Autor Tema: Muzika  (Pročitano 8727 puta)

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Muzika
« Odgovor #60 poslato: April 02, 2014, 06:57:48:posle podne »
Kad vidim simbole trouglova,svevideceg oka,egipcana,palih andjela itd,itd padne mi muka.
Vidis da ona izgleda kao pali andjeo ili sta vec,ona zena sa krilima iz grcke mitologije.:sick2:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Muzika
« Odgovor #61 poslato: April 02, 2014, 07:13:57:posle podne »
Citat: \"TechnicKing\" post=33150
Kad vidim simbole trouglova,svevideceg oka,egipcana,palih andjela itd,itd padne mi muka.
Vidis da ona izgleda kao pali andjeo ili sta vec,ona zena sa krilima iz grcke mitologije.:sick2:


evo da malo hranim tvoju paranoju :wacky:
http://vigilantcitizen.com/musicbusiness/occult-meaning-lady-gagas-video-g-u-y/
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Muzika
« Odgovor #62 poslato: April 02, 2014, 07:41:04:posle podne »
Nemam vremena za citanje toga,nisam ni video nesto nalik ovim opisima,ali sam odma znao da je apli andjeo,prosto ne razumem zasto se takve stvari istorijske i verske stavljaju u spotove,to je po meni ravno bogohuljenju.I sad ja vas da pitam gde je Vatikan da spreci to,pa nigde.A zasto?Pa zato sto im odgovara.Ne bih dalje polemisao,i ostao bi na tome da je odvratno,nije ovaj forum za ovakve stvari.:grin2:

Naravno ovo je moje vidjenje i ne bih da se neko uvredi.:smile2:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Muzika
« Odgovor #63 poslato: April 02, 2014, 07:48:29:posle podne »
Ne verujem da papa cita ove forume ali bih se plasio jezuita... :wacky:
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

IvanV

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 373
    • Pogledaj profil
Re: Muzika
« Odgovor #64 poslato: April 02, 2014, 08:37:26:posle podne »
Nije ona tu pali anđeo, \"pali anđeli\" su oni koji su izgubili Božiju milost i pridružili se Luciferu, a ona je bukvalno pala jer je ustreljena. :smile2:

Nego, ako je suditi po početku tog spota, kad dobro udariš Gagu, iz nje ispadnu pare! :laugh: :mill:

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Muzika
« Odgovor #65 poslato: April 02, 2014, 08:46:03:posle podne »
Citat: \"IvanV\" post=33159
Nije ona tu pali anđeo, \"pali anđeli\" su oni koji su izgubili Božiju milost i pridružili se Luciferu, a ona je bukvalno pala jer je ustreljena. :smile2:

Nego, ako je suditi po početku tog spota, kad dobro udariš Gagu, iz nje ispadnu pare! :laugh: :mill:


ovo tumacenje mi se navise svidja do sada :mill:
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Muzika
« Odgovor #66 poslato: April 02, 2014, 09:14:21:posle podne »
Citat: \"dr.zli\" post=33155
Ne verujem da papa cita ove forume ali bih se plasio jezuita... :wacky:


Jezuiti,papa sve je to skupa,samo je pitanje ko je na visem polozaju.

I meni se svidja ovo tumacenje,dajte da udarimo aldy gagu,pa za kintu da kupimo kocke.:wacky:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Muzika
« Odgovor #67 poslato: April 02, 2014, 09:23:45:posle podne »
Citat: \"TechnicKing\" post=33154
Nemam vremena za citanje toga,nisam ni video nesto nalik ovim opisima,ali sam odma znao da je apli andjeo,prosto ne razumem zasto se takve stvari istorijske i verske stavljaju u spotove,to je po meni ravno bogohuljenju.I sad ja vas da pitam gde je Vatikan da spreci to,pa nigde.A zasto?Pa zato sto im odgovara.Ne bih dalje polemisao,i ostao bi na tome da je odvratno,nije ovaj forum za ovakve stvari.:grin2:

Naravno ovo je moje vidjenje i ne bih da se neko uvredi.:smile2:

Zato što terminu \"bogohuljenje\" nema mesta u sekularnom društvu. Ako se nekom pripadniku neke verske zajednice ne dopada neki spot, muzika, film i slično, ne mora da ga gleda.

BTW, jel trebalo Vatikan (ili ko god) da traži zabranu 90% metal muzike iz istih razloga?

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Muzika
« Odgovor #68 poslato: April 02, 2014, 09:27:08:posle podne »
Ja se tu slazem. Pripadnici svih verskih zajednica nalaze za shodno da komentarisu veliku kolicinu stvari ali su zato oni nedodirljivi i potrebno je da imamo poseban pijetet prema veri jer je, boze moj, ona nedodirljiva. :grin2:

A lepo pise u bibliji da pre nego sto izvadis trun iz oka brata svoga prvo uklonis brvno iz svog oka :wacky:
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Muzika
« Odgovor #69 poslato: April 02, 2014, 09:48:03:posle podne »
Lego, Minecraft, duuuga bela kosa...šta čovek više da poželi!
...i stvarno ne vidim šta je problematično u ovome, niti zašto ne volite Gagu... :tongue2:

Citat: \"dr.zli\" post=33152
evo da malo hranim tvoju paranoju :wacky:
http://vigilantcitizen.com/musicbusiness/occult-meaning-lady-gagas-video-g-u-y/

Maaajko mila... :laugh: Boles\' nema alternativu...

Citat: \"TechnicKing\" post=33150
Vidis da ona izgleda kao pali andjeo ili sta vec,ona zena sa krilima iz grcke mitologije.:sick2:

Prvo, pali anđeo nije proboden strelom, i ne nosi luk... Luciferovci, odbijte... :devil2:
Drugo, \"ona žena sa krilima iz grčke mitologije\"?! WTF?! Kakve veze imaju anđeli iz judeohrišćanstva sa bilo kojim krilatim Grkinjama?! :confuzed2:
Treće, ona je očigledna aluzija na Kupidona, koji stilistički pati proboden svojom sopstvenom strelom. ...za one koji su od knjiga pročitali samo \"stari i novi zavet i kremanska proročanstva\" :tongue2: , Kupidon je starorimsko božanstvo (pandan grčkom Erosu) strasti i ljubavi, kojeg su katolici preuzeli i predstavili kao anđelčića čije strele izazivaju ljubav. :wacky:  Gaga na početku spota očigledno igra ulogu Kupidona koji je proboden sopstvenom strelom i mnooogo pati (na ivici smrti), aludirajući na zaljubljenu i za***anu devojku koja je šutnuta i sad misli da će umret\'... :nerd:
...и нестадох у измаглици...

Dzoni

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.003
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Muzika
« Odgovor #70 poslato: April 02, 2014, 09:58:50:posle podne »
Citat: \"Acidum\" post=33170
Lego, Minecraft, duuuga bela kosa...šta čovek više da poželi!
...i stvarno ne vidim šta je problematično u ovome, niti zašto ne volite Gagu... :tongue2:

Citat: \"dr.zli\" post=33152
evo da malo hranim tvoju paranoju :wacky:
http://vigilantcitizen.com/musicbusiness/occult-meaning-lady-gagas-video-g-u-y/

Maaajko mila... :laugh: Boles\' nema alternativu...

Citat: \"TechnicKing\" post=33150
Vidis da ona izgleda kao pali andjeo ili sta vec,ona zena sa krilima iz grcke mitologije.:sick2:

Prvo, pali anđeo nije proboden strelom, i ne nosi luk... Luciferovci, odbijte... :devil2:
Drugo, \"ona žena sa krilima iz grčke mitologije\"?! WTF?! Kakve veze imaju anđeli iz judeohrišćanstva sa bilo kojim krilatim Grkinjama?! :confuzed2:
Treće, ona je očigledna aluzija na Kupidona, koji stilistički pati proboden svojom sopstvenom strelom. ...za one koji su od knjiga pročitali samo \"stari i novi zavet i kremanska proročanstva\" :tongue2: , Kupidon je starorimsko božanstvo (pandan grčkom Erosu) strasti i ljubavi, kojeg su katolici preuzeli i predstavili kao anđelčića čije strele izazivaju ljubav. :wacky:  Gaga na početku spota očigledno igra ulogu Kupidona koji je proboden sopstvenom strelom i mnooogo pati (na ivici smrti), aludirajući na zaljubljenu i za***anu devojku koja je šutnuta i sad misli da će umret\'... :nerd:


Nisam siguran, je li vecina ovoga sto si rekao sarkazam?

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Re: Muzika
« Odgovor #71 poslato: April 03, 2014, 06:16:29:pre podne »
Citat: \"Sammael\" post=33168
Citat: \"TechnicKing\" post=33154
Nemam vremena za citanje toga,nisam ni video nesto nalik ovim opisima,ali sam odma znao da je apli andjeo,prosto ne razumem zasto se takve stvari istorijske i verske stavljaju u spotove,to je po meni ravno bogohuljenju.I sad ja vas da pitam gde je Vatikan da spreci to,pa nigde.A zasto?Pa zato sto im odgovara.Ne bih dalje polemisao,i ostao bi na tome da je odvratno,nije ovaj forum za ovakve stvari.:grin2:

Naravno ovo je moje vidjenje i ne bih da se neko uvredi.:smile2:

Zato što terminu \"bogohuljenje\" nema mesta u sekularnom društvu. Ako se nekom pripadniku neke verske zajednice ne dopada neki spot, muzika, film i slično, ne mora da ga gleda.

BTW, jel trebalo Vatikan (ili ko god) da traži zabranu 90% metal muzike iz istih razloga?


I metal je trebalo zabraniti,ni to mi se ne svidja.:wacky:
Acidium ja to ne shvatam tako ako sto si ti rekao,meni je odvratan spot,kao i svi novi spotovi koji su slicni ovom,to je moje misljenje.:grin2:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

IvanV

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 373
    • Pogledaj profil
Re: Muzika
« Odgovor #72 poslato: April 03, 2014, 08:16:12:pre podne »
To je ok, TK, samo parlamentarnost je dvosmerna stvar. Ako rezervišeš sebi pravo na slobodno mišljenje i izražavanje(što je sasvim regularno), onda ga daš i drugima, pa dobro razmisliš pre nego što kažeš da bi nešto trebalo zabraniti.

BTW, ja nemam pojma na šta bi se crkva žalila kod 90% metala? Zavisi od pravca, ali većina te muzike nema nikakve religiozne momente.

IvanV

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 373
    • Pogledaj profil
Re: Muzika
« Odgovor #73 poslato: April 03, 2014, 10:55:59:pre podne »
Odoh u offtopic, ali kad već pričamo o tome šta koga vređa i šta šalje loše poruke i loše utiče na decu: Katolički sveštenik smatra da LEGO više nije sjajna igračka sa velikom obrazovnom vrednosšću, kao što je bio do skora, već da je sada pun demonskih uticaja: http://www.theregister.co.uk/2014/04/03/lego_tool_of_satan/



Pouka priče: ako razvijamo klimu upiranja prstom u sve što nam se čini kao nepodobno, rizikujemo da, ako takve pojave uzmu maha, neko uperi prstom u nas. :smile2:

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Odg: Re: Muzika
« Odgovor #74 poslato: April 03, 2014, 06:09:36:posle podne »
Citat: \"Dzoni\" post=33171
Nisam siguran, je li vecina ovoga sto si rekao sarkazam?

Deo jeste, ali veći deo nije.

Citat: \"TechnicKing\" post=33179
Acidium ja to ne shvatam tako ako sto si ti rekao,meni je odvratan spot,kao i svi novi spotovi koji su slicni ovom,to je moje misljenje.:grin2:

Pravo na slobodu mišljenja i izražavanja znači da svako može da iskazuje šta voli, ali ne i da se svi moraju složiti sa istim. Ako ja poštujem tvoju ljubav prema underground/street/freestyle beatboxu i hop-hop-u :tongue2: , poštuj i ti moju naklonost prema Gagi :wacky: .

Naravno da se spot ili izvođač nekome ne sviđaju, ali vam niko ne daje za pravo da pljuvačite po istim, a kamoli po nekom kome se to isto sviđa...

Zabrana neke umetnosti je najveća i najsebičnija glupost i isticanje razloga za to je vrhunac licemerja i ljigave dvoličnosti! I ja bih tukao grandovce i njima srodne degenerike, ali to ne znači da ih treba zabraniti, već da se treba organizovati i pobediti ih kvalitetom! :devil2: HELL YEAH!!!
...и нестадох у измаглици...