Autor Tema: Zeppelin by Bnesty  (Pročitano 1283 puta)

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Zeppelin by Bnesty
« poslato: Decembar 10, 2015, 10:34:03:posle podne »
Dragi forumasi, ovog puta zelim da vam predstavim moj poslednji MOC - Zeppelin.

Verovatno svi znate za ovaj  set br. 5956 od pre više od 10 godina:



Svojevremeno sam ga nabavio, naravno samo zbog ovog balona. To je jedini set gde se on pojavio.

Pre par godina sam napravio prvi pokušaj da uradim MOC kabinu za cepelin. Tim pokušajem nisam bio zadovoljan. Zato sam
rešio da napravim novi pokušaj. Posle malo eksperimentisanja, mislim da sam uspeo da napravim kabinu kakvu ovaj sjajan balon zasluzuje. Kao ljubitelj pre svega Town teme iz 80tih, trudio sam se da kabina bude u stilu kako su tad radjeni setovi








Kabina








Pogled odozdo. Uradio sam točkove, dva pozadi , jedan napred kao i dva motora za lakše poletanje i krstarenje (ideja iz pravih cepelina)





Kabina bez balona. Tehnika povezivanja sa balonom je pomoću 1x4 antena i 1x1 round brick-ova. To je skoro jedina moguća
tehnika, jer je baza balona vrlo specifična i prilagodjena tim antenama.




Pogled na zadnju stranu cepelina.




Zadnja strana se skida, radi lakšeg ubacivanja pilota i putnika koji sede na plate-u koji se izvlači






Nadam se da ste uživali, do nekog novog MOCa

« Poslednja izmena: Decembar 11, 2015, 12:10:29:pre podne bnesty »

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Zeppelin by Bnesty
« Odgovor #1 poslato: Decembar 12, 2015, 02:59:58:posle podne »
jako lepo!  :grin2:
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Zeppelin by Bnesty
« Odgovor #2 poslato: Decembar 12, 2015, 05:36:03:posle podne »
Morao sam da se vratim na ovu kreaciju sa vremenskom distancom da bih je ponovo razmotrio.

Sa jedne strane - Jako dobra modifikacija! Neka rešenja su predobra, poput velikih prozora ili rešenja za skidanje zadnjeg dela; Neki detalji su prosto neprocenjivi, poput crvenog signalnog svetla na donjem delu kabine; Rešenje sa izvlačenjem celog niza sedišta kroz zadnji deo sam negde video, mislim da su oni fudbalski setovi imali autobuse sa sličnom forom, ali u svakom slučaju je jako dobra ideja za implementaciju. Oblik kabine je potpuno u skladu sa 4-wide sitijem, to si pogodio za desetku!

Sa druge strane, neki detalji mi naprosto ne leže. Gondole sa motorima mi se nekako ne ističu (utapaju se na nezgodan način), a prednje staklo, iako ima na prvi pogled odlično osmišljenu krivinu za gledanje i na dole, ima onu plavu tablu koja bi definitivno ometala pregled. Možda je stvar ukusa, a možda i ja malo cepidlačim...

Sumarno - svakako pohvale na kreaciji!  :wink:
...и нестадох у измаглици...

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Zeppelin by Bnesty
« Odgovor #3 poslato: Decembar 12, 2015, 08:33:07:posle podne »
Morao sam da se vratim na ovu kreaciju sa vremenskom distancom da bih je ponovo razmotrio.
.........

Jako lepa i detaljna zapazanja. Inace i ja sam dugo razmisljao kako da "odradim" taj donji deo. Imao sam ogranicenje jer je bio problem kako donje staklo montirati (primetio si mozda da je postavljeno naopako, tj ceo donji deo je naopako okrenut zahvaljujuci hinge-vima)  i istovremeno odraditi konstrukciju jednog tocka. A ideja je bila da to uradim sve sa delovima koje imam. Gde sad da nabavljam avionske tockove i sl. Na kraju kad sam konstrukcijski sve to odradio , pojavio se problem kako ublaziti i sakriti celu konstrukciju ispod stakla. Nisam ni ja sa konacnim resenjem 99% zadovoljan. Mozda jednom me zvekne neka jos bolja ideja.

A kad je u pitanju izvlacenje sedista, u pravu si ideja je preuzeta sa fudbalskih autobusa, jednostavno i lepo resenje

Sale

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.288
    • Pogledaj profil
Odg: Zeppelin by Bnesty
« Odgovor #4 poslato: Decembar 14, 2015, 01:59:40:posle podne »
Vrlo lepo i simpatično, sasvim sigurno ga treba sačuvati za neki expo kao interesantan dodatak tvojim dioramama
I only work in black.
And sometimes in very, very dark...black!