Autor Tema: 6276- Eldorado Fortress  (Pročitano 904 puta)

Dylan666

  • Član kluba (redovni)
  • Full Member
  • *
  • Poruke: 208
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
6276- Eldorado Fortress
« poslato: Januar 11, 2019, 02:37:54:posle podne »
Представљам вам сет 6276, који је изашао 1989 године. Сет се састоји из 506 делова и долази са 8 минифигура. Тада се продавао по цени од 66$. Припада једној од мојих омиљених серија- Пирати.
Сет је припадао колекционару, одлично је очувана база, коцке, као и минифигуре. Недостаје 6 ситних делова, ништа што се не може лако набавити.

Mинифигуре добрих момака:


Сет садржи једну ексклузивну минифигуру:


Пирати:


База:


Делови:




Слике готовог сета:








Као клинац нисам могао да поседујем овај сет, који је уједно и мој вршњак, али сам сигуран да је деци пружао дане и дане играња са топовима, краном, затвором, складишним делом...


Поред тога долази са чак 8 минифигура, што је феноменално за сет од 500 делова. Још једна ствар која ме одушевљава је што сет нема стикере, ове цигле су "штампане" на деловима:


Неке ствари би по мом мишљењу могле бити боље урађене (да не буде да само хвалим сет) као што су простор између врата и стуба који мени боде очи:


Такође, има вишка канапа који се развлачи на све стране, можда би неки чекрк био срећније решење уместо овог дела на који сам намотао вишак (а и лепше би изгледао):


Ако имате неких питања или желите још слика, ту сам. :pirate:





bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 6276- Eldorado Fortress
« Odgovor #1 poslato: Januar 11, 2019, 11:36:38:posle podne »
Iako imam ovaj set, nisam odoleo da ne pogledam. Zasluzio je. Jedan od mojih 5 omiljenih.

I danas se secam leta 89te, knjizare Geca Kon u Knezu i ja nakon sto sam zasluzio dobrim ocenama u skoli,  dolazim sav srecan da "pokupim" Eldorado Fortress.

Secam se da je za to vreme imala ogromnu kutiju. Zapreminski skoro kao sadasnji modulari.

Čestitke na ulovu, vidim da je u odličnom stanju, uživajte