Autor Tema: Zupcanici  (Pročitano 6174 puta)

Bellerophon

  • Gost
Zupcanici
« poslato: Januar 09, 2011, 05:02:11:posle podne »
Pozdrav svima. Hteo bih da vas upitam da li znate da li je moguce kupiti samo setove zupcanika, i pneumatike kao sto sam ranije vidjao? ako i uspem da naletim na neku prodavnicu gde prodaju lego kocke, nikako da vidim da prodaju samo te delove.

hvala.

Sektaash

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.252
    • Pogledaj profil
Odg: Zupcanici
« Odgovor #1 poslato: Januar 09, 2011, 06:24:59:posle podne »
нешто најближе томе што желиш на нашем тржишту је био сет 8287-1: Motor Box ( http://www.brickset.com/detail/?Set=8287-1 ). чини ми се да је бивао око 3000,-. можда још увек може да се нађе у неком од Турбо Лимача.

за све остало ту је http://www.bricklink.com/ :wink2:

Bellerophon

  • Gost
Odg: Zupcanici
« Odgovor #2 poslato: Januar 09, 2011, 06:53:19:posle podne »
izvini ako te smaram, ako mozes da mi pojasnis koja bi bila procedura kupovine kockica na taj nacin...

Bellerophon

  • Gost
Odg: Zupcanici
« Odgovor #3 poslato: Januar 09, 2011, 06:58:57:posle podne »
p.s. i da li je neko pneumatiku vidjao?

Sax17

  • Gost
Odg: Zupcanici
« Odgovor #4 poslato: Januar 09, 2011, 07:29:47:posle podne »
Citat: \"Bellerophon\" post=914
izvini ako te smaram, ako mozes da mi pojasnis koja bi bila procedura kupovine kockica na taj nacin...


I mene ovo zanima, i da li se moze sa LEGO-vog sajta narucivati i kako to ide? :wacky:

przulj

  • Gost
Odg: Zupcanici
« Odgovor #5 poslato: Januar 09, 2011, 08:57:27:posle podne »
Registrujte se na BrickLink-u, imate link do tog sajta u desnom dijelu svake stranice našeg sajta. Malo čačkajte i vidjećete da je sajt jednostavan za korišćenje.
Za nas koji živimo u Srbiji problem je što ne možemo da koristimo PayPal, a preko njega se najjednostavnije vrši plaćanje. Postoje razne kombinacije kako to prevazići. Ja konkretno koristim račun koji moja sestra ima otvoren u BiH (a BiH ima PayPal, kao i Hrvatska, Mađarska...). Skočite malo i na PayPal sajt da vidite kako to funkcioniše.

Sektaash

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.252
    • Pogledaj profil
Odg: Zupcanici
« Odgovor #6 poslato: Januar 09, 2011, 09:29:07:posle podne »
Citat: \"przulj\" post=918
Registrujte se na BrickLink-u, imate link do tog sajta u desnom dijelu svake stranice našeg sajta. Malo čačkajte i vidjećete da je sajt jednostavan za korišćenje.
Za nas koji živimo u Srbiji problem je što ne možemo da koristimo PayPal, a preko njega se najjednostavnije vrši plaćanje. Postoje razne kombinacije kako to prevazići. Ja konkretno koristim račun koji moja sestra ima otvoren u BiH (a BiH ima PayPal, kao i Hrvatska, Mađarska...). Skočite malo i na PayPal sajt da vidite kako to funkcioniše.


а испоруку робе у Србију и царињење не помињеш да се људи не препадну унапред и одустану од свега?! :nerd:

Sax17

  • Gost
Odg: Zupcanici
« Odgovor #7 poslato: Januar 11, 2011, 11:02:38:pre podne »
Nije mi bilo teško, nadjem sve potrebne informacije, za PayPal, pošto sam iz Bosne, nadjem i potrebne informacije o carini, i na kraju kontaktiram LEGO \"Customer service\", i razočaram se, jer ne šalju proizvode u BiH :sad: Kao u fazonu potrudiće se da što prije otvore put za dostavu u novim državama, do tad mogu poručivati od zvaničnog distributera ili ako imam nekog u zemljama u kojim dostavljaju, mogu poručiti, tako mi ljudi napisali :wacky: Evo zemalja u koje trenutno dostavljaju: http://shop.lego.com/TermsPolicies/shipping_and_handling.asp

Ne bi to bio problem da su setovi u pitanju, već mene zanimaju pojedinačno kockice... Ovo sam napisao u slučaju da neko bude htio nesto slično kao ja :wink2:

przulj

  • Gost
Odg: Zupcanici
« Odgovor #8 poslato: Januar 11, 2011, 11:50:00:pre podne »
Izvini, nisam bio dovoljno precizan. Objašnjavao sam kako kupovati na sajtu BrickLink, ne sa zvaničnog LEGO shopa.

Sax17

  • Gost
Odg: Zupcanici
« Odgovor #9 poslato: Januar 11, 2011, 02:44:26:posle podne »
Citat: \"przulj\" post=937
Izvini, nisam bio dovoljno precizan. Objašnjavao sam kako kupovati na sajtu BrickLink, ne sa zvaničnog LEGO shopa.


Skontao sam, registrovao sam se i na BrickLink, ali sam htio da provjerim kako ide kupovina sa zvaničnog sajta i da li je moguće, zbog toga sam ih kontaktirao :wink2:

Angeli

  • Gost
Odg: Zupcanici
« Odgovor #10 poslato: Januar 13, 2011, 10:16:11:posle podne »
sto se tiche carine:

male narudzbine se ne carine

(kada kazem male mislim kolicinski male, ne male kintom, npr, 1000 kockica 1x2 kosta 12 e, i to bi mi carinili samo tako :) sa druge strane 4 minifigure npr anubs ratnika kostaju oko 50e, a to bi proslo bez carinjenja)

bitno je da onaj sto salje napise svoju adresu i ime i prezime. ako ste u dobrom odnosu sa prodavcem (a to je obicno kada prva transakcija prodje kako treba), mozete zamoliti da uopste ne pise iznos, samo \"plasticna igracka\")

sve moje narudzbine su 20 do 50e, i nijedna nije ocarinjena, sem prve. tu nisam znao i opekao sam se (uzeo sam dosta ix2 kockica, cela narudzbina je kostala 45e, platio sam 10e mojoj banci i 15e banci prodavca kao proviziju za slanje para, platio sam postarinu normalno + osiguranje (recimo zajedno desetak eura, ne secam se sada), na sve to, platio sam 4000 din ( i malo vise) carine.

moj savet?

setove i velike kolicine kockica neka vam donese neko ko prolazi tuda (kada se prenosi licno preko granice ne prave problem (pu pu pu da ne ureknem:) meni su donosili po par dupke punih kesa. kada su setovi u pitanju, ako bas niste neki kolekcionari koji cuvaju kutije, izvadite setove iz kutije i bacite ih - obicno carinici reaguju na kutije, a lego ima obicaj da sve slaze u nenormalno velike kutije ;)

ako vam neko ide negde preko, pogledajte na bricklink-u link prodavnice u toj zemlji i u tom gradu - to je idelano ako nemate paypal ili nekog ko ima paypal, taj sto prolazi, mozete mu dati pare pada da bukvalno licno podigne paket.

zapamtite da kazete prodavcu da se ne zamara mnogo oko pakovanja, vec da prioritet bude da upakuje tako da zauzima sto manje mesta.

iz mog iskustva, ovo je najbolji nacin za dobijanje lego kockica, ako si graditelj. ako si kolekcionar, onda verovatno ne kupujes kockice na komad, vec zelis cele setove, mada i tada vazi sve isto sto sam rekao.

vecina nas ovde kupuje vec dugo po svetu, tako da ako neko od vas kupuje prvi put i ima malo frku zbog slanja kinte (kao sto sam ja imao), kontaktirajte nekog od nas sa prodavcem kojeg bi zeleli da opeljesite za kockice, i mi vam onda mozemo reci da li smo kupovali ranije od njega i kakvi su nam utisci (moram priznati, kupovao sam od dvadesetak razlicitih prodavaca, i svi su bili fantasticni (opt, pu pu pu da kucnem o drvo da ih ne ureknem:)))

upravo mi je stigla kutija iz Nemacke, 20 8x16 belih baseplate-ova, neka zelena providna bellville vrata, minifigovi, razne sitnice i par stotina thehnic pinova. nije ocarinjeno. na nalepnici pishe chak i sajt firme koja mi je prodala, vrednost dvadesetak eura (velika kutija, zbog baseplate-ova)

u principu, neki od nas imamo paypal, pa, ako nas bolje upoznate, mozemo i mi da vam platimo (samo me kontaktiraje na priv i to je to)

valjda sam pomogao? :ninja:

Sax17

  • Gost
Odg: Zupcanici
« Odgovor #11 poslato: Januar 13, 2011, 11:45:41:posle podne »
Puno hvala na detaljnom odgovoru, čim se skupi love, vjerovatno cu potraziti savjet od Vas za kupovinu! :smile2:

aca

  • Gost
Odg: Zupcanici
« Odgovor #12 poslato: Jul 03, 2011, 08:44:58:posle podne »
Ангели,

одговор је исцрпан, али ја сам до њега дошао тек после неког времена - требало би направити неку тему која се бави изврдавањем царине. На самом сајту постоји увод сличан твојој поруци, али не овако детаљан.

Узгред, шта је са плаћањем платним картицама? Зашто их избегавате? Да ли уопште може да се плаћа картицама?

Balthamel

  • Gost
Odg: Zupcanici
« Odgovor #13 poslato: Jul 05, 2011, 01:36:37:posle podne »
A mene zanima zašto izbegavate plaćanje direktno na račun prodavca, preko banke? :)