Autor Tema: Početnici - pitanja, saveti...  (Pročitano 10222 puta)

przulj

  • Gost
Odg: Re: Odg: Početnici - pitanja, saveti...
« Odgovor #30 poslato: Novembar 11, 2011, 03:48:14:posle podne »
Citat: \"dugme\" post=5685
e vidiš, meni takav mail nijednom nije stigao...:sad:

Možda si bio arogantan :doubtful:

vaskrsije

  • Gost
Re: Odg: Re: Odg: Početnici - pitanja, saveti...
« Odgovor #31 poslato: Novembar 11, 2011, 07:02:21:posle podne »
Pa za sad obecava jos samo da stigne.
Moj savet je da neko iz SRB proba da zatrazi na istu foru neki manji deo, kao nov set pa felerican fali neka mala kocka pa da vidimo dal ce biti pozitivnih odgovora.
Ne treba preterivati jer kazu svaka kesica se meri elektronskom vagom trude se da bude sve OK ali desi se propust.
Znaci ne mozes traziti neku vecu kocku koja tezi vise od par grama ili neku base platu,...Ali sitnica uvek se desi da promakne.

smeh

  • Gost
Re: Odg: Re: Odg: Početnici - pitanja, saveti...
« Odgovor #32 poslato: Novembar 11, 2011, 09:32:32:posle podne »
Ma kad je meni u sarajevo doslo ne vidim razloga da vama ne dodje. I to mi dosla tri komada iz tri razlicita seta, u tri koverte prije tri godine. Zahtjeve sam pisao isti dan, a cekao sam dvije tri sedmice.

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Početnici - pitanja, saveti...
« Odgovor #33 poslato: Novembar 11, 2011, 10:05:48:posle podne »
bio sam vrlo fin oba puta...
i kad su falili stikeri za teretni voz i kad je falio 1x2 db log...
nijednom nisam dobio povratni mejl, a još manje tražene elemente...

znam da su đile i sammael dobili šta im je falilo...

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Početnici - pitanja, saveti...
« Odgovor #34 poslato: Novembar 13, 2011, 02:01:31:posle podne »
imam dva pitanja vezana za polovne kockice:

1. Najbolje sredstvo za dezinfekciju istih
2. Cuo sam da ljudi koriste oxy clean za povracaj boje izbledelih kockica, kako isto sredstvo ne videh kod nas sta se moze koristiti za postizanje tog efekta.

Hvala unapred!
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

vojiste

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 736
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Početnici - pitanja, saveti...
« Odgovor #35 poslato: Novembar 13, 2011, 02:15:09:posle podne »
Za izbledele kockice kupi 3-procentni hidrogen u apoteci. Potom potopi kockice u neku teglu napunjenu sa hidrogenom i ostavi na sunce par dana. Rezultati su odlicni. Ja sam probao sa belim kockicama uglavnom, mada koliko sam video deluje i za sive i zute.

djomla666

  • Gost
Re: Početnici - pitanja, saveti...
« Odgovor #36 poslato: Novembar 13, 2011, 10:11:39:posle podne »
Bas cu da probam tu hidrogen foru. Sa Cifom je slabo islo :grin2:

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Početnici - pitanja, saveti...
« Odgovor #37 poslato: Novembar 13, 2011, 11:42:57:posle podne »
Cif nikako nemoj koristiti za kockicke. To su abrazivna sredsta i lako mogu skinutio sjaj. Pored blagog sapmona i sl koje i lego preporucuje, kositi Axel za odmazcivanje za prasnjave i sl uprljane kockice (pisao sam vec o o tome u nekoj od tema) a hidrogen sam testirao za pozutele kockice koje sam kupovao i rezulatati su odlicni

vaskrsije

  • Gost
Re: Odg: Re: Početnici - pitanja, saveti...
« Odgovor #38 poslato: Novembar 14, 2011, 08:33:01:pre podne »
Taman cu i ja da testiram to imam neke silne bele kocke koje su sada vise krem nego bele.
Ne znam dal je neko probao ali nosim se idejom da probam par prljavih kockica da stavim u platnenu vrecicu i u masinu za pranje sudova. E sad kako u toj masini ima kapsula, deterdzent i so mislim da to nece dobro biti za kocke plus temp pranja je 70 stepeni. Ima li neko ko je odradio tu glupu ideju dal vredi ili da se manem toga. Takodje sam kontao isto tu foru ali u ves masinu na 40 stepeni da probam.

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Početnici - pitanja, saveti...
« Odgovor #39 poslato: Novembar 14, 2011, 09:07:04:pre podne »
Temperatura u sudomašini je nažalost previsoka. Postoje specijalne sudomašine koje imaju LEGO program (verovali ili ne) i odeljke za LEGO kockice, ali te egzotike kod nas nema.

Moraću i ja ovih dana da perem veću količinu kockica zbog izložbe pa se razmišljam kako tome da pristupim. Dosadašnji metod (lavor + topla voda + deterdžent za sudove + četkica za zube) je prespor.

vaskrsije

  • Gost
Re: Početnici - pitanja, saveti...
« Odgovor #40 poslato: Novembar 14, 2011, 09:25:57:pre podne »
Pih kud sam sada saznao da ima masina za sudove za Lego program, da sam to znao pre godinu i po kad smo kupovali zena i ja novu masinu sigurno je da ona ne bi birala nego ja.
Bas cu da se raspitam dal ima toga ovde i koja je cena.

Sad sam bas gledao moju masinu za sudove, ima dosta programa pranja od 45, 55, 70, auto i ko zna sta jos. Moracu da joj nadjem uputstvo da vidim sta tu sve ima. To su samo temp pranja a ima i kojekakvih programa samo ja o tome znam koliko i o operi tj. nista

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Početnici - pitanja, saveti...
« Odgovor #41 poslato: Novembar 14, 2011, 09:38:19:pre podne »

vaskrsije

  • Gost
Re: Početnici - pitanja, saveti...
« Odgovor #42 poslato: Novembar 14, 2011, 09:43:34:pre podne »
Ulepsao si mi dan i skratio dosta vremena.
Prvo i moja masina je Bosch Silence ona crvena korpa u koju klinac trpa kocke je ista kao i moja samo je moja siva a poklopca imam 2, sa stinijim rupama i krupnijim, a ja dileja nisam znao koji ce mi dva.
E sad nigde ne pise da mogu Lego da drljam unutra ali cu baciti oko na uputstvo.

Hexx

  • Gost
Re: Početnici - pitanja, saveti...
« Odgovor #43 poslato: Novembar 14, 2011, 06:20:04:posle podne »
Samo je fora da lego ne pereš na mnogo visokoj temperaturi (mislim da ne bi trebalo iznad 40).

Angeli

  • Gost
Re: Početnici - pitanja, saveti...
« Odgovor #44 poslato: Novembar 14, 2011, 08:45:49:posle podne »
Citat: \"Sammael\" post=5813
Temperatura u sudomašini je nažalost previsoka. Postoje specijalne sudomašine koje imaju LEGO program (verovali ili ne) i odeljke za LEGO kockice, ali te egzotike kod nas nema.

Moraću i ja ovih dana da perem veću količinu kockica zbog izložbe pa se razmišljam kako tome da pristupim. Dosadašnji metod (lavor + topla voda + deterdžent za sudove + četkica za zube) je prespor.

video sam i sliku  - wow :)
elem, na snimku onih AFOL-a video sam da jedan od onih kilova koristi siroku cetku za farbanje, i da sa njom brishe prashinu... [azi, sa pipavim i nestabinih konsrukcija i spojeva, ne moze, ali imam dosta krovova i povrsaina koje us magnet za prashinu, mislimd a bi ta cetka bila bas pravi pogodak (a mozes d auzmes jeftinu, ne mora da bude kvalitet jer je neces umakati u boju
idem bas sutra, imam mini uradi sam prodavnicu u ulici...