Autor Tema: 10235 - Winter Village Market  (Pročitano 1011 puta)

Emerald Night

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.018
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
10235 - Winter Village Market
« poslato: Januar 07, 2015, 02:56:05:posle podne »
Set je izašao 2013god. sastoji se od 1261 dela i 9 minifigura.

Izgled prednje strane kutije:


Izgled zadnje strane kutije:


U kutiji se nalazi 8 kesica označenih brojevima 1 i 2, 2 bele ploce 16x16, platno za krov karusela, 2 knjige sa uputstvima i 1 listić sa nalepnicama



Uz set dolazi 9 minifigura, sve figure sa manjim izmenama vec vidjene u nekim drugim setovima



Iz kesica oznacenih brojem 1 pravi se klupa i tri mini prodavnice:





Iz kesica oznacenih brojem 2 pravi se karusel:











Zavrsen karusel:


Kompletan set



Rezervni delovi


Od velicine kutije i broja delova ocekivao sam da ce sklopljeni set izgledati dosta vece, ali zbog velikog broja sitnih delova izgubio je na velicini ali je zato dobio na detaljima. Boje bi bilo da su 16x16 ploce zamenili sa belom 32x32 kako bi stali karusel i prodavnice zajedno.
« Poslednja izmena: Januar 07, 2015, 02:57:41:posle podne Emerald Night »

Stratos

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 71
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 10235 - Winter Village Market
« Odgovor #1 poslato: Januar 07, 2015, 03:16:25:posle podne »
Ekstra je set. Ja sam hteo da ga kupim, ali nigde ga nije bilo. Mislim da je bolje da bude 16x16 jer je onda lakse za MOC-ovanje. Ako bi bilo 32x32, kao sto si rekao, onda bi bilo tesko da se napravi neki veliki moc. Super review!
Unity, Duty and Destiny!

Emerald Night

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.018
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 10235 - Winter Village Market
« Odgovor #2 poslato: Januar 07, 2015, 03:24:03:posle podne »
U mom slucaju suprotno, morao sam da ga prebacim na zeleni 32x32 BP da bih mogao da ga uklopim u veci MOC, samim tim otisli su i beli tajlovi i plejtovi  :'(

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 10235 - Winter Village Market
« Odgovor #3 poslato: Januar 07, 2015, 05:33:22:posle podne »
Ekstra je set. Ja sam hteo da ga kupim, ali nigde ga nije bilo. Mislim da je bolje da bude 16x16 jer je onda lakse za MOC-ovanje. Ako bi bilo 32x32, kao sto si rekao, onda bi bilo tesko da se napravi neki veliki moc. Super review!

Do skora ga je bilo u skoro svakom DexyCo. Verovatno i sad moze da se nadje (ja sam ga svojevremeno rezervisao telefonom kod njih). Znam da je oko 14.000 i nesto bio. Sa popustom ako imas njihovu karticu izadje vrlo korektna cena.

Set je strava. Ja sam ga i motorizovao kako sam onomad prikazao http://youtu.be/Pv5Pyja7U2o

Dardanel

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.251
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 10235 - Winter Village Market
« Odgovor #4 poslato: Januar 07, 2015, 05:57:40:posle podne »
Ekstra je set. Ja sam hteo da ga kupim, ali nigde ga nije bilo. Mislim da je bolje da bude 16x16 jer je onda lakse za MOC-ovanje. Ako bi bilo 32x32, kao sto si rekao, onda bi bilo tesko da se napravi neki veliki moc. Super review!

Do skora ga je bilo u skoro svakom DexyCo. Verovatno i sad moze da se nadje (ja sam ga svojevremeno rezervisao telefonom kod njih). Znam da je oko 14.000 i nesto bio. Sa popustom ako imas njihovu karticu izadje vrlo korektna cena.

Set je strava. Ja sam ga i motorizovao kako sam onomad prikazao http://youtu.be/Pv5Pyja7U2o

Ima da se kupi u Novom Sadu u Merkatoru sigurno, ne sećam se cene, ali znam da je bila dosta velika :D

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: 10235 - Winter Village Market
« Odgovor #5 poslato: Januar 07, 2015, 07:12:55:posle podne »
Ja sam ovaj set video i u Lavirintu na terazijama juče. Bila su dva primerka.

Mi imamo ovaj set od prošle godine i jako je zanimljiv