Autor Tema: Creations by legomanijak  (Pročitano 48873 puta)

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Creations by legomanijak
« Odgovor #225 poslato: Jul 28, 2013, 08:55:14:posle podne »
Nemam da dodam nista sto vec drugi nisu rekli, modularnost, fenomenalno odradjeni najsitniji detalji (Gadafi, Tito, Jovanka, Sablja!!!), toliko verodostojna replika cuvenog Galeba...stvarno sam ostao bez teksta...SVAKA CAST :amazed:

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Creations by legomanijak
« Odgovor #226 poslato: Jul 28, 2013, 10:04:06:posle podne »
done ;)
ubacheno na rebrick ;)

zidane

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.712
    • Pogledaj profil
Odg: Creations by legomanijak
« Odgovor #227 poslato: Jul 29, 2013, 09:28:58:pre podne »
Fantastican rad sveske klase, ali zaista. Toliko toga sam na netu video, da mogu sa sigurnoscu da kazem da kreacija moze da parira bilo kom radu svetskih MOC-era.

Na MOCPAGES ti je komentar ostavio i Henrik Hoexbroe jedan od mojih omiljenih likova. Jos jednom RESPECT.

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Creations by legomanijak
« Odgovor #228 poslato: Jul 29, 2013, 10:03:13:pre podne »
Sjajan je, svidja mi se sto je napravljan kao modular. Puno sjajnih detalja i genijalnih sitnica. Samo tako nastavi i eto tebe u Legu :wink2:
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

Angeli

  • Gost
Re: Creations by legomanijak
« Odgovor #229 poslato: Jul 29, 2013, 01:04:38:posle podne »
Edit:
hej, vec si postavio ;)
aj, uklonicu onda moj link, dovoljan je jedan po mocu
nema veze, mislim da ce i ovako biti  primecen potpuno isto :) kvalitet uvek govori sam za sebe :)

btw, odakle ideja bas za ovaj brod?:) i za dogadjaj koji si opisao?:) Reci nam nesto vishe o tome kako si dosao do toga da izaberes bas vozilo koje plovi po vodi, zasto bas ovaj brod, kakve si probleme imao pri sklapanju, zasto modular a ne iz komada, koliko si i kako planirao, koji deo broda ti je omiljen i par recenica o tome sta inache volis da gradis, omiljene lego teme, koliko imas godina i slicno, pa cemo to uobliciti u intervju, ako zelis, i napraviti poseban re.brick blog unos

;)

legomanijak

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.046
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Creations by legomanijak
« Odgovor #230 poslato: Jul 29, 2013, 05:49:10:posle podne »
Citat: \"Angeli\" post=25713
Edit:
hej, vec si postavio ;)
aj, uklonicu onda moj link, dovoljan je jedan po mocu
nema veze, mislim da ce i ovako biti  primecen potpuno isto :) kvalitet uvek govori sam za sebe :)

btw, odakle ideja bas za ovaj brod?:) i za dogadjaj koji si opisao?:) Reci nam nesto vishe o tome kako si dosao do toga da izaberes bas vozilo koje plovi po vodi, zasto bas ovaj brod, kakve si probleme imao pri sklapanju, zasto modular a ne iz komada, koliko si i kako planirao, koji deo broda ti je omiljen i par recenica o tome sta inache volis da gradis, omiljene lego teme, koliko imas godina i slicno, pa cemo to uobliciti u intervju, ako zelis, i napraviti poseban re.brick blog unos

;)


mislim da je jedan dovoljan jedan link,svidja mi se ideja o intervjuu evo napisacu ukratko nesto o ovom radu,
zeleo sam nesto veliko da napravim pa mi je na pamet prvo pao brod. Znam samo za ovaj brod i titanik tako da sam se odlucio za Galeba. Pri sklapanju nije bilo vecih problema (sem nedostatka nekih delova, ali i bez njih brod izgleda dobro). Sto se tice opisanog dogadjaja, nisam siguran da je Gadafi dao Titu sablju bas na ovom brodu, ali znam da su njih dvojca zajedno bili na Galebu tako da je to mozda i moguce. Odlucio sam se da brod napravim iz delova jer je tako mnogo pojednostavljena izgradnja (ne moram stalno da idem okolo i zavirujem sa druge strane da bi utvrdio da li je sve ok). Drugi razlog zasto sam se odlucio za modularnost jeste radi lakseg transporta broda. Jedinu stvar koju sam znao unapred jeste da ce brod biti iz delova, a prvi deo koji sam napravio tj. prednji je najvecim delom odredio sirinu broda. Deo koji mi se najvise svidja je sala za sastanke.
Do sada sam pravio najrazlicitije stvari tako da nemam neku omiljenu oblast, mada volim proslost tako da su mi je veci broj mokova vezan za stvari iz nje, uglavnom vozila i gradjevine. Omiljene lego teme su mi Star Wars,Lotr,Hobbit i Expert. Imam 17 god.
mozemo preko pp da se dogovorimo oko teksta

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Re: Creations by legomanijak
« Odgovor #231 poslato: Jul 29, 2013, 07:42:19:posle podne »
super :)
Ako ti jos nesto padne na pamet, slobodno napishi ;)
i dodaj AFOL/TFOL (tj godine:), koliko dugo se igras sa kockicama, kako si poceo i sve sitne blesave cinjenice koje ti padnu na pamet ;)

btw, privatno pitanje - hoce brod biti duzi, kada budes imao mogucnost vezano za prostor/kockice?
Sobzirom da je modularan, pretpostavljam da mozes produziti duzinu broda bukvalno u nedogled, sa jedinim ogranicenjem prostorom i kockicama koje su na raspolaganju

Sektaash

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.252
    • Pogledaj profil
Re: Creations by legomanijak
« Odgovor #232 poslato: Jul 30, 2013, 02:08:15:pre podne »
:O
savrseno! ideja, realizacija, likovi, detalji sve je na vrhunskom nivou.
ja ne bih bio ja kad ne bi stavio neku (dobronamernu) primedbu: ako bi ga produzio (mozda cak i za dva segmenta) bio bi mnogo elegantniji i slicniji originalu.

svaka cast, samo nastavi tako.

Profa21

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 613
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Creations by legomanijak
« Odgovor #233 poslato: Jul 30, 2013, 03:11:23:pre podne »
Citat: \"Sektaash\" post=25722
...ako bi ga produzio (mozda cak i za dva segmenta) bio bi mnogo elegantniji i slicniji originalu...


Slažem se. Mislim da bi tri ovakva segmenta (označena na slici) na pramcu i dva na krmi učinila brod i verodostojnijim originalu i elegantnijim takođe :smile2:


legomanijak

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.046
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Creations by legomanijak
« Odgovor #234 poslato: Jul 30, 2013, 12:22:21:posle podne »
Brod moze da se produzi prakticno u nedogled s tim da se vodi racuna o obliku korita.
Pri pravljenju sam hteo da ubacim jos 2 segmenta duzine po 8 studova, ali nisam mogao jer je sto na kojem sam slikao brod ujedno i najduzi u mojoj sobi tako da ne bi mogao da stane :sad:

IvanV

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 373
    • Pogledaj profil
Re: Creations by legomanijak
« Odgovor #235 poslato: Avgust 03, 2013, 09:25:55:posle podne »
Čestitam, jedan od najlepših i najimpresivnijih MOC-eva koje sam video!

aca

  • Gost
Odg: Creations by legomanijak
« Odgovor #236 poslato: Avgust 07, 2013, 08:10:40:posle podne »
Само ћу рећи да сам скркао скоро цео Теленор интернет у Црној Гори на ову тему.

Шта још да поменем што други нису рекли: Гадафи, Јованка, застава...?!?! :wacky: :grin2:

Ђапето

  • Gost
Re: Creations by legomanijak
« Odgovor #237 poslato: Avgust 07, 2013, 08:37:27:posle podne »
Светско а наше!

Шта рећи него БРАВО!

bricktoform

  • Gost
Odg: Creations by legomanijak
« Odgovor #238 poslato: Avgust 18, 2013, 03:16:03:posle podne »
Brao za kreacije :)

legomanijak

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.046
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Creations by legomanijak
« Odgovor #239 poslato: Septembar 07, 2013, 06:22:15:posle podne »
sklepah ovu Skupstinu Srbije pre par dana





« Poslednja izmena: Februar 19, 2016, 02:25:50:pre podne legomanijak »