Autor Tema: Kolekcije igracaka koje nisu Lego  (Pročitano 9951 puta)

Dzoni

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.003
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Kolekcije igracaka koje nisu Lego
« poslato: Januar 05, 2013, 01:00:32:pre podne »
Kao sto i sam naslov govori, ovde bi mogli da ubacujemo slike igracaka koje smo nekada imali ili ih jos uvek cuvamo. To mogu npr. da budu figurice iz Kinder jaja, automobili, makete itd.
Brat i ja smo ranije znali da od tih igracaka napravimo citavo srednjevekovno carstvo ili savremeni grad, jer nismo imali dovoljno Lego kocki.
Ja cu sutra da okacim slike nekih svojih kolekcija.

Dzoni

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.003
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Kolekcije igracaka koje nisu Lego
« Odgovor #1 poslato: Januar 05, 2013, 04:57:08:posle podne »
Figurice iz Kinder jaja, tj. coveculjci



Nemci



Japanci i Italijani



USA



Britanci


TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Kolekcije igracaka koje nisu Lego
« Odgovor #2 poslato: Januar 05, 2013, 05:06:21:posle podne »
Iste ovakve sam imo i ja.Jao kad se setim.:grin2:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Re: Kolekcije igracaka koje nisu Lego
« Odgovor #3 poslato: Januar 05, 2013, 05:33:46:posle podne »
:grin2: za vojnike...ja mislim da nema decaka u poslednjih 15-20 godina koji ih nije imao u nekoj varijanti...postavicu i ja svoje ako uspem da ih nadjem...imao sam i puno onih bas malih vojnika :smile2:

Ђапето

  • Gost
Odg: Kolekcije igracaka koje nisu Lego
« Odgovor #4 poslato: Januar 05, 2013, 05:43:36:posle podne »
Код мене лего је сахранио све, најјачи само остају :laugh: Ко би рекао за те мале лего минифигуре, тако безазлено изгледају са смајли погледом а сахранили су све набуџене мегаