Autor Tema: Zvezda smrti 10188  (Pročitano 7524 puta)

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: Zvezda smrti 10188
« Odgovor #15 poslato: Januar 22, 2012, 05:02:03:posle podne »
dobro da nisu u hiperSvemiru :)

e sad, mislim da ne treba dati vise od 320-330 eur za Zvezdu smrti, stvarno moze da se nadje za te pare, vredi se iscimati
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

Yanakin

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.109
    • Pogledaj profil
Re: Zvezda smrti 10188
« Odgovor #16 poslato: Januar 24, 2012, 06:13:28:posle podne »
cek cek, jel se mislis ili resio pa se mislis oko poste? evo moje iskustvo za zvezdom mada ne bih da ti kvarim euforiju, ako si se bash resio ne citaj dalje :)
 kad sam skupio taj cash za taj \"mali veliki\" san, shvatio sam da necu da je kupim zato sto za te pare dobijam samo jednu neponovljivu figuricu - protokol droid, sve ostale se josh negde pojavljuju i nastavljaju da se ponavljaju vise manje. u setu preovladjuju obicni sivi delovi tipa bricks, nije da bi se bacili, daleko od toga ali za tu cenu nije ok - price per piece je 10 centi, to je dosta boostovana cena oni stvarno nogu da se nadju za 1cent/piece ako ti trebaju.
i najvaznije kad sam je video uzivo, nekako sam stekao utisak da su ciljna grupa ipak deca, ideja je ipak da je koristis (igras se sanjom) a ne da stoji... tako da... duboko u sebi cu ti zavideti ipak ali.... za SW treba biti strpljiv, bice njih josh, pogledaj samo novi TAI koliko je sofisticiran i uz njega konacno ona kaciga koju smo dugo cekali... stize mi prekosutra :)
srecno u svakom slucaju...
"It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog."

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Zvezda smrti 10188
« Odgovor #17 poslato: Januar 24, 2012, 06:50:48:posle podne »
Uopste se ne slazem posebno po pitanju brick-ova...Star Wars je prilicno specifican po arhitekturi svojih setova koju naravno diktira filmska tematika...Cak i da je vecina brickova iz ovog seta obicna a nije...znas li koliko vremena i novca bi ti trebalo da skupis sve njih da samostalno sastavis Zvezdu Smrti...ima oko 3800 delova. Morao bi kocke da porucujes iz desetina ako ne i vise radnji na bricklinku...sto se izgleda i ciljne grupe to je sve stvar licnog afiniteta...ali svakako stoji da je ona vredan kolekcionarski primerak...ako bi vrednost seta cenio samo po figurama koje se (ne)ponavaljaju pola setova bi bili bezvredni...A za strpljenje i star wars...pitanje koliko ce Lego jos gurati tu fransizu...star wars je prisutan vise od 10 godina...i kad tad ce im ponestati ideja tj. materijala jer se sve crpi iz 6 filmova i animirane serije...Jedino ako se sete da pokupe ideje iz nekoliko kompjuterskih igara...ali one nisu toliko poznate tako da sumnjam da ce se okrenuti tome...

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Zvezda smrti 10188
« Odgovor #18 poslato: Januar 24, 2012, 07:00:04:posle podne »
Citat: \"milosh23\" post=8759
...A za strpljenje i star wars...pitanje koliko ce Lego jos gurati tu fransizu...star wars je prisutan vise od 10 godina...i kad tad ce im ponestati ideja tj. materijala jer se sve crpi iz 6 filmova i animirane serije...Jedino ako se sete da pokupe ideje iz nekoliko kompjuterskih igara...ali one nisu toliko poznate tako da sumnjam da ce se okrenuti tome...


prošle godine je lego obnovio ugovor za sw setove, čini mi se na još 10 godina...tako da će lego sw setovi biti prisutni još dugo dugo...

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Zvezda smrti 10188
« Odgovor #19 poslato: Januar 24, 2012, 07:03:45:posle podne »
To je super vest...samo da ne postanu monotoni...dosta toga je vec iscrpljeno od ideja....

Yanakin

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.109
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Re: Zvezda smrti 10188
« Odgovor #20 poslato: Januar 24, 2012, 07:50:04:posle podne »
nisam mislio da treba sam da slozis preko BL nego sam komentarisao price ratio u odnosu na inventory koji sam prethodno pogledao. a cini mi se da je neko pominjao \"vrednost\" SW setova u smislu prisustva minifigurica i cena istih pa sam i to uzeo u obzir. jest dobar set, kad bih imao 400e \"vishka\" rado bih ga posedovao. ali mozda vishe od svega me je smorio taj live utisak koji sam imao onih \"lego-city-play-friendly\" setova gde je bitno da set ima \"kulise\"... ovo i jeste kulisa ali u obliku zvezde smrti. nekako nisi dobio ni jedan poznti komad SW tehnike. ne znam takav mi je utisak bio  mozda je u pitanju pomali \"kiselo je grozdje :)) moj favorit je recimo 10195 ili 10019 iz UCS kategorije... (nije da me neko pitao :shy: )
"It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog."

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Odg: Re: Zvezda smrti 10188
« Odgovor #21 poslato: Januar 24, 2012, 07:55:53:posle podne »
pa dobro kao sto kazem sve je stvar licnog afiniteta...meni je licno najbolji set iz star wars-a Millenium Falcon...ali opet treba skupiti pare i za tako nesto :)

Dzedaj357

  • Gost
Odg: Zvezda smrti 10188
« Odgovor #22 poslato: Januar 24, 2012, 08:47:16:posle podne »
Sve je stvar afiniteta,a da se nadovezem na pricu o setovima...milose, koji falcon konkretno,ima ih 3 (valjda) :mill: yanakine,cudno mi je da nisi spomenuo imperial shuttle,set je neverovatan,kao i ova dva sto si spomenuo.Meni je 10144 omiljen :love:

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Odg: Zvezda smrti 10188
« Odgovor #23 poslato: Januar 24, 2012, 08:50:35:posle podne »
Ah da...pa mislim na ovog poslednjeg koji ima da se nadje u kocki...taj mi je zelja od kada sam ga video :)

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Zvezda smrti 10188
« Odgovor #24 poslato: Januar 24, 2012, 08:57:52:posle podne »
Ne volim Lego SW, ne volim vise ni SW (kao mali se jesam lozio, naravno), ali Zvezda je definitivno jedan od setova koje bih posedovao!

Sa kolekcionarske strane - ekstremno vredan primerak, jer lovaca i hodaca je mnogo, a zvezda samo jedna (ajde dve, ali jedna ovakva), zatim sa strane igrivosti verovatno najbolja kombinacija baze i svemirskog broda koja postoji u kojoj mozes da revidiras neke od najcuvenijih scena iz serijala (da, ja se i danas igram, sa svojih 27 godina), a i sa mocersko-modifikatorske strane vredan primerak koji se moze sjajno obraditi (praistorijsko-srednjevekovni Floating Death Rock moc, anyone?)...

Sto se cene tice, pa i famoznog price per piece odnosa, ne postoji nijedan licencirani set koji nije desetak puta naduvaniji nego sto vredi u delovima! A SW tu svakako prednjaci... Tako da to i nije neki argument \"protiv\"...

Moju podrsku svakako imas, ako vec imas para koje si spreman da odvojis na to... Da nemas para mastali bismo zajedno... :laugh:

PS. Cuo sam da je neverovatno tezak set za sklapanje, odrzavanje i igranje, pa ako ti zatreba pomoc...khm... :wink2:
...и нестадох у измаглици...

Dzedaj357

  • Gost
Odg: Zvezda smrti 10188
« Odgovor #25 poslato: Januar 24, 2012, 08:58:55:posle podne »
samo pogledaj 10179,cisto u slucaju ako si propustio...fantazija :sweating:
acidum,u POTPUNOSTI se slazem :laugh:

Yanakin

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.109
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Zvezda smrti 10188
« Odgovor #26 poslato: Januar 26, 2012, 07:16:51:posle podne »
Citat: \"Dzedaj357\" post=8786
Sve je stvar afiniteta,a da se nadovezem na pricu o setovima...milose, koji falcon konkretno,ima ih 3 (valjda) :mill: yanakine,cudno mi je da nisi spomenuo imperial shuttle,set je neverovatan,kao i ova dva sto si spomenuo.Meni je 10144 omiljen :love:


trenutno pokusavam sam da napravim  shuttle koji je malo vishe scale to minifig, kad zavrsim kacim slike :)
"It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog."

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Zvezda smrti 10188
« Odgovor #27 poslato: Januar 26, 2012, 07:40:29:posle podne »
Citat: \"Acidum\" post=8789
(da, ja se i danas igram, sa svojih 27 godina):

pa narafski! :)

Uki

  • Gost
Odg: Zvezda smrti 10188
« Odgovor #28 poslato: Januar 26, 2012, 11:59:35:posle podne »
@samo pogledaj 10179,cisto u slucaju ako si propustio...fantazija :sweating:


Nasao sam samo jedan primerak neotvotrenog,na ebay-u,mislim da je ponuda bila 1400 evra

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Zvezda smrti 10188
« Odgovor #29 poslato: Januar 27, 2012, 01:01:36:pre podne »
Citat: \"Uki\" post=8879
@samo pogledaj 10179,cisto u slucaju ako si propustio...fantazija :sweating:


Nasao sam samo jedan primerak neotvotrenog,na ebay-u,mislim da je ponuda bila 1400 evra


:)
1400e za set? :)
:)))
http://www.youtube.com/watch?v=TKcEmiDwu9g