Autor Tema: Zanimljivi novi delovi za MOCere  (Pročitano 2869 puta)

Angeli

  • Gost
Zanimljivi novi delovi za MOCere
« poslato: Decembar 22, 2012, 04:05:37:posle podne »
elem, da ne spajam postove: Legends of Chima (ne znam kako sam uspeo da zaboravim tako zvucno ime, ali mora da je nesto podsvesno:) nam donosi gomilu novih moldova ili novih boja starih moldova, i neke od njih sam provalio pre minut, dva: ako pogledate onaj brod krokodila, vodja krokodila drzi (totalno genijalno osmisljenu) sekiru, koja ima trans crveno secivo. postoje razne \"retne\" boje, i saom jedna trans (svetlo plava), i ovo ce biti sjajan dodatak za sve koji vole zeznute ratnike; u istom setu lav drzi novi kristal koji je bolji za mocovanje, sobzirom da ima stud na vrhu; isti set, pticurina kao secivo svoje kose ima novi deo; oklopi su lepo osmisljeni, tako da na njih svasta moze da se kachi, ne samo krila; KRILA su manje vishe idealno osmisljena, jer idu na klip, klip na okklop - ovo je bitno jer su klipovi realno najranjivija mesta, i desava se da pucaju - pa kad klip pukne zamenis ga novim, koji su relativno jeftini na bricklinku, a takodje ima ih stalno po setovima, pa je velika verovatnoca da svako ima par komada ; krila imaju malu duzi vrat, tako da 99% mogu da se stave u npr oklop baza (toy story)- mogucnosti za kombinovanje su ogromne. Bela krila su mi u principu zanimljivija od crnih, iako je istimold. Zanimljiva je i sekira koju ima bela ptica, koja se \"natakne\" na bar kockicu, i time daje mogucnosti za nove vrste oruzja, posto nismo imali dosta takvih seciva (ako smo imali uopste).  Naravno, tu su i novi machevi u koje se umece trans bar, koja bi mogla da budu veoma korisna (a mozda i ne, znacu kad (ako:) ih budem imao u rukama:)
Delovi sramezljivo pocinju da se pojavljuju na bricklinku (mada odmah i nestaju), ali rpedvidjam da cemo sve ovo gore nabrojano relativno brzo moci kupiti po normalnim cenama. Do tada, goblin king, rancor, cave troll, obican medved, raptor, ima toliko toga sto ceka (neku buducu ogromnu:) platu... :)


Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Zanimljivi novi delovi za MOCere
« Odgovor #1 poslato: Decembar 22, 2012, 05:14:23:posle podne »
Prebacio post u novu temu, nema veze s naručivanjem s Bricklink-a.

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Zanimljivi novi delovi za MOCere
« Odgovor #2 poslato: Decembar 22, 2012, 06:32:32:posle podne »
\"Delovi sramezljivo pocinju da se pojavljuju na bricklinku (mada odmah i nestaju), ali rpedvidjam da cemo sve ovo gore nabrojano relativno brzo moci kupiti po normalnim cenama\"

delovi na koje da se obrati paznja u sledecem periodu na bricklinku :)

covece, kakva recenzija, pola mojih tema nisam ja otvorio :)
ali ajde de:) ako je ljudima lakse ;)

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Zanimljivi novi delovi za MOCere
« Odgovor #3 poslato: Decembar 22, 2012, 07:31:59:posle podne »
Moje viđenje je sledeće:

Tema za naručivanje na Bricklinku služi za to da kada neko nađe neku KONKRETNU prodavnicu na Bricklinku iz koje bi naručivao nešto KONKRETNO a treba mu partner za naručivanje zbog minimalnog iznosa ili poštarine, postavi link na tu prodavnicu uz eventualno par delova koji su tamo povoljni/zanimljivi i tome slično.

Ovakvi postovi su izuzetno korisni ali jednostavno ne pripadaju toj temi. Zato, umesto da ih brišem (a bilo je zahteva da ih brišem), ja ih izdvajam u zasebne teme ili pripajam nekim postojećim temama u koje se bolje uklapaju. Mislim da je tako i vuk sit i ovce na broju - korisne informacije ostaju ali ne remete originalnu temu.

Ukoliko imaš primedbe na moju moderaciju, naravno, slobodno uputi poruku nekom od druga dva administratora (przulj i sektaash).

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Zanimljivi novi delovi za MOCere
« Odgovor #4 poslato: Decembar 22, 2012, 07:57:20:posle podne »
ma ok je, nemam primedbi, samo komuniciramo ;)

btw, moram da primetim, kada neko treci napravi zahtev da se iz teme koju sam ja napravio obrishe post nekog cetvrtog jer taj neko treci misli da mu tu nije mesto, po meni, taj neko treci se nista ne pita, sem ako nije njegov forum, jer nit je njegova tema, nit je njegov post (nit je njegov forum). To posebno vazi za teme \"Drow\", \"Zanimljive sitnice vezano za lego\", \"Narucivanje na Bricklinku take 2\" i \"PaB\"

Jedino kad se postovi kose sa nepisanim pravilima foruma, (kao sto su ogromne fotografije, tona velikih smajlija, psovke i sl), onda nema neke rasprave. Ali kad je tematika u pitanju, svoje teme osmishljavam tako da ljudi imaju slobodu da prichaju, kace i polemisu tako da nemaju nikakvih (sem moralnih:) stega. Kad ima bilo kakve veze sa onim sto je tema, makar i moc nekog drugog na Drow temi, mislim da je ok. I tacno se provali kada neko zloupotrebljava, tako da nije sve \"crno-belo\", vec, prioritet je da ljudi uzivaju, ostalo je na drugom mestu :)

Barem sam ja tako shvatio ;)

Ovo nije moja kuca, samo sam gost, tako da i pravila nisu moja. Ali sa druge strane, gost sam zato sto mi prija. Slepo pridrzavanje pravila trebalo bi da bude na drugom mestu, a prijatnost i uzivanje na prvom (kao sto je oduvek i bilo ovde na forumu)

Ako imas pritisak da neke stvari menjas, prvi arshin bi trebao biti logika, drugi sreca i uzivanje, tek trece \"napisao je \"fantasy castle kreacije, a okacio je automobil! brishi to!\" :)

---
Inace, da podvucem, posto se mozda ne vidi iz prethodnog teksta: sjajno radite posao, sva trojica (ko je treci? nemam pojma:) edit: przulj, vidim sad :P), ljudi imaju potpunu slobodu da prichaju sta zele, neka osnovna pravila koja vaze na svim ostalim forumima se cesto krse, ali se tome gleda kroz prste jer nikad nije sa zlom namerom, ljudi koriste forum za prodaju kockica totalno free, i to nisu samo one sitne \"prodam ti ovu saku kockica za 200 din, vec ozbiljni transferi novca, i neki ljudi koriste sajt samo za to, iako verujem da nije tako zamisljen, klinci imaju slobodu da prichaju klinachki, stariji imaju slobodu da se hvale (molim lepo:), ili da iskazuju svoje misljenje bez recenzije, i sve nekako funkcionise, sto znaci da je logika na prvom, uzivanje na drugom i pravila na trecem mestu. Ja sam zadovoljan :)

luka00

  • Gost
Re: Zanimljivi novi delovi za MOCere
« Odgovor #5 poslato: Decembar 22, 2012, 08:00:56:posle podne »
Ja bre mislio okaciste nesto vezano za MOCere kad ono...

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Zanimljivi novi delovi za MOCere
« Odgovor #6 poslato: Decembar 22, 2012, 09:33:41:posle podne »
Odosmo u off, ali samo da napomenem - osim kod tema koje su posvećene MOCevima nekog konkretnog člana, ostale teme su manje više zajednički resurs svih nas. To da li sam ja otvorio temu, dugme, przulj, ili ko bilo, nema veze, jer su teme \"organske\", razvijaju se u često neočekivanim pravcima - ali to je OK, sve dok ima generalno veze s temom i ne krše se (pisana ili nepisana) pravila na neki grub način.

Konkretno za BL smo par puta molili da se za svaku novu narudžbinu otvori nova tema jer je ovako nepregledno, ali se toga niko nije pridržavao, pa smo na kraju prepustili da ide kako ide - znači ovo konkretno deljenje poruka je samo moj pokušaj da BL tema ostane koliko-toliko pregledna i \"privedena nameni\".

Drago mi je što ima sve više poruka i što se forum širi na razne načine, i po pitanju prodaje, i po pitanju sopstvenih kreacija, i po pitanju nevezanih diskusija. Mislim da to znači da smo dosta porasli kao zajednica i da je forum postao jedno živo mesto za razmenu mišljenja svih vrsta, što je i bio cilj :party:

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Zanimljivi novi delovi za MOCere
« Odgovor #7 poslato: Decembar 23, 2012, 04:20:23:pre podne »
pa da, onda se totalno slazemo

napisem mnogo, pa se mozda ne vidi da sam pohvalio ;) ;)

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Zanimljivi novi delovi za MOCere
« Odgovor #8 poslato: Decembar 23, 2012, 09:40:24:posle podne »
Molim nadležne da se ime teme promeni u \"Angelijevi i Sammaelovi hvalospevi o organici foruma\"...

:laugh: :tongue2:

PS.
...jedna lasta ne čini proleće...jedan post ne čini naslov... :devil2:
...и нестадох у измаглици...

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Zanimljivi novi delovi za MOCere
« Odgovor #9 poslato: Decembar 23, 2012, 10:57:06:posle podne »
Dragi forume moj
legom sto me castis cim jutro svane,
volim crni izgled tvoj
i zutu kocku s\' leve strane

;)

aca

  • Gost
Odg: Zanimljivi novi delovi za MOCere
« Odgovor #10 poslato: Decembar 24, 2012, 01:55:00:posle podne »
Не могу да парирам Ангелију, али ми ово тренутно паде на ум:

Црни мој новчаник
у црно завише
црни форум
и коцкице шарене.

luka00

  • Gost
Odg: Zanimljivi novi delovi za MOCere
« Odgovor #11 poslato: Decembar 24, 2012, 01:57:59:posle podne »
ovo je tema  sve osim  ,,Zanimljivi novi delovi za MOCere\"

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: Zanimljivi novi delovi za MOCere
« Odgovor #12 poslato: Decembar 24, 2012, 02:16:55:posle podne »
Morace da radi Sablja zbog skretanja sa teme... :)

P.s. da li neko ima info kad ce da se prodaje Balinova brada, jos nijednog Hobita nisu poceli da rastavljaju na BL.. Nove elfove su skoro poceli da rastavljaju.

Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

Angeli

  • Gost
Re: Zanimljivi novi delovi za MOCere
« Odgovor #13 poslato: Decembar 24, 2012, 06:37:56:posle podne »
Pravi je patuljak
chupavo mu teme
bradu neces videti
u skorije vreme ;)

nego bradu postavi
u \"wanted\" na metu
jer patuljak se prodaje
samo u kompletu ;)