Autor Tema: Izložba učenika OŠ "Vuk Karadžić" iz Novog Sada  (Pročitano 3009 puta)

mountainboarding serbia

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 534
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Izložba učenika OŠ "Vuk Karadžić" iz Novog Sada
« poslato: Novembar 27, 2016, 11:50:59:pre podne »
Pozdrav,
u trenutku izložbe nisam bio još član skockanih, ali sada jesam pa da podelim sa svima vama šta smo radili-
Prvo sam okupio klince iz škole u kojoj radim koji vole i skupljaju Lego, a potom smo i zajedno napravili jednu izložbu za sve ostale učenike naše škole, da vide čime se mi bavimo, kako to izgleda, šta sve može da se napravi i da postoji alternativa modernim tehnologijama, odnosno društvenim mrežama i igricama na računaru/telefonu. Pošto nam je to bila prva izložba, bila je skromna, ali mislim da je bila lepa i da su se svi učenici (i izlagači i posetioci) lepo proveli. Ja sam naravno pomogao sa par mojih setova :D
Takođe sam tu priliku iskoristio da organizujem takmičenje u brzom slaganju, na koje su bili pozvani i učenici iz drugih škola.
Budući da smo imali lepu podršku od Dexy co-a, stavio sam im stolove za slaganje i po četvoro su slagali isti mini set (dva mala autića iz njihovog polybag-a) i prvi koji je složio išao je dalje u narednu rundu. Onda su po dvoje slaagali drugi mini set (ninjago iz kesice) i brži je išao u finale (dobio sam 3 najbrža dečaka i 3 devojčice). Na kraju su oni slagali malu lokomotivu prateći uputstvo i mereno je štopericom i tako sam dobio ko je prvi, drugi, treći i podelio im lepe setove dobijene od Dexija.
Ove godine sam imao još jedno malo Lego takmičenje za dan škole, kada su dobili delove i točkove i trebali su sami da sastave svoj autić - da ga dizajniraju kako misle da će ići najbolje i onda smo ih spuštali niz papirnu rampu i merili čiji autić će stići dalje. Tu se njihova kreativnost baš pokazala na delu i bilo je uzbudljivih duela ;)








brickblues

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 946
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • brickblues@instagram
Odg: Izložba učenika OŠ "Vuk Karadžić" iz Novog Sada
« Odgovor #1 poslato: Novembar 27, 2016, 09:47:56:posle podne »
Baš lepo! Deluju kao uspeli dogadjaji a klinci, naravno oduševljeni!  :grin2:

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Izložba učenika OŠ "Vuk Karadžić" iz Novog Sada
« Odgovor #2 poslato: Novembar 27, 2016, 10:18:42:posle podne »
Хахаха, предивно! А видим и време је послужило.
...и нестадох у измаглици...

mountainboarding serbia

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 534
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Izložba učenika OŠ "Vuk Karadžić" iz Novog Sada
« Odgovor #3 poslato: Novembar 28, 2016, 08:59:26:pre podne »
Bilo je super i deca vole kad im se nešto novo organizuje, vole različite aktivnosti... zato im i organizujem takmičenje i klikeranju i slično...
Na proleće ću ponovo organizovati izložbu, nadam se još bolju, u planu su mi tri stola pa na jednom da bude City, na drugom Friends i Elves, a na trećem SW i Ninjago.
A takođe ću opet praviti takmičenje, nadam se ponovo uz pomoć Dexija, i smislio sam da bude takmičenje u 3 faze - 1) da bude kao na izložbi u BIGu, kada slažu kockice 2x4 jednu na drugu, samo bih stavio 3 gomile (crvena, plava i bela) pa da prave našu zastavu, i to da se meri štopericom, u 2) fazi bih na ploči koju imam (mislim da je 40x40) napravio lavirint od kockica i onda bi oni imali zadatak da pomeranjem ploče tamo amo vode kuglicu kroz tunele do izlaza (isto na vreme)... samo će mi tu trebati mala pomoć - u vidu tile pločica da pokrijem tablu kako bi kuglica mogla da lako klizi, a za kuglicu nisam još smislio šta da stavim, možda glavu od minifiga il slično :)
i 3) faza bi bila da dobiju sklopljen neki mini set, kao oni sezonski classic setovi od 20ak delova i da oni gledajući ga naprave isti takav od ponudjenih kockica. Tako bi prvo takmičenje razvijalo njihovu veštinu u brzom slaganju (fina motorika prstiju), drugo bi bilo vežbanje spretnosti i agilnosti balansiranjem te table i treće bi bilo razvijanje kreativnosti i više umni rad nego motorički.
Tako da tu lako 3 različite osobe mogu da pobede... jedino još nisam rešio da li da svi prijavljeni idu na prvo takmičenje, pa onda 10-12 najbržih na sledeće i na kraju da samo 3 najuspešnija dečaka i devojčice idu na treće takmičenje(i oni da podele nagrade) ili da im dam priliku svima da učestvuju na sva tri i da nagradu dobiju samo pobednici u tim igrama? (računam da će Dexy opet dati 3 nagrade za dečake i 3 za devojčice)
Ako neko ima neki predlog ili savet, uvo sam ;)

alenvprekrsku

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 58
  • Pol: Muškarac
  • Otac, suprug, OKP, AFOL i audiofil.
    • Pogledaj profil
Odg: Izložba učenika OŠ "Vuk Karadžić" iz Novog Sada
« Odgovor #4 poslato: Novembar 28, 2016, 12:03:39:posle podne »
Svaka čast, Učitelj i Pedagog za poštovanje. Mora da te deca obožavaju!
Gde je bio takav uča kada sam ja pre 30g. išao u školu?  :wink:

mountainboarding serbia

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 534
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Izložba učenika OŠ "Vuk Karadžić" iz Novog Sada
« Odgovor #5 poslato: Mart 31, 2017, 08:35:13:posle podne »
Pozdrav,
evo da izvestim da sam i ove godine ponovio Lego izložbu - takmičenje u školi i ako je prošle godine to bilo kao probno, sada je već uzelo maha, pogotovo za takmičenje.
Klinci su ponovo izlagali svoje setove, i drugi su se naravno divili do besvesti, i po pravilu - što veći set, to više uzbudjenja izaziva kod njih, a bilo je dobrih... pogotovo onaj veliki zmaj iz Ninjago-a.
Za takmičenje je bila prava pomama - čak 60 učenika, s obzirom da naša škola ima nešto ispod 400 djaka,  to je vrlo lep procenat, a ja sam odlepio na onom suncu dok su oni samo zapitkivali - koji sam ja? Jel mogu da se prijavim? Kad će biti gotovo? Jel sam prošao?...
Prvo su imali da slažu kockice 2x4 jednu na drugu unakrsno i to belu, plavu pa crvenu, da bude kao srpska zastava... bilo je drhtanja ruku, pa kad dodju do gore, ono im se slomi, ili pogrešno nabodu... al su se izdvojili najsnalažniviji.
Odatle sam izvukao  po 6 najbržih dečaka i devojčica i onda su oni navodili kuglicu kroz lavirint od kockica koji sam im spremio, da dobijemo po 3 najbrža i najspretnija. Ajoj što je bilo skretanja u ćor sokak, pa im se zaglavi negde ne mogu da nadju prolaz, pa nerviranje, ali i radovanje za one koji su to odradili ko od šale.
I na kraju su po troje najboljih odlučivali ko će koju nagradu dobiti (hvala Dexy co kidsu) tako što sam im spremio 2 mini classic zmaja, i onda od ponudjenih delova, treba da sastave zmaja gledajući u ovog već sastavljenog. Bogami, iako sam im postavio par zamki u vidu nekih sitnih detalja, sve su odradili vrlo uspešno.
I na kraju svi sretni i zadovoljni, pa čak i ja iako sam se pošteno premorio.



mountainboarding serbia

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 534
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Izložba učenika OŠ "Vuk Karadžić" iz Novog Sada
« Odgovor #6 poslato: Mart 31, 2017, 09:18:46:posle podne »


bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Izložba učenika OŠ "Vuk Karadžić" iz Novog Sada
« Odgovor #7 poslato: April 01, 2017, 08:18:59:posle podne »
Svaka cast na inicijativi, trudu

mountainboarding serbia

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 534
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Izložba učenika OŠ "Vuk Karadžić" iz Novog Sada
« Odgovor #8 poslato: April 01, 2017, 09:59:23:posle podne »
Veliko hvala i Patriciji na pozajmici delova, kako bi uspeo da naravim 2 identična zmaja koji su slagali

mountainboarding serbia

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 534
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil