Autor Tema: Naručivanje na bricklinku  (Pročitano 51101 puta)

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #450 poslato: Decembar 22, 2011, 02:37:46:posle podne »
Veceras zakljucavam narudzbinu za Amera i Nemca.

Sto se Poljaka tice, to definitivno otpada, jer me niko iz vrha skockanih nije kontaktirao, samo jedan forumas koji bi uzeo 5000 komada, a za malu kolicinu je cimanje ici na granicu ili u Madjarsku..

Mislio sam da ima nekih zelja za sledecu izlozbu, vezano za Poljaka, jer hoce da da 15% popusta ako se potrosi bar 200-250 evra.
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

Angeli

  • Gost
Re: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #451 poslato: Decembar 22, 2011, 06:16:49:posle podne »
:)
tezak je zivot nas lego entuzijasta :)

sacekaj da prodje jedno mesec, dva, da se povratimo od praznika i dugova i kupovina i cega vec, pa onda coporativno. Ako je negde blizu onog mog iz poljske, on bi mogao da ode kolima i da pokupi kockice, i ako uzima na ruke, onda ne placa PDV (po srpski: ispod zita:))

elem, za Acu - sjajno, hvala, to znaci da mogu da imam porudzbinu koja je 69e, a da kazem prodavcu da napishe \"koriscene plasticne igracke\" i samo svoju adresu sa imenom i prezimenom, i to je to :) odlicno :)
bravo
hvala

Mixon

  • Gost
Odg: Re: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #452 poslato: Decembar 23, 2011, 07:47:36:pre podne »
Citat: \"Angeli\" post=7483
:)
elem, za Acu - sjajno, hvala, to znaci da mogu da imam porudzbinu koja je 69e, a da kazem prodavcu da napishe \"koriscene plasticne igracke\" i samo svoju adresu sa imenom i prezimenom, i to je to :) odlicno :)
bravo
hvala

A uz to nek cekira ,,GIFT,, i nek ti ubaci u paket na papiru tipa Happy New Year, ili tako nesto, da upotpuni poklon, a zbuni carinu!
PS: Ako neko ovo iz carine cita, samo smo se salili!

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Re: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #453 poslato: Decembar 24, 2011, 04:54:47:posle podne »
ostavicemo primopredaju kinte za neki drugi dan, ima vas mnogo, moram da sedne i sa paznjom napravim spiskove:)

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #454 poslato: Decembar 24, 2011, 06:03:15:posle podne »
Sad znas kako je meni bilo... :)

P.s. proradilo je slanje narudzbina, ne znam koji mu je djavo bio, pa nas je mucio sa \"pljapanjem\".
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

aca

  • Gost
Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #455 poslato: Decembar 24, 2011, 08:06:07:posle podne »
А зашто није радило?

aca

  • Gost
Odg: Re: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #456 poslato: Decembar 24, 2011, 08:07:50:posle podne »
Citat: \"daulex\" post=7473
Ja moram da dodam na sve ovo sto je Aca rekao, neka me ispravi neki pravnik.

Tu se samo prica o carini, carina ima pravo na posiljku bilo koje vrednosti da naplati PDV.
Znam ljude koji su imali to iskustvo, a bile su knjige u pitanju.


То је сада друго питање. По конвенцији УН из 195? (коју је потписала и Србија) не сме да се наплаћује било каква царина на било коју количину књига.
Али Даринка царинка је нешто друго...  :devil2:

daulex

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 169
    • Pogledaj profil
Re: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #457 poslato: Decembar 24, 2011, 09:04:33:posle podne »
Meni u glavnoj carinskoj posti (Savska ulica) uvek zapadne carinica koja se zove Melanija. Ja sam se sa njom toliko zblizio da je sad zovem Melani. Od tada mi sve zivo otvara i naplacuje

Sale

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.288
    • Pogledaj profil
Re: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #458 poslato: Decembar 24, 2011, 09:19:50:posle podne »
Na vrlo lep način ti uzvraća simpatije. :beaten:

Ti joj tepaš a ona po glavi, ovaj, džepu stanovnika.
I only work in black.
And sometimes in very, very dark...black!

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #459 poslato: Decembar 25, 2011, 03:53:22:posle podne »
Sto ste formalniji i sluzbeniji, to bolje za vas...

http://www.bricklink.com/store.asp?p=Artur&itemID=26010869
radnja aktuelna do srede, po meni ima dosta toga pod \"utensil\", \"headgear\",\"body wear\" po pristupacnim cenama. npr. delovi za brod su jeftini, i macevi obicni su po 0.141e komad
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #460 poslato: Decembar 25, 2011, 05:30:38:posle podne »
http://www.bricklink.com/store.asp?p=pisciaturo&itemID=28312329

i ova radnja je takodje aktuelna, do srede
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #461 poslato: Decembar 25, 2011, 06:20:52:posle podne »
A propo poljske radnje i Skockanih, naš standardni termin naručivanja je početak meseca tako da smo se u decembru već ispucali - čisto da ne bude da se ne oglašavamo.

grrogan

  • Gost
Re: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #462 poslato: Decembar 26, 2011, 08:42:59:pre podne »
Pozdrav svim učesnicima u ovoj temi koju sa pažnjom pratim već duže vreme, ali iz prikrajka :)

Zamolio bih nekog od ljudi sa bogatim iskustvom u naručivanju da mi otkloni nekoliko nedoumica vezanih za naručivanje iz SAD.

Naime imam ortaka koji je u NY, nadam se da bi mi mogao doneti Lego koji je tamo, jel, znatno jeftiniji.

Moja pitanja su:

1. Ako bih naručio na svoje ime, tj. platio iz Srbije, a naveo njegovu adresa za isporuku u NY, predpostavljam da ne bih bio oslobođen njihovog PDV-a? I koliki je uopšte PDV ili VAT ili whatever u SAD?

2. Da li ima svrhe poslati njega na adresu brick link radnje za narudžbinu od 30-50 dolara, sa idejom da on plati kešom, i da li je, iz vašeg iskustva, tada moguće izbeći eventualni PDV?

3. Ako pretpostavka pod 2. ima smisla, da li postoji efikasniji način pretrage adresa prodavaca na brick link-u osim čitanja splash strana. Odredište u zaglavlju, da je radnja u NY, priznaćete ne znači puno.
Problem je još izraženiji kada se radi o nemačkoj regiji Nordrhein-Westfalen i gomili velkih gradova koji obiluju srpskim gastarbajterskim življem ;-)

Izvinite ako sam bio opširan, i unapred hvala na odgovoru.

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #463 poslato: Decembar 26, 2011, 09:07:41:pre podne »
Evo nekih odgovora, samo uzmi u obzir da su u pitanju moja iskustva i zapažanja koja ne moraju biti univerzalno tačna...

1. PDV/VAT ne postoji u Americi. U Americi se u zavisnosti od države do države plaća porez na promet (kao kod nas nekada davno) čija stopa varira (od npr. 4% do 10-11%), a ima i država u kojima nema poreza na promet. Kod internet transakcija se porez na promet plaća SAMO ako je prodavnica registrovana u istoj državi gde i kupac.

2. Ako misliš na odlazak na fizičku adresu prodavnice, to je vrlo individualno. U najvećem broju slučajeva to nisu prave prodavnice nego fizička lica koja prodaju iz svojih ličnih kolekcija. Po američkim zakonima su i fizička lica tehnički u obavezi da naplate porez, ali verujem da se to uglavnom ne dešava. Druga je stvar to što prodavac može da ne prihvati lično preuzimanje... a ko zna i u kakvoj jazbini/rupi živi i koliko bi tvom prijatelju trebalo do tamo.

3. Na ovo pitanje nemam odgovor, nikad mi nije trebalo pa nisam provaljivao...

aca

  • Gost
Odg: Re: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #464 poslato: Decembar 26, 2011, 09:42:13:pre podne »
Citat: \"daulex\" post=7554
Meni u glavnoj carinskoj posti (Savska ulica) uvek zapadne carinica koja se zove Melanija. Ja sam se sa njom toliko zblizio da je sad zovem Melani. Od tada mi sve zivo otvara i naplacuje


Невероватно. Ја сам се зезао са песмом \"Рокера с Мораву\" (\"Даринка царинка\"), а оно стварно. :amazed: