Autor Tema: Iskustva na BrickLink-u  (Pročitano 22808 puta)

stanislaw

  • Gost
Odg: Iskustva na BrickLink-u
« Odgovor #30 poslato: Maj 17, 2013, 10:33:16:pre podne »
Nisi se pohvalio da li si odradio onu varijantu dovoženja robe iz bricksija, ili koje već radnje?

aca

  • Gost
Odg: Iskustva na BrickLink-u
« Odgovor #31 poslato: Maj 17, 2013, 11:56:52:pre podne »
@BgFinest, Angeli

У овом тренутку на форуму има:

Ukupno poruka: 23468 | Ukupno tema: 1248

Ако мислите да све то могу да држим у глави, хвала вам, али нисам толико паметан. Осим тога, и не читам све. Тражио сам кратку и једноставну информацију. Ако вам је тешко да напишете или да ставите линк, не морате, али не видим сврху да се ишчуђавате.

Ја сам на форуму бар пет пута понављао царинске прописе и никоме нисам спочитавао нечитање и незнање (а и даље неки мисле да је тачно потпуно супротно од тога што сам написао).


Дакле, питао сам за субјективан утисак разлике између нових коцака и оних које продаје bricksy, ништа више, ништа компликовано.

stanislaw

  • Gost
Odg: Iskustva na BrickLink-u
« Odgovor #32 poslato: Jun 24, 2013, 12:42:30:posle podne »
S obzirom da smo temu korišćenja PayPala manje-više apsolvirali, hajde da malo popričamo o iskustvima sa Bricklinkom i novim procedurama naše carine.
Prestao sam da poručujem iz inostranstva onog momenta kad se proneo glas da je krenulo razrezivanje PDV-a na pošiljke bez obzira na limit od 50EUR. Sad kad se slegla prašina, hajde da vidimo kakva je objektivno situacija. Konkretno me interesuje slučaj naručivanja delova, mešano novih i polovnih, bez setova.
Kada ste pošiljku primili sa, a kada bez naplaćenog PDV-a? Da li ste imali pošiljku iz BL radnje pravnog lica koja precizno deklariše fakturnu vrednost pošiljke? Bez obzira da li vam je stiglo sa ili  bez PDV-a, koja je bila vrednost a koja je bila težina pošiljke?

Moja računica iz doba pre zvaničnog dolaska PayPala bila je prosta: da bi se shipping/handling troškovi naručivanja iz Evrope (reda veličine bar 6-10EUR) uopšte isplatili, uz podrazumevani limit vrednosti od 50EUR, optimalna težina pošiljke delova bila bi negde u rasponu između 500-1000g.
Ima li taj red veličine prolaz bez PDV-a u današnjim okolnostima?  
Da li i veličina paketa utiče na verovatnoću razrezivanja carine/PDV-a? Položaj zvezda, reonskih pošta i još ponešto?

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Iskustva na BrickLink-u
« Odgovor #33 poslato: Jun 24, 2013, 12:54:30:posle podne »
Mislim da su shvatili uzaludnost svega. Meni su posiljke stigle sa po 2 meseca kasnjenja i bez naplate pdv-a. Cene su bile 21 i 13 eur. Tezina je bila manja od kilogram, manja je dosla u pismu a veca u paketicu. Obe su imale fakture u sebi.
Mislim da posiljke prolaze ako je ukupna vrednost (shipping+handling) do 50 eur.
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

stanislaw

  • Gost
Odg: Iskustva na BrickLink-u
« Odgovor #34 poslato: Jun 24, 2013, 01:03:59:posle podne »
Ovo bez naplate PDV-a zvuči ohrabrujuće (ako izuzmemo sve sporiju dostavu).
Ja sam se u pre-PayPal periodu uvek trudio da idem do same granice predviđenih limita (a to znači dobro podgojen paketić od recimo 500 ili 700-800gr čija je NETO vrednost knap ispod 50EUR, a sa shippingom i handlingom (za koji sam insistirao da se na paketu iskaže posebno!) i nešto preko toga.
Do sada nikad nisam platio carinu na takvu akciju, pa me interesuje kolika je sada opasnost da takav granični slučaj dođe pod udar PDV-a.

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Iskustva na BrickLink-u
« Odgovor #35 poslato: Jun 24, 2013, 01:06:41:posle podne »
mislim da si bezbedan ako je ukupna vrednost ispod 50 eur. I cim se u paketu nalazi faktura ne bi trebalo da bude problema. Jedini problem je dodatnih 2 meseca koje moras da cekas da ti posiljka stigne.
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

stanislaw

  • Gost
Odg: Iskustva na BrickLink-u
« Odgovor #36 poslato: Jun 24, 2013, 01:11:23:posle podne »
Ako je sporost carinjenja zaista dostigla razmere opstrukcije, ispada da su ljudi praktično upućeni da se organizuju za donošenje (čekaš u svakom slučaju...)

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Iskustva na BrickLink-u
« Odgovor #37 poslato: Jun 24, 2013, 01:18:10:posle podne »
Pa liuk iz Briksija je vec hteo da mi da kupon u vrednosti mog pisma jer ga je bilo sramota sto se paket izgubio. Ja mu rekoh da sacekamo par meseci i paket zaista stize. Klasicne budalastine.
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

stanislaw

  • Gost
Odg: Iskustva na BrickLink-u
« Odgovor #38 poslato: Jun 24, 2013, 01:28:00:posle podne »
Ima nešto u tome što je Bricksy registrovan za promet polovnih kocaka. Još nisam imao zadovoljstvo da naručim od njih i ne znam kako izgleda papirologija u briksijevom paketu, tako da teoretski i da čovek naruči paket preko 50EUR vrednosti, ne vidim po kom osnovu bi naši razrezali bilo kakav PDV na Bricksy ako je u paketu papir iz kojeg se može videti da je u Nemačkoj obračunat PDV po stopi za polovnu robu.
Ali ne vredi teoretisati dok neko ovo ne isproba...

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Iskustva na BrickLink-u
« Odgovor #39 poslato: Jun 24, 2013, 01:48:31:posle podne »
Odmah mogu da ti kazem, nigde na fakturi mu ne pise da je registrovan za polovnu robu jer salje svoj izvod sa bricklinka kao fakturu. Tako da se ne bih uzdao ni u kakve finese vec samo ono sto nasa carina poznaje, a to je ukupna vrednost robe i transporta.
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

Sale

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.288
    • Pogledaj profil
Re: Iskustva na BrickLink-u
« Odgovor #40 poslato: Jun 24, 2013, 02:56:50:posle podne »
Stigle dve pošiljke.
Jedna iz bunte-steine-aus-daenemark (Nemačka) a druga od A HandFul of Bricks - S10 (Poljska)
Obe ispod 50e, sa odštampanom listom delova i cenama.
Obe bez PDV-a i carine, samo pregled (otvaranje pošiljke) po 65.80 din
Ukupno vreme koje je pošiljka provela U Srbiji od ulaska u izmeničnu poštu, preko carine do mene je 24h max. Pod uslovom da se ne računa nedelja odnosno subota ako ulete u termin jer nema dostave tim danima.
Dok je u Nemačkoj, recimo, ta jedna pošiljka tavorila 3 (radna) dana!
Neprijatno iznenađenje i vrlo retka pojava ali se dešava a sa druge strane, ekstra ekspeditivno od strane naše carine i pošte :wink2:
A ukupni rokovi od naručivanja su i pod tim uslovima 10-ak dana do max 14 (do sada) dok je od nemačkog trgovca pošiljka jednom stigla za 5 dana od dana naručivanja!
Ovom prilikom vam toplo preporučujem obe prodavnice. Ekstra brzo i vrlo povoljno!
I only work in black.
And sometimes in very, very dark...black!

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Re: Iskustva na BrickLink-u
« Odgovor #41 poslato: Avgust 26, 2013, 01:11:40:posle podne »
Postavljam isti post kao i na temi Narucivanje na bricklinku posto je ovo ipak mesto na kome bi trebalo ovako nesto da se postavi...ako admin tako smatra nek ispravi sta treba :smile2:

Mislim da je obaveza da ovde postavim na forumu negativno iskustvo koje sam imao sa domacom BL prodavnicom MySmallStore iz Valjeva.

Imao sam sa Stanislavom i Profom nekoliko porudzbina iz te prodavnice u prethodnih nekoliko meseci....i nije prosla NIJEDNA, ali bukvalno NIJEDNA da nesto nije falilo ili je bilo ostecenih delova za koje to nije bilo napomenuto ili je umesto nekih delova ubacivao druge zamene bez konsulaticije sa nakim od nas (ko je vec porucivao), takodje se desavalo da neki delovi ne budu originalni lego delovi .

Komunikacija sa prodavcem je uvek bila teska da ne kazem nikakva...posto na mailove ili na poruku odgovara nakon nedelju dana (ako uopste i odgovori).
Posledjni paket nam je slao post expresom iako je bilo dogovoreno da salje preporucenom posiljkom, posto smo za 15ak grama probili 1 kg (sto je limit za preporuceno), mrzelo ga je da salje u dva odvojena paketa i tako nam duplirao postarinu.

Za pakovanje paketa mu treba toliko vremena da bi covek pomislio da odvaja slona u delove i pakuje ga. Ne znam nijednu BL radnju IZ INOSTRANSTVA iz koje sam preko clanova foruma porucivao kocke kojoj je trebalo toliko da spremi posiljku od trenutka uplate.


Zamolio bih samo Stanislava i Profu da potvrde ove moje tvrdnje...a ostalima upozorenje kada porucujete iz ove radnje.

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Re: Iskustva na BrickLink-u
« Odgovor #42 poslato: Avgust 26, 2013, 01:38:16:posle podne »
I tek juce nakon dobijanja negativne ocene dobio sam poruku od prodavca

\"mislim da je posteno da se kontaktira prodavac pre davanja negativne ocene koja
nije primerena. o kojoj komunikaciji ti govoris? nijednu poruku nisi poslao na
bricklink? na poruke preko mobilnog ne odgovaram. to sto imas moj broj ne daje
ti za pravo da me tako kontaktiras ako kupujes na bricklinku.
posto si se ovako poneo sada mozes slobodno promeniti prodavca jer ne zelim sa
tobom da vise saradjujem niti ces moci da kupujes ubuduce kod mene. od sada si
blokiran za kupovinu.
pozdrav \"

I posto mu je ta negativna ocena ocigledno bola oci nakon ove odmah je poslao i sledecu poruku

\"mislim da bi bilo u redu da povuces ocenu i da mi kazes koje kockice nisi dobio
da bih ti vratio novac za njih.
razmisli o tome\"

Ovo sve desavalo posle nekoliko mojih poruka/mailova koje sam mu slao koje je sve uredno video i procitao i iskulirao, a reagovao je tek nakon sto je dobio negativnu ocenu. A na poruke preko mobilnog i na mail-ove je uredno odgovarao ranije kada je cekao pare za kocke..zaista sramota

Izvinjavam se ako sam prekrsio neka pravila foruma ovime sto sam izneo poruke ali prosto sam smatrao da ovakav bezobrazluk prodavca treba podeliti sa drugima kako bi znali kako da se ponasaju ako dodju u ovakvu situaciju.

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Iskustva na BrickLink-u
« Odgovor #43 poslato: Avgust 26, 2013, 01:41:27:posle podne »
Pravila su ya OVAJ forum a ne PM preko bricklinka ili mobilnog mada se i za iste mora pridrzavati dobrog ukusa.
A da je zasluzio negativnu jeste i to golemu, ja non stop cujem price kako ga ljudi tolerisu a to je lose. Svaka cast sto si prvi bacio kamen, tesko je ali mora neko
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

zidane

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.710
    • Pogledaj profil
Odg: Iskustva na BrickLink-u
« Odgovor #44 poslato: Avgust 26, 2013, 01:47:43:posle podne »
Nisam znao da neko moze da te blokira da vise nemozes kod njega da kupujes, samo zato sto si ti njemu - prodavcu dao negativnu. Jako cudno i zrelo za neku sankciju od strane Bl-a.