Autor Tema: 6716 - Covered Wagon  (Pročitano 7408 puta)

-obelix-

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 88
    • Pogledaj profil
6716 - Covered Wagon
« poslato: Novembar 06, 2010, 11:24:38:posle podne »
Evo review-a seta 6716 - Covered Wagon.



Set pripada temi - Western, podtema - Cowboys. Set je iz 1996 godine, sadrzi 64 dela, a od toga 1 minifiguru i 1 konja. Set sustinski predstavlja army builder-a teme, sa naglaskom na konjicki deo Lego western populacije.

Najpre slika minifigure:



Nasumicno izabrana stranica uputstva, koja pokazuje build:




Teretna kola su prikacena na rotirajucu osnovu na sledeci nacin:



Sto doprinosi mobilnosti i realisticnosti seta.

Izgled kola bez prekrivaca:



I sa pokrivacem:



Set sadrzi i jednu \"foricu\". Tacnije sadrzi tajni odeljak koji se nalazi u zadnjem delu kola, a u kojem je sakrivena sablja:



Kompletna zaprezna kola (bez pokrivaca):



U sklopu seta nalazi se i artiljerija:



Koja se jednostavno povezuje sa ostatkom seta:



Kompletan set, sa prednje strane (izvinjavam se zbog pozadine, u toku je ispitni rok   )



I za kraj kompletan set sa novom figurom kauboja - mini konvoj!



Ocena seta na brickset.com - 4.1/5

Moji utisci o setu: Odlican set! Sam set izuzetno realisticno prikazuje detalj iz epohe americkog gradjanskog rata. Prepun je detalja, pored prikazanih set sadrzi dosta lakog naoruzanja kao i pozamasnu kolicinu municije za top, cak 6 djuladi. Alternativne modele seta (prikazane na zadnjoj strani uputstva) je lako napraviti i jos lakze uzivati a uz dodatak otaleih clanova konjicke porodice (na primer 6706) ovaj set je za fanove Western-a i za western MOCere nezaobilazan. Sve u svemu, vrlo interesantan i igriv setic.

Ocena: 5/5

Gambit

  • Gost
Odg: 6716 - Covered Wagon
« Odgovor #1 poslato: Februar 20, 2011, 12:31:36:posle podne »
Imam ovaj set, ali i kao klincu, a i dan danas imam zamerku sto uz ovaj set ne ide sedlo za konja, mislim da bi ga to nekako upotpunilo..