Autor Tema: 21042 Arhitecture- Statue of Liberty  (Pročitano 852 puta)

Dylan666

  • Član kluba (redovni)
  • Full Member
  • *
  • Poruke: 208
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
21042 Arhitecture- Statue of Liberty
« poslato: Januar 04, 2019, 10:31:49:posle podne »
Представљам вам сет 21042 који сам добио као рођендански поклон од колега са посла. Сет је у продаји од прошле године, садржи 1685 делова и цена му је 100€ у Европи, док је у Америци 120$.
Моје одушевљење је успела да поквари курирска служба АКС, јер ти људи као да су скакли по кутији, успели су да униште и кутију и упуство. Колеге нису због гужве прегледале одмах пошиљку, јер је била запакована у већу кутију и после је вук појео магарца... А ја сам од оних колекционара који чувају и кесице од коцкица, да вам не причам за кутије и упуства. Елем, овако изгледа кутија и упуство:




Садржај целе кутије:


Садржај прве кесице:


Завршен први део градње:


Садржај друге кесице и треће кесице:



И завршено цело постоље:


Садржај четврте и пете кесице:



Резервни делови:


Финални производ:



Уживао сам градећи овај сет, неке технике градње су ми непознате, нарочито постоља и могу се јако добро искористити за нпр. градњу замкова. Кроз упуство се провлаче бројне занимљивости о Кипу Слободе, као нпр. да је годишње погоди око 600 громова, да је 1886 када је подигнута била највиша грађевина на свету, да се при удару ветра преко 80 километара на час заљуља за 7,6 центиметара. nerd.png
Боје сета су ми такође прелепе, једне од омиљених из Лего света.
Једина замерка је лице статуе, можда су могли лепше да ураде,а не само овај део да ставе:

Све у свему прелеп сет који ће красити дневну собу, већ је побрао бројне симпатије људи који нису љубитељи Лего коцкица.
Ако има било каквих питања или желите још слика на располагању сам вам, свако добро и СРЕЋНИ ПРАЗНИЦИ! :santa:

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 21042 Arhitecture- Statue of Liberty
« Odgovor #1 poslato: Januar 05, 2019, 05:04:46:posle podne »

Prvo da kazem da imas divne kolege  :smilie:

Bas mi je zao sto su unistili kutiju, cak i uputstvo  :sad:

Sreca da je sadrzaj preziveo. Set je sigurno jedan od najboljih za proslu godinu. I ja sam nabavio ali jos nisam sklopio.

Ali kad vidim tvoje utiske, moracu da odvojim malo vremena i sklopim.