Autor Tema: Mračni Trijumvirat i druge epic fantasy kreacije  (Pročitano 9313 puta)

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Mračni Trijumvirat i druge epic fantasy kreacije
« poslato: Decembar 19, 2011, 08:38:58:posle podne »
Ko je bio na izložbi bio je u prilici da vidi zamak koji se sastoji od tri kule povezane zidinama u (manje-više) jednakostranični trougao. Kule su namerno asimetrične i potpuno različite jer svaka dočarava odlike svojih stanovnika.

Svaka od tri kule pripada jednoj od frakcija koje su se ujedinile u svojima namerama da pokore svet... ili tako barem izgleda.

Iza kulisa, Crvena Kraljica, ujedno i vrhovna sveštenica Zmajskog Hrama uspela je da intrigama, ucenama i obećanjima privoli na svoju stranu druge dve frakcije - orke (uvek gladne osvajanja i pljačke) i volšebničku gildu (veštice i magove uvek željne zabranjenih znanja).

Zmajski Hram je jedna od tri kule, mesto koje postoji već vekovima, sazdano od bazalta, obsidijana i rubina. Zmajski Hram nikada do sada nije pao u ruke osvajača zahvaljujući fanatičnim čuvarima, a posebno sveštenicama koje poseduju mistične moći.

Večeras sam uspeo da uslikam (kako tako) Zmajski Hram u obliku u kome je bio na izložbi. Imam za njega velike planove za sledeću izložbu, pod uslovom da bude kockica... sa zidinama koje vode do ostatka zamka je povezan putem technics pinova (vide se rupe sa strane) i cela konstrukcija je dosta čvrsta, s izuzetkom nesrećne lobanje koju sam morao 5 puta da pojačavam dok nije postala stabilna i stubova koji se drže ali ne treba ih cimati.

Najveći problem u konstrukciji bio je to što sam iskoristio raised baseplate da bih dobio na visini. To mi je napravilo tonu problema, jer je ionako komplikovano graditi oko panela (koji su širine 5) a dodatna je komplikacija kad mora da se vodi računa o topologiji baseplate-a. Nažalost nisam imao dovoljno kockica da izbegnem upotrebu panela, biće možda za sledeći put.

https://picasaweb.google.com/duke.sammael/20111219?authuser=0&authkey=Gv1sRgCIiHq8btn6apGg&feat=directlink



















U narednim postovima (narednih dana) ostali delovi kompleksa (za koje sam imao pomoć u gradnji)!

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: Mračni Trijumvirat
« Odgovor #1 poslato: Decembar 29, 2011, 02:34:37:posle podne »
Tvoja kreacija mi se veoma svidja, pogotovo sto ovaj bicuje ove neposlusne sluge ili svestenike. Moram se sloziti sa tobom da upotreba raised baseplatea ne valja, pogotovo ovog \"morskog\". Ja bih pre upotrebio nesto ovako:



sto se odlicno uklapa u crno-crveni dezen hrama. svidja mi se kod hrama sto nije nista sareno, tacno si se drzao rasporeda i plana gradnje.
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Mračni Trijumvirat
« Odgovor #2 poslato: Decembar 29, 2011, 02:44:12:posle podne »
ispalo je na kraju ok, pošto su sve 3 kule imale plave osnove i oko zidina je bilo plavih plejtova...bilo bi bolje da je bilo više plejtova, tako da ceo taj deo oko zamka bude u vodi...

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.811
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Mračni Trijumvirat
« Odgovor #3 poslato: Decembar 29, 2011, 04:18:31:posle podne »
Meni se mnoogo svidja!

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Mračni Trijumvirat
« Odgovor #4 poslato: Decembar 29, 2011, 09:33:51:posle podne »
Hvala na komplimentima :) Nešto me zeza aparat ovih dana a i ne stižem od posla da slikam i preostale dve kule i celu konstrukciju.

Taj crni raised baseplate je zaista odličan, razmišljao sam se par puta da ga nabavim. S tim što bih najradije izveo celu stvar bez raised baseplate-a, što će se možda i desiti ali će morati da sačeka. Doduše, sivi raised baseplate je malo pomogao da se razbije crno-crvena kompozicija, što i nije tako loše.

Inače je arhitektura svake od kula namerno različita; Zmajski hram je trebalo da bude simetričan, prilično svedenih i elegantnih linija, da odaje utisak kao da je \"izliven\" a ne sagrađen. Obzirom na ograničenja po pitanju kockica i vremena, veoma sam zadovoljan kako je ispao (ali moglo je i bolje).

Orkovska kula je s druge strane sklepana od svega onoga što su orkovi stigli da pokradu i rasture i samim tim je asimetrična, pod uglom u odnosu na osnovu, namerno neusklađenih boja...

Veštičija kula je najpribližnija standardnim klasičnim Lego zamkovima, samo naravno mnogo većih dimenzija - elegantna, ali izvitoperena.

U sledećoj iteraciji će dobar deo \"vode\" oko zamka biti zamenjen močvarom (već se radi na tome).

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mračni Trijumvirat
« Odgovor #5 poslato: Avgust 30, 2012, 08:26:16:posle podne »
Uspeo sam da povratim neke slike sa kartice koja je pukla, pa da ih podelim sa vama. Dakle, evo druge po redu (od tri) kule, koju su orkovi sklepali od najrazličitijih materijala koji su poharali u svojim pljačkaškim pohodima.

Slike nisu baš najsjajnije, ali mislim da se na njima vidi suština :) Ovo je prva verzija ove kule koja je prikazana na jesenjoj izložbi 2011, dok je unapređena verzija prikazana na humanitarnoj izložbi juna ove godine (videti slike u sledećem postu).

Kula se sastoji od pet nivoa:

1. Podrum, u kome orkovi čuvaju opljačkano blago
2. Prizemlje, gde orkovi pripremaju svoje jedinice za napad
3. Kraljeve odaje, odakle orkovski kralj ima pregled nad svojim podanicima (i saveznicima)
4. Artiljeriska platforma, odakle orkovi lansiraju... projektile
5. Osmatračnica, gde orkovski skauti motre na neprijatelje

Tu je i pomoćna kula u kojoj se čuvaju zarobljenici, koja služi kao veza ka gatehouse-u celog zamka.

Na dizajnu kule radili smo Duško (dugme) i ja, po skici koju sam pripremio pre izložbe. Za izradu je bio potreban otprilike jedan ceo dan.

Cela kula od napred:



Sa strane:



Od pozadi:



Podrum u kome se čuva blago:



Utvrđeno prizemlje:







Orkovski kralj:



Artiljerijska platforma i osmatračnica:







Zatvorska kula (u velikoj meri preuzeta iz jednog Kingdoms seta):



Zarobljenik nije srećan:


Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mračni Trijumvirat
« Odgovor #6 poslato: Avgust 30, 2012, 08:41:50:posle podne »
Iako sam bio generalno zadovoljan orkovskom kulom, bilo je prilično evidentno da joj nedostaju detalji i da se vidi da je \"zbudžena\" na brzinu. Osim toga, video sam na netu slike nekih divnih orkovskih MOCova i želeo sam da pokušam da repliciram taj stil u određenoj meri u mojoj kreaciji. Pozvao sam opet Duška u pomoć i zajedno smo osmislili verziju 2 koja je prikazana na humanitarnoj izložbi. Evo par sličica koje sam uslikao do sada, biće ih još:

Podrum s blagom je potpuno izmenjen i svuda su dodate lestve za penjanje između nivoa:



Prizemlje je kompletno redizajnirano:





Zatvorska kula je sada daleko bolje uklopljena sa ostatkom orkovske kule, i po stilu i po stabilnosti:





Duško je došao na ideju da uklopi dva vrha od palme za poboljšanu stabilnost veze između dva sprata:



Evo kako je to izgledalo na izložbi:







Do sledeće izložbe treba da smislim kako da uklopim LOTR orkovsku kovačnicu u kulu i da malo proširim kraljeve odaje, a planiram da napravim i barake za trupe koje će se modularno povezivati sa kulom.

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.811
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Mračni Trijumvirat
« Odgovor #7 poslato: Avgust 30, 2012, 08:49:14:posle podne »
Vidi se poboljsanje!Mozda da dodas koje koplje upesto onih malih belih rogova u prizemlju.U svakom slucaju ,jedva cekam da vidim uzivo!

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mračni Trijumvirat
« Odgovor #8 poslato: Avgust 30, 2012, 09:41:46:posle podne »
Hvala :) Evo i jedan mali preview nečega na čemu treba da počnem da radim ozbiljnije (ako bude kockica...):


Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mračni Trijumvirat
« Odgovor #9 poslato: Septembar 08, 2013, 05:06:07:posle podne »
Sećate se rudnika sa prošle izložbe? Mislim da mi je to bio jedan od uspelijih delova terena ali, na žalost, bio je pozicioniran dosta nisko i \"presek\" koji sam napravio je bio mali pa se unutrašnjost rudnika nije dobro videla.

Pošto radim sad neke modifikacije na diorami pred Dansku, evo novog rešenja:



\"Presek\" je mnogo veći, ceo ugao. Rudnik je podignut za jedan BURP u visinu pa će biti uočljiviji. Ima još par detalja, videće se kad bude slikan malo profesionalnije :)

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mračni Trijumvirat
« Odgovor #10 poslato: Septembar 08, 2013, 05:16:17:posle podne »
Ovo je već daleko srećnije rešenje!

...mada mi ovo malo kvari igru \"nalaženja scena i minifigova\" koju sam praktikovao sa nekim radoznalim klincima na prošloj izložbi... Sam zadatak \"nađite nekoga iz Potera ko radi u rudniku\" je izazivala otezanje vilice... :devil2:
...и нестадох у измаглици...

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mračni Trijumvirat
« Odgovor #11 poslato: Septembar 08, 2013, 05:21:17:posle podne »
Ne brini ništa, biće novih easter egg-ova ovoga puta :wink2:

Elem, ceo teren je sada podignut za još jedan BURP, što znači da je samo planina u bazi zamka visoka 18 kockica. Ostaje da vidim kako da rešim stepenice, ne bih nikako da ih rušim skroz i ponovo pravim.

Po Saletovoj sugestiji, prozori će biti zatvoreni vitražima, a doradiću konačno i lavu koja teče iz zmajeve glave sa zadnje strane. Spremiću i neku odgovarajuću vegetaciju.

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.811
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Mračni Trijumvirat
« Odgovor #12 poslato: Septembar 08, 2013, 05:28:11:posle podne »
Super je ! Bice bas super! Kada sam na prosloj izlozbi video ovaj rudnik ,bas sam pomislio da treba da bude vise istaknut !Samo mi je zid unutar rudnika dosadan ...samo ravan glatak zid sa studovima sa strane ..ja mislsim da treba ceo zid ispocetka i da izgleda nejednako i kopano ,bas kao i pravi rudnici.Znam da je castle moc ,ali mozda bi bilo dobro da dodas neke drvene daske kao potpora ,to bi po meni bas upotpunilo moc i  razbilo ovu sivu
Ali inace bas dobro izgleda iako je jos uvek wip ,jedva cekam da vidim kakve ces ludorije da stavis preko rudnika!

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mračni Trijumvirat
« Odgovor #13 poslato: Septembar 08, 2013, 05:38:35:posle podne »
Hvala!

Zid je ravan i gladak jer je poenta da se na njemu istaknu rubini. Mogao bih lako da dodam još detalja (razmišljao sam i ja o drvenim gredama), ali previše detalja bi ubilo ovako mali prostor koji je pritom i zatvoren. Plus, trošenje slope-ova s kojima sam tanak za unutrašnji zid rudnika bi bilo neracionalno, pošto imam još jedan ceo red BURPova koje treba da obradim slope-ovima da bi bio realističniji.

Ne očekuj (odmah) neke specijalne ludorije van onoga što je viđeno, ovo je samo modifikacija one iste diorame za potrebe nošenja u Dansku. Mislim da će veći noviteti biti napravljeni tek za prolećnu izložbu.

EDIT: osim dela s undeadovima koji radim skoro od nule jer nisam prošli put bio zadovoljan. :vampire:

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Mračni Trijumvirat
« Odgovor #14 poslato: Septembar 08, 2013, 06:37:58:posle podne »
Lepo, da ne kazem odlicno :wink2:  bice to zapazenija diorama, narocito kad je u pitanju debitanski nastup (ako me secanje sluzi bice ovo prva diorama na eventu iz Srbije :) )