Autor Tema: Narucivanje na bricklinku TAKE 2  (Pročitano 57035 puta)

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #135 poslato: Januar 19, 2012, 02:38:11:posle podne »
ma ok nema zurbe rekoh samo da vidim o cemu se radi :)

Hexx

  • Gost
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #136 poslato: Januar 19, 2012, 08:14:31:posle podne »
Sad nešto gledam... baš je brzo stig\'o Mike...:confuzed2:

gruber

  • Gost
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #137 poslato: Januar 19, 2012, 09:05:16:posle podne »
evo i ja nesto da dodam. slazem se sa sammaelom da je ovo previse haoticno oko narucivanja i vidim vec zoki poceo da gubi konce kockice stizu a porucioca ni od kuda.

mislim da je dobra fora jedna tema za porucivanje na BL, na njoj generalna diskusija i predlozi a onda post sa linkom ka drugoj temi sa konkretnom radnjom sa koje se porucuje. tu onda svi mogu da postuju kad su porucili, pa cak i da attachuju svoju porudzbinu kao html stranu ili pdf, kao dokaz. pa onda kad se porucivanje zavrsi i stignu kocke, ako ima nekih nedoumica to se resi u okviru teme, ako nema i sve se podeli tema se zakljucava i ajd cao. tako i mi svi ne moramo da citamo sve postove ako nismo porucivali sa konkretne radnje, odnosno oni koji jesu subscribe na temu i to je to.

konkretno meni treba 100 nekih sitnih delova (a ponekad i neka krupnija porudzbina) ali uglavnom ne porucujem jer mi je prilicno haotican sistem i ne svidja mi se da ucestvujem, zamara me. a ne bih voleo da nekog ostetim.

takodje, mislim da bi ovo porucivanje na BL vec moglo da se izdvoji kao posebna oblast sa topicima jer je sada vec prerasla temu \'ostalo\'


i savet za one koji skupljaju porudzbine:
folderi: BL porudzbine > godina > mesec > naziv radnje > nick forumasa i datum > unutra fajl sa porudzbinom.

i nema greske.


nadam se da nisam bio preopsiran. :sweating:

aca

  • Gost
Odg: Re: Odg: Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #138 poslato: Januar 19, 2012, 10:42:59:posle podne »
@Sammael:

да не бих ширио ову расправу, јер све више личи на \"тук на лук\", покушаћу да сведем моје ставове:
1. пошто је то тако једноставно, а мени компликовано, узећу годишњи одмор од масовног наручивања, па нека други наручују;
2. када кажем да будем контактиран преко ПМ, а наруџбе стижу на све друге начине. Напишем упутство (и дам препоруку како да се назове фајл, као што је мало пре предложио Грубер), али не вреди. Вероватно би ми стизале и преко СМС-а да сви имају мој број (па и преко форума; зато сам и превидео твоју наруџбу);
3. ако неко нема појма шта је наручио, онда му је тачно толико и стало; ако је нормално да добијеш нешто на вересију а после не можеш да  се сетиш шта си добио, онда очигледно нисам нормалан. Дакле, видети под 1;
4. не може да се пореди TLC и BL, односно чланови клуба (које вероватно знаш и како изгледају) и чланови форума којима име некада не знам ни када ми пошаљу мејл;
5. чланство у клубу нема везе са темом (расправом) коју сам покренуо;
6. поред БФ-а и моје маленкости, не сећам се да је још неко понудио набавку. Са нестрпљењем очекујем следећег добровољца;
7. бесмислено је да се људи оцењују за волунтаризам, а исто важи и за (не)савесне конаручиоце.
8. html је начин да сваки конаручилац куца своју наруџбу највише двапут (и преузме одговорност за то), а не ја да прекуцавам 15ак пута (за сваког по једном);

Надам се да сам био јасан.

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Re: Odg: Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #139 poslato: Januar 20, 2012, 01:56:38:pre podne »
Citat: \"aca\" post=8567

6. поред БФ-а и моје маленкости, не сећам се да је још неко понудио набавку

akhm khm khm akhm :)
Citat: \"aca\" post=8567
7. бесмислено је да се људи оцењују за волунтаризам, а исто важи и за (не)савесне конаручиоце.

bravo
Citat: \"aca\" post=8567
8. html је начин да сваки конаручилац куца своју наруџбу највише двапут (и преузме одговорност за то), а не ја да прекуцавам 15ак пута (за сваког по једном);

samo jednom, ako ne promeni narudzbinu ;)
---
masovna narudzbina je pokusaj ovog sto organizuje da izadje u susret onima koji ne mogu to da organizuju sami, iz bilo kog razloga. Postoji samo jedan razlog kada to radi zbog sebe, a to je kada postoji minimum radnje, a on bi da naruci nesto istno - sto se kod mene, a i kod bg-finasta nikad nije desilo, ne znam za acu jer ne znam sta&kako voli da narucuje. Drugim recima, kada god je ponudjena zajednicka narudzbina, to je bilo da bi se omogucilo da i drugi dobiju kockice. Pritom se taj koji organizuje mora cuvati kao ugrozeni beli medved, i jedinu obavezu koju ima je da bude odgovoran sa parama koje je uzeo, a reskira:
- problem sa prodavcem
- problem sa  ukucavanjem/narucivanjem
- problem sa shipingom
- nestao/ostecen paket
- visu silu (Sabrina dva puta:)
- ostecene ili nedostajuce kockice
- problem sa mogucom greskom (uzmes 10 narudzbina i negde nesto zaboravis da dodas, kao npr shiping nekome, posle moras is svog dzepa da platis)
- moguce carine, koje vrlo verovatno ne bi platio da je sam narucio 35 e, a ovako,njih 3 po 35=105, sto je iznad one crte
- trosak za svaki smsm i/ili poziv kojim mora da obavesti svakog za pare, da vidi gde je jednom kada se dogovore da se nadju, da odgovori da paket jos nije stigao, da javi da je stigao, da dogovori vreme razmene, da potvrdi vreme razmene, i jos obicno 5 nevezanih za bilo sta, ali bilo bi nepristojno ne odgovoriti
- i jos 20 drugih stvari kojih sad ne mogu da se setim, ali seticu se kada kliknem \"submit\"

ali ah bah :) znamo se:) cim se ukaze neki dobar dil, sigurno cemo opet obavestiti sve i narucivati zajedno :)

ipak su to lego kockice :)

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #140 poslato: Januar 20, 2012, 06:02:19:pre podne »
Sad ispada da sam ja sve postovao u cilju da omalovažim vaše naručivanje, što nikako nije slučaj. Postovao sam u cilju da pomognem da predupredimo dalje probleme sa naručivanjem, jer sam video da ih ima, a kad ima problema onda valjda treba da se rešavaju.

Inače sam ja već X puta naručivao za druge preko BL, kao i neki drugi članovi Skockanih. Nisam ja pokrenuo pitanje članstva u klubu nego si ti rekao da bi verovatno bilo lakše kad bi svi koji naručuju bili članovi kluba i poznavali se međusobno, što je naravno tačno.

I dalje stojim pri mišljenju da pare za porudžbine treba uzimati unapred. I da se zna da naručilac ne snosi odgovornost za stvari koje spadaju u domen više sile.

gruber

  • Gost
Odg: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #141 poslato: Januar 20, 2012, 01:41:55:posle podne »
za pocetak, mislim da je dobro da se za svaku radnju otvori nova tema i da se postovi koji su spam ili offtopic uklanjaju. kao i da se napravi novi \'main topic\' za narucivanje i unutar njega posebni thread-ovi za svaku radnju. oh koliko bi to pomoglo umesto da se ovako besciljno dopisujemo ko je u pravu..

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #142 poslato: Januar 21, 2012, 06:32:55:pre podne »
za sve nas koji patimo za time sto nemamo anubisovog ratnika:
za 3.3e u radnji: ChromeBricks, ima ih preko 200 komada
primetiti da je radnja prepuna dobrih stvari ;)

takodje, za nas sladokusce:

 ali u crnoj boji, u radnji: Sta Laedla za 1 e po komadu (ima ih tridesetak)
inace, nema slike, ali nije bitno, to je kaciga iz ovog seta:


oba prodavca su vise puta proverena, tako da su sa preporukom od mene.

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #143 poslato: Januar 24, 2012, 08:56:34:posle podne »
juce sam prvi put video ovo, pa evo i gde mogu da se kupe (ovo je jedina prodavnica na bricklinku koja trenutno ima):
The Power Of The Brick

za 2 e po komadu, ima deset komada
   Pearl Dark Gray Minifig, Headgear Helmet Ninja (Ninjago Samurai)
 - primetiti da ovo nije standardni samuraj shlem, vec je novi mold

za 1.5e po komadu, ima deset komada
Red Minifig, Visor Chin Guard

problem je sto je min buy 25e. drugi problem je sto je jedina radnja koja prodaje ova dva dela
dobra vest je da je u Evropi, ima medvede po 8.8e, Lime Clinger (Alien Invader), pilice, koze, prasice i sl, cak i jednu Wampu;
ima deset ovih stitova:
po ceni od 3.84e po komadu, i jedini je prodavac ovog stita na bricklinku (ok, sem Krama:); ovaj stit je iz novog seta

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #144 poslato: Januar 24, 2012, 10:00:22:posle podne »
Nije uopste povoljna radnja, ima i jeftinijih delova u nemackoj
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

Angeli

  • Gost
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #145 poslato: Januar 24, 2012, 10:34:49:posle podne »
Citat: \"Belgrade`s finest\" post=8800
Nije uopste povoljna radnja, ima i jeftinijih delova u nemackoj


potpuno si omasio poentu, jer tom logikom, ima mnogo povoljnijih radnji i u usa

poenta su ovi delovi koji nemaju gde drugde da se kupe tako na komad.

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #146 poslato: Januar 24, 2012, 10:59:28:posle podne »
Kupio bih onaj torzo sa 4 ruke, ovo i nije nesto primamljivo.. :)
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

Angeli

  • Gost
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #147 poslato: Januar 24, 2012, 11:16:37:posle podne »
Citat: \"Belgrade`s finest\" post=8802
Kupio bih onaj torzo sa 4 ruke, ovo i nije nesto primamljivo.. :)

dodjavola, to mi je promaklo :)

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #148 poslato: Januar 25, 2012, 05:11:28:posle podne »
Stiglo juce/danas:
Alpine Bricks
Bytefox
Bricks4all
Handfull of Bricks
Fedibeka
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

Angeli

  • Gost
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #149 poslato: Januar 25, 2012, 09:25:29:posle podne »
Citat: \"Belgrade`s finest\" post=8823
Stiglo juce/danas:
Alpine Bricks
Bytefox
Bricks4all
Handfull of Bricks
Fedibeka

sad se odseli i promeni mob :))))