Autor Tema: Djapetovi MOC-ovi  (Pročitano 32647 puta)

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #120 poslato: April 08, 2012, 01:01:36:posle podne »
priznaj sad koliko je uzivanje praviti fantasy zamak :)
ako hoces da izgleda realn- moze da izgleda realno; ako hoces da mu stavis krila i da je na vrhu ogromne kornjace - moze da bude na vrhu velikog reptila; ako hoces da je na oblaku ili da kule lebde u vazduhu - sve moze, jedino ogranicenje koje imas je broj kockica koje posedujes :)

Djapeto

  • Gost
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #121 poslato: April 10, 2012, 02:31:56:posle podne »
W I P

Drachen Herrshcer rund Schlossturm

Округла кула господара змајеве односно уједињених витеза реда змаја








Angeli

  • Gost
Re: Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #122 poslato: April 10, 2012, 03:00:22:posle podne »
super je
imam jedan folder, koji se zove \"lego ideje\" gde trpam sva dobra resenja koja vidim online, stvari koje su mi zanimljive, i ovaj toranj sam ubacio tamo

znaj samo da dvorac sam po sebi ne vredi nista, ako se ne igras sa njime :D

Djapeto

  • Gost
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #123 poslato: April 10, 2012, 03:06:17:posle podne »
@ Angeli

Хвала друже!

Ово је велика похвала за ову кулу ако се нашла у фолдеру у коме ти држиш добре идеје пошто си ти експерт у овој области и имаш гомилу сјајних решења.

Citat
znaj samo da dvorac sam po sebi ne vredi nista, ako se ne igras sa njime :D


Ово је јако мудро речено, то је прво и основно чега се треба држати у креативном раду :grin2:

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #124 poslato: April 10, 2012, 03:37:32:posle podne »
Mnogoooooo su kul ove dve kule.Samo napred.:grin2:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

Sale

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.288
    • Pogledaj profil
Re: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #125 poslato: April 10, 2012, 06:02:35:posle podne »
Sjajno napreduje Đape! Samo napred!
I only work in black.
And sometimes in very, very dark...black!

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Re: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #126 poslato: April 10, 2012, 07:05:59:posle podne »
Jedva cekam da ga vidim zavrsenog!

Djapeto

  • Gost
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #127 poslato: April 21, 2012, 08:49:48:posle podne »
W I P

Drachen Herrshcer rund Schlossturm

Коначно да мало нешто радим :grin2:

Основа стене је урађена, бурпови и лурпови стигли, има их довољно, биће можда и вишка, ако буде велики теленат и мој другар Васа ће добити који на поклон, с обзиром да пратим његов рад редовно и кад могу помогнем јер то више него заслужије и уживам да гледам као ти делови постају вансеријски мокови.

Остаје шминкање стене.

Наравно, качење друге куле, мини кула око капије и повезивање свега тога зидовима, само још то :laugh:

Стигле су и коцкице да се коначно заврши мост до највише стене. Овом приликом би се захвалио Саммаелу на помоћи, преко кога сам дошао до коцкица!

Ово што качим је значи стена у коначној величини, без шминке, округла кула и нешто са чиме тренутно експериментишем, а имам жељу одвано да то креирам, облаци са муњама око куле.
Имам мало коцкица само плоча 2x2 у белој боји то сам и искористио и за муње сам користио 1x2 провидно црвену боју. Да имам још коцкица ставио бих још два облачка мања са леве и десне стране испод овог облака.

Волео бих да ми кажете ако имате неку идеју а мислите да није лоша од које врсте коцкица би се то могло лепо направити и обраци и муње, захвалан сам на сваком предлогу, и наравно како вам се свиђа ова комбинација, да ли личи на куле које висином буше облаке.

Квалитет слика баш и није најбољи, стари проблеми са апаратом.










Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #128 poslato: April 21, 2012, 09:58:17:posle podne »
Nema na čemu i nadam se da sam doprineo tome da MOC bude spreman za 19. maj :)

Mislim da su oblaci ovako skroz OK, eventualno bi ih razbio malo nekim trans-clear plejtovima da ne budu skroz beli. Munje bi mogle da budu od trans-light-blue plejtova, to mi je nekako boja koju asociram s njima.

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #129 poslato: April 22, 2012, 02:49:28:pre podne »
jedna lego koza ib idealno legla negde na steni ;)

Takodje, do izlozbe ima dana, a prasina je (barem meni) neprijatelj broj jedan, pa bi preporucio cetku za farbanje stolarije, ima za stotinjak dinara u npr farbarama, iz iskustva, cuda pravi. Cetkice za zube su suvise cvrste, a cetkice za sminkanje - nemam pojma jer nisam imao u rukama, ali sigurno nemaju toliko radnu povrsinu koliko ove velike cetke - a sve ovo pricam na konto nekog od tvojih postova sa prve strane, pomenuo si neku prasinu ispod mosta

Takodje mozes da postavis devojku negde unutra a pri vrhu tornja, stavis joj neku zutu kosu i izbacis kroz prozor da visi dugacko jedno desetak, dvadesetak zutih round brikova, kao da je pustila kosu i sad ceka princa da je spase ;) (mosh i princa, na kraju krajeva, negde u dnu:)

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #130 poslato: April 22, 2012, 05:25:45:pre podne »
CARE!Samo tako  nastavi!

Djapeto

  • Gost
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #131 poslato: April 22, 2012, 08:12:56:pre podne »
Хвала другари на одлчним саветима и подршци!

@ Sammael сигурно ће ми помоћи много око избожбе. Савети су одлични, провидно плава ће можда више да подсећа на праве муње и разбиће мало црвене елементе којих има доста на кули. Убацићу сигруно и коју провидну плочицу у облак. Дрго ми је да ти се свиђа облак и да мислиш дочарава оно што сам замислио.

@ Angeli мислиш на ону чувену козу из Llurth Dreir :grin2: То ти је страшна фора!
Бајковити предлози за пирнцезу и њену дугачку косу која би се пружала низ кулу према принцу који је дошао да је спасе. Хвала и за савете за прашину, набавићу ту четку.

@ Vasa драго ми је друже да ти се свиђа, значи да може овако да прође.

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #132 poslato: April 22, 2012, 08:36:25:pre podne »
Ako do sad nisam rekao SVAKA CAST Djape :) MOC bas po mom ukusu samo tako nastavi nadam se da ce do izlozbe to jos da bude vece :D

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #133 poslato: April 22, 2012, 08:37:56:pre podne »
Ustvari jedna zamerka slikaj to na malo osvetljenijem mestu da bi se bolje videlo...steta da u ovako dobrom moc-u neki detalj ostane neprimecen :D

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #134 poslato: April 22, 2012, 09:33:36:pre podne »
E super je moc samo bi ja promenio boju munja i malo bi podebljao oblak taj ali je sve super.:grin2:
Ja bi ubacio jos koju kocku na one stene da bude sto detaljnije nesto da visi i prkosi gravitaciji kao ova cela stena.:smile2:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/