Autor Tema: Translegia  (Pročitano 4723 puta)

Jony_Prah

  • Gost
Translegia
« poslato: Mart 01, 2012, 03:48:58:posle podne »
Translegia
Dobrodošli u svijet Translegie... Ja sam čarobnjak i kroničar Dwight Blanch. Nadam se da ne želite ući u svijet Translegie, a da prije toga neznate ništa o njoj. Moji predci su se ovdje doselili prije mnogo, mnogo godina. Od tada bilježe i opisuju sve što se dogodilo u Translegii. Mnogo se toga dogodio i neke dane bi se moglo pričati danima, ali sada kada dolazite najvažnije je da znate nešto o sedam pokrajina i trinaest naroda;

Pokrajine:

Dvorac:
Dvorac je središte Translegie. Sagradili su ga ljudi. Ljudi broje vrijeme od kada je završen. Građen je ga od kamenja koje se nalazilo u koritu rijeke Gieml. Prvo su sagradili svoje kuće, a zatim su s patuljcima sazidali Zidine. Zidine je projektirao patuljak Uistean Duende.  U Dvorcu je Dvor kralja i Sjedište čarobnjaka.

Mračna šuma:
Mračna šuma je jedan od najstarijih dijelova Translegie.  Treba je se kloniti i po danu, a kamoli po noći. Priča se da u njoj rastu stabla ljudožderi. U njoj žive orkovi, trolovi, vilenjaci sijena, a u jazbinama se skrivaju crne vještice i čarobnjaci i svakakve druge mračne životinje. Dobri su čarobnjaci raščistili zlo u zapadnom dijelu šume i od tada tamo žive izvorni vilenjaci šume koje je istjeralo zlo.

Močvara:
Močvara je uz Planine i Mračnu šumu najstariji dio Translegie. Napajaju ju je dvije rijeke Gieml i Kor-revir. U njoj živi više 7000 životinja. Osim mnogobrojnih životinja u Močvari žive i zelene vještice, vodenljudi i goblini. Od životinja treba spomenuti Wolie.

Planine:
Postoji sedam planina. Na vrhu najviše planine svakih sedam godina sastaje se trinaest predstavnika glavnih naroda. Na drugoj po visini nalazi se Kraljevstvo patuljaka. Na ostalih pet planina žive trolovi, orkovi, ogrovi, divovi,  vilenjaci planine, nemrtvi, zli duhovi i krvopije. Od većih životinja tu su Velike ptice i Woloxi.

Pašnjaci:
Pašnjaci su nastali nakon velikog požara 93. godine nakon Dvorca. Ljudi su trebali tlo gdje će njihova stoka pasti i gdje će moći posaditi drveće. Nakon što je trava narasla, tamo su se doselili i dobri čarobnjaci.

Ravnice:
Ravnice su pokrajina u Translegiji na kojoj ljudi od kada je Dvorac sagrađen uzgajaju pšenicu i ostale žitarice.  Prije je to bila Mala močvara, ali kada se rijeka Gieml 201. prije Dvorca presušila, nestalo je pritoka vode pa iz tada bujne vegetacija je nastalo tijekom godina plodno tlo. Kada su ljudi odlučili na ovom mjestu uzgajati žitarice zamolili su čarobnjaka Emaurria Blancha da opet prizove vodu.

Luka:
Luka mali grad uz obali Mora svijetla. Luka je najprometnija točka u Translegiji. Ovdje dolaze čarobnjaci, ljudi, gnomovi…

More svijetla i More smrti:
Ova mora se nalaze zapadno od Luke. More smrti je nazvano ovim imenom jer tamo je središte vodenljudi, a oni često potapaju brodove. More svijetla je nazvano ovako jer se tamo vide posljednje zrake sunca. U njima žive vodenljudi.


Narodi:

Ljudi:
Najbrojniji i najmlađi narod. Svojom vještinom i lukavstvom uspjeli su otjerati druge narode. Uz pomoć patuljaka sagradili su Dvorac. Kralj ljudi je Ben Richardson II.

Patuljci:
Narod nižeg rasta od ljudi. Uglavnom imaju duge brade. Patuljčice su visoke kao patuljci i raste im brada, ali ju briju. Patuljci izrađuju najbolja oružja i oklope. Imaju svojega kralja i ljudi im dopuštaju da imaju određeni stupanj samouprave. Njihov Kralj je Áinle Duende i on je tek četvrti kralj u povijesti patuljaka.

Čarobnjaci i vještice:
Svojim čarolijama i napitcima mogu pomoći, ali i odmoći svima bićima u Translegiji. Visoki su kao ljudi. Njihov prosječni životni vijek je dvjesto godina, ali jako moćni čarobnjaci ili vještice mogu živjeti i do četiristo godina.  Čarobnjaci i vještice se dijele na nekoliko skupina: dobri čarobnjaci, crni čarobnjaci, crne vještice i zelene vještice. Predstavnici čarobnjaka i vještica su Dwight Blanch i Nessia Alvarez.

Vilenjaci:
Vilenjaci su visoki kao ljudi i žive oko dvjesto godina. Dijele na četiri skupine: vilenjaci sijena, vilenjaci šume, vilenjaci planina i vilenjaci vatre. Vilenjaci vatre su jako rijetki pa nemaju stalno prebivalište. Vilenjaci se odlikuju elegancijom, spretnošću, mudrošću i brzinom. Predstavnik vilenjaka je najjači vilenjak Ewald Tyahnybok.

Goblini:
Goblini su prvi narod koji se doselio na prostor Močvare. Iste su veličine kao i patuljci, ali imaju velike uši i male oči. Hrane se ribom i algama. Njihov predstavnik je najstariji goblin, Quin Mahaut.

Divovi:
Divovi su veliki čovjek i pol. Svojim snažnim rukama mogu micati velike predmete, ali su miroljubivi. Žive u Kućama u stijeni koju su sami izdubili. Njihov predstavnik je Ziemowit Isyanov.

Orkovi:
Orkovi su iste veličine kao čovjek, ali su malo snažniji. Imaju zelenkastu kožu, a obično koriste nekakvu kožu kao oklop. Bore se sa svime što im dospije u ruku. Zli su iz dna duše i ako im se pruži prilika napraviti će neko zlo. Žive u mračnim špiljama i jazbinama. Njihov vođa je Gazini Zubov I.

Trolovi:
Trolovi su veliki kao divovi. Često se udružuju sa orkovima. Isto kao orkovi žive u spiljama i isto toliko su zli samo što imaju manju inteligenciju. Najsnažniji trol je Nkosana Bakos.

Ogri:
Ogri su velika stvorenja koja žive u malim skupinama od tri – četiri člana. Najgluplji su od svih, ali svojom veličinom straše manje od sebe. Nemaju zajedničkog vođu. Predstavnik ogra je vođa najjače skupine.

Duhovi:
Dobri ljudi, čarobnjaci, vještice i vilenjaci, goblini i divovi – to su duhovi. Nemaju stalnog mjesta nego žive gdje hoće. Dolaze na skupštine samo da bi govorili što ne valja u Translegiji i da kažu neku ideju koja bi poboljšala vlast ili život. Postoje i zli duhovi. To su duhovi koji su u svom duhovskom životu postali zli.

Vodenljudi:
Vodnljudi su ljudi koji su potonuli na dno mora, a tamo su im morske životinje dale svoj život. Žive jako dugo i uglavnom se hrane ribom. Njihov vođa je Rurik Olasz.

Krvopije i vukodlaci:
Krvopije su bića slična čovjeku, samo što imaju svjetliju kožu. Neki piju krv ljudima, čarobnjacima, vješticama i vilenjacima, a neki životinjama. U većini slučajeva žive samotnjačkim životom i zli su. Vukodlaci jedu ne pečeno mesu i dosta se ponašaju kao životinje. Veliki su kao ljudi, ali uglavnom prekriveni od glave do pete gustom dlakom. Imaju vuko-čovjekovu glavu kada se ne razbjesne ili kada nije oun mijesec. Kada je pun mijesec ili kada se razbjesne dobiju oblik vučje klave i postanu slični više vuku nego čovjeku. Nemaju stalnog predstavnika.

Nemrtvi:
Nemrtvi su zli ljudi, čarobnjaci, vještice, orkovi, trolovi… koji nakon što su umrli nisu postali duhovi nego su uskrsnuli. Teško ih je ubiti. Nemaju stalnog vođu.

__________________________________________________________________________________________________

Napomena: slike oružja, kapa, kosa, itd. su samo kao primjer što možete koristit u igri. Naravno možete koristiti te stvari i u drugim bojama (ako postoje).

