Autor Tema: Sta trenutno citate?  (Pročitano 12134 puta)

Dzoni

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.003
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Sta trenutno citate?
« poslato: Jun 22, 2012, 12:50:42:posle podne »
U ovoj temi mozemo da pisemo o knjigama koje trenutno citamo i koje smo pricitali, pa mozemo tako da ih preporucimo drugima.

Ja trenutno citam Mrtve duse od Gogolja i zasad mi je odlicna. Inace citam uglavnom klasike kao sto je Dostojevski(skoro sve njegove romane sam procitao), Gete, Sekspir, Puskin, Dikens...

Ako bih morao jednu da izdvojim onda je to Idiot od Dostojevskog, jer govori o tome kakav bi trebalo da bude pravi hriscanin.

Toliko od mene za pocetak.

Yanakin

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.109
    • Pogledaj profil
Re: Sta trenutno citate?
« Odgovor #1 poslato: Jun 24, 2012, 09:24:28:pre podne »
evo cuvao sam kao tajnu al sad cu da se ispovedim - citam Gospodara prstenova :) primetio sam na bricksetu da sam obelezio u \"want\" sve setove iz te teme i onda pomislih u sebi - sta se ja lozim, pa ja cak nisam ovo procitao do kraja?? i sad nadoknadjujem.
osim ispovesti imam i jdenu preporuku neceg sto sam skoro procitao i najvise mi se \"urezalo\" - \"covek koji je ubio teslu\" by Skrobonja. sjajan roman, ako ste ikad razmisljali o paralelnim univerzumima, vremenskom paradoxu itd.. a sam ambijent srbije - basj onakav kakav smo mislili da je mogao da bude u nekom paralelnom univerzumu, verovatno u bilo kom samo ne ovom :)
"It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog."

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sta trenutno citate?
« Odgovor #2 poslato: Jun 24, 2012, 10:52:28:pre podne »
E ja imam covek koji je ubio teslu ali mi malo teska knjiga za sesnaestogodisnjaka a inace da preporucim lav iz kaira kojeg sam krenuo da citam i odlican je.Ko voli krstaske ratove,ubice,igricu assassin\'s creed i sve u vezi s tim dobom i zaverama da procita obavezno.
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

Profa21

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 613
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Sta trenutno citate?
« Odgovor #3 poslato: Jun 24, 2012, 11:26:17:pre podne »
Citat: \"yanakin\" post=12788
imam i jdenu preporuku neceg sto sam skoro procitao i najvise mi se \"urezalo\" - \"covek koji je ubio teslu\" by Skrobonja. sjajan roman, ako ste ikad razmisljali o paralelnim univerzumima, vremenskom paradoxu itd.. a sam ambijent srbije - basj onakav kakav smo mislili da je mogao da bude u nekom paralelnom univerzumu, verovatno u bilo kom samo ne ovom :)


Treba da je dobijem ovih dana i iskreno jedva čekam. Ja sam čitao njegovu prvu knjigu, koja se zove Tihi Gradovi i preporučio bih je svima! :smile2:

Dzoni

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.003
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Sta trenutno citate?
« Odgovor #4 poslato: Jun 24, 2012, 11:51:24:pre podne »
Citat: \"yanakin\" post=12788
evo cuvao sam kao tajnu al sad cu da se ispovedim - citam Gospodara prstenova :) primetio sam na bricksetu da sam obelezio u \"want\" sve setove iz te teme i onda pomislih u sebi - sta se ja lozim, pa ja cak nisam ovo procitao do kraja?? i sad nadoknadjujem.


Posle Gospodara obavezno procitaj Silmarilion (upotpunices sliku o Srednjoj zemlji) i Hobita, jer ce uskoro i film pa da se pripremis. Od Tolkina sam procitao i \"Deca Hurinova\" koja je takodje mnogo dobra, a sad trazim Nedovrsene price, ali je knjiga svuda rasprodata.

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sta trenutno citate?
« Odgovor #5 poslato: Jun 24, 2012, 12:47:12:posle podne »
Tri puta sam pocinjao da citam Silmarilion, i sva tri puta dolazio jedva do polovine knjige... Hteo sam da otpratim hronologiju, ali potrebno je zaista mnogo slobodnog vremena i velika paznja da bi se knjiga sa toliko likova i tolikim razdobljem procitala cela.

Moj brat je sa druge strane procitao prvo Gospodara, pa Silmarilion, pa Hobita, pa Nedovrsene price (o Numenoru i Srednjoj Zemlji, posto postoji gomila nedovrsenih na engleskom), pa Decu Hurinovu...

Poslednje sam procitao Hiperion. Trenutno sam stao na Padu Hiperiona, inace, i opet nemam vremena da nastavim sa citanjem...
...и нестадох у измаглици...

Yanakin

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.109
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Sta trenutno citate?
« Odgovor #6 poslato: Jun 24, 2012, 08:41:33:posle podne »
Citat: \"Acidum\" post=12798
Tri puta sam pocinjao da citam Silmarilion, i sva tri puta dolazio jedva do polovine knjige... Hteo sam da otpratim hronologiju, ali potrebno je zaista mnogo slobodnog vremena i velika paznja da bi se knjiga sa toliko likova i tolikim razdobljem procitala cela.

Poslednje sam procitao Hiperion. Trenutno sam stao na Padu Hiperiona, inace, i opet nemam vremena da nastavim sa citanjem...


onda da ne citam , i ja imam ponekad problema sa citalackom/gledalackom paznjom kad ima puno likova, sta da kazem kad dok gledam GoT obavezno drzim \"porodicno stablo\" pored sebe. uzgred na to cu da se bacim kad zavrsim gospodare...

pad hiperiona je... tesko recima opisati. ali posle druge knjige kazu sledi stvarno pad sto se da zakljuciti u prvoj glavi pa sam preventivno odustao :)
"It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog."

Mladizmaj

  • Gost
Odg: Sta trenutno citate?
« Odgovor #7 poslato: Jun 27, 2012, 07:44:07:posle podne »
Game of Thrones stvarno vredi procitati, a sa obzirom na popularnost serije bice definitivno i Lego setova na tu temu ubrzo :grin2:
Inace ja kao Star Wars fan citam trenutno Darth Plagueis od James Lucena, nije losa i lepo se uklapa u pocetak cele sage. Ne poseduje neku dubinu vec je vise procitaj, uzivaj i zaboravi poput mnogih Star Wars novela. :cool2:

Yanakin

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.109
    • Pogledaj profil
Odg: Sta trenutno citate?
« Odgovor #8 poslato: Jun 28, 2012, 06:51:39:pre podne »
Citat: \"Mladizmaj\" post=12862
Game of Thrones stvarno vredi procitati, a sa obzirom na popularnost serije bice definitivno i Lego setova na tu temu ubrzo :grin2:
Inace ja kao Star Wars fan citam trenutno Darth Plagueis od James Lucena, nije losa i lepo se uklapa u pocetak cele sage. Ne poseduje neku dubinu vec je vise procitaj, uzivaj i zaboravi poput mnogih Star Wars novela. :cool2:


 ne verujem da ce bii GoT setova, tu ipak ima previse sexa.. LOTR moze, secenje glava je drustveno prihvatljivo \"mastanje\", pa ima toga u clon warsima. (inace  bash sam se zadivio u nekoj trecoj sezoni clone warsa mislim, kada Anakin ulazi u neko geonozijansko gnezdo i sve ih pobije sa sve letenjem ruku i krila unaokolo). ali sex...neee.. :)

a SW knjige... pa skoro mi je doslo pod ruku gomila nekih stripova i onih lepih knjiga sa slikama ( u pdf-u naravno) i bash me smorila sva ta essential hronology izdanja, pa very very essential hronology... sve te knjige/ stripove kao da treba \"pokriju\" istorisjku glupost -snimljene I-III epizode SW, ali ako kako kazes nije u tom fazonu da znas da cu da probam. jel bi izdvojio neki strip mozda iz SW sage?
"It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog."

Dzoni

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.003
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sta trenutno citate?
« Odgovor #9 poslato: Jul 20, 2012, 06:10:01:posle podne »
Zavrsio sam Mrtve duse pa da kazem koju rec o knjizi. Klasicni ruski roman sa dobro odradjenim karakterima likova i zanimljivim zapletom. Svakako vredi procitati.

U medjuvremenu sam procitao i dve knjige od Orvela: Zivotinjska farma i 1984. Obe govore o slicnoj tematici; o totalitarnim rezimima, alegorijski izrazeno uglavnom se odnosi na Staljinovu Rusiju i nacisticku Nemacku i koje bi posledice nastale kad bi se ti rezimi odrzali.

aca

  • Gost
Odg: Sta trenutno citate?
« Odgovor #10 poslato: Septembar 06, 2012, 12:40:44:posle podne »
Citat: \"Acidum\" post=12798
Tri puta sam pocinjao da citam Silmarilion, i sva tri puta dolazio jedva do polovine knjige... Hteo sam da otpratim hronologiju, ali potrebno je zaista mnogo slobodnog vremena i velika paznja da bi se knjiga sa toliko likova i tolikim razdobljem procitala cela.


Препорука: када је књига препуна таквих детаља, ја се трудим да пратим главну нит, а што не могу да запамтим, нема везе. Па ако је књига добра, вратићу јој се и знање ће се комплетирати. Када прочиташ \"Децу Хуринову\" и \"Недовршене приче\", комплетираће се знање јер се догађаји преклапају.
\"Силмарилион\" сам прочитао два или три пута, \"Господара прстенова\" двапут а \"Хобита\" више од четири пута (кад код хоћу да се опустим, ја прочитам нешто проверено добро што се лако чита).

Годинама сам до посла путовао по сат времена у једном смеру, па сам прочитао гомилу књига.
Последње две године идем пешке на посао па сам прочитао само неколико... :sad:
Сада, када сам у неком реду, читам \"Талмуд\" од Арсена Дарместетера.

Књига која ми је омиљена и коју сам до сада прочитао бар 15 пута (и читаћу је још) је \"Аутобиографија\" од Нушића. :grin2:

aca

  • Gost
Odg: Sta trenutno citate?
« Odgovor #11 poslato: Septembar 06, 2012, 12:45:56:posle podne »
Citat: \"Dzoni\" post=13381
Zavrsio sam Mrtve duse pa da kazem koju rec o knjizi. Klasicni ruski roman sa dobro odradjenim karakterima likova i zanimljivim zapletom. Svakako vredi procitati.

U medjuvremenu sam procitao i dve knjige od Orvela: Zivotinjska farma i 1984. Obe govore o slicnoj tematici; o totalitarnim rezimima, alegorijski izrazeno uglavnom se odnosi na Staljinovu Rusiju i nacisticku Nemacku i koje bi posledice nastale kad bi se ti rezimi odrzali.


Браво за \"Мртве душе\", стоје код мог брата на столу али ја никако да их узмем.
Препоручујем ти (од антиутопијских књига) \"Ми\" Јевгенија Замјатина, који је настао 30 година пре Орвела. Има и још једна књига на ту тему, ал не могу да се сетим ни имена ни аутора... :confuzed2:
Ах, да, Олдоус Хаксли, „Врли нови свет“. :wink2:

Dzoni

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.003
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sta trenutno citate?
« Odgovor #12 poslato: Septembar 06, 2012, 05:50:57:posle podne »
Citat: \"aca\" post=14313


 Има и још једна књига на ту тему, ал не могу да се сетим ни имена ни аутора... :confuzed2:


Citam ovu recenicu i vec razmisljam da te pitam da li mislis na Vrli novi svet, kad ti to napises u narednom redu. Cuo sam za delo, nisam ga jos procitao ali planiram.

Mislim da ni jednu knjigu nisam procitao vise od jednom do sada, jer ima toliko \"novih\" knjiga koje bih zeleo da procitam. Pod novim smatram klasike koje nisam procitao, ne savremenu knjizevnost. To ne znaci da ih necu kasnije ponovo citati, posebno bih voleo da za desetak godina ponovo procitam sva dela Dostojevskog, ali sada bih voleo sto vise razlicitih. U tu svrhu kupio sam dvanaest knjiga preko Vecernjih Novosti po vrlo povoljnoj ceni (bila je neka akcija), i to:
Don Kihot(3 toma), Grof Monte Kristo(3 toma), Izabranik (T. Man), Oliver Tvist(Dikens), Zapisi iz podzemlja(Dostojevski), Vandeja se buni(Igo), Kaljuga(Zola), Zamak(Kafka), tako da sam se obezbedio knjigama za godinu dana.

Nedavno sam procitao Stepskog vuka od Hesea i mogu da kazem da je u najmanju ruku cudna knjiga, ali ja volim takve. U pocetku mi se dosta svidela, jer sam i ja pomalo stepski vuk, ali je posle otisla u smeru koji nisam ocekivao, ali u svakom slucaju vredi procitati.

vojvoda

  • Gost
Re: Sta trenutno citate?
« Odgovor #13 poslato: Septembar 07, 2012, 11:43:03:pre podne »
Preporucio bih vam od Kundere \"Nepodnosljivu lakocu postojanja\". Neverovatna je knjiga,na jedan tako lep i jednostavan nacin priblizava filozofiju zivota,razne teme i ostavlja dovoljno prostora da na neka  
pitanja sami odgovorimo svojom mastom.Takodje bih preporucio Gordera i  \"Sofijin svet\" :D

luka00

  • Gost
Odg: Sta trenutno citate?
« Odgovor #14 poslato: Septembar 22, 2012, 02:43:54:posle podne »
eragon 4