Autor Tema: Skidanje printova  (Pročitano 2291 puta)

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Skidanje printova
« poslato: Februar 09, 2013, 04:54:45:posle podne »
Konacno sam se setio da otvorim temu za problem koji me muci godinama. Kako skinuti print sa minifiga a da se minifig ne osteti.
Moja trenutna tehnika je smirgla ,ali ona ostavlja male ogrebotine i samo funkcijonise na svetlo sivim ili belim torzoima (na drugim ,na primer zelenoj ,ostavlja neku cudnu svetlo belu boju).

stanislaw

  • Gost
Odg: Skidanje printova
« Odgovor #1 poslato: Februar 09, 2013, 05:19:45:posle podne »
Vaso, ako pokušavaš da skineš print sa torzoa u osnovnoj boji (tipa crna, plava, crvena, bela, žuta...) i još ako torzo nosi recimo neki city dezen, onda činiš duboko pogrešnu stvar. Bolje da ga ponudiš na trampu kolekcionaru odgovarajuće teme i zauzvrat dobiješ originalni torzo bez printa ili eventualno neki sa belim printom toliko izbledelim da je daleko lakši za skidanje...

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Skidanje printova
« Odgovor #2 poslato: Februar 09, 2013, 06:01:21:posle podne »
Ne koristim vise tu foricu sa smirglom ,ali znam da ima nekih hemikalija koje lako skidaju ,a ne znam kako se zovu.

pile7

  • Članica kluba (redovna)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.484
    • Pogledaj profil
Odg: Skidanje printova
« Odgovor #3 poslato: Februar 09, 2013, 06:17:27:posle podne »
Vaso, ja u kući koristim nešto što se zove schmutzradierer - to su beli sunđeri (4kom u pakovanju). Njih koristiš tako što ih navlažiš - ništa drugo. Dobro skida većinu izbledelih printa a takođe je dobar i za ublažavanje ogrebotina na recimo konjima. Pakovanje košta 250dinara u DM-u. Probaj, imaju jako veliku primenu - od kade do minifigure. :laugh:
(zvučim kao reklama) :grin2:

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Skidanje printova
« Odgovor #4 poslato: Februar 09, 2013, 06:27:15:posle podne »
Sundjeri dobri, potvrdjujem, skidam pozutele delove sa starih komponenti ali Stanislavov predlog ti je bolji - sacekaj sledece klupsko narucivanje, pronaci cemo radnju gde imaju gomilu torzoa i narucujemo. Bolje da printane torzoe menjas ili prodas nekom kome to treba!
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

stanislaw

  • Gost
Odg: Skidanje printova
« Odgovor #5 poslato: Februar 09, 2013, 06:55:40:posle podne »
Ko hoće da briše crni, plavi ili crveni torzo, može mi se javiti radi trampe sa nekim mojim kojem je originalni print jako izbledeo (manje posla za skidanje) ili ako je u pitanju žrtvovanje nekog atraktivnijeg torza sa dobrim printom, možemo se trampiti za novi blanko torzo, naručen recimo iz Matijine radnje ili nekog drugog izvora.

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Skidanje printova
« Odgovor #6 poslato: Februar 12, 2013, 05:49:10:posle podne »
EUREKAAAA!
Ako imate puno slobodnog vremena i neki print koji vas nervira ,bukvalno ga odsmirglajte sa farmerkama! Skidaju print a ne ostecuju deo!
Problem sto to traje sigurno oko 10 min.

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Skidanje printova
« Odgovor #7 poslato: Februar 12, 2013, 06:58:31:posle podne »
Haahahahahaha :grin2:  vec zamisljam scenu ulazi keva u sobu...a ja smirglam torzo o farmerke
Sta to radis crni Milose? Ma nista kevo evo smirglam neki torzo...:laugh:
Ma jes\' smirglas torzo sram te bilo...:laugh:

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Skidanje printova
« Odgovor #8 poslato: Februar 12, 2013, 07:14:16:posle podne »
:laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
Metoda moze imati nezeljene efekte xD

LegoLover

  • Gost
Re: Skidanje printova
« Odgovor #9 poslato: Februar 12, 2013, 09:44:10:posle podne »
U kakvom su stanju farmerke?:tongue2:

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Re: Skidanje printova
« Odgovor #10 poslato: Februar 13, 2013, 01:46:34:posle podne »
nista se ne menja

Ђапето

  • Gost
Re: Skidanje printova
« Odgovor #11 poslato: Februar 13, 2013, 09:09:09:posle podne »
Помињао сам раније да сам користио камен који се користи за пете и скидање дебљих слојева коже, е сад колико је то и да ли је издерало торз не сећам се, знам да сам потопио торзо и трљао и да се фино скинуло.

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Odg: Skidanje printova
« Odgovor #12 poslato: Februar 13, 2013, 09:28:15:posle podne »
Znam na sta mislis, taj kamen sam dugo trazio na pijaci za petu, nema ga u radnjama. Sad mislim da je to pregrubo za torzo. Treba nesto mekse.
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Skidanje printova
« Odgovor #13 poslato: Februar 13, 2013, 09:48:46:posle podne »
Xaxaxa kamen za pete e jeste sasavi :tongue2: ma znate li kako je to hrapavo to bi unistilo plastiku skroz

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Skidanje printova
« Odgovor #14 poslato: Februar 13, 2013, 10:18:44:posle podne »
oni sundjeri sto je Patricija pomenula su super, a takodje daju se kupiti i torzoi bez printa :beaten:
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”