Autor Tema: Ponuda u bg-u  (Pročitano 60984 puta)

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Re: Ponuda u bg-u
« Odgovor #195 poslato: Januar 19, 2014, 03:16:09:posle podne »
Citat: \"LegoLover\" post=31075
A Hobit setovi? Jel si možda video cene? (mada verujem da su paprene)


nisam ih video, bilo je ovih novih creator, chima, ninjago i city setova...

pošto je ovo manja radnja, možda ima u većim radnjama po tržnim centrima...

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Ponuda u bg-u
« Odgovor #196 poslato: Januar 19, 2014, 03:48:18:posle podne »
Znam da je set 31025 u DexyCo u Uscu samo 7*** din, cinimi se blizu 8.000 din.

Ne znam zasto ali i pored ocekivanog dranja po nasim radnjama mene iznova udari SLOG kad vidim
takve cene. (To valjda jos uvek govori da sam normalna osoba i da ne mogu da se pomirim sa dranjem potrosaca u Srbistanu :devil2:  )

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Ponuda u bg-u
« Odgovor #197 poslato: Januar 19, 2014, 09:10:03:posle podne »
Dexy? Nemoj molim te da udaras po doborciniteljima dece u Srbiji :wacky:
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

stanislaw

  • Gost
Odg: Ponuda u bg-u
« Odgovor #198 poslato: Januar 19, 2014, 09:18:38:posle podne »
Kako stvari stoje, za cene setova je uglavnom jedini lek biti dobar sa nekim u inostranstvu...

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Ponuda u bg-u
« Odgovor #199 poslato: Januar 19, 2014, 09:27:40:posle podne »
kocka?
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Ponuda u bg-u
« Odgovor #200 poslato: Februar 04, 2014, 10:30:21:posle podne »
Danas svratih u Dexyco u Uscu (naravno ne zbog Lega vec zbog cena bebecih rekvizita) i nisam mogao da odolim a da ne svratim i do dela sa Legom. Najmanji Movie set, onaj Western, saka jada delova, blizu 2700 din :angry:  Zamislite ostale koliko kostaju .

PS. Moram priznati, kad malo vratim film, u poslednjih 2 meseca, cak i oko nove godine racunajuci, svratio sam sigurno 3-4 pita tamo, i iskreno  bude po jedno dete i/ili roditelj, ili  kao danas niko osim mene da razgleda ovo dranje. Iskreno nadam se da vecina roditelja (posto AFOLi bar 90%) Lego potrebe zadovoljava na alternativne nacine (Kocka, BIH, Bec i td).

Naravno, nase vlasnike i uvoznike to sigurno nece mnogo strecnuti, vec ce eventualno zakljuciti da je vreme da pocnu da uvoze i deru sa necem drugom.

Dzoni

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.003
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ponuda u bg-u
« Odgovor #201 poslato: Februar 04, 2014, 11:58:23:posle podne »
Da li vi kao klub mozete da nesto ucinite oko tih visokih cena u nasoj zemlji?

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Ponuda u bg-u
« Odgovor #202 poslato: Februar 05, 2014, 06:57:14:pre podne »
Citat: \"Dzoni\" post=31487
Da li vi kao klub mozete da nesto ucinite oko tih visokih cena u nasoj zemlji?


LEGO klub Skockani je već preuzeo određene korake u tom smeru, ali osim uveravanja da će se stvari promeniti (bez informacije kada), za sada ništa više nismo dobili :sad:

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Ponuda u bg-u
« Odgovor #203 poslato: Februar 05, 2014, 01:30:42:posle podne »
Citat: \"dugme\" post=31488
Citat: \"Dzoni\" post=31487
Da li vi kao klub mozete da nesto ucinite oko tih visokih cena u nasoj zemlji?


LEGO klub Skockani je već preuzeo određene korake u tom smeru, ali osim uveravanja da će se stvari promeniti (bez informacije kada), za sada ništa više nismo dobili :sad:


Uvoznik se zali na to da mu Lego daje prevelike cene. Na zahtev da to pretoce kao zvanicno saopstenje pa da vidimo sta kaze lego ne odgovaraju :wacky: sto je bolje od bilo kakvog odgovora, makar meni :wacky:
Imali su jos par bisera na sastanku koji sam imao sa njima ali ne bih trosio vreme na njih. Onog trenutka kad neko drugi bude poceo da uvozi Lego cene bi se trebale popraviti osim ako i taj neko ne napravi monopolski dogovor sa sadasnjim uvoznikom.
Sve u svemu, kocka.rs, net, bricklink, prijatelji/rodbina iz inostranstva i pokriveni smo :grin2:
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

stanislaw

  • Gost
Odg: Re: Odg: Ponuda u bg-u
« Odgovor #204 poslato: Februar 05, 2014, 02:19:04:posle podne »
Citat: \"dugme\" post=31488
Citat: \"Dzoni\" post=31487
LEGO klub Skockani je već preuzeo određene korake u tom smeru, ali osim uveravanja da će se stvari promeniti (bez informacije kada), za sada ništa više nismo dobili :sad:


Ja ovaj problem vidim malo drugacije. U osnovi, kao uostalom i kod gomile drugih brandova na ovoj planeti, tako i kod Lega postoje trzista na kojima oni nastupaju direktno, kao i trzista gde nastupaju preko posrednika, odnosno ovlascenih distributera. Sto je nasa zemlja manja (a ima tendenciju smanjivanja...) to su manje sanse da ce Lego prepoznati ekonomsku racunicu da nastupi direktno - na mikrotrzistima tipicno je resenje da se radi preko lokalnog distributera.
Dalje, prirodno je da lokalni distributer za sebe zeli marzu (sad, pitanje je koliku!) koja bi bila nesto veca nego u slucaju da je Lego grupa direktni uvoznik. Isto tako lokalni distributer moze da se vadi na to da je u ovoj zemlji carina na igracke viskoh 15%, kao i da ima vece speditersko-transportne troskove samim tim sto nam je trziste malecno, u poredjenju sa nekim jacim trzistima.
Dalje, lokalni distributer moze da se vadi na to da obezbedjuje solidnu pokrivenost Lego brenda u mrezi premium shopping centara, uopste premium lanaca decje opreme itd, takodje dobru zastupljenost na trzistu novogodisnjih vaucera za decje paketice korporativnih korisnika itd... To su sve znacajni segmenti gde nije problem lapati dobre marze, gde cena zna da bude sasvim sekundarni faktor pri kupovini... A Lego tim manje ima razloga za zabrinutost s obzirom da je pristupacnost Lego kocki kod nas relativno dobra i za sirotinju raju, naravno kroz web shopove i ostale nezvanicne kanale snabdevanja, kroz sekundarno trziste itd...

Utisak mi je da Lego grupi ne cini neku preteranu razliku da li ce se u Srbiji setovi kupovati u mrezi zvanicnog distributera, ili pouzecem preko nekoga ko se snabdeva iz Madjarske itd. U kranjoj liniji, oni su proizvod prodali, imidz proizvoda je kod nas dobar, a pitanje distributera nije lako resivo, pogotovo sto smo neuredjeno trziste na kojem se igra prljavo, sto nam je carinski sistem takav kakav je - u takvoj situaciji nije lako tek tako zahvaliti se na saradnji nekom krokodilu koji ume da pliva u takvim nasim vodama. Tu su sanse da Lego direktno nastupi jako mrsave, prakticno nemoguce osim ukoliko ne naprave svoju skroz novu regionalnu strategiju, ili recimo nadju ozbiljnog regionalnog partnera koji bi umeo i mogao da efikasno pokrije ceo region.

Za mene je novost da su Skockani uopste imali razgovore sa distributerom na ovu temu, u svakom slucaju pokusaj vredan hvale, ali naravno da distributer ne moze da vodi javnu polemiku sa TLG-om o tome kakvi su nabavni uslovi, naravno ni da TLG-u ne ide u racunicu da formira neke posebne uslove za vrlo MALA trzista, tako da ja jedinu mogucnost promena vidim u slucaju da Lego grupa usvoji neku novu, siru strategiju za ceo nas region. Parcijalno resavati problem na nivou ove nase Srbijice cini mi se nemogucom misijom.

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Ponuda u bg-u
« Odgovor #205 poslato: Februar 05, 2014, 03:05:35:posle podne »
Zvanican stav Lego grupe je da postoje premium trzista koja se najvise podrzavaju tipa Nemacka, SAD, itd a da su sva ostala trzista JEDNAKA. Dakle Kina=Rusija=UAE=Japan=Srbija. Takodje, ako su cene u okruzenju koje ukljucuje drzave koje ne rade direktan uvoz vec posrednika normalne a u Srbiji ne znamo da postoji neki problem u Srbiji.
Nadam se da ovo odgovara na jedan veci deo tvog pisanija.
Sto se uvoznika tice ne vidim problem da se jasno i decidno kaze preko sredstava javnog informisanja u cemu je stvar pogotovo jer je to inicijalna kapisla za promene. Ja jedino vidim obmanjivanje i pljacku potrosaca koja vodi ka sivoj ekonomiji o kojoj se posle place. Takodje, ne vidim nikakvu spremnost uvoznika da poradi na problemu, ja kad mi nabavna cena proizvoda ne odgovara eskaliram problem preko mog acc. managera preko middle do upper management-a dok se problem ne razresi na obostranu korist i srecu. Ja vidim da nasem uvozniku odogovara da prodaje Lego po cenama koje su 200-500% vece od evropskih. To i meni odgovara jer mi daje razlog da ne kupujem u Srbiji i ljude upucujem put oglasa, Madjarske ili Bosne.
Sto se nemanja pojma o nasim aktivnostima, mislim da je normalnije obavestiti javnost kada se nesto razresi nego praviti post pun samohvale i lupetanja cisto da bi se videlo koliko smo fenomenalni :wacky: Koliko sam cuo tako rade ozbiljni ljudi/klubovi :wacky:
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

stanislaw

  • Gost
Odg: Ponuda u bg-u
« Odgovor #206 poslato: Februar 05, 2014, 06:45:12:posle podne »
Iz toga da su \"nestrateška\" tržišta tipa UAE ili Srbija u principu jednaka zaključujemo da je nerealno da srpski distributer, ko god to bio, očekuje neke \"povlašćene\" nabavne cene, pa makar carina na igračke bila 15% samo kod nas i nigde više... Ja kažem na šta domaći distributer može \"da se vadi\", a u kojoj meri to pije vodu sasvim je drugo pitanje. Ja inače nisam radio analizu na temu da li su domaće maloprodajne cene Lega 200% ili 500% veće od nemačkih, ako si ti obradio neke preciznije podatke odlično bi bilo da ih prezentuješ. Mada sam si rekao da je Nemačka povlašćeno tržište (da i ne spominjemo USA gde su cene u EUR bukvalno prepisane u dolare...) tako da je otvoreno pitanje koje je to tržište uporedivo sa nama koje ćemo da uzmemo kao reper za \"normalne cene\".
A ovo o \"samohvali i lupetanju\" možeš sam da uputiš na odgovarajuću adresu ako ti je opet do prepucavanja, ja nisam ničiji poštar niti želim da imam veze s tim.

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Ponuda u bg-u
« Odgovor #207 poslato: Februar 05, 2014, 07:09:47:posle podne »
drago mi je da si sve shvatio, ako imas jos neko pitanje slobodno ga postavi :smile2:
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

stanislaw

  • Gost
Odg: Ponuda u bg-u
« Odgovor #208 poslato: Februar 05, 2014, 07:12:45:posle podne »
Evo onda samo još jedno pitanjce:
Pošto ti čikaš uvoznika da izađe u javnost sa navodnim lošim uslovima od strane Lega, a on baš neće, da li bi onda ti lično bio voljan (sa ili bez konsultovanja Lego grupe) da medijski forsiraš to pitanje skupoće Lego setova?
Ili drugim rečima, da li uopšte ima smisla uživljavati se u neku ulogu mirovnjaka ili sudije na relaciji Lego-uvoznik, ili je sve što lego community realno može da uradi da se požali Lego grupi na skupe cene i da čeka neka bolja vremena?

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Ponuda u bg-u
« Odgovor #209 poslato: Februar 05, 2014, 08:32:15:posle podne »
Danas sam slucajno svratio u PilotToy, u Nusicevoj (velika robna kuca, nekad Turbo Limac).

Sto se tice lega, klasika dranje, mislim na cene. Jedino intersantno da sam prvi put video Architecture setove. Imaju 21004, oko 6500 dinara.

U DexyCo u Nusicevoj imaju minifigure iz serije Lego Movie , oko 350 din

U McDonaldu uz Happy meal se dobijaju plasticne case, hologramske,  sa motivima iz Lego Movie (a ja se nadao neki promo polybag ce biti)