Autor Tema: Sta trenutno citate?  (Pročitano 12158 puta)

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sta trenutno citate?
« Odgovor #75 poslato: Septembar 09, 2014, 09:17:15:pre podne »
metro 2033 i igra su zakon, metro 2034 mi je bio bas dosadan. Last light jos nisam odigrao zbog crkavanja graficke
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sta trenutno citate?
« Odgovor #76 poslato: Septembar 09, 2014, 07:03:50:posle podne »
Hvala,hvala momci.Iskreno ja sam odjednom krenuo da citam knjige i svidja mi se,volim svasta da citam ali me sad uvatilo ovo sto Dzoni kaze motivaciona dela.

Dzoni veruj mi nema to velike veze sa motivacijom,probaj da citas moc sadasnjeg trenutka videces koliko je dobra knjiga,otvara oci sto kazu.Mislim cemu zivot ako ga zivimo u strahovima,ako za nesto sto zelimo da ostvarimo konstantno dajemo sebi izgovore zasto ne mozemo to da uradimo,to nije zivot to je ropstvo.
Ja sam ukapirao koliko smo ustvari svi zaokupljeni glupostima i nebitnim stvarima da ne poklanjamo paznju onome sto zaista vredi.Konstantno nasim mislima zivimo u proslosti ili buducnosti(razmisljamo o lepim trenucima,preispitujemo one lose ili mastamo o necem boljem),a jako retko smo priustni u sadasnjem-trenutnom momentu.Ne znam bas kako da objasnim,da ne filozofiram previse,ali probaj da procitas ukapiraces. nerd.png

Meni stariji kazu kao tako sam i ja u tvojim godinama citao,ali videces kasnije kakav je zivot stvarno.
Iskreno dva najveca problema su sto covek kad odraste prestane ISTINSKI da voli sebe i pod dva ubije sve ono decije u sebi.Zar nije tako? :smilie:

P.S.-Dobicete svi razglednicu sa Himalaja jedan dan kad ja budem otisao na par godina da zivim sa saolin monasima(moja zivotna zelja)
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sta trenutno citate?
« Odgovor #77 poslato: Septembar 09, 2014, 10:03:30:posle podne »
ja sam tako otisao u vojsku i u casovima ocaja sam sastavio listu svih zanimljivih stvari koje cu da radim kad se vratim kuci. Ispunio sam od tada do danas mozda 10% svega  :grin2: :p
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sta trenutno citate?
« Odgovor #78 poslato: Septembar 09, 2014, 10:37:08:posle podne »
Samo polako. :smilie:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

alenvprekrsku

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 58
  • Pol: Muškarac
  • Otac, suprug, OKP, AFOL i audiofil.
    • Pogledaj profil
Odg: Sta trenutno citate?
« Odgovor #79 poslato: Septembar 10, 2014, 06:21:32:pre podne »
Došao mi je DHL paket iz Beograda. Trebalo im je samo dva dana od uplate. Čestitam.

Volim da čitam.


dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sta trenutno citate?
« Odgovor #80 poslato: Septembar 10, 2014, 06:39:46:pre podne »
Došao mi je DHL paket iz Beograda. Trebalo im je samo dva dana od uplate. Čestitam.

Volim da čitam.



da, i mi smo pre neki dan pokupili nase primerke. Izuzetno su azurni i ljubazni u Kreativnom Centru, kupujem njihove naslove vec godinama i nema opadanja kvaliteta.
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

alenvprekrsku

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 58
  • Pol: Muškarac
  • Otac, suprug, OKP, AFOL i audiofil.
    • Pogledaj profil
Odg: Sta trenutno citate?
« Odgovor #81 poslato: Septembar 10, 2014, 01:13:44:posle podne »
da, i mi smo pre neki dan pokupili nase primerke. Izuzetno su azurni i ljubazni u Kreativnom Centru, kupujem njihove naslove vec godinama i nema opadanja kvaliteta.

Ja šaljem u Beograd vinilke (LP) a iz Beograda mi stižu knjige.

Ova priča je krasna, za one što znaju o čemu je reč...    :sad:


LegoLover

  • Gost
Odg: Sta trenutno citate?
« Odgovor #82 poslato: Septembar 18, 2014, 08:18:57:posle podne »
Ja sam skoro pročitao triologiju "Divergentni"...Hteo sam da vidim šta je to toliko specijalno, pa svi pričaju o njoj, i, uopšte nije loša...Mnogo avanture, akcije, ispričano sa emocijama! Mada sama radnja jeste malo zbunjujuća, brzo se uđe u tok. Preporučujem.  :smilie:

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Odg: Sta trenutno citate?
« Odgovor #83 poslato: Decembar 11, 2014, 02:31:58:posle podne »
metro 2033 i igra su zakon, metro 2034 mi je bio bas dosadan. Last light jos nisam odigrao zbog crkavanja graficke

Jaoooo sta si propustio...nego da ne odemo off topic previse...

Ko voli akciju triler i sl.

Robert Ladlam (autor Bornovih knjiga) Matareški krug...odlična knjiga preporučujem...

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sta trenutno citate?
« Odgovor #84 poslato: Decembar 11, 2014, 09:08:09:posle podne »
Preporucujem Celestinino prorocanstvo od Dzjems Redzfilda,knjiga je predobra,moram da procitam i 3 naredna dela.
Dervis i smrt od Selimovica je predobra knjiga isto.Dosta se nauci o zivotu iz jedne i iz druge knjige koje sam naveo.
Ko voli meditaciju ili mu treba malo mira i udaljavanja od nervoze neka procita Mir u svakom koraku od Tic Nat Han-a.
Nikako nemojte da citate Korene od Cosica,ja sam izgubio 10h zivota,ali iskreno i moje misljenje.
Mozda sam procitao jos nesto od proslog odgovora na ovoj temi,ali se sad ne bih mogao setiti. :wacky:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sta trenutno citate?
« Odgovor #85 poslato: Decembar 11, 2014, 09:27:45:posle podne »
Jedan od intelektualnih divova savremenog doba, Glen Siborg (jedini po kome je nazvan jedan element za njegovog života), je sa saradnikom napisao odličnu knjigu Elementi vasione.

...čisto da se odvojimo od tumačenja života kroz oči parapsihologa, i vratimo se fizičkoj realnosti...  :p
...и нестадох у измаглици...

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sta trenutno citate?
« Odgovor #86 poslato: Decembar 11, 2014, 10:21:51:posle podne »
Ja sam pre za filozofiju ipak je ona majka svih nauka. :wacky:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Odg: Sta trenutno citate?
« Odgovor #87 poslato: Decembar 12, 2014, 09:45:40:posle podne »
Takodje pre par meseci sam procitao Devojka sa pomorandzama od Justejn Gordera...topla preporuka

Dzoni

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.003
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sta trenutno citate?
« Odgovor #88 poslato: Februar 03, 2015, 10:20:25:posle podne »
Od mog poslednjeg pisanja ovde, pročitao sam Kaljugu od Zole, Vrli novi svet od Hakslija, Potraga za apsolutnim od Balzaka i Očevi i deca od Turgenjeva.

U Kaljuzi se govori o skorojevićima i građevinskim prevarama u Parizu posle 1850. Radnja prati jednu bogatu, skorojevsku porodicu, a Zola je napisao još dvadesetak knjiga koje su manje ili više povezane sa ovom.
Vrli novi svet me je posebno oduševio. Haksli je toliko stvari o čovečanstvu već pogodio, a kako stvari trenutno stoje u svetu, nismo daleko od pravog Vrlog novog sveta.  :sad:
Potraga za apsolutnim govori o jednoj bogatoj, plemićkoj flamanskoj porodici i njenoj propasti zarad nauke, tj. zbog očeve opsesivne potrage za "apsolutnim".
Očevi i deca govori o nihilistima u carskoj Rusiji; odnosu sinova i očeva, jedni pripadaju novoj generaciji koji ništa ne poštuju, a drugi su "romantičari".

Naravno, preporučujem sve ove knjige sa posebnim naglaskom na Vrli novi svet.  :smilie:

P.S. Trenutno čitam Haklberi Fina od Tvena  :smilie:

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sta trenutno citate?
« Odgovor #89 poslato: Februar 04, 2015, 10:52:24:pre podne »
Lepo Dzoni stavljam neke na spisak.
Evo sta ja preporucujem samo nemam vremena da objasnjavam sad detaljnije kakva je koja,ali idemo redom.

Double your datings od David DeAngelo-knjiga je wauuuuuuuuu...
Kaludjer koji je prodao ferari od Robin Sarma
10 uvid-Dzejms Redfild-nastavak Celestinskog prorocanstva
47 Ronina od Susumu Katagava-jako lepa istoriska avantura o samurajima

Verovatno sam jos neke knjige citao,ali ne ide mi da se setim sad.Eto od mene toliko. :laugh:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/