Nivoi  „dobrih“ naroda (sve što ste zaradili (što možete nositi), možete prenositi i na sljedećim nivoima):
1. Početnik – Dva čovjeka ili čovijek i patuljak ili čovjek i čarobnjakov učenik ili patuljak i čarobnjakov učenik. Vaši ljudi smiju imati mali štit, kapu, kosu, početnički nož, početnički mač, malo koplje, drveni lagani štap, male čarolije (čarobnjak).
2. Vojnik –  Smiju imati kacigu, nož, lagani luk, srednje koplje, srednji mač.
3. Konjanik - Još jedan patuljak ili još jedan čovijek ili vilenjak (šume, planine ili vatre) + jedan konj. Smiju imati tešku kacigu, srednji štit, drugo oružje (sve što imate (a da nije prvo oružje) možete koristiti kao drugo oružje), teško oružje, veliko koplje, teški drveni štap, srednje čarolije (čarobnjak).
4. Kapetan – Vilenjak ili goblin. Smiju imati samostrijel, teški luk, veliki mač.
5. General – Dobri čarobnjak ili duh ili vodenčovjek + još jedan konj. Smiju imati veliki štit, teški kameni štap, velike čarolije (čarobnjak).
6. Veliki general – Div (div ne smije imati na ovom levelu nikakvo oružje). Čarobnjak može nositi teški štap.
7. Plemić (najviši nivo) – smijete svoje vojnike zamijeniti nekim predstavnikom (predstavnici smiju biti istog naroda koje je i vaš vojnik). Div smije nositi (samo teško) oružje.

Nivoi „loših“ naroda (sve što ste zaradili (što možete nositi), možete prenositi i na sljedećim nivoima):
1. Odbjegli robijaš – Dva orka ili ork i (vukodlak ili krvopija) ili ork i zli učenik čarobnjaka ili zli učenik čarobnjaka i (vukodlak ili krvopija). Vaši orkovi smiju imati mali štit, kapu ili kosu, početnički nož, početnički mač, koplje, lagani drveni štap, male čarolije (čarobnjak).
2. Primitivac – Smiju imati laganu kacigu, nož, teško oružje, srednji štit.
3. Kradljivac – Zli duh ili (vukodlak ili krvopija) ili vilenjak (sijena, planine) + jedan konj. Smiju imati drugo oružje (sve što imate (a da nije prvo oružje) možete koristiti kao drugo oružje), srednje koplje, srednji mač, tešku kacigu, drveni štap, srednje čarolije (čarobnjak)
4. Zli kapetan - Još jedan ork ili vilenjak (sijena, planine). Smiju imati samostrijel, teški luk, veliki mač.
5. Zli general – Ne mrtvi ili vodenčovjek ili zla vještica/čarobnjak  + još jedan konj. Smiju imati veliki štit.
6. Veliki zli general – Trol (trol može nositi veliko koplje)
7. Vladar zla (najviši nivo) – Smijete svoje vojnike zamijeniti predstavnikom (predstavnici smiju biti istog naroda koje je i vaš vojnik). Trol smije nositi teško oružje.

*Leveli se kupuju zlatnicima koje osvajate na questovima ili MOCofff-ovima;
Drugi nivo - 200 zlatnika
Treći nivo - 250 zlatnika
Četvrti nivo - 300 zlatnika
Peti nivo - 350 zlatnika
Šesti nivo - 400 zlatnika
Sedmi nivo - 500 zlatnika
[size=85]Napomena: Nivoe morate kupovati po redu, ne smijete ih preskakati.
[/size]

Oružja:
1. Lagana metalna oružja: noževi, mačevi, koplja.

[spoiler=Mačevi]Početnički mačevi
-sablje

-mačevi


Srednji mačevi
-sablje

-mačevi

-katane


Veliki mačevi
-sablje

-mačevi
[/spoiler]
[spoiler=Noževi]Početnički noževi
-noževi

-ručni noževi


Noževi
-noževi

-ručni noževi
[/spoiler]
[spoiler=Koplja]Mala koplja


Srednja koplja


Velika koplja
[/spoiler]

2. Luk i strijela, samostrijel.
[spoiler=Lukovi i strijele, samostrijeli]Lukovi i strijele
-lagani lukovi i strijele


-teški lukovi i strijele


Samostrijeli
[/spoiler]

3. Teška metalna oružja: toljage, trozubac, sjekire, čekići (čekići radite sami)
[spoiler=Teška oružja]Sjekre
-velike sjekire

-male sjekire


Buzdovani


Toljage


Ostala teška oružja
[/spoiler]

Štitovi:
1.Štitovi

[spoiler=Štitovi]Mali štitovi


Srednji štitovi


Veliki štitovi
[/spoiler]

Za glavu:
1. Kose:

[spoiler=Kose] [/spoiler]

2. Kape:
[spoiler=Kape]Kape
-kape poglavica


-piratske kape


-ženske kape


-čarobnjačke kape


-beduinske kape


-kape dvorske lude
 

-faraonske kape


-zimske kape


-ostale kape
[/spoiler]

3. Kacige:

[spoiler=Kacige]Lagane kacige


Teške kacige
[/spoiler]

Quest-ovi:

1. Svaki petak ćete dobivati quest-ove putem e-maila, osim ako nije neki quest za sve (u tom slučaju biti će objavljen ovdje, u temi)

2. Kada napravite kreaciju (rok je sedam dana), objavljujete je ovdje. Putem e-mila dobiti će te u dva do tri dana ocijenu i njeno obrazloženje.

3. Ocijene i zlatnici:
odličan (5) - 50 zlatnika
vrlo dobar (4) - 40 zlatnika
dobar (3) - 30 zlatnika
dovoljan (2) - 20 zlatnika
nedovoljan (1) - 10 zlatnika

MOCoff-ovi:

1. Morate prvo naći igrača koji se hoće boriti s vama.

2. Kada ste napravili prvi korak, obratite se meni putem e-maila i ja ću vam zadati temu.

3. Rok za rađenje kreacije je sedam dana (kreacije objavljujete ovdje). Nakon toga ja ću vam putem e-maila napisati ocijenu i obrazloženje. Pobjednik će biti objavljen ovdje. Ako je rezultat izjednačen idete u drugi krug. U drugom krugu dobivate novu temu, a sve ostalo je isto.

4. Bodovanje:
Sudjelovanje - 10 zlatnika
Poraz - 10 zlatnikane
Remi - 50 zlatnika
Pobijeda - 100 zlatnika mali zmaj ili sova

Nadam se da vam se sviđa! :angel:
Za sva pitanja koja Vas zanimaju pišite ovdje, u temu.

Prvi Quest
(ako želite sudjelovati, ovo morate napraviti)
Izaberite stranu na kojoj ćete se boriti (zla ili dobra) i napravite svoja dva junaka (poželjan i životopis)

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.811
    • Pogledaj profil
Re: Translegia
« Odgovor #1 poslato: Mart 01, 2012, 07:15:25:posle podne »
Prava igra za Angelija

hrcak

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 197
    • Pogledaj profil
Odg: Translegia
« Odgovor #2 poslato: Mart 01, 2012, 07:39:11:posle podne »
svidja mi se  ;)  verovatno je dosta vremena utroseno da se sve osmisli. racunajte na mene .  a sto se tice strane,pa uvek biram slabiju ;p  tako da cu da odlucim kad vidim gde su ostali

Jony_Prah

  • Gost
Re: Odg: Translegia
« Odgovor #3 poslato: Mart 01, 2012, 08:58:50:posle podne »
Citat: \"hrcak\" post=9855
svidja mi se  ;)  verovatno je dosta vremena utroseno da se sve osmisli. racunajte na mene .  a sto se tice strane,pa uvek biram slabiju ;p  tako da cu da odlucim kad vidim gde su ostali


Pa.. utrošio sam otprilke dva dana kada se sve zbroj. Na Kockicama (HR forumu) pokrenuo sam isto ovu igru i za sada je brojini junaci dobre vojske. :wink2:

Hexx

  • Gost
Re: Translegia
« Odgovor #4 poslato: Mart 02, 2012, 03:12:04:pre podne »
Ja volim da se igram, i odma\' se deklarišem za zlikovce, čak imam i predstavnike, ali nemam foto aparat, pa kad ga pribavim slikaću.

Da, jedan od junaka će mi biti nekakav spellcaster, drugim rečima neće imati kacige nego kape, umesto mačeva imaće čarobne štapove, a umesto oklopa plaštove... Ja ću se truditi da to stepenujem u skladu sa ovim pravilima, a ti me ispravi ako stavim prejak item.

Jony_Prah

  • Gost
Re: Translegia
« Odgovor #5 poslato: Mart 02, 2012, 09:07:24:pre podne »
Citat: \"Hexx\" post=9858
Da, jedan od junaka će mi biti nekakav spellcaster, drugim rečima neće imati kacige nego kape, umesto mačeva imaće čarobne štapove, a umesto oklopa plaštove... Ja ću se truditi da to stepenujem u skladu sa ovim pravilima, a ti me ispravi ako stavim prejak item.


Na prvom nivou bi bilo u redu da ima tvoj čarobnjak, mag.. (što već) samo neki lagani drveni štap (npr. kao ovaj moj na profilnoj slici). Mislim da za sada može izvoditi male čarolije (npr. otvaranje vrate vjetrom, paljenje svijeće...). Tek sa petim levelom čarobnjak može raditi velike čarolije (oluje, velike požare, teleportaciju...).

Malo ću izmijeniti pravila tako da i na prvom nivou možete imati učenika čarobnjaka. :ninja:

Mislim da sam zaboravio spomenuti da bi bilo dobro da napravite nekakav životopis uz svoje junake.

Jony_Prah

  • Gost
Re: Translegia
« Odgovor #6 poslato: Mart 03, 2012, 03:21:00:posle podne »
Kada će netko napraviti svoje junake? Čak sam i izmijenio pravila, da se odmah na početku mogu imati čarobnjaci! :devil2: