiraju

I opet je cimanje da pishesh njihovoj sluzbi i da cekas nedelju, dve tri da dodje zamenjeni deo - a koliko je tek smor kada ti i ne odgovore na mejl...

Moram da priznam da kupujem uglavnom generisane kockice, i obicno stare, ali ono gde me TLG ubija u pojam su minifigurine: Imam minifigure koje sam dobio sa svojih 8 godina, igrao se neprekidno sledecih ... (racunam, uh, koliko ih je:)) 27 godina i i dalje se bolje drze i manje su rasklimatane od minifigurina koje sam kupio prosle godine, i koristio sam ih samo za mocove, tu i tamo pomerio polozaj za fotkanje i sl

Sada kada kupujem npr noge preko bricklinka kupujem samo koriscene, jer su nove mahom iz MFC serija (tj kineske), a ne mogu da ih prepoznam po slici ili boji.

Nema druge nego da taj deo dokupis preko bricklinka, i da se ne nerviras zbog politike firme koja zavisi od ljudi koji su bili klinci kao ti sada kada je lego pravio divne stvari koje pravi i danas, a nije pravio kompromise sa kvalitetom na konto zarade.

Iskreno, dizajn se roketirao do neba koliko je poboljsan :) I delova, i printova :)
...jedino sto bih ja voleo da mojoj deci ostanu sve moje lego kockice, i da onda ona te iste kockice proslede svojoj deci :)

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Lego me razocarao.
« Odgovor #9 poslato: Maj 23, 2013, 07:40:30:posle podne »
Ali vidite,znate sta je interesantno,a to je da npr eto iz iste godine unimog 8110 i super car 8070 imaju dosta istih delova ali pazi sad svi delovi su ok velicina ovo da nisu isti mi se tek sad desilo sa helisom.Ali opet je interesantno da kod kola ima odudaranja u boji npr crvenoj dok kod unimoga nema.Kod kola vidim ako se to moze nazvati razlika u materijalu delova dok kod unimoga sve kocke su nekako pune i odlicno uradjene,zuta boja pneumatika je fenomenalna,gume,sasije svetlo siva boja izgleda svetlo sivo.
Jedan od najlogicnijih i meni ok odgovora jeste da je unimog do ove godine dok nije izasao 42009 sa 2600 delova bio najveci lego model ikada.To bi bilo sve sto imam da kazem u vezi sa tim.:grin2:

Znas kako ja nisam bogatas ali,nisam ni siromah.Roditelji mi daju para za lego koliko su u mogucnosti i jos ako dobro ucim(sto nisam odavno :laugh: ) uvek me nagrade.Ja takodje svaki dinar od rodjendana i dzeparca ja odvajam za taj lego i nemam para da pored npr sad 170 jura koje sam dao na formulu i helis,a da nije bilo stonecoldcrazy-ja dao bi ko zna koliko vise,nemam nameru jos da jurim stare delove po bricklinku da bi bio zadovoljan,a ove da prodajem.
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

kamera

  • Gost
Re: Lego me razocarao.
« Odgovor #10 poslato: Maj 24, 2013, 06:42:28:pre podne »
lego ce morati da se potrudi da odrzi ugled najbolje kompanije sa kockicama :bored:

Nicklord

  • Gost
Odg: Re: Lego me razocarao.
« Odgovor #11 poslato: Maj 24, 2013, 08:07:38:pre podne »
U ovom mom 4x4 svi beli delovi su iste nijanse, izgleda da sam imao srece :D

aca

  • Gost
Odg: Re: Lego me razocarao.
« Odgovor #12 poslato: Maj 24, 2013, 09:15:33:pre podne »
Ја сам их већ грдио на неким темама, али:
Citat: \"vasa\" post=23836
To je sve steta ,ali ne ttrebas ad napustis hobi zbog ovakvih situacija