Autor Tema: Ej :)  (Pročitano 3728 puta)

Balthamel

  • Gost
Ej :)
« poslato: Maj 03, 2011, 12:43:26:pre podne »
Pozdrav svima,
ja sam Dušan, imam 18 godina i iz Beograda sam.
Sa Lego svetom upoznao sam se, kao i svi vi, kao mali, i poslednjih par meseci već planiram da se uključim ponovo u svet kockica. :wacky:
Moja skromna kolekcija obuhvata 4 Lego Arctic seta, svih 6 Toa Mata Bionicle i 2 komada Matoran Bionicle, svi kupljeni 2000.-2001. godine, i 4 Slizer-a iz davne 1999. Ali sada je već u planu neki Pharao\'s ili Atlantis set. :wink2:
E sad, postavio bih i par pitanja vama već iskusnima, ako nije problem:
1. Gde u Beogradu kupujete Lego? Ako nije problem da se napišu adrese, a ako jeste može i na PM? :wacky:
2. Kako se kupuje preko Blicklinka, to jest, iz kojih zemalja može da se naruči pošiljka za Srbiju (koji delovi RADE za Srbiju)? Pitam ovo iz razloga što već imam iskustva sa online kupovinom i svestan sam da 90% sajtova ne dozvoljava pošiljke za Srbiju i region.
Pa, toliko od mene, hvala unapred na odgovorima, i nadam se lepom druženju i razmeni informacija i iskustava. :wacky:

Angeli

  • Gost
Odg: Ej :)
« Odgovor #1 poslato: Maj 03, 2011, 06:48:51:pre podne »
haj ;)
pogledaj ove teme, procitaj redom, imas dosta odgovora i za pod 1) i za pod 2) ;)
link

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Ej :)
« Odgovor #2 poslato: Maj 04, 2011, 09:04:42:pre podne »
dobro nam došao!

na linku koji ti je dao angeli se nalaze odgovori na tvoja pitanja...
ako imaš još  nekih podpitanja, slobodno pitaj

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ej :)
« Odgovor #3 poslato: Maj 04, 2011, 10:34:45:pre podne »
Добро дошао (назад)!

Што се куповине лега тиче, свако има неке своје фаворите... Мимо тема које су ти саветовали, постојао је јако леп текст на насловној страни сајта. Ја лично још увек купујем или половне коцкице, или оне које су други увезли па препродају, или у Хипоу на Ташмајдану...још увек имају најниже цене код нас...мада вреди погледати и остале повремено, наиђе се и на неочекивана снижења!
...и нестадох у измаглици...

Balthamel

  • Gost
Odg: Ej :)
« Odgovor #4 poslato: Maj 04, 2011, 12:39:39:posle podne »
Hej, hvala na dobrodošlici. :wacky:
Inače, danas sam bio u Hipou i iznenađen sam (niskim) cenama tamo. Neki setovi su skoro duplo jeftiniji nego u ostalim radnjama, odlično.
E, da, video sam da ste stavili link za PLAYEXPERT online prodavnicu, pa me zanima koliko se isplati uzeti npr. neki set odatle, jel izađe jeftinije? Naravno ako se uzme u obzir i carina i sve... :smile2:

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Ej :)
« Odgovor #5 poslato: Maj 04, 2011, 04:17:48:posle podne »
poštarina iz inostranstva je prilično visoka...ali kad dođe do neke cene koja je za recimo 4kg, posle do 15kg raste ne tako brzo...tako da se najviše isplati kad nekoliko ljudi naruči 10-15kg kockica, pa se troškovi transporta i slanja novca podele među njima...ali to je mač sa dve oštrice, pošto veći paketi dolaze pod budno oko carinskih službenika... :beaten:

sa carinom je uvek lutrija, nikad ne znaš da li će i koliko da te ocarine...najpoštenije je carinjenje kad imaš invoice nalepljen na paket od strane prodavca...ali ni to nije garancija da će cariniti na tu osnovicu...

meni su do sada dva paketa stigla od playexpert-a, i na kraju, kad sam sabrao sve trokove, cena svakog seta koji mi je stigao je ispadala na nivou eu cena...najviše zahvaljujući cenama kod playexpert-a, koje su za stvari koje sam od njega naručivao, bile najniže u evropi...

eto, nadam se da sam pomogao...:ninja:

Balthamel

  • Gost
Odg: Ej :)
« Odgovor #6 poslato: Maj 04, 2011, 04:43:51:posle podne »
Aha, znači ako sam dobro razumeo, mogao bih od njega da naručim npr. ovo: http://www.brickshow.com/wp-content/uploads/2010/11/7978.jpg , što je kod njega na sajtu EUR 14.2437 i da ne strahujem da će mnogo više izaći kad stigne... :) A da imam na umu da je najjeftiniji kod nas taj set oko 2.500din. :)
Hvala i na ostalim informacijama. :smile2:

Angeli

  • Gost
Odg: Ej :)
« Odgovor #7 poslato: Maj 04, 2011, 10:37:14:posle podne »
Citat: \"Balthamel\" post=3010
Aha, znači ako sam dobro razumeo, mogao bih od njega da naručim npr. ovo: http://www.brickshow.com/wp-content/uploads/2010/11/7978.jpg , što je kod njega na sajtu EUR 14.2437 i da ne strahujem da će mnogo više izaći kad stigne... :) A da imam na umu da je najjeftiniji kod nas taj set oko 2.500din. :)
Hvala i na ostalim informacijama. :smile2:

ne znam koja je to radnja i kakav je kontakt kupac-prodavac, ali ako je one-man-shop, mozes pitati umejlu da ti posalje samo sadrzaj kutije - bez kutije. drugim recima, da otvori kutiju i da ti kesice odatle i papire stavi u jednu zip kesicu i tkao posalje - to sigurno neces platiti carinu + cena transporta bice neuporedivo manja (zbog debljine paketa, sem tezinskih, postoje i zapreminska ogranicenja)

etooooo:)

Balthamel

  • Gost
Odg: Ej :)
« Odgovor #8 poslato: Maj 05, 2011, 12:36:42:pre podne »
Angeli, to mi čak nije padalo ni na pamet-nisam znao da može. Upravo sam malo pročačkao po radnji PLAYEXPERT i napisao je čovek lepo isto to što i ti. :shy:  I po ovome će onda setovi da me koštaju mnogo manje kad naručujem sa Bricklink nego u radnjama kod nas... Fino. :)
Hvala puno svima na pomoći. :D

Angeli

  • Gost
Odg: Ej :)
« Odgovor #9 poslato: Maj 05, 2011, 05:10:02:pre podne »
nista bre ;)
zahvali nam se sa novim kreacijama :) pravi, fotkaj, kaci da vidimo i tako u krug ;)

Balthamel

  • Gost
Odg: Ej :)
« Odgovor #10 poslato: Maj 06, 2011, 04:10:45:posle podne »
Uf, imam još jedno pitanje. Naručio sam setić sa Bricklink-a čisto da probam kako ide, i misleći da sam naznačio \"cash on delivery\", ispalo je da moram da mu pošaljem na adresu novac pre nego što on pošalje paket. U pitanju je suma od 5.00€. Nisam nikada slao novac pa me zanima kako to mogu da uradim? :shy:

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Ej :)
« Odgovor #11 poslato: Maj 07, 2011, 09:09:30:pre podne »
Citat: \"Balthamel\" post=3044
Uf, imam još jedno pitanje. Naručio sam setić sa Bricklink-a čisto da probam kako ide, i misleći da sam naznačio \"cash on delivery\", ispalo je da moram da mu pošaljem na adresu novac pre nego što on pošalje paket. U pitanju je suma od 5.00€. Nisam nikada slao novac pa me zanima kako to mogu da uradim? :shy:


COD opcija plaćanja je moguća, ako živiš u istoj državi kao i osoba od koje kupuješ...

ako to nije slučaj, a za nas iz srbije uglavnom mije, moraš prodavcu da pošalješ novac na neki od načina koje prihvata...meni u ovom trenutku padaju 3 opcije na pamet:
western union transfer novca
iban uplata na tekući račun prodavca u nekoj od banaka
paypal, koji još uvek nije legalan način plaćanja u srbiji, al pojedinci imaju račune tako što su pronašli neke rupe u sistemu...

Angeli

  • Gost
Odg: Ej :)
« Odgovor #12 poslato: Maj 07, 2011, 09:46:02:pre podne »
na bricklinku nikad ne mozes platiti \"cashe on delivery\" :) sem mozda kod nasih prodavaca, ako ej to stvar dogovora :)
postoji vise nacina placanja, ali cini mi se meni najjednostavniji je paypal

svaka radnja ima svoje uslove koriscenja i nacine placanja koje podrzava, i to je obicno na \"splash page\" ili \"store terms\" (jedna od opcija, ukucaj u search i pokazace ti :)