Autor Tema: Naručivanje na bricklinku  (Pročitano 50852 puta)

Angeli

  • Gost
Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #120 poslato: Jul 11, 2011, 04:07:44:posle podne »
znas kako, lugbulk mi se cinio kao sjajna ideja, ali sam posle bas dosta razmisljanja i uklapanja informacija dosao do cetiri problema:
1) ne zelim da budem clan kluba, i kao takav, ne mogu da delim lugbulk sa ostalima
2) cak i da jesam, postoji ogranicenje po broju lotova (lot - je odredjena vrsta kockice, tj plate 1x1, brick 1x2 i npr braon vrata i crvena vrata su cetiri lota); elem, postoji limt po broju razlicitih vrsta kockica koje lug moze da dobije, i to je razlicito za svaki lug (iako moze da bude isto vecini); drugim recima, recimo da mozemo da dobijemo 20 lotova, na 10 clanova kluba to su po dve vrste kockica po clanu (iako, npr svi bi uzeli baseplate, pa posle razdelili, svejedno, 20 razlicitih vrsta ne bi pokrilo sve zelje, potpuno sigurno - ovo \"20\" sam dao kao primer, ali verujem da bi, za prvi put, bilo tako ili malo vishe)
3) cak i kad bih imao svoj lug i sa svim svojim vezama, poznanstvima i ne znam cime izboksovao najbolju cenu, opet veliki broj tih kockica bi svejedno bio skuplji od preprodavaca od kojih inace kupujem, tako da ne znam sta bih narucio, sto inace ne mogu da nadjem jeftinije kod preprodavaca (a to bi bile \"retke\" boje kao sto su bez, narandzasta, tamno crvena i slicno, a one meni ne predstavljaju ciljnu grupu)
4) pretpostavljam da kolicina kupljenih kockica ne bi presla, za prvi lugbulk 2000 e. Lego kompanija ce insistirati da lugbulk posalje postom, sto znaci da ce sigurno morati biti placena carina. aj da kazemo da ce carina sa svim glupostima biti 50% (nekad ume i vise, zar ne?), to je +1000 e za razdeliti na nas npr 10, sto je po sto eura vise, sto totalno onda pravi popust dobijen na lugbulku nebitnim.
---------------
sto se tice narucivajna preko carine na bilo kakvu \"foru\", drzava te \"fore\" dodeljuje sa razlogom, i veruj, ko ne plati na mostu sigurno placa na cupriji, tj porezi za ta drustva, papiri koji moraju da se vade i gomila drugih gluposti kojih nisam sada ni svestan napravile bi da kosta isto koliko i carina (drzava zaista nije glupa i nikad ikad nece raditi na svoju stetu)

po meni, narucivanje je jedino onako kako ja kupujem kockice - postom mali paketi koji ne privlace paznju, i to nema veze sa cifrom koju placam, vec sa velicinom paketa (sem kad cifra nije ispisana na kutiji, a samo je jedan prodavac to uradio do sada, i to iz ciste gluposti, nije bilo potrebno zakonom, u tom slucaju); a velike kolicine kockica, neko ode i donese.

npr ona j put u Italiju kod Sabrine bio je odlicna prilika, ali se izjalovio visom silom, nazalost (i jos uvek placam za tu visu silu, ali to je rizik - tj problem je sto je rizik pao samo na jednog coveka:)); ali npr oni koji su kupili preko Poljske :))))))) wow :) sve nove kockice po sumnjivo malim cenama ;) kao da je upao u fabrku i potrpao u sleper kockice sa prva tri rafa i zbrisao :)

tako da, eto - za sitne narudzbine - bricklink. za velike, imas poljske prodavce (za nove kockice) i madjarske (za polovne) preko mene; i nemacke i americke preko bg-finesta, i niko od nas ne naplacuje nikakav procenat ili pravi bilo kakav profit, vec kada uzimamo i mi, svi mogu da se prishljamche i uzmu i sami (ja sad pricham u mnozini, mozda je bg-finest promenio politiku :)

i mi obicno obavestimo ovde ljude kada treba neko da ode po kockice, i obicno ima dovoljno vremena da se napravi narudzbina (sem ono jednom kada sam iscimao da se to vece naprave narudzbine, ali imali smo prevoz kockica za dz, i nije bilo limita na tezinu - onaj momak iz ns-a uzeo je trideset kila kockica (slovima, trideset kila:) doneo mi je toliko piva u znak zahvalnosti da sam imao sledecih sest nedelja :) sto i nije tako dobro, jer sam posle morao da gladujem da bih skinuo stomak :))))

eto, nadam se da sam pomogao :)

aca

  • Gost
Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #121 poslato: Jul 11, 2011, 07:59:52:posle podne »
Слажем се са тобом. Идеја ми се родила док сам требио све варијанте које постоје и студирао царинске прописе, па сам на крају закључио и да није баш тако добра.
Државу је тешко зезнути, али није немогуће, само ја не знам
:shy:

Довољно је и овако, са пакетима. Можда и ја кад скупим паре пробам да наручим неки пакетић, да ме мине жеља.

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #122 poslato: Jul 18, 2011, 08:32:48:posle podne »
Stiglo je lego (tesko tri i po kila) iz Poljske. Sutra saljem onima koji su ucestvovali u narudzbini :)
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #123 poslato: Jul 24, 2011, 09:04:09:posle podne »
http://www.bricklink.com/store.asp?p=brickspartner

ovo je neki drugi poljak i fino saradjuje. ako neko hoce da naruci, ima 6-7 dana fore.
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

aca

  • Gost
Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #124 poslato: Jul 25, 2011, 06:59:43:pre podne »
Citat: \"Belgrade`s finest\" post=3839
http://www.bricklink.com/store.asp?p=brickspartner

ovo je neki drugi poljak i fino saradjuje. ako neko hoce da naruci, ima 6-7 dana fore.


Belgrade`s finest,  пошто сам ја новајлија и хтео бих да се придружим наруџби, занима ме:
1. како да ти пошаљем жељотеку? Може ли као у http://www.skockani.com/index.php?option=com_kunena&func=view&catid=31&id=1392&limit=10&limitstart=10&Itemid=137#1407 или http://www.skockani.com/index.php?option=com_kunena&func=view&catid=31&id=1392&limit=10&limitstart=10&Itemid=137#1410
2. како да пошаљем паре? Еври или динари?
3. колики су додатни оперативни трошкови (у смислу провизија, транспорта)...?

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #125 poslato: Jul 25, 2011, 10:46:23:pre podne »
1. ни један ни други начин. објаснићу ти преко прив.поруке
2. у еврима
3. мали, свега пар еура на транспорт
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #126 poslato: Jul 25, 2011, 01:34:31:posle podne »
http://www.bricklink.com/store.asp?p=MagicMagnus

Evo jedne jeftine radnje u Nemackoj. Ako neko hoce neka cima :)
Sa porezom se placa.

http://www.bricklink.com/storeDetail.asp?b=-4653904&h=52799&itemIDseq=428
Ima dosta povoljnih kombinacija tipa po 10 ili 100 komada, kao sto su ovi crni slopeovi.

Ja sam za sebe uzeo neki sitnis
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

aca

  • Gost
Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #127 poslato: Jul 25, 2011, 06:19:31:posle podne »
Citat: \"Belgrade`s finest\" post=3842
http://www.bricklink.com/store.asp?p=MagicMagnus

Evo jedne jeftine radnje u Nemackoj. Ako neko hoce neka cima :)
Sa porezom se placa.


Не разумем. Хоћеш ли и одавде наручивати? Шта је са порезом, нисам разумео?!:vampire:

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #128 poslato: Jul 25, 2011, 06:28:05:posle podne »
Hocu pa ako i tebe nesto zanima reci. Cene su sa 20% poreza.
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #129 poslato: Jul 26, 2011, 07:45:14:pre podne »
Mene samo interesuje ovo tamno sivo rock raiders telo,ali ne isplati se narucivati iz poljske samo jedno telo...

aca

  • Gost
Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #130 poslato: Jul 26, 2011, 08:11:03:pre podne »
Заинтересован сам. Јави ми како да ти пошаљем наруџбу и како да обавимо трансакцију лева рука - десна рука.:ninja:

Patton

  • Gost
Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #131 poslato: Jul 26, 2011, 01:00:11:posle podne »
Citat: \"Belgrade`s finest\" post=3846
Hocu pa ako i tebe nesto zanima reci. Cene su sa 20% poreza.

Konacno! :D

... se narucuje iz neke radnje koja ima Infrared delove :)

Taman da od mog 8048 napravim IR autic :P

Do kada je rok za narucivanje i kada stize ovo iz nemacke?

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #132 poslato: Jul 26, 2011, 02:49:38:posle podne »
Stize pocetkom avgusta, mozes da narucis :)
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

Angeli

  • Gost
Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #133 poslato: Avgust 01, 2011, 10:43:17:pre podne »
aj kad neko bude narucivao nesto a naleti na ovo:

Minifig, Head with Red Eyes, White Teeth and Silver Wrinkles Pattern
Catalog: Parts: Minifig, Head: 3626bpb591
Lord Garmadon head


nek mi uzme, pa cu platiti + mala nagrada sa jednom glavom iz moje kolekcije ;) a koja, po dogovoru :)
EDIT: gotovo, narucene (dve, jupi:)))

Angeli

  • Gost
Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #134 poslato: Avgust 03, 2011, 07:25:09:pre podne »
imam dva pitanja, da li je magicmagnus i dalje opcija i ovo: imam mogucnost da kupim za 5.6 e + 1e shiping...
a video sam da je izasao mali set sa ovim machem od 12e, ima ga na bricklinku. ali shiping za set, pa carina...
a ovo staje u kovertu, ali opet, 5.6e....
sta vi mislite?
ovo je taj mach: