Autor Tema: Spremanje Lego kockica  (Pročitano 40395 puta)

duke

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.407
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Spremanje Lego kockica
« Odgovor #60 poslato: Septembar 18, 2011, 03:47:51:posle podne »
Evo i dimenzija Fino Zip kesica:

3l - 270x300 mm
2l - 230x260 mm
1l - 160x200 mm
0.5l - 120x180 mm
0.25l - 80x120 mm

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Spremanje Lego kockica
« Odgovor #61 poslato: Septembar 25, 2011, 04:25:27:posle podne »
Upravo sam probao \"ciscenje\" pozutele kockice sa hidrogenom 3%. Bio je to jedan BURP koji sam dobio u zutom stanju. Posle oko 6 sati, nakon sto je odlezao u hidrogenu, zutilo je nestalo. Kao u reklami:)

vojiste

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 736
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Spremanje Lego kockica
« Odgovor #62 poslato: Septembar 25, 2011, 08:17:19:posle podne »
Kazem ti da funkcionise :-). Hidrogen je zakon. Inace ja sam probao i sa jednom zutom i sa jednom Old Light Gray kockom i cini mi se da ostaje ista nijansa posle \"ciscenja\". Takodje sam stavio jednu piratsku mapu u hidrogen i ne ostecuje printove uopste.

zidane

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.710
    • Pogledaj profil
Odg: Spremanje Lego kockica
« Odgovor #63 poslato: Septembar 26, 2011, 06:40:27:pre podne »
Ja sam istu akciju primenio ali sa hidrogenom od 12%, mogu reći da je sigurno još efikasniji od 3%. Takodje sam primetio da izvlači i prljavštinu koja se uvukla u sitne ogrebotinice, što ni jedno čišćenje drugo nije uspevalo.

aca

  • Gost
Odg: Spremanje Lego kockica
« Odgovor #64 poslato: Septembar 26, 2011, 06:47:51:pre podne »
Ово са хидрогеном изгледа супер! Више нећемо куповати скупе нове коцкице, него оне најружније, пожутеле за десетину цене...:laugh:
И не само то: показаћу вам неком приликом како изгледају коцкице које нису коришћене скоро 30 година, а знате како деца имају прљаве руке (у сваком случају, не перу их пре сваког узимања у руке).:sick2:

Да ли је неко пробао са алкохолом? Требало би да има сличан ефекат...

duke

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.407
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Spremanje Lego kockica
« Odgovor #65 poslato: Septembar 26, 2011, 08:48:34:posle podne »
Ima li taj hidrogen da se kupi na kantu od 10l? :smile2:  
Imam jednu kutiju od patika (35cmx25cm) punu kockica koje treba oprati. Juce sam probao jednu turu sa Axel-om, sto je Bnesty predlozio, ali sam se otkinuo od pranja. Uzeo sam cetkicu za zube, naravno razigranu :grin2: i polako udri. Otpala su i meni i djevojci koljena klecuci pored kade i ribajuci. Efekat je odlican, prljavo-blato zuta je postala prava zuta :kiss:.  
Da nebi dane provodio ribajuci treba mi neko efektno, tj. brzo rjesenje.

Yanakin

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.109
    • Pogledaj profil
Re: Spremanje Lego kockica
« Odgovor #66 poslato: Decembar 06, 2011, 11:19:14:pre podne »
Probao alkohol i aceton - ukupno gledano bilo je uspesno zato sto sam zhvaljujuci toj akciji saznao za BL i kupio kockice koje sam istopio - znaci alkohol aceton - njet!
"It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog."

aca

  • Gost
Odg: Spremanje Lego kockica
« Odgovor #67 poslato: Decembar 06, 2011, 11:26:18:pre podne »
Значи, растварају се у алкохолу?

Сада знамо део рецепта за Лего. :ninja:
А и мораш бити трезан када их слажеш, јер од огњеног даха може да се... :grin2:

zidane

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.710
    • Pogledaj profil
Re: Spremanje Lego kockica
« Odgovor #68 poslato: Decembar 06, 2011, 11:36:16:pre podne »
Hidrogen od 12% je odlicno resenje, predlazem da sa njim probas, jedini problem je sto je skup kada se kupuje na malu kolicinu u apoteci. Ako neko zna gde da kupimo na vecu kolicinu neka javi.

Kada se potope kocke u rastvor hidrogena i vode pozeljno je da se to radi u staklenom sudu ili kadici da se sve ovo stavi na sunce...

Sektaash

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.252
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Spremanje Lego kockica
« Odgovor #69 poslato: Decembar 06, 2011, 11:36:19:pre podne »
Citat: \"yanakin\" post=6753
Probao alkohol i aceton - ukupno gledano bilo je uspesno zato sto sam zhvaljujuci toj akciji saznao za BL i kupio kockice koje sam istopio - znaci alkohol aceton - njet!

votka - njet! :laugh:

dobro nisi počeo i kolonjsku vodu da piješ s obzirom gde živiš...

nije problem alkohol, on retko kojoj (ako i jednoj) plastici može da naudi.
u toj mešavini je fatalan aceton koji će pak skoro svaku plastiku sjebati.

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Re: Spremanje Lego kockica
« Odgovor #70 poslato: Decembar 06, 2011, 11:47:25:pre podne »
opa, moderatoru/administratoru moj, kaze se \"seksualno uznemiriti\", ima dece na forumu ;)

Yanakin

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.109
    • Pogledaj profil
Re: Spremanje Lego kockica
« Odgovor #71 poslato: Decembar 06, 2011, 12:02:43:posle podne »
ja ovako skladistim krupnije kockice:

http://www.ikea.com/ru/ru/catalog/products/80100029/  
ima i providna varijanta koju zapravo kupujem al nekako nisam nasao na sajtu - pregradice sam rasporedjujes a imas tri osnovna kompartmenta koje pomenutim pregradicama mozes da \"usitnis\". pregrade ne stoje cvrsto (mada i za to ima leka), kockice zele da pobegnu u susedni odeljak (e to je ta rech!) ali pokloopac je fenomenalan, narocito ako mislite da cete nekad morati brzo da pobegnete odnekud (hm ili jednostavno odete) :smile2: . na poklopcu su rupe koje primaju \"nogice\" od iste takve kutije, znaci mozete ih naredjati mnogo jednu na drugu.

http://www.ikea.com/ru/ru/catalog/products/50043573/?query=500.435.73
ovo je savrseno! kupio sam ih 10ak, ako ih ne napunite do vrha isto mogu da idu jedna u drugu. nemaju poklopac i modularne pregrade ali su odeljci savrsenih dimenzija, cak su malo bocne strane i nagnute pa se kockice lako vade i najvecim cevapima. toplo preporucujem

http://www.ikea.com/ru/ru/catalog/products/50177223/
e ovo koristim za tekuce poslove, imam 2 kom, planiram da napravim neku kao \"izvlacecu\" fioku ispod ravne povrsine na kojoj radim i samo da ih srucim u nju kad zavrsim posao na kraju dana. recimo kao ona \"fioka\" za tastaturu na stolovima za PC. posebno je zgodna za sto sto nema ostrih uglova pa kockice ne mogu da se zaglave u coskove, plitka i pregledna jedino sto je bela i nekako mekana. inace sluzi za kasike viljuske i sl...

sve vam ovo pricam zato sto pouzdano znam da ljudi preko nekih \"firmi\" narucuju stvari iz ikee (budimpesta ili bratislava) :) mislim da se deo para daje unapred... da bi ste dobli cenu u dinarima mnozite otprilike sa 2.5 ali moguce da se cena razlikuje po regionima. obicno u korist ikee u bratislavi..

za manje delove koristim nesto slicno ali mislim da je lokalna prozizvodnja pa nema smisla da vas obmanjujem :))

i jos jedan predlog: u prodavnicama naocara i kod shanera koji drze do nivoa prodaje istih proizvoda, imaju neke interesantne plitke fioke sa pregradama. receno mi je da ih narucuju od nekog tipa iz novog sada (to je sve sto znam), on ih pravi ali sigurno moze da napravi to isto samo bez \"platna\" koji cuva naocare i sa manje pregrada naravno.
"It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog."

Yanakin

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.109
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Re: Spremanje Lego kockica
« Odgovor #72 poslato: Decembar 06, 2011, 12:06:24:posle podne »
provalili ste me :) zapravo grizem kockice a votka iz usta ih topi :)
prica se da su mnogi rusi pili i benzin...
"It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog."

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Spremanje Lego kockica
« Odgovor #73 poslato: Decembar 06, 2011, 12:54:09:posle podne »
Oko sastava Lego kockica - u pitanju je ABS - akrilonitril-butadien-stiren kopolimer. Akrilonitril daje cvrstinu (polarne nitrilne grupe se privlace), stiren daje sjaj i laganost, a butadien (koji vezuje sve zajedno i cini osnovni niz) daje elasticnost.
:nerd:
Kao i vecinu polarnih polimera (poliakrili, poliamidi, polikarbonati, polistireni...) aceton je rastvara/rastapa ili eventualno smeksa i nabubri.

Dakle sveze lakirani nokti  :beaten: !!!
...и нестадох у измаглици...

aca

  • Gost
Odg: Re: Spremanje Lego kockica
« Odgovor #74 poslato: Decembar 06, 2011, 12:56:37:posle podne »
Citat: \"Sektaash\" post=6758
nije problem alkohol, on retko kojoj (ako i jednoj) plastici može da naudi.


То је скоро тачно - заиста постоје пластике које реагују на етанол, иако су ретке (лично искуство).

@Ацидум: ха, сад ми је јасно одакле ти ник! :smile2: