Autor Tema: Treća izložba kluba Skockani  (Pročitano 11685 puta)

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Treća izložba kluba \"Skockani\"
« Odgovor #60 poslato: Novembar 29, 2011, 05:39:15:posle podne »
Citat: \"djomla666\" post=6443
Svako ima svoju politiku, svako radi kako mu odgovara i svako diktira svoje cene. Niko nas ne tera motkom da kupujemo u hippo-u. Ja im po ovim cenama sigurno nikad nista necu kupiti i to je to. Ima kocka.rs, ima akso, ima Koki iz Kule, ima BG Finest, Bricklink i ostale sile bozije :smile2:

Upravo to.

Djapeto

  • Gost
Odg: Treća izložba kluba \"Skockani\"
« Odgovor #61 poslato: Novembar 29, 2011, 05:50:41:posle podne »
Ovo ce u nedogled :sad:

Ne slazem se. To mi znamo kako da nabavimo uz pomoc stapa i kanapa a ne roditelji koji sa decom izlaze sa izlozbe i verovatno odusevljeni legom ostavljaju nekome vampirsku marzu u dzep, ili i za ono za sta imaju novac tuzni ne mogu da kupe a realno to ne vredi toliko.

To nije u redu i ne treba u tome da ucestvujemo i kosi se sa nasim radom.

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Treća izložba kluba \"Skockani\"
« Odgovor #62 poslato: Novembar 29, 2011, 05:55:36:posle podne »
Citat: \"Djapeto\" post=6449
Ovo ce u nedogled :sad:

Ne slazem se. To mi znamo kako da nabavimo uz pomoc stapa i kanapa a ne roditelji koji sa decom izlaze sa izlozbe i verovatno odusevljeni legom ostavljaju nekome vampirsku marzu u dzep.

To nije u redu i ne treba u tome da ucestvujemo i kosi se sa nasim radom.

Ne ostavljaju bas puno para.Kao sto si video(barem sam ja tako video na kraju izlozbe) nisu prodali ni jedan veci set,vec su prodali samo manje setice.Mene je pomalo iznerviralo sto kazu set je na popustu ,a na kocka.rs je to uobicajena cena ,ali dobro.
Nije niko lud bas da da celu platu za set na izlozbi.

Mislim da bas ovo vise i nije za ovu temu.Prevelika diskusija.

Djapeto

  • Gost
Odg: Treća izložba kluba \"Skockani\"
« Odgovor #63 poslato: Novembar 29, 2011, 06:02:03:posle podne »
Pa sad ne znam koliko su prodali, i cena od 50 evra je veliki procenat nase plate ali je velika razlika izmedju 50 i 150 evra za istu stvar.

Pogledaju i kazu sve je to super ali jedan srednji set vredi 150 evra to je lepa igracka ali do je uzasno skupo.

50 ili 70 evra je velika razlika u odnosu na 150 evra i to na popustu!

To bi rekao i Nemac koji ima 2500 evra platu u proseku za taj isti set ako bi tamo bio 150 evra.

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Treća izložba kluba \"Skockani\"
« Odgovor #64 poslato: Novembar 29, 2011, 06:04:11:posle podne »
Citat: \"Djapeto\" post=6449
Ovo ce u nedogled :sad:

Ne slazem se. To mi znamo kako da nabavimo uz pomoc stapa i kanapa a ne roditelji koji sa decom izlaze sa izlozbe i verovatno odusevljeni legom ostavljaju nekome vampirsku marzu u dzep, ili i za ono za sta imaju novac tuzni ne mogu da kupe a realno to ne vredi toliko.

To nije u redu i ne treba u tome da ucestvujemo i kosi se sa nasim radom.

Pošto u Srbiji LEGALNO ne mogu da se kupe jeftinije kockice, onda najbolje da prestanemo sa svim aktivnostima da ne bismo promovisali igračke koje su preskupe za većinu ljudi?

Realno, i po cenama iz inostranstva LEGO je preskup za sve koji imaju prosečnu platu (trenutno je to 350 EUR ako se ne varam) ili manje od toga. I šta sad? Da se mi kao klub registrujemo za prodaju kockica pa ih prodajemo po nabavnim cenama? Na žalost, to nije moguće po zakonu, a i da jeste ja prvi nemam vremena da se bavim tim aktivnostima.

Kao što sam rekao, komunikacija sa TLG je jedino što možemo da uradimo u ovom momentu. A za sledeću izložbu možemo da glasamo da li treba da budu pozvane prodavnice ili ne, pa ako izglasamo da ne treba, onda da zadužimo nekoga da objašnjava posetiocima zašto nema prodaje (ja sam za prošli vikend barem 4 sata proveo u komunikaciji s posetiocima koje sam prvi put video u životu i nabavka kockica je bila dominantna tema).

djomla666

  • Gost
Re: Odg: Treća izložba kluba \"Skockani\"
« Odgovor #65 poslato: Novembar 29, 2011, 06:09:49:posle podne »
Apsolutno se slazem sa Sammaelom. To sto su kocke skupe kod nas mi ne mozemo nikako promeniti. Na sledecoj izlozbi, zalepicemo plakat na kom ce pisati da prodavnice nisu ukljucene u izlozbu zbog neprijatnih iskustava na prethodnim izlozbama i neka ljudi znaju kako je stanje. Ja da lazem nekog i da mu pricam da je Lego ovde jeftin, ne pada mi na pamet. Lego je preskup, ko hoce da nabavlja jeftinije, vrlo rado cu mu preporuciti Kokija iz Kule i Bg Finesta. Drugog resenja nema

djile

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.247
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Odg: Treća izložba kluba \"Skockani\"
« Odgovor #66 poslato: Novembar 29, 2011, 06:10:31:posle podne »
Moram ponoviti nesto sto je vec mislim sammael rekao, da nismo mi ti koji odlucujemo da li ce i koja prodavnica doci i zauzeti mesto ispred sale u kojoj mi izlazemo (oni kontaktiraju sumice i ako se dogovore postavljaju stand, to je moglo da bude i 3 razlicita standa sa 3 prodavnice a moglo je i bez prodavnica)
Cene su kod nas takve kavke su i mislim da mi tu ne mozemo nista da promenimo, uvek ce biti onih koji ce moci da kupe neki set i onih koji nece moci, onih koji ce se snaci i kupiti preko ili bilo gde i onih koji nece. Nase je samo da putem izlozbe promovisemo te kockice a ko gde i za koliko nabavlja mislim da nije u sferi naseg rada...ako budemo mogli bilo kako preko TLG-a da uticemo na cene ili nesto slicno tome naravno da cemo to i uciniti

djomla666

  • Gost
Re: Odg: Re: Odg: Treća izložba kluba \"Skockani\"
« Odgovor #67 poslato: Novembar 29, 2011, 08:14:25:posle podne »
Uostalom, ako neko izvuce iz novcanika cetiri puta Milutin Milankovic i dva puta Djordje Vajfert za ninjago set, samo zato sto mu dete slini nad kutijom... Brate, taj je onda neki lovator i kupovina u Hippo-u mu i ne predstavlja problem

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Re: Odg: Treća izložba kluba \"Skockani\"
« Odgovor #68 poslato: Novembar 29, 2011, 10:07:28:posle podne »
Jedino resenje nam je strajk i miting :laugh:

Djapeto

  • Gost
Odg: Treća izložba kluba \"Skockani\"
« Odgovor #69 poslato: Novembar 29, 2011, 10:11:56:posle podne »
I tako zagrejemo srca dece i odusevimo roditelje da bi ih neko oterao vampirskim cenama, nemoguce da nema i ovoga, ovde uopste nije prica o setu o 3 dinara i visim cenama nego u Zapadnoj Evropi nego o 200% skupljoj robi koja je jos na popustu, skuplja nego sto je inace u nasim prodavnicama, moze samo da odvrati zagrejane ljude a ne da ih pridobije sto je nas cilj i valjda cilj LEGO kompanije.

Nego da ja cestitam predsedniku i calnovima koji su ovo izneli, i koji najbolje znaju koliko je tesko raditi u nasim uslovima.

Izlozba je bila fenomenalna! Uvek moze bolje, ali ovo je nesto! Svi znamo ko su odgovorni da ih ne pominjem sad pojedinacno!

Mi smo sve veci i jaci, i bicemo, naravno ako budemo savladali ego koji je narocito velik danas kod ljudi u nasem drustvu, reprezentacija u fudbalu sastavljena od velikih zvezda koja je svima za sprdanje je najbolji primer.

Docice dan kad ce izdavac prostora i prodavnice stojati mirno dok im budemo diktirali uslove i bice srecni sto im se uopste obracamo!

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Treća izložba kluba \"Skockani\"
« Odgovor #70 poslato: Novembar 29, 2011, 10:18:24:posle podne »
Citat: \"Sammael\" post=6452
Citat: \"Djapeto\" post=6449
(ja sam za prošli vikend barem 4 sata proveo u komunikaciji s posetiocima koje sam prvi put video u životu i nabavka kockica je bila dominantna tema).

ne vazi se ako su ti posetioci imali sexy osmehe i kratke suknjice :)

heltsream

  • Gost
Re: Odg: Treća izložba kluba \"Skockani\"
« Odgovor #71 poslato: Novembar 29, 2011, 11:13:56:posle podne »
angeli gde je tvoj zamak na izlozbi? ja sam naj vise isao da bi video to :tongue2:

Hexx

  • Gost
Re: Odg: Treća izložba kluba \"Skockani\"
« Odgovor #72 poslato: Novembar 30, 2011, 01:52:59:pre podne »
Ja samo da kažem da sam 100% uz Djapeta instituciju. Mnogo su bezobrazni i mislim da mi treba da kvarimo biznis zlim prodavcima upućujući kupce na one najpovoljnije načine nabavke, evo ja se dobrovoljno javljam za tu dužnost sledeći put :cool2:

Djapeto

  • Gost
Odg: Treća izložba kluba \"Skockani\"
« Odgovor #73 poslato: Novembar 30, 2011, 08:24:16:pre podne »
Ne mozemo sigurno da ulazimo u borbu sa vetrenjacama, koje vrte istu pricu jos od kad su ovde bila ekonomski srecna vremena, ali sa druge strane cinimo sve sto mozemo naspram svojih trenutnih mogucnosti radi promovisanja lega.

Nisu nama prodavnice neprijatelji, naprotiv, upuceni smo jedni na druge. Nadam se odlicnoj saradnji sa Hippom i bilo kojom drugom prodavnicom ,ali sa ovakvom politikom, mislim pre svega na cene na standovim za vreme izlozbe, ne radimo zajedno na promovisanju i sirenju lega u Srbiji.

Ponavljam, pricam kao neko ciji je doprinos organizovanju izlozbe nikakav, zna  se koji su clanovi izneli ovu izlozbu na svojim ledjima i oni najbolje znaju koliko je mucno ovde nesto organizovati. Organizacija ovako necega je ozbiljna stvar i svaka im cast, izlozba je bila mocna! Sigurno uvek ima mesta za napredak, jedna od stvari je i ovo u vezi standova da bude svima dobro i prodavnicama i nama i posetiocima i lego kompaniji.

Shmoopy

  • Gost
Odg: Treća izložba kluba \"Skockani\"
« Odgovor #74 poslato: Novembar 30, 2011, 11:53:24:pre podne »
Drugari,
prvo hvala na svim lepim rečima, baš mi je drago što su moji utisci sa izložbe izgleda lepo ilustrovali  ceo događaj i atmosferu, onima koji nisu uspeli da svrate.

Iako i dalje imam isto mišljenje (kao ono izneto u prethodnom postu) o celom tom \"slučaju Hippo\", moram sada ovde da naglasim da nam taj \"incident\" ipak nije pokvario ceo fantastični provod na izložbi. A  bi i mogao.

Izložba je bila nešto posebno. Očigledno i bez sumnje organizovana, kreirana, izgrađena i postavljena/organizovana (kako i dolikuje jednog ovako ozbiljno-fantastičnoj stvari kao što je Lego), uz veliki trud i veliku pažnju poklonjenu svakom detalju.

U tom smislu, ne da ništa ne zameram samim organizatorima/učesnicima izložbe, nego bi im svima trebalo podeliti medalje.

Krivo mi je samo što se sad ova tema prešaltovala sa same izložbe, na taj bezvezni štand. S druge strane, ako već ima zamerki (a ima puno, vidim), drago mi je što nijedna zapravo nema veze sa samom izložbom, već je sve baš u vezi s tim prodavnicama, kupovinom i cenama.

Razumem ja i da je Lego skup sport (o, kako samo dobro to znamo, svi u mojoj porodici), razumem i da prodavnice moraju da prave profit i da vlasnici istih moraju da zarade...Sve je to više-manje normalna stvar i verovatno će uvek i biti tako.

Ono što je nas najviše \"uzrujalo\" je taj pilićarski mentalitet našeg prodavca (generalno, a i konkreno u pomenutom slučaju). Koji verovatno, na žalost, dolazi više iz opšte bede, finansijske neizvesnosti i očaja, nego iz bahatosti. Ugrabiti svaku moguću priliku za prodaju, pa makar bilo i neukusno i u lošem maniru...
Možda grešim, možda je i bahatost u pitanju, ali manje se ljutim ako mislim da je iz blagog očaja Hippo napravio ovaj gaf, pa biram tu opciju trenutno.

Za kraj, evo jednog malog, iskreno dobronamernog saveta vlasnicima prodavnica, za sledeći put: Ako se odlučite da učestvujete na ovakvom, fantastičnom, događaju, bilo bi osvežavajuće i iznenađujuće divno da, makar mlađoj deci (ako ne svima ili svoj deci), na primer, podelite nešto NAJmanje, a Lego. Tipa, po jednu minifiguricu ili Lego privezak za ključeve, Lego kačket, majicu...šta god.
A ako već prodajete setove na izložbi, pa dajte ljudi neki ljudski popust \"samo tokom izložbe\". To bi koristilo i vama, a i organizatorima, sigurno. Kad bi se pročulo da, na primer, SAMO tokom ta dva dana na izložbi mogu da se kupe Lego setovi sa značajnim popustom, sigurno bi se sjatilo još i više ljudi da ih kupi (ne zaboravite da idu i praznidžep praznici), a onda bi sigurno ušli i na izložbu. A lego-fanovi koji su došli na izložbu bi opet sigurno kupili nešto po povoljnim cenama.
Eto, da ne gnjavim previše, mislim da bi to bilo fino rešenje.

U svakom slučaju, još jednom, veliki pozdrav, aplauz, cheers i sve naj za sve organizatore i izlagače na ovoj fenomenalnoj izložbi!
Samo tako, super ste, zaista!
Sledeći put, kako se čini, i naš mali dasa će učestvovati sa svojom Lego Atlantis postavkom (hvala Bogu na rođacima u inostranstvu), a uz malo sreće i uz dobitnu kombinaciju na Lotou, možda i sa Pharaoh\'s Quest ili Ninjago dioramom :o)

Što me podseti sada. Neko je pitao za taj Fire Temple (najveći Ninjago?) set 2507. Taj čuveni set, iz prošlog posta, na kojem je cena bila 22.600 din na Hippo štandu.
Mi smo našli isti set za 109,99 evra, ali u - Holandiji.
Kao što rekoh, srećom imamo rođake i prijatelje tamo, pa nam obično Deda-Mraz ispod jelke (a i za rođendan mališi) iskombinuje poklone odande.
Dakle, lanac prodavnica \"Intertoys\" (mislim da je na www.intertoys.nl) uvek ima veliki izbor setova i UVEK imaju PRAVE popuste. I po 60% nekada. A u poređenju sa cenama kod nas - dele džabe! :o)
Toplo preporučujem (onima koji imaju nekoga tamo) da iskoriste te divne popuste.
A kad smo ovde kupovali Lego, obično smo naručivali od čestitog i finog čoveka, preko Kupindo. Mislim da mu je nick Koontraktor ili Contraktor ili tako nekako, proveriću. Veliki izbor i uvek niže cene nego u SVIM radnjama u gradu. A verujte, SVE smo obilazili, zvali, proveravali.
Za par i više naručenih setova (a neki su već sa dodatnim popustom), nekad i još malo smanji cenu, a ne naplati ni dostavu (overnight, iz Subotice, ako ne grešim).
To su naše dve standardne \"Lego šeme\", a i za njih moramo ozbiljno i dugo da štedimo, ali na kraju se stvarno isplati.