Autor Tema: Prenos Lega avionom  (Pročitano 1150 puta)

Dardanel

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.251
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Prenos Lega avionom
« poslato: Septembar 16, 2015, 07:30:07:posle podne »
Uzeo sam par setova ovde u Holandiji i sada treba da ih odnesem do Srbije avionom... Ima li iko iskustva sa tim? Da li je bolje da ostavim u kutijama ili u kese? Ako ponesem i kutije hoce se skvasiti?

stonecoldcrazy

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 486
    • Pogledaj profil
Odg: Prenos Lega avionom
« Odgovor #1 poslato: Septembar 16, 2015, 11:40:28:posle podne »
Ako pada kiša jako dok utovaraju kofere (i ako to rade napolju) i ako ti koferi nisu dovoljno dobro zatvoreni, onda će se skvasiti. Ali ne samo lego i ne samo tebi :) Inače, ne razumem pitanje :D

Dardanel

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.251
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Prenos Lega avionom
« Odgovor #2 poslato: Septembar 17, 2015, 12:04:26:pre podne »
Mislim zbog carine :D

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Prenos Lega avionom
« Odgovor #3 poslato: Septembar 17, 2015, 08:35:03:pre podne »
Koliko si kupio toga? Ako je 2-3 seta niko ti neće to gledati. Ako je više, onda otvori sve kutije, istisni vazduh iz kesica i prepakuj ih sve u 1-2 veće kutije.


Kvašenje - leteo sam stotinama puta i jedini put kad mi se kofer pokvasio bilo je kada se u nekom drugom koferu koji je bio do mog razbila flaša vina. Koliko se sećam, i tada je samo kofer stradao, stvarima unutra nije ništa bilo (ali to verovatno zavisi od kvaliteta kofera).
« Poslednja izmena: Septembar 17, 2015, 08:36:43:pre podne Sammael »

Sale

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.288
    • Pogledaj profil
Odg: Prenos Lega avionom
« Odgovor #4 poslato: Septembar 17, 2015, 09:43:49:pre podne »
Pretpostavka je da je zabranjeno mokriti po prtljagu.
Ili nije?
Različite zemlje, različiti običaji
 :laugh:
I only work in black.
And sometimes in very, very dark...black!

stonecoldcrazy

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 486
    • Pogledaj profil
Odg: Prenos Lega avionom
« Odgovor #5 poslato: Septembar 17, 2015, 01:59:50:posle podne »
Mislim zbog carine :D

U tom slučaju nema veze kako ideš. Mislim da je max vrednost koja se ne ocarinjuje oko 95 evra. E sad, kolko se sećam na aerodromu u BG (ako tamo slećeš) vrlo često stoje carinici i zaustavljaju ljude koji idu na "nothing to declare" prolaz i traže da otvore kofere.

E sad, možeš da se napraviš fin/prost pa da kažeš da imaš lego ali da nisi siguran da li se to prijavljuje...

Dardanel

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.251
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Prenos Lega avionom
« Odgovor #6 poslato: Septembar 17, 2015, 05:44:28:posle podne »
Koliko si kupio toga? Ako je 2-3 seta niko ti neće to gledati. Ako je više, onda otvori sve kutije, istisni vazduh iz kesica i prepakuj ih sve u 1-2 veće kutije.


Kvašenje - leteo sam stotinama puta i jedini put kad mi se kofer pokvasio bilo je kada se u nekom drugom koferu koji je bio do mog razbila flaša vina. Koliko se sećam, i tada je samo kofer stradao, stvarima unutra nije ništa bilo (ali to verovatno zavisi od kvaliteta kofera).

Kupio sam 4 seta (1 poveca kutija, 1 srednja, 2 male), doduse mogu da ih podelim na saputnike :D

Ono sto se meni desavalo dva puta je da mi se nakvasi papir (sveske/novine) bez nekog ociglednog razloga, tj nista drugo ne bude mokro u torbi. Drugih puta nije. Moguce je da su lose samo rukovali time, nisam pametan :D

Pretpostavka je da je zabranjeno mokriti po prtljagu.
Ili nije?
Različite zemlje, različiti običaji
 :laugh:

Zavisi da li si naljutio pogresne ljude na aerodromu :P

Mislim zbog carine :D

U tom slučaju nema veze kako ideš. Mislim da je max vrednost koja se ne ocarinjuje oko 95 evra. E sad, kolko se sećam na aerodromu u BG (ako tamo slećeš) vrlo često stoje carinici i zaustavljaju ljude koji idu na "nothing to declare" prolaz i traže da otvore kofere.

E sad, možeš da se napraviš fin/prost pa da kažeš da imaš lego ali da nisi siguran da li se to prijavljuje...

Ovo je vec lepo znati :D Mene do sada niko nikada nije zaustavljao (mada nikada nista nisam pokusao da "prosvercujem"), ali nisam ni isao na BG aerodrom, vec samo u Budimpesti/Becu.

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Prenos Lega avionom
« Odgovor #7 poslato: Septembar 17, 2015, 06:04:45:posle podne »
Za 4 seta ti niko neće ništa reći, zaboga. Do 100 EUR vrednosti svakako možeš bez pitanja da uneseš, tako da ako imaš i saputnike... ne opterećuj se.

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Prenos Lega avionom
« Odgovor #8 poslato: Septembar 17, 2015, 11:21:18:posle podne »
Ja sam "svercovao" pun Samsonite kofer kockica kroz aerodrom, 2-3 poveca seta, doduse sve izvadjeno i raspakovano u obicne kese da ako otvore znaju da nije za prodaju vec licnu upotrebu i prosao sam kroz nothing to declare prolaz . Nisam delovao sumnjiv. Inace putujem sa plasticnim koferom vec 12tak godina i nikad nije imao priliku da se ukvasi  :smilie:

IvanV

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 373
    • Pogledaj profil
Odg: Prenos Lega avionom
« Odgovor #9 poslato: Septembar 17, 2015, 11:31:08:posle podne »
Razmišljam kako je papir uspeo da bude jedina mokra stvar i, ako ništa nije bilo prosuto ni po koferu ni unutar njega, jedino mi pada na pamet kondenz.

Na visinama na kojima lete putnički avioni spoljašnja temperatura bude oko -50°C, a u teretnom delu (upravo sam izguglao) može da bude ispod 10. Zamislivo mi je da usled hlađenja dođe do kondenzacije unutar kofera i da papir povuče vlagu.
« Poslednja izmena: Septembar 17, 2015, 11:35:36:posle podne IvanV »