Autor Tema: Koje setove biste voleli da vidite?  (Pročitano 2760 puta)

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Koje setove biste voleli da vidite?
« poslato: Decembar 22, 2012, 10:52:33:posle podne »
Da ste vi u prilici da dizajnirate LEGO setove, kakve biste setove dizajnirali?

Počeću ja, a probaću da budem realističan po pitanju veličine i broja figurica. Recimo da krenem od LOTR-a pošto mi je to trenutno omiljena tema.

Lord of the Rings: Fellowship of the Ring

Mali setovi (cena 15 EUR, kao Gandalfov dolazak)

Rođendansko slavlje: dva obična hobita u malom šatoru punom hrane i pića. Ideja seta je da omogući ljudima da nabave \"generičke\" hobite za diorame u Hobitonu i da se kupovinom više primeraka lako prikaže scena sa Bilbovog 111 rođendana.

Krađa pečuraka: Veseli i Pipin, dva psa farmera Magota, gomila povrća i nekoliko pečuraka, kukuruzište kroz koje se jure. Još jedan \"civilni\" LOTR set za potrebe kreiranja hobitonske seoske idile.

Baklberi skela: Frodo i jedna od Utvara Prstena na konju, mali dok i skela.

Malo veći setovi (25-30 EUR)

Sukob kod gaza reke Bruinen: Aruena, Frodo, 2 utvare. Reka napravljena malo povišeno tako da konji mogu da uđu u vodu (sklanjanjem plejtova koji predstavljaju površinu). Dodatni bonus ako ima neku akcionu foru koja može da konje utvara obori i odvuče.

Lotlorijen: Elegantna vilenjačka kuća na drvetu, magično ogledalo, Galadrijela, vilenjački stražar, Frodo, Gimli u kajaku.

Srednji setovi (40-60 EUR)

Rivendal: Modularni set koji sadrži generičku vilenjačku kućicu, sa velikom terasom koja se nalazi iznad vodopada. Kupovinom više primeraka može se uz manje modifikacije lako napraviti deo Rivendala. Da bi se dobilo na veličini kućice, od figurica bih uključio samo jednog vilenjaka i jednu vilenjakinju i jednog vilenjačkog stražara na konju.

Amon Hen: Ruševine u kojima dolazi do raspada družine i pogibije Boromira. Ruševine, dosta vegetacije, srušeni kipovi i skulpture, deo plaže. Boromir, Lurc, 2 Uruk-Hai-a, Frodo i Sem u kajaku.

Veliki setovi (70+ EUR)

Krčma \"Poni koji se propinje\": Krčma može da bude veličine Bilbove kuće ili malo veća (idealno na sprat, otvorena pozadi zbog igrivosti). Od likova nam trebaju jedan od hobita, krčmar Ječmar Masločvor, Strajder, još jedan gost, čuvar kapije, jedna utvara. Kapija odvojena (sa čuvarskom kućicom), enterijer krčme detaljan sa dosta stolova i šankom iza koga je puno bačvi i boca. Na spratu sobe sa krevetima koji su napravljeni tako kao da u njima spavaju hobiti.

Stubovi Argonata: Dve ogromne kamene statue koje predstavljaju granicu nekadašnjeg kraljevstva, deo reke sa malom plažom, 2 kajaka, Legolas, Veseli, Pipin, Aragorn, 4 uruk-hai-a, Golum na balvanu koji mu služi kao čamac.

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Re: Koje setove biste voleli da vidite?
« Odgovor #1 poslato: Decembar 22, 2012, 11:07:57:posle podne »
Odlicni predlozi...imam i ja jedan...

Necu da detaljisem sa velicinom seta...ali recimo da bi ovaj mogao da bude srednji ili veci...Mines of Moria borba sa Balrogom, kako bi on samo bio genijalna figura...naravno Gandalf, Balrog, nekoliko Goblina, eventualno Aragorn i neki od hobita...e sada sto se tice okruzenja....tu postoje dve varijante...ona dvorana sa stubovima kada Balrog tek dolazi, ili neka od scena kada beze preko onih stena ispod kojih je lava (mozda cak i bolja varijanta) tu bi cak moglo da se uradi i nesto tipa kameni prelaz koji Gandalf unistava tj. koji se raspada kada Balrog propada i vuce Gandalfa za sobom....

Odlican bi bio i neki set koji obradjuje odbranu Osgiliat-a, tu bi mogao da se ubaci i Nazgul...Sem, Frodo, Faramir, nekoliko orka i vojnika Gondora, mogao bi da se napravi set velicine Mines of Moria...

djile

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.247
    • Pogledaj profil
Re: Koje setove biste voleli da vidite?
« Odgovor #2 poslato: Decembar 22, 2012, 11:18:49:posle podne »
Sto se mene tice moram spomenuti samo city temu....

Znaci vise prodavnica (svega i svacega), parkova, skola, firmi, kuca, desavanja po gradu, plaza, diskoteka...

Dzoni

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.003
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Koje setove biste voleli da vidite?
« Odgovor #3 poslato: Decembar 23, 2012, 02:16:09:pre podne »
Dobra tema. Napisacu mozda kasnije neke svoje zelje, ali me sada interesuje da li vi kao klub imate nekakav kontakt sa Lego kompanijom, tj. da li mozete da dajete neke ideje ili sugestije (nevezano za setove, nego uopsteno za neke pojedinosti)? I ako moze neko ko zna DG Warriora da ga pita da li ce se LOTR tematika dugo proizvoditi, kao npr. SW ili ce to biti samo godinu-dve. Naravno on to mozda ne zna ili ne sme da nam otkrije, ali mislim da moze da nam da makar neki nagovestaj :wink2:

duke

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.407
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Koje setove biste voleli da vidite?
« Odgovor #4 poslato: Decembar 23, 2012, 02:25:31:pre podne »
Posto se cekalo dugo na ovu tematiku sigurno ce se duuuuuuuuuuugo proizvoditi, to ne treba da se pita.
A sta ce uticati na to je kupovina istih, stoga trk u radnju da kupis koji set :wink2:

A sto se tice same teme, to bi bili setovi u kojima bi bile nove vrste sina kao i neki PF koji bi omogucili raznorazne vratolomije sa vozovima.

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Koje setove biste voleli da vidite?
« Odgovor #5 poslato: Decembar 23, 2012, 02:26:10:posle podne »
Kao što Dario reče, ako je tema popularna, onda su velike šanse da će biti dugovečna.

E sad, pošto se po zapadu Unexpected Gathering rasprodao sa LEGO.com radnje u roku od jednog dana kako je krenuo da se daje film, reklo bi se da su to dobre vesti za ovu temu. :wink2:

Kao klub, imamo redovnu komunikaciju i saradnju s LEGO grupom. Što se tiče sugestija, imali smo prilike u više navrata da im ih prosledimo - e sad, na koji način oni te sugestije razmatraju i da li će išta od toga biti implementirano, to je na njima.

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Koje setove biste voleli da vidite?
« Odgovor #6 poslato: Decembar 23, 2012, 02:29:34:posle podne »
Citat: \"djile\" post=18029
Sto se mene tice moram spomenuti samo city temu....

Znaci vise prodavnica (svega i svacega), parkova, skola, firmi, kuca, desavanja po gradu, plaza, diskoteka...

Podržavam sve ovo i jako sam smoren što LEGO marketinško odeljenje smatra da su samo vatrogasci i policija popularni.

Voleo bih da vidim i City ZOO temu, slično Duplo ZOO setovima ali naravno mnogo kompleksnije. Bilo bi tu mesta za puno manjih setova s pojedinačnim životinjama i njihovim okruženjem, kao i za par velikih setova uz koje bi išle najatraktivnije životinje (slonovi, lavovi, tigrovi, nosorozi...).

hrcak

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 197
    • Pogledaj profil
Odg: Koje setove biste voleli da vidite?
« Odgovor #7 poslato: Decembar 23, 2012, 03:42:35:posle podne »
...najatraktivnije životinje (slonovi, lavovi, tigrovi, nosorozi i TETA NA TRAPEZU :tongue2:

SithLord

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 410
  • Pol: Muškarac
  • The Sith believed that conflict was the only true!
    • Pogledaj profil
Odg: Koje setove biste voleli da vidite?
« Odgovor #8 poslato: Decembar 23, 2012, 11:14:53:posle podne »
Posto volim Star Wars temu definitivno bih voleo da vidim dobro uradjen Royal Naboo Ship i time bih se bas zadovoljio! :amazed:

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Koje setove biste voleli da vidite?
« Odgovor #9 poslato: Decembar 23, 2012, 11:34:41:posle podne »
Sto se mene tice od LOTR-a bi voleo da vidim vilenjacke kuce(kao kolektor edisn):grin2:  i onaj drveni grad od rohana sto se pojavljuje ja msm u drugom delu.
Posto sam zaljubljenik u technic voleo bi da napravim detaljno uradjen Kenworth kamion tipa onaj sto je sariel radio i ceo motorizovan bucket wheel excavator(za ovo bi prodao stan da naprave,ma sta stan familiju svu jer bi taj set imo preko 5000 delova):wacky: :love:  i motorizovan wheel excavator ko ne zna sta je to nek izgugla malo.
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

Yanakin

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.109
    • Pogledaj profil
Re: Koje setove biste voleli da vidite?
« Odgovor #10 poslato: Decembar 24, 2012, 07:02:32:pre podne »
1)voleo bih da vidim neke minifig super battle-packs (5-6 figova) koji predstavljaju neku etnichku grupu, po mogucstvu iz istorije, u odgovorajucoj boji koze (dakle da nije zuta), pa naprimer:

ZULU RATNICI
SAMURAJI
MONGOLI
SPARTANCI
PIKTI
PERSIJANCI
TURCI
ESKIMI
...
itd..prihvatio bi i da ne budu battle-packovi nego moze i poneka zena/dete/civil da upadne ako je neophodno zbog politike TLG,  a moze i eventualno u kombinaciji sa nekim njihovim prepoznatljvim kucama, kocijama sta god... dakle saradnja TLG i National Geographic :)

2) FANTOM setovi (za mladju generaciju objasnjenje: the phantom by lee falk)

setovi- jedan veci sa dzunglom i planinom, +devil +konj. jedan da sadrzi pigmeje i vojnike pukovnika hortona pa zatim nekoliko setova  protiv bratstva sing (brodovi, camci), bar jedan protiv nebeske bande (dvokrilci hidroaviooni)i jedan gradski (napr neka jurnjava taksijima kroz grad sa sve njegovom voljenom dajanom.
dakle da bude na foru I.Dzons samo bolje posto je fantom bolji smeker od I.Dzonsa. :)

to bih voleo da vidim. da, znam da necu videti i znam i zasto. :bored:
"It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog."

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Odg: Koje setove biste voleli da vidite?
« Odgovor #11 poslato: Decembar 24, 2012, 08:48:49:pre podne »
Sammael je dao dosta dobrih ideja, reka Bruinen, Stubovi Argonata, Krcma :)

I naravno Minas Tirith u manjoj razmeri, za jedno 100-tinak evrica :)



Ako ih ne izbace, morace da se izmoc-uju :)

Kad sam bio klinac, bilo mi je zao sto nije bila vise razradjena Robin Hood tema. Falili su likovi poput Vila Skarleta, Malog Dzona, Serifa od Notingema, Stutely-ja, Fratra Taka..

Definitivno neki manji set od 35-40 eura, kada negde u Servudskoj sumi Saksonci prave zasedu za kociju s blagom (s princezom) koju brane 2 konjanika.

Set od 50 eura, turnir na kojima se takmice razni ucesnici u streljastvu, gde Robin pobedjuje :)

I veci set od 70-80 eura, kada je Robin Hud na vesalama u centru grada, okruzen dzelatima i ostalima, a iza zidina cuci sakrivena druzina (maskirana u seljake) koja se sprema da ga oslobodi.
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

aca

  • Gost
Odg: Koje setove biste voleli da vidite?
« Odgovor #12 poslato: Decembar 24, 2012, 01:43:58:posle podne »
Citat: \"Sammael\" post=18027

Stubovi Argonata: Dve ogromne kamene statue koje predstavljaju granicu nekadašnjeg kraljevstva, deo reke sa malom plažom, 2 kajaka, Legolas, Veseli, Pipin, Aragorn, 4 uruk-hai-a, Golum na balvanu koji mu služi kao čamac.


Ово бих и ја волео да видим!

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Koje setove biste voleli da vidite?
« Odgovor #13 poslato: Decembar 24, 2012, 10:42:36:posle podne »
pošto sam veliki ljubitelj lotr tematike, setovi su u tom stilu:

-rohan battle pack, u stilu starih vitezova (ne ove moderne), tipa 4-5 konjanika predvođenih Eomerom


-kulu barad-dur sa mogućnošću da se sruši u nekoliko delova, kao na kraju bitke

-vodopad i zabranjeno jezero, gde je Faramir držao Froda i Sema i zarobio Goluma

-napad rendžera na mumakije (olifante)

Hexx

  • Gost
Re: Koje setove biste voleli da vidite?
« Odgovor #14 poslato: Decembar 24, 2012, 11:18:34:posle podne »
Što kaže BGF - i ja bih voleo neku razrađenu temu sa Robin Hudom i ekipom,  takođe, ovo što reče yanakin sa istorijskim etničkim grupama - odlična ideja.


Pored toga, voleo bih Ice Planet ili Blacktron sledeću ediciju i voleo bih da naprave jednu dobru svemirsku bazu od preko 1000 delova, na nivou


samo veće. :grin2:

I da, konačno, voleo bih neku orijentalnu temu - u bilo kojoj režiji, da li kao novi avanturisti ili novi samuraji i nindže, ali takva nekakva tema sa fokusom na zgrade.