Autor Tema: Kontrola kvaliteta opada  (Pročitano 5841 puta)

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Re: Odg: Kontrola kvaliteta opada
« Odgovor #30 poslato: Oktobar 06, 2012, 08:02:31:posle podne »
@ Darth Vader los ti je nacin odvajanja kocaka.Uzmes 2 kockice ,stavis na obe sto su se ,,zalepile,, i pod malo nakrivljenim uglom vuces na gore ali na delimicno suprotnu stranu i odvojene su

Darth Vader

  • Gost
Odg: Re: Odg: Re: Odg: Kontrola kvaliteta opada
« Odgovor #31 poslato: Oktobar 06, 2012, 08:29:14:posle podne »
@ vaso ovim sam hteo da kažem da se do sad nikada nisu tako \"zalepile\"
Elem,hvala za savet.

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Re: Odg: Kontrola kvaliteta opada
« Odgovor #32 poslato: Oktobar 06, 2012, 09:38:24:posle podne »
koristi polugu:
najgoti su plejtovi, zar ne? npr dva 2x1 plejta sklopljena jedan preko drugog, tako da ne vire; uzmes dve obicne 2x1 kockice, stavis sa svake strane i onda probas da ih razdvojis
\"dajte mi dovoljno dugacku polugu i pomericu svet\" :)

jedini spoj za koji i dan danas moram da koristim zube ili nokte je chesee slope i round 1x2, jer nema studa za koji bih mogao da \"nakacim\" nesto i napravim polugu :)

duke

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.407
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Kontrola kvaliteta opada
« Odgovor #33 poslato: Oktobar 06, 2012, 09:42:23:posle podne »
Koristi skalpel i to sa tupe strane :wink2:

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Kontrola kvaliteta opada
« Odgovor #34 poslato: Oktobar 06, 2012, 09:44:21:posle podne »
Da, to je def jedna od najnemogućijih kombinacija za razdvajanje. Tajlovi 1x1 na baseplate-u isto znaju da budu gadni kad su jedan do drugoga, ali srećom novi separator dobro radi u tom slučaju.

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Kontrola kvaliteta opada
« Odgovor #35 poslato: Oktobar 06, 2012, 10:52:16:posle podne »
Ja nemam jos novi separator ali list manjeg papira (koji je malo plastificiran, kvalitetniji papir za stampu) uvek je odlicno odvajao tilove bilo koje dimenzije. Lucno savijen list, podvuces pod tile i jako podignes, odvaja momentalno, pa onda sledeci tile i oljustis za tili cas npr \"plocnik\" ispred bioskopa iz town plan, i sto je najvaznije ne ostetis kockice.

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Kontrola kvaliteta opada
« Odgovor #36 poslato: Oktobar 07, 2012, 02:49:58:pre podne »
ja imam dva, greskom porucio:) a u principu mogu da koristim samo jedan odjednom :) ,pa me podseti da ti ponesem na sledecu izlozbu ;)

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Kontrola kvaliteta opada
« Odgovor #37 poslato: Oktobar 07, 2012, 09:59:47:pre podne »
Stari separator resava skoro sve probleme pa i te sa 2 plate koji su mi poznati a ja sam sebi napravio separator za technic pinove pa ako ocete uslikacu i oba su extra.
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Re: Kontrola kvaliteta opada
« Odgovor #38 poslato: Oktobar 07, 2012, 10:18:13:pre podne »
za odvajanje tajlova ,najkorisnije i najdostgupnije resenje je onaj crveni xrowbar iz lego city police setova iz 2012.

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Kontrola kvaliteta opada
« Odgovor #39 poslato: Oktobar 07, 2012, 10:25:27:pre podne »
I stari francuski ključ ima istu funkciju, ali meni je malo previše sitan za tu operaciju.

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Kontrola kvaliteta opada
« Odgovor #40 poslato: Oktobar 07, 2012, 09:41:13:posle podne »
Stari francuski ako je tajl na velikom plejtu, ali ako je ne baseplateu onda je dovoljno maaalkicu saviti bazu i kad cosak tajla izviri dokaciti ga noktom!

Lego osmisli separatore a vi i dalje glodjete kockice, i kidate ih skalperima i motornim testerama...c c c...

A kombinacija tackice i 1x1 kose (odnosno round plejta i cheese slopea) se resava najbolje starim separatorom, tako sto se okrene sloup \"nizom\" stranom prema separatoru, tako da \"visu\" mozete zahvatiti prstima i po principu poluge lako odvojiti. Samo laaagano, i voditi racuna da separatoru uvek kaci onaj najsiri deo tackice (round plate-a), inace ce puci...

PS
Novi separator mi je nekako premali...koristim samo dva prsica za baratanje njime...
...и нестадох у измаглици...

aca

  • Gost
Odg: Kontrola kvaliteta opada
« Odgovor #41 poslato: Decembar 24, 2012, 01:24:26:posle podne »
Citat: \"Acidum\" post=15286

Lego osmisli separatore a vi i dalje glodjete kockice, i kidate ih skalperima i motornim testerama...c c c...

PS
Novi separator mi je nekako premali...koristim samo dva prsica za baratanje njime...


Ја сам скоро набавио нови сепаратор и јесте мали, али је ефикасан - зачас сам растурио један Техник сет. И она израслина за осовине је добра, мада мени изгледа помало нежно. Природније ми је да користим другу осовину.

Узгред, стварно нема смисла да немате сепаратор. Ја сам га набавио за мање од евра, када будем следећи пут наручивао, подсетите ме да набавимо већу количину коме треба.

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Kontrola kvaliteta opada
« Odgovor #42 poslato: Decembar 24, 2012, 05:41:35:posle podne »
hmpf, ja ga imam, ali ga nikad ne koristim.... stara skola, ono sto mi je najproblematicnije ne moze - a to su dva 1x2 plejta spojena zajedno, ili round plate 1x1 + chiz plejt :) Uzas :) i tile sa bejzplejta (sta je bolje, bejzplejta ili baseplate-a?:) Znam sta je pravilno (ono prvo, u srpskom se reci pisu kako se citaju, dok npr u hrvatskom se po pravopisu pisu kako su u originalu, zato u stripovima kad neko preti 007, kod nas pishe \"Dzejms, najzad te imam\" a kod njih \"James, najzad te imam\" :)) nego sta bolje zvuchi :); znam da novi separator ima tu funkciju, ali u zeznutim nacickanim mocovima, ne radi :)

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Kontrola kvaliteta opada
« Odgovor #43 poslato: Decembar 24, 2012, 05:45:33:posle podne »
ako imaš 2 primerka novog separatora, razdvaja 1x2 plejtove k\'o od šale...stotine sam razdvojio...
i funkcija za skidanje tajlova je dosta uspešna, samo treba početi od mesta gde nema tajlova...to nekad može biti problematično...

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Kontrola kvaliteta opada
« Odgovor #44 poslato: Decembar 24, 2012, 06:40:41:posle podne »
ah, imao sam dva, prekljuce poklonih jedan :)

mada, rekoh, stara skola, 1x2 se odvajaju kao od sale kada im se nakace sa po svake strane 1x4 ;)
poluga ;)

nazalost, za 1x1 i chizplejt i dalje koristim zube :)
tj, jednom sam se zeznuo da napravim tonu ornamenata tog tipa, i nikad vishe :)