Autor Tema: Kako vam se dopada/ne dopada Jurassic World  (Pročitano 1119 puta)

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Kako vam se dopada/ne dopada Jurassic World
« poslato: Jun 17, 2015, 10:57:18:posle podne »
Pre neki dan sam pogledao Jurassic World u bioskopu. Gledao sam ga pre svega da "nadoknadim" moju veliku žal što JuRASSIC pARK nisam imao prilike kao klinac da vidim na velikom platnu.
Neću mnogo detaljno o filmu da ne kvarim ugođaj ko bude gledao, ali par komentara možda pomogne ili odmogne.

1. Gluma je očajna. Ne pamtim toliko skup film sa toliko lošom glumom. Jurassic Park je kod svih likova imao više nego solidnu glumu  (počev od likova koje su tumačili Ser Ričard Atenoboro, pa Sem Nil i td). ps Novi upravnik Parka pardon World-a neodoljivo podseća na nekog od naših Šeika  :wink:

2. U filmu fali vizuelni identitet. Svako ko je gledao Jurassic Park, seća se fantastičnog logo-a, fantastičnih džipova, natpisa, uniformi i td. Ovde je sve nekako uradjeno kao miks  malo originalnog brenda, malo rekvizita od sponzora (mercedes vozila kao da su direktno stigla sa nekog sajma pred snimanje), malo neuspelog rebrendiranja . U svakom slučaju Jurassic World kao nekakav zabavni park neće ostati vizuelno upamćen.

3. Specijalni efekti - hm ok solidno tu nema šta da se omane. Jurassic Park je pre 22 godine postavio standard u oblasti CGI zivotinja i sad se samo eksplatiše do nekog novog filma koji će ozbiljno pomeriti specijalne efekte. Ono što je meni simpatično, Jurassic Park iz 1993 ne da ne deluje jadno u odnosu na Jurassic World iz 2015te nego stoji rame uz rame sa njim.

4. Radnja filma - koja radnja !? Radnja je 80% kopija originalnog i 20% kopija radnje The Lost World: Jurassic Park i to mnogo naivnije i konfuznije. U jednom trenutku sam se pitao da li gledam remake originala iz 1993-ce.


Rezime - simpaticna zabava, a daleko daleko od originala, koja ce brzo biti zaboravljena jer iskreno nema nicega upečatljivog u filmu. Mozda one žiro sfere su najsignifikatniji detalj filma  :smilie:
 
       
 

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Kako vam se dopada/ne dopada Jurassic World
« Odgovor #1 poslato: Jun 17, 2015, 11:50:15:posle podne »
Cek kolko ja kapiram ovo je kao remake filma,nije nastavak treceg dela?
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Kako vam se dopada/ne dopada Jurassic World
« Odgovor #2 poslato: Jun 17, 2015, 11:53:15:posle podne »
Nastavak je, i užasan je.

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Kako vam se dopada/ne dopada Jurassic World
« Odgovor #3 poslato: Jun 17, 2015, 11:56:00:posle podne »
Meni se po trejleru cini da nije nesto,ali cu setove kupiti obavezno zbog naravno dinosaurusa za kojima sam ludeo kao mali. :smilie:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Kako vam se dopada/ne dopada Jurassic World
« Odgovor #4 poslato: Jun 24, 2015, 09:44:26:posle podne »
Odgledali smo film, i imamo vrlo pozitivne stavove!

Nije savršen, daleko od toga, ali uopšte nije tako loš...

A što se tiče odnosa sa originalom, u velikom broju scena je dat omaž prvom delu.

PS.
Moj stav i ocene celog serijala:
- Jurassic park - Original je majka svega. Glavna zamerka je Dilofosaurus koji širi krestu.
- Lost world - Prilično loš i na momente besmislen film. Ima dobrih fazona, grafika pršti na sve strane, ali nedostaje neka srž...
- Jurassic park 3 - Nije sjajan, ali ima značajno osvežavajućih momenata. Povratak nekih protagonista iz prvog dela je za poštovanje. Služi prvenstveno kao dopuna prvom delu.
- Jurassic world - Ima propusta i ponekih plitkosti, neke stvari su predvidive, ali zato nosi nekolicinu dubljih poruka i nekoliko iznenađenja. Nije savršen, ali mi je bolji od Izgubljenog sveta. Reklamiranje mercedesa je preterano. Omaž prvom delu je za svako poštovanje!

PPS.
Da, naravno da ću nabaviti sve setove vezane za film.
...и нестадох у измаглици...

Bojan-Boki

  • Član kluba (redovni)
  • Sr. Member
  • *
  • Poruke: 406
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Kako vam se dopada/ne dopada Jurassic World
« Odgovor #5 poslato: Jun 25, 2015, 04:56:51:posle podne »
Citat
Reklamiranje mercedesa je preterano

Moraju reklamirati glavnog sponzora  :wink: