Autor Tema: 8547 - Mindstorm nxt 2.0  (Pročitano 10532 puta)

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 8547 - Mindstorm nxt 2.0
« Odgovor #15 poslato: April 17, 2012, 12:41:50:posle podne »
Imas na kocka rs za 35000 dinara i mislim da je to solidna cena za tako nesto posto je po gradu oko 550 evra ako se dobro secam.:grin2:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

Necrofenser

  • Gost
Odg: 8547 - Mindstorm nxt 2.0
« Odgovor #16 poslato: April 17, 2012, 02:05:29:posle podne »
Too brate!!!! Hvala ti! Hvala! Cena se sasvim uklapa u moj budžet, tako da i to mogu priuštiti :D Dobro je da znam da ima gde kod nas da se kupi, a i vidim imamo i dobar forum :D hahahah

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 8547 - Mindstorm nxt 2.0
« Odgovor #17 poslato: April 17, 2012, 02:11:36:posle podne »
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

Necrofenser

  • Gost
Odg: 8547 - Mindstorm nxt 2.0
« Odgovor #18 poslato: April 17, 2012, 05:11:02:posle podne »
Ma ok! Video sam! Aktivno se već nekoliko godina bavim programiranjem i automatikom, tako da mi je ovo došlo ko kec na desetku :D planiram da napravim neki blog i youtube kanal sa Mindstorms tutorijalima na našem jeziku i engleskom :D

Još 2008. kad sam video Mindstorms u nekom Lego katalogu, totalno sam odlepio xD A sad ga konačno mogu i priuštiti. Nadam se da ću za 2-3 meseca ga i kupiti :D i još jednom, hvala druže! Obišao sam čitav net, a nisam našao ni jednu informaciju gde ima ovaj set da se kupi.

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 8547 - Mindstorm nxt 2.0
« Odgovor #19 poslato: April 17, 2012, 05:29:08:posle podne »
Meni su moji obecali taj set ako budem odlican na kraju godine ali posto je ove godine to izgubljena bitka onda cu od sledece vise da se porudim u srednjoj.:grin2:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: 8547 - Mindstorm nxt 2.0
« Odgovor #20 poslato: April 17, 2012, 07:09:23:posle podne »
super je set...ja sam imao sreće pa sam ga nabavio po razumnoj ceni, kad je bila rasprodaja u turbo limaču...gledao sam na netu mnogo video klipova sa ogromnim brojem mogućnosti...

želim da ga nekako uklopim u castle kreacije, al dosadašnje ideje nisu bile baš najelegantnija rešenja, gledano sa estetske strane... :sad:

Necrofenser

  • Gost
Re: Odg: 8547 - Mindstorm nxt 2.0
« Odgovor #21 poslato: April 17, 2012, 07:31:54:posle podne »
A koliko si ga platio, ako nije tajna? Ovaj na kocka.rs mi ima razumnu cenu, ali kad pogledam da u nemackoj je 9ko 200€ sce mi stane, ali ipak ne bi uzimao kod njih jer su svi manuali na nemackom, a i softver je na nemackom... To mi je glupo kod Nemaca...

Ja planiram da Mindstorms povezem sa Star Wars setovima :D

Angeli

  • Gost
Re: Odg: 8547 - Mindstorm nxt 2.0
« Odgovor #22 poslato: April 17, 2012, 07:32:17:posle podne »
Citat: \"TechnicKing\" post=10978
Meni su moji obecali taj set ako budem odlican na kraju godine ali posto je ove godine to izgubljena bitka onda cu od sledece vise da se porudim u srednjoj.:grin2:

jos nije gotovo!
napravi plan, i svakog profesora gde mozes da podignes jednu ocenu uhvati za ruku i odvuci u stranu i reci: \"znate kako, upravo pre par dana sam postao svestan koliko se moji roditelji i okolina muce sa parama, a bez fakulteta su, i zeleo bih da upisem dobar fakultet, a za to mi treba dobar prosek. kako mogu da popravim malo ocenu kod vas? npr odgovaranje ako bude vremena ili poseban projekat/esej/seminarski rad kojim bih obradio neku istorijsk/tehnicku/matematicku/hemija, fizika its temu i prezentovao je razredu u nekih 15tak minuta na kraju nekog casa kada imamo vremena? Tema mzoe biti (i ovde vec imas spremna dva predloga, znas najbolje sta bi odusevilo profana) ili nesto sto vam vise odgovara\" - i nece proci kod svih, ali ce proci kod vecine :) neces precizirati fakultet, jer ako kazes \"hemijski fakultet\" profanka iz hemije ce zahtevati mnogo vise od tebe; ovako, ako joj kazes \"sumarski\" znaci da ti treba samo ocena, ne i znanje.

Onda ces da organizujes drugare sa foruma, okolina, roditelje i slicno da ti pomognu pri izradi tih tema, i prezentovaces, narocito ako mozes da koristis komp i projektor, ako postoje u ucinocama; ako ne, nikom nista, napravices par velikih crteza (istampaces u knjizarama ili negde vec na sto vecem formatu, idealno A0 - i ovo je bitno, koji god da je predmet, koja god tematika, istorija ili hemija ili fizicko (za fizicko ces ponuditi da napravis prezentaciju o mom sportu, u pitanju je hokej pod vodom, i odusevice ih, a dao bih ti svu opremu da mzoes da pokazujes); Sociologija, npr uticaj viseg obrazovanja na status novozaposlenog; istorija - izbori za nesto nesto pod vladavinom nekog i nekog; matematika, programiranje (ne znam u kojo si skoli) i sve vezano za tehniku uhvatices ovog novog sto programira i pisaces o mindstormsu; isto vazi i za statistiku i sl; snacices se ;)

treba ti u principu samo po jedan cas od svakog od njih, a verujem da imas jos min 4 nedelje do kraja skole, iako sam odavno zaboravio kad se zavrsava

eto :)

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Odg: 8547 - Mindstorm nxt 2.0
« Odgovor #23 poslato: April 17, 2012, 07:34:21:posle podne »
Citat: \"Necrofenser\" post=10982
A koliko si ga platio, ako nije tajna? Ovaj na kocka.rs mi ima razumnu cenu, ali kad pogledam da u nemackoj je 9ko 200€ sce mi stane, ali ipak ne bi uzimao kod njih jer su svi manuali na nemackom, a i softver je na nemackom... To mi je glupo kod Nemaca...

Ja planiram da Mindstorms povezem sa Star Wars setovima :D


bio je 24.999din

Necrofenser

  • Gost
Re: Odg: 8547 - Mindstorm nxt 2.0
« Odgovor #24 poslato: April 17, 2012, 07:37:07:posle podne »
Hahahahahaha dobar plan! Ja sam za da pomognemo xD

Dobar, dobar xD

I da, upravo si opisao kako sam ja zavrsio srednju bez imalo truda xD Zivot mi prodje pred ocima xD

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 8547 - Mindstorm nxt 2.0
« Odgovor #25 poslato: April 18, 2012, 07:15:41:pre podne »
E angeli hvala na planu ali aj sam tek prva godina gimnazije i ne verujem da ce to upaliti kod mojih profesora koji se prave strogi da ne moze biti gore.::grin2:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/