Autor Tema: Kreacije by Jony_Prah  (Pročitano 5392 puta)

Jony_Prah

  • Gost
Kreacije by Jony_Prah
« poslato: Februar 29, 2012, 04:48:40:posle podne »
Ovdje ću objavljivati neke od svojih najuspijelijih kreacija i one koje će tek sljeditit.


Translegia Royal unite




Vještina: Odličan borac na daljinu, profesionalni borac u izravnoj borbi
Životopis:Ainle Duende rođen je u Translegiji u plemićkoj obitelji. Dok još nije bio ni punoljetan, morao je pobjeći iz Translegie, jer su patuljke napali orci i trolovi koji su ih htijeli opljačkati. Njegovi roditelji su ubijeni. Otac mu se žestoko borio, a majka je stradala od strelice orkova dok je sakrivala Ainlea i njegovog brata Oillina. Došli su do Luke i kao slijepi putnici su se uputili u nepoznato. Uskoro je brod stao u novoj zemlji Legoniji i tamo su se odlučili iskrcati. Pod svoj krov ih je primio patuljak, koji se sažalio nad njima kada ih je vidio da tako tumaraju bet cilja. Kod njega je naučio rukovati lukom i strijelom, a kasnije i sjekirom i čekićem. No nije dugo trajalo. Zli guverneri su spalili njihovu kuću i sva tri patuljka odvela u Rudnike Solije gdje su radili dan i noć. U rudnicima su bili i neki ljudi, a između ostalih i Dimitri Telyanin. Nakon mjeseci dogovora i nagovaranja u najmračnijim kutovima, Ainle, Dimitri i Oillin su uspijeli dignuti revoluciju. Sa svime što je moglo poslužiti kao oružje borili s se protiv zli guvernera. Mnogo patuljaka i ljudi koji su stali na njihovu stranu poginulo je, ali su guverneri brojali na kraju veće žrtve. Uskoro su proglasili Ainlea kraljem Solije. Nakon par godina uspijeli su svladati svo zlo ne samo u Soliji, već i u cijeloj Legoniji. No Ainle je znao da ipak ima u nekim zabitim rupama zlai znao je da će se kad-tad vratiti. I vratil se zlo. Zle horde orkova i trolova polako su se širile Legonijom osvajajući komadić, po komadić. U tom ratu gdje je poraz bio neizbježan, Ainle je morao pobjeći. Ovaj put nisu mogli pobjeći brodom, nego su pobjegli u kolima i na konjima. Tako su putovali godinama, sve dok nisu napokon došli u Translegiu. Tamo ih je dočekao mir, ali je trebalo dosta godina da se Kraljevstvo patuljaka opet obnovi. Na žalost sada je zlo i u Translegiji i Ainle ga sa svojim prijateljima mora zaustaviti.


Vještina: Najmoćnija dobra magija, dobar borac u izravnoj borbi
Životopis:Dwight Blanche je rođen u Legoniji, ali kada je imao trinaest godina došao je u Translegiu. Tamo je izučavao magiju kod blabla. Proveo je kod blabla dugi nizgodina, dok nije postao bolji čarobnjak od njega. Zatim je otišao u dvorac i tamo radio na dvoru kao kraljevski čarobnjak. Sudjelovao je i u mnogim bitkma koje su ljudi vodili protiv orkova i ostalih zala. Kada je imao šezdeset godina, odlučio je lutati i sam izučavati magiju. Prvo je otišao u Močvar i tamo pronašao mnogo novih vrsta životinja i radio mnoge čudotvorne napitke za povrijeđene životinje ili ljude. Nakon Močvare lutao je Mračnom šumom i tamo pobijedio mnoge zle čarobnjake koji su mu htjeli nauditi. U Mračnoj šumi naučio je razlikovati stabla ljudoždere obična stabla i toliko osnažnio svoje čarobnjačke moći da je proglašen najmoćnijim čarobnjakom. Još se sprijateljio s vilenjacima i tako postao prvi čarobnjak koji je učinio to. Pomogao je vilenjacima šume raščistiti jedan dio Mračne šume od zla. Ponudili su mu da zauvijek živi s njima, ali je ipak odbio. Ipak su mu pomogli da ode do Planina. U Planinama se borio proti trolova i orkova koji su mislili da je laki plijen, ali su zato platili glavom. Tamo je slučajno upoznao Ainlea kojeg je okružila skupina orkova i spremali su ga ubiti. Ainle mu je bio neizmjerno zahvalan, pa ga je pozvao na večeru i od tada su prijatelji. Dwight je nastavio dalje sa svojim istraživanjima. Nakon još desetak godina lutanja izmislio je eliksir mladosti i odlučio je sagraditi kuću na Pašnjacima i tamo živjeti. Kada je sagradio kuću morao je pronaći učenika kako bi nekom prenio sva znanja koja je sakupio tijekom života. Izabrao je Tomasa jer je prošao oba testa koja je postavio pred njega i još dvojcu mladih čarobnjaka. Kako bi ga učio, odlučio je da je najbolje da Tomas krene s njim na put.


Vještina: Profesionalni borac na daljinu, odličan borac u izravnoj borbi
Životopis:Dimitri Telyanin odrastao je u plemićkoj obitelji koja je živjela u Legoniji. Kao svaki mladi  plemić naučio se boriti sa samostrijelom, mačem i kopljem. Svoj stas je gradio na planini mudraca gdje je živio desetak godina s djedom u kolibi. Kade se vratio u selo, rekli su mu da su njegovi otac i majka ubijeni, a njihova raskošna kuća spaljena. Ljut na nepravdu koju mu je svijet nanio odlučio je lutati po Legoniji i pokušati pronaći razbojnike koji su to učinili i boriti se protiv zla.  Otišao je u Plaćeničko kraljevstvo i tamo tražiti razbojnike. Znao je da razbojnici koji su ubili njegovog oca i majku imaju skroz crne odore i da predvodnik nema jedno oko. U Plaćeničkom kraljevstvu živio je oko pet godina i tamo je naučio koliko zao čovjek može biti. Kada je napokon našao razbojnike koje je tražio želio ih je ubiti, ali je tada shvatio da ako ih ostavi na životu i natjera da požale što su učinili to biti puno veća kazna. Uspio ih je sam uhvatiti i natjerati da požale. Priča se da je predvodnik plakao dva dana i dvije noći i proklinjao sam sebe. Nakon što je lutao još malo po Legoniji otišao je pod prisilom guvernera u Rudnike Solije i tamo upoznao Ainlea. S njim je podigao revoluciju i ostao blizak prijatelj. Pomogao je patuljcima i s njima pobjegao iz Legonije kada se zlo opet vratilo. U Translegiji živi na dvoru patuljaka.


Vještina: kung-fu majstor, odličan u izravnoj borbi
Životopis:Shun Nakayama rođen je u Soliji, gdje od svoje desete godine počinje povremeno raditi u Rudnicima Solije. Ostalo vrijeme je provodio učeći od svog djeda Korokua. On ga je naučio drevnoj kung-fu vještini. Petgodina je učio i boriti se sa katanama i dugačkim, drvenim štapom. Od svoje šesnaeste godine stalno je u rudniku. Pridružio se pobunjenicima i svojeom vještinom se istakao u ratu, pa ga je novookrunjeni kralj Ainle pozvao u kraljevsku jedinicu. Dok su ostali patuljci bježali u Translegiu, on je zadnji ostao braniti Legoniju, ali je ipak morao pobjeći. Želio bi još puno naučiti od drugih patuljaka i ljudi jer je još mlad.



Vještina: Profesionalacu u izravnoj borbi
Životopis:Metthew Claridge je rođen u Legoniji u maloj kolibi blizu Crkve. Oca se ne sjeća jer je umro vrlo brzo nakon što se on rodio. Majka mu je stradala od trolove ruke kada je imao samo sedam godina. Uspio je pobjeći do svećenika koji su ga odgajali. Na žalost morali su ga odgajati ne samo kao svećenika nego i kao ratnika. Nakon što su guverneri zauzeli crkvu, morao je pobjeći jer nije htio da oni vladaju njime. Pobjegao je u Plaćeničko kraljevstvo, ali su ga tamo varli i na kraju predali guvernerima. Morao je raditi kao drvosječa. Spavao je pod vedrim nebom i stalno bio na zraku i kroz godine ojačao. Svojom silovitom  snagom uspio je pobjeći guvernerima i osloboditi neke druge ljude. Jedan od oslobođenih ljudi mu je  zahvalu poklonio mač, koji Metthewu i danas nosi sa sobom. No ni mač ni njegova snaga nisu se mogli oduprijeti snazi triju orkova koji su ga stavili u lance i predali guvernerima za dvjesto trideset zlatnika. Pošto su guverneri htijeli još zlata i Metthew je počeo raditi u Rudnicima Solije. On se nije mogao pridružiti pobunjenicima jer ga je stalno nadzirao trol. Ipak je uspio pobjeći tako što je trolu u lice bacio grumen ugljena i trol je bio na kratko slijep, ali i to je bilo Metthewu dovoljno da pobjegne. Tada se pridružio ostatku pobunjenika i poubijao dosta orkova što je zamijetio Ainle. On je postao drugi čovijek u povijesti patuljaka kojem su patuljci potpuno vjerovali. Kada je došao u Translegiu, odlučio je živjeti u Dvorcu, ali svaki drugi vikend dolazi u Kraljevstvo patuljaka.



I moj sigifig za igru (inače čarobnjakov učenik)


Objašnjenje: Translegia je Castle igra koju sam osmislio (http://www.kockice.org/forum/viewtopic.php?f=40&t=4941).

Nadam se da vam se sviđa!

Jony_Prah

  • Gost
Odg: Kreacije by Jony_Prah
« Odgovor #1 poslato: Februar 29, 2012, 08:41:32:posle podne »


Figurica za Angelievo natjecanje (Gladijatorske igre).

Ovo je Ghur-Hai, moćni tamni vilenjak. Sa svojim čekićem izborio je drugi krug, ali na žalost ostali gladijatori bili su preveliki zalogaj za njega. :beaten:

Jony_Prah

  • Gost
Odg: Kreacije by Jony_Prah
« Odgovor #2 poslato: Mart 01, 2012, 10:20:19:pre podne »
Drvo u Mračnoj šumi


Čarobnjak je zaspao poslje objeda i sada kasni na Čarobnjački skup u Dvorcu. Morao je otići prečicom, kroz Mračnu šumu. U dijelu gdje je najmračnije i gdje je prečica najbliže središtu šume, pred njega je iskočila vještica. Morao se boriti kraj drva koje je možda ljudožder i sa zlom, crnom vješticom a da li je kraći ili duži kraj izvukao, odlučite Vi.




Edit:Stavio sam light brick u drvo tako da sad može stvarno pasti noć:


Svijetlo sam namijenio kao svijetlo njihovih čarolija kada se sudare.

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Kreacije by Jony_Prah
« Odgovor #3 poslato: Mart 01, 2012, 10:24:12:pre podne »
super:)

aca

  • Gost
Odg: Kreacije by Jony_Prah
« Odgovor #4 poslato: Mart 01, 2012, 11:03:56:pre podne »
Љупко! Обожавам ове причице! :wacky:

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Kreacije by Jony_Prah
« Odgovor #5 poslato: Mart 01, 2012, 11:21:11:pre podne »
Malo ali perfektno obozavam te male a detaljne mocove i pricica mi se svidja,a minifigovi su mnogo dobri pogotovo patuljak i onaj kung fu majstor.:smile2:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

Hexx

  • Gost
Re: Kreacije by Jony_Prah
« Odgovor #6 poslato: Mart 01, 2012, 11:41:12:pre podne »
Bravo za priče i likove! Sad gledam i ne mogu da se odlučim ko mi se najviše sviđa, generalno uvek navijam za magove, ali dobri su mi i Dimitri i Tomas.


Inače, Čarobnjak je sam kriv zbog ove nevolje, zaboravio je na to da Čarobnjak nikad ne kasni...:wink2:

aca

  • Gost
Odg: Kreacije by Jony_Prah
« Odgovor #7 poslato: Mart 01, 2012, 12:08:35:posle podne »
Уосталом, ни она вештица не изгледа лоше... сам је тражио невољу.

Jony_Prah

  • Gost
Re: Kreacije by Jony_Prah
« Odgovor #8 poslato: Mart 01, 2012, 01:03:10:posle podne »
Hvala svima!

Citat: \"Hexx\" post=9843
Bravo za priče i likove! Sad gledam i ne mogu da se odlučim ko mi se najviše sviđa, generalno uvek navijam za magove, ali dobri su mi i Dimitri i Tomas.

Inače, Čarobnjak je sam kriv zbog ove nevolje, zaboravio je na to da Čarobnjak nikad ne kasni...:wink2:


Vidim da je tu još jedan obožavatelj čarobnjaka! Hura! :grin2:

Jony_Prah

  • Gost
Re: Kreacije by Jony_Prah
« Odgovor #9 poslato: Mart 02, 2012, 10:41:44:pre podne »
Evo jedne malo starije kreacije koja nije Castle, već City:



Kreacja bi trebala prikazivati nekakve moderne stepenice. :clown:

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Kreacije by Jony_Prah
« Odgovor #10 poslato: Mart 02, 2012, 11:35:15:pre podne »
Stepenice ko stepenice, ali je fotelja sjajna!

Jony_Prah

  • Gost
Re: Kreacije by Jony_Prah
« Odgovor #11 poslato: Mart 02, 2012, 06:52:39:posle podne »


Ovo je specijalna jedinica nazvana Čovječuljci. Rade sve za vas; brane vas, idu nedjeljom u nabavku za vas.., ali uglavnom se bore za vas. Na žalost, vrijeme kada je zasnovana ova jedinica nije baš tako bajno. Počeo je Treći Svjetski rat. Sad zapravo rade za državu, ali kako je njihova država većinom spaljena i uništena rade sami za sebe.

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Kreacije by Jony_Prah
« Odgovor #12 poslato: Mart 03, 2012, 06:32:10:pre podne »
Hehe, sjajni su! Deluju mi kao neki steampunk-patuljci!

PS. Sad konacno znam za sta da primenim onu pirate-age vojnicku kapu van svog vremena!
...и нестадох у измаглици...

Jony_Prah

  • Gost
Re: Odg: Kreacije by Jony_Prah
« Odgovor #13 poslato: Mart 03, 2012, 03:12:33:posle podne »
Ovo dvije kreacije su malo starije, prva prikazuje samo okoliš, a u drugoj je borba za rudnik:




Na put su krenuli svi patuljci iz Kraljevske vojske. Makar
smo istjerali zlu vojsku, ona se ponovno vratila željna osvete.
Vojnisi su doznali da dolazi vojska pa su zauzeli mjesta, no
patuljci iz tek obnovljenog rudnika nisu znali i uplašili su se.
Ipak naši za sada pobjeđuju, ali se ne zna kakav će biti
završetak.


Citat: \"Acidum\" post=9877
PS. Sad konacno znam za sta da primenim onu pirate-age vojnicku kapu van svog vremena!


Vidio sam negdje na internetu da ju je netko iskoristio i kao kapu za konduktera u vlaku. :wink2:

aca

  • Gost
Odg: Kreacije by Jony_Prah
« Odgovor #14 poslato: Mart 05, 2012, 07:47:04:pre podne »
Ови патуљци ми личе на Русе или украјинске Козаке. Баш су добри! :wacky: