Autor Tema: Cuvate li kutije od setova?  (Pročitano 3995 puta)

awesomenator

  • Gost
Cuvate li kutije od setova?
« poslato: Jun 26, 2011, 01:32:30:pre podne »
Pitanje za forumase, cuvate li kutije od setova ili ne? Da li i kutija deo seta i da li bi kolekcionar trebao da je sacuva?

zidane

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.708
    • Pogledaj profil
Odg: Cuvate li kutije od setova?
« Odgovor #1 poslato: Jun 26, 2011, 07:05:29:pre podne »
Kao kolekcionar mislim da su kutije, posebno starih setova, vredne i da ih treba čuvati ako postoje  uslovi za tako nešto. Mislim da svi kuburimo sa prostorom, ja bar imam problem i sa smeštanjem samih kockica, a kamoli kutija.

Skoro sve kutije sam bacio, pogotovu od malih setova. Ostale su mi neke stare kutije od velikih setova i njih čuvam uglavnom rasklopljenje na dnu ormana. Sa nekih sam isekao samo prednju stranicu i to je to.

Sale

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.288
    • Pogledaj profil
Odg: Cuvate li kutije od setova?
« Odgovor #2 poslato: Jun 26, 2011, 08:12:15:pre podne »
Kao i uopšte u kolekcionarstvu, što je predmet skupljanja i obožavanja kompletniji,
to je njegova vrednost veća. Materijanlna svakako ali pre svega emotivna
Činjenica da je nama, običnim smrtnicima, pogotovo na ovim prostorima,
lakše nabavljanje, čuvanje i svakako igranje bez kutija.
To, međutim, ne sme da nas obeshrabri i učini da se osećamo manje vrednim obožavaocima ovog hobija.

Po meni, ipak subjektivno gledajući, mnogo je važnije UMETI.
Mada nije loše ni IMATI :wink2:
Spram mogućnosti...
I only work in black.
And sometimes in very, very dark...black!

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Cuvate li kutije od setova?
« Odgovor #3 poslato: Jun 26, 2011, 10:03:22:pre podne »
Cuvam kutije od mog povratka Lego-u (od Rakshija). Cak stavise, cuvam i sve kesice sortirane po velicini... Neke kutije mi sluze za cuvanje uputstava, neke za kataloge, neke za kesice, neke za druge kutije, pa sve to spakovanu u veliku kutiju od Ferrari formule, a u drugoj velikoj kutiji od aerodroma mi stoje kutijice sa kockicama. I da, ona od 700 kockica mi je pogodna za gabaritne redje upotrebljavane delove koji mi malo idu na zivce (kabina aviona npr)...

...mada da se ne lazemo, ja imam nesrazmerno manje kockica od vecine ljudi ovde na forumu...

Mislim da cu poceti da ih svodim na prvu i poslednju stranu (ako ima zanimljivu alternativnu sliku), jer nisam toliko sakupljac setova koliko sam ljubitelj samih kockica i izgradnje...i igranja...hehe...
...и нестадох у измаглици...

aca

  • Gost
Odg: Cuvate li kutije od setova?
« Odgovor #4 poslato: Jun 26, 2011, 08:03:56:posle podne »
Ја чувам све кутије (ком 4), другачије не могу ни да замислим. Додуше, пошто су оне набављене средином седамдесетих година, те кутије су биле изузетно квалитетне, најпре би могле да се упореде са кутијама за накит. У поређењу са данашњим кутијама које су урађене од најтањег могућег картона и не верујем да могу да издрже акање више од неколико година. У ствари, толико су лоше да не могу ни да се слажу једна на другу.

lion knight

  • Gost
Odg: Cuvate li kutije od setova?
« Odgovor #5 poslato: Jun 28, 2011, 10:23:31:posle podne »
Kao kolekcionar setova, čuvam sve kutije starijih setova koje nabavim... I one su deo kolekcije/hobija, a i setovi su vredniji sa njima u svakom slučaju (uporedite cene na Ebay-u i BL-u starijih setova sa i bez kutija) :grin2:


Sektaash

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.252
    • Pogledaj profil
Odg: Cuvate li kutije od setova?
« Odgovor #6 poslato: Jun 29, 2011, 06:30:21:pre podne »
@lion knight:
nekako mi je promakla tvoja BS kolekcija. tek sad vidim da se razumeš u temu i imaš i Clasic Space.

a najviše mi se sviđa što imaš Star Fleet Voyager-a (my preciousss) koji sam i izlagao u Šumicama s onim hodačima i ostalim Space-om.

lion knight

  • Gost
Odg: Cuvate li kutije od setova?
« Odgovor #7 poslato: Jun 29, 2011, 08:05:57:pre podne »
Da, Star Fleet Voyager je stvarno sjajan set, uspeo sam povoljno da ga nabavim svojevremeno na Ebayu sa kutijom i uputstvom (u ono lepo vreme kada naša cenjena carina nije nikad naplaćivala carinu+PDV na polovne Lego kocke koje stižu iz inostranstva).
Kada smo već kod njega, evo za ljubitelje Space teme zanimljivog prikaza raznih varijanti tog seta (Mtron, Blacktron, Space Police, originalna Classic space kolor šema, Futuron, itd)
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=389183

I svi zajedno

Sektaash

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.252
    • Pogledaj profil
Odg: Cuvate li kutije od setova?
« Odgovor #8 poslato: Jun 29, 2011, 01:23:22:posle podne »
:confuzed2: :amazed: :love: :cry:

Matej Emperor

  • Gost
Odg: Cuvate li kutije od setova?
« Odgovor #9 poslato: Jun 29, 2011, 01:23:49:posle podne »
:korisni pao sa stolice:

prekrasno lion knight

vaskrsije

  • Gost
Odg: Cuvate li kutije od setova?
« Odgovor #10 poslato: Avgust 04, 2011, 09:48:55:pre podne »
Cuvam svaku kutiju plan gradnje pa idem toliko daleko da cak cuvam i kesice u kojima su bile kockice. :vampire: :wacky:
Da se odlucim da ne daj Boze ih prodam mogu da upakujem sve da bude skoro pa ko da je set nov. Bolesno ili ne ja cuvam.:smile2: