Autor Tema: Brickenburg Lego® takmičenje, jesen 2010  (Pročitano 13685 puta)

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Brickenburg Lego® takmičenje, jesen 2010
« Odgovor #45 poslato: Februar 08, 2011, 09:39:04:pre podne »
sad sam proverio mail, nema ništa još od Severa, al ako su rekli da će me kontaktirati, trebalo bi da to i uradi u narednom periodu...do sada smo imali dobru komunikaciju...

Sada sam nešto razmišljao...cifra prema kojoj su nas carinili je iznos osiguranja u slučaju gubitka paketa...što znači da je to vrednost paketa i usluge slanja...što znači da je greška na onom papiru koji smo dobili od carine to što je 2 puta uračunata vrednost usluge slanja paketa (jednom u visini osiguranja i još jednom pod stavkom ptt)

ovom prilikom ne ulazim u to dali su imali pravo da carine nagradu ili ne...

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Brickenburg Lego® takmičenje, jesen 2010
« Odgovor #46 poslato: Februar 21, 2011, 11:30:46:posle podne »
do prošlog utorka mi nije stigao nikakav odgovor od Severa...tada sam odneo komp u servis, i nemam mogućnost pristupa klubskoj e-mail adresi, koju koristim u dopisivanju sa LUG-om Brickenburg...nadam se da će problem sa kompjuterom biti rešen do ponedeljka, al to stvarno ne zavisi od mene... :sad:

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Brickenburg Lego® takmičenje, jesen 2010
« Odgovor #47 poslato: Mart 18, 2011, 06:59:55:posle podne »
samo da obavestim da sam uspeo da proverim e-mail posle mesec dana, i nema mejla od severa  (ne znam da li se mejlovi brišu sa servera, ako ih ne proveriš  u određenom roku)

Angeli

  • Gost
Odg: Brickenburg Lego® takmičenje, jesen 2010
« Odgovor #48 poslato: Mart 19, 2011, 05:33:39:pre podne »
Citat: \"gruber\" post=1464
evo ja sam danas usao u carinski magacin na aerodromu. posiljka stoji vec nedelju dana na gomili i ulozeno je za carinjenje i izvessna gospodja gordana kaze da ako nije nesto zivo unutra onda nije hitno to je vec potpuno normalno. meni je vec vise nego hitno, te nadjem momka koga znam u UPSu, otvorio posiljku, izvadio sadrzaj i ubacio drugi (u pitanju video kasete pa je njima svejedno sta je) toliko o ozbiljnosti nase carine, da ne pominjem da zbog ovoga treba da budem zatvoren. cisto da vas malo ohrabrim. pozdrav i sretno.

druze, sad kad smo procitali, mislim da bi trebao da obrises sad ovaj post :)))))))))

nego, bas me zanima, sta se desilo na kraju?
procitao sam sve pazljivo (sto inace tako retko radim:) i, ako sam sve dobro shvatio, zaista mislim da su svi osteceni, i to dobro. Mejl od brickenburga bas jednostavno objasnjava i kosi se sa onim sto je izjavio carinik - tj, carinili su pogresnu cifru
to je kao kad mi naplate 1000 din racun za mob, pa pdv 200 din, pa pdv na 200 20, pa pdv na tih 20 je 2, i umesto 1200 placam 1222 dinara, i ispostave mi racuna na 1222 + 20% PDv na tu sumu, tj 1500 din

Da je to bar neka cifra pa da kazes da se drzava bogati od toga... ne mogu ni da zamislim razocarenje svakog ko se toliko radovao nagradi kada je uzeo papir od poste i video da moraju da plate carinu (desilo mi se samo jednom, ali nije bio poklon u pitanju, a i tad sam imao dosta kinte pa 50e carine na 80e kupovine mi nije izgledalo mnogo, a i bio je to prvi paket koji sam narucio pa sam jedva cekao da dodje

stvarno je tuzno upravo to sto imam utisak da se to nece promeniti, tj da obicni ljudi ne mogu da uticu na takve stvari :( i ako nesto zelim, moram da idem ispod zita, ili da nadjem neku rupu, ili da svercujem... zakon nema smisla, sigurno ne stite proizvodnju domacih lego kockica.

aca

  • Gost
Odg: Brickenburg Lego® takmičenje, jesen 2010
« Odgovor #49 poslato: Avgust 01, 2011, 12:47:17:posle podne »
Људи, упао сам у ову тему сасвим случајно и видео шта сам видео.
Живимо у лагеру и то нам је што нам је, све увреде на рачун \"наше\" државе неће помоћи осим да се испразните.
Румун се лепо крсти да неко може да царини награду. То није јасно ни цариницима, ал\' они само раде свој посао... :angry:

Једино што можете да радите је да нађете неког доброг адвоката из фамилије или пријатеља, да проучи случај и да вам каже да ли нешто може да се добије или не. Подвлачим ово \"фамилије или пријатеља\", зато што желите стручњака који ће поштено да вам заврши посао (овако или онако), а не да вас развлачи по судовима до бесвести. Да платите адвоката... то само у случају непосредне опасности!

Имам другара који је скоро добио две парнице (у врло кратком року), једну против фирме која му је покрала интелектуални рад, а другу против \"Паркинг сервиса\"! Међутим, он има брата правника који му је нашао адвоката преко везе. Ово помињем због тога да много шта може да се истера правно, само народ нема ни пара ни времена да се бакће тиме. Али онај ко се заинати има добре шансе

Омбудсман је занимљив предлог, дићи ће буку (кад дође на ред), али њега шљиве колико турско гробље. Он неће решити проблем.

Више вам не могу помоћи, ја немам ниједног адвоката од поверења...:shy:

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Odg: Brickenburg Lego® takmičenje, jesen 2010
« Odgovor #50 poslato: Avgust 01, 2011, 04:56:33:posle podne »
Moj otac ti je najpouzdaniji advokat koga mozes da nadjes.Evo ,sad i ti imas vezu... :laugh:

aca

  • Gost
Odg: Brickenburg Lego® takmičenje, jesen 2010
« Odgovor #51 poslato: Avgust 02, 2011, 06:58:19:pre podne »
Васо, лаве, хвала ти! :smile2:
Можда би он заиста могао да помогне око царинског рата. :karate:
Ал\' како би твој отац заступао неког у Београду? Па и да за џабе ради, пут до Београда и кошта и траје... :sad:


P.S. Чули сте негде за царински рат који је Србија водила против Аустро-Угарске царевине пре више од сто година. Царевина је нестала, али зато је држава С. наставила да води рат против својих грађана... док не нестану. :devil2: :angry:

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Odg: Brickenburg Lego® takmičenje, jesen 2010
« Odgovor #52 poslato: Avgust 02, 2011, 09:17:51:pre podne »
Ma on ti je najboli advokat u Nisu .On stalno ima klijenteiz bora i bg-a i stalno ide tamo tako da mu nije probljem. :wink2: