Autor Tema: MOJI RADOVI  (Pročitano 2218 puta)

Žorž

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 21
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
MOJI RADOVI
« poslato: Septembar 04, 2017, 04:48:12:posle podne »
Pozdrav

Uz malo muke konačno sabrah sve svoje dosadašnje radove i ovim putem šaljem na forum.

Evo jednog novog, iako srušenog rada- Kuća gospodina Bauera, Kalvarija, Zemun.  Reč je o staroj porodičnoj kući s kraja 19. veka, građenoj u stilu akademizma. Nažalost, nije dovršen enterijer niti stanari i posluga, a delovi iskorišćeni na samom objektu dobili su novu namenu.

https://flic.kr/s/aHsm4f1bPS

Žorž

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 21
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: MOJI RADOVI
« Odgovor #1 poslato: Septembar 04, 2017, 04:49:46:posle podne »
Tvrđava San Đorđo, Toskana, sredina 15. veka

https://flic.kr/s/aHsm747BPH

Žorž

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 21
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: MOJI RADOVI
« Odgovor #2 poslato: Septembar 04, 2017, 04:50:59:posle podne »
Ovo je još jedna malo starija kreacija, inspirisana  srpskom srednjovekovnom fortifikacionom arhitekturom iz sredine 14. veka. Radi se o kući-kuli, tradicionalnom obliku fortifikacione gradnje na našim prostorima i širom Balkana, čiji primeri su i danas očuvani na Kosovu i Metohiji, u Bosni i Crnoj gori. Prvenstvena namena ovih objekata bila je stanovanje sitne vlastele, ali su služile i kao kule izvidnice na važnim strateškim pozicijama. Slobodnostojeća kuća-kula svoj koren ima u branič-kuli (donžon kuli) u okviru većih utvrđenja, namene stanovanja i poslednje linije odbrane u slučaju opsade.

https://flic.kr/s/aHsm3aJbZG

Sale

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.288
    • Pogledaj profil
Odg: MOJI RADOVI
« Odgovor #3 poslato: Septembar 04, 2017, 08:58:46:posle podne »
Već sam pohvalio jedan rad a sad samo ponavljam-vrlo lepo izvedeno!
"Bauerka" ima odličan krov, sjajno uklopljene plejtove
I uopšte-odličan potencijal koji će eksploditari punom elegancijom sa još više delova!
Dakle-želim ti brze i jeftine nabavke, ovde ćeš imati zahvalnu publiku, to je sigurno  :wink:
I only work in black.
And sometimes in very, very dark...black!

Žorž

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 21
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: MOJI RADOVI
« Odgovor #4 poslato: Septembar 04, 2017, 09:09:24:posle podne »
Već sam pohvalio jedan rad a sad samo ponavljam-vrlo lepo izvedeno!
"Bauerka" ima odličan krov, sjajno uklopljene plejtove
I uopšte-odličan potencijal koji će eksploditari punom elegancijom sa još više delova!
Dakle-želim ti brze i jeftine nabavke, ovde ćeš imati zahvalnu publiku, to je sigurno  :wink:

Hvala puno.  :smilie:

Dardanel

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.251
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: MOJI RADOVI
« Odgovor #5 poslato: Septembar 04, 2017, 10:46:42:posle podne »
Kreacije odlicno izgledaju! Vidim da ti leze srednjovekovne kreacije : ) Ja sam licno odrastao na istima (doduse moje su bile mnogo vise zute i plave nego neke prave boje :D) i mogu ti reci da gledajuci tvoje radove sam se uzeleo tih vremena! Jel i skupljas viteze, ili samo gradis?

mountainboarding serbia

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 534
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: MOJI RADOVI
« Odgovor #6 poslato: Septembar 04, 2017, 11:05:00:posle podne »
uh, bauerka je nešto što bih voleo da imam na polici

Žorž

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 21
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: MOJI RADOVI
« Odgovor #7 poslato: Septembar 04, 2017, 11:32:25:posle podne »
Kreacije odlicno izgledaju! Vidim da ti leze srednjovekovne kreacije : ) Ja sam licno odrastao na istima (doduse moje su bile mnogo vise zute i plave nego neke prave boje :D) i mogu ti reci da gledajuci tvoje radove sam se uzeleo tih vremena! Jel i skupljas viteze, ili samo gradis?

Hvala. Jeste, najviše sam obradio taj period. Imam i vitezova, iz onih starijih edicija, prilično su univerzalni, i mogu se prilagoditi raznim scenarijima, uz male izmene naravno.

Žorž

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 21
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: MOJI RADOVI
« Odgovor #8 poslato: Septembar 04, 2017, 11:33:50:posle podne »
uh, bauerka je nešto što bih voleo da imam na polici

Hvala. Stajala je bogami dve godine, nisam se nakanio da je dovršim, pa je otišla u delove.

Žorž

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 21
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: MOJI RADOVI
« Odgovor #9 poslato: Septembar 09, 2017, 12:02:37:pre podne »
Pozdrav svima,

Na redu je nešto novo. Moj poslednji rad je predstava srednjovekovne ugarske pogranične tvrđave u Transilvaniji, na granici sa Bugarskim carstvom i Kumanskim kanatom. Tvrđava je izgrađena u brdsko-planinskom predelu u podnožju Karpata, na teritoriji Šekela (Ugara na istoku Transilvanije), početkom 13. veka. Ovo utvrđenje, zajedno sa nizom utvrđenja i dvorom u Gorgenu (danas malo mesto pod nazivom Gurgiu u Rumuniji), pod upravom su Šekelskog grofa, jedne od najvažnijih titula na srednjovekovnom ugarskom dvoru. Prvobitna tvrđava, izgrađena u prvoj polovini 13. veka, bila je opasana bedemima i u okviru njih imala dve kule i jednu branič kulu kvadratnog oblika. Krajem 13. veka, nakon razaranja od strane Kumana, tvrđava je obnovljena. Nasip je proširen, izgrađen je grudobran podno bedema, a stara donžon kula zamenjena je novom, kružnog oblika. Uz glavnu kulu izgrađen je dvor, sa gostinjskom sobom i odajama vlastelina.

Fotografije se mogu videti preko linka:

https://flic.kr/s/aHsm4jdPK7

Žorž

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 21
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: MOJI RADOVI
« Odgovor #10 poslato: Septembar 21, 2017, 02:24:36:posle podne »
Pozdrav,

Ovo je moja najskorija kreacija, crkva Svetog Arhanđela Mihaila, iz prve polovine 15 veka. Sam objekat je plod mašte i umetničke slobode u interpretaciji postojećih stilskih grupa iz tog perioda. Ova gradska crkva katedralnog tipa izgrađena je u moravskom stilu, kao tip razvijenog upisanog krsta sa jednim centralnim kubetom i zvonikom. Postojanje otvorene priprate u vidu trema- egzonarteks, sa zvonikom znatno nižim od centralnog kubeta, predstavlja značajno odstupanje od osnovnih postulata moravske stilske grupe (a rezultat je nedostatka građevinskog materijala :redface:), i time bi se ova crkva mogla okarakterisati kao izuzetak u okviru moravskog stila.

https://flic.kr/s/aHsm89vk8y

Dzoni

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.003
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: MOJI RADOVI
« Odgovor #11 poslato: Septembar 21, 2017, 11:52:33:posle podne »
Sviđa mi se. Nekako su se boje baš lepo uklopile, a i arhitektura građevine je odlična.

P.S. Da li možda poseduješ set Helm's Deep?   :smilie:

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: MOJI RADOVI
« Odgovor #12 poslato: Septembar 22, 2017, 12:06:14:pre podne »
lep odabir teme za gradnju, vrlo interesantna kombinacija velikih kockica,  svaka čast

Žorž

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 21
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: MOJI RADOVI
« Odgovor #13 poslato: Septembar 22, 2017, 01:21:37:pre podne »
Sviđa mi se. Nekako su se boje baš lepo uklopile, a i arhitektura građevine je odlična.

P.S. Da li možda poseduješ set Helm's Deep?   :smilie:

Hvala. Da, imam. Dosta sivih delova odatle je upotrebljeno na ovoj građevini.

Žorž

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 21
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: MOJI RADOVI
« Odgovor #14 poslato: Septembar 22, 2017, 01:22:08:pre podne »
lep odabir teme za gradnju, vrlo interesantna kombinacija velikih kockica,  svaka čast

Hvala  :smilie: