Autor Tema: BIONICLE 2015 Toa Pohatu- 70785  (Pročitano 903 puta)

Stratos

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 71
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
BIONICLE 2015 Toa Pohatu- 70785
« poslato: Mart 17, 2015, 12:02:40:posle podne »

Dobar dan! Danas cu da vam pokazem nesto novo! Cak i ako je sada originalno ime Pohatu Master of stone(gospodar kamena), ja cu da ga zovem Toa Pohatu, jer mu je to bilo ime od davnih vremena.
Set je pod brojem 70785
Cena- 2200 din.
Ovo je jedan od 4 srednja seta. Ima novu boju obicnih hero factory oklopa- braon. Sve cu objasniti za vreme opisa, tako da ne morate da se brinete!
Ovo je prednja strana kutije.



Uputstvo



Mali komiks na prvoj strani



Naoruzan je sa dva bumeranga, ali cu pokazati samo jedan.



Moze da se savija




Mozete da uzmete te bumerange i zakacite mu na noge(objasnicu na kraju zasto je lego to uradio)



I sada moze da stoji na njima



Sada da vidimo malo nove detalje. Da pocnemo od lobanje



I srecom su se setili da ubace u nove setove mozak!



I cela glava



Ovo je novi oklop za telo sa malo cudnim printom... imam osecaj kao da je oklop bio issaran nekim malim detetom...



Ovaj novi deo me bas podseca na stariji, sto je bas lepo



Nova boja oklopa



Nova prelepa boja ovog delica za ruke i noge



Srecom su ubacili malo techinik delova za vise akcije u igranju



Prednji deo mehanizma



Jedini protivnik mu je... mali pauk... tacnije skorpija...



malo cudno, zar ne?



Ozbiljno?



Najpre ce se ovo desiti



Da predjemo od sale na ozbiljno, on ima jos jedno, pomocno oruzje.



Ako pritisnemo na zadnji deo mozga, ode mu maska





Naravno nas pauk ili Skull Spider moze isto da se zakaci za lice



Ceo Toa Pohatu



I dobija svoju zlatnu masku



Malo blizi pogled novih maski



Sve sta dobijamo u setu



I mala scena... Cudan dogadjaj...



Sada moje misljenje o setu.
Naravno, ako neko nije znao, LEGO mu je dao bumerange i onaj uragan na slici, jer je ranije imao masku brzine- Kakama. Sama ideja igranja je ranije bila: nadji 6 maski, spoji ih da bih dobijo svoju zlatnu masku, dobij moc. Sada- zgazi paukove, nemoj da ti neko skoci na lice, uzmi zlatnu masku, koja je na otvorenom mestu, dobi moc. Ako mene pitate, malo je prosto. Gde je svo ono misljenje o prici? Sada je nekako sve prosto. Deca su u ovo vreme sve pametnija i pametnija! Njima treba malo komplikovanija prica! Zasto ih uce da ce im protivnici piti mali paukovi, a ne ogromna cudovista? Gde je ono misljenje, kako kombinovati koj deo???
Naravno to je samo moje misljenje. I naravno nisam previse zadovoljan sa koriscenjem CCBS, jer nema onih malih detalja i dekoracije. Sve sto vidim je gladak oklop i nista vise.
Mada sve u svemu, set je veoma dobar. Mehanizam je dosta jacii nego ranije. Ako ne gledamo pricu i setove iz proslosti, dao bih mu ocenu 8/10. Jedini problem mi je to sto mu maska stalno spada za vreme igre ili poziranja, i to sto su mu stavili cudnu kombinaciju delova za ruke i noge(nije prirodno sto donjii deo noge moze da mu se okrece 360 stepeni).
Hvala za paznju, nadam se da sam vam malo pomogao i vidimo se sledici put!
Unity, Duty and Destiny!

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: BIONICLE 2015 Toa Pohatu- 70785
« Odgovor #1 poslato: Mart 17, 2015, 01:10:45:posle podne »
Veoma lepa recenzija, i pohvalno je što obiluje podacima iz istorije i kulture Bajonikla!
...и нестадох у измаглици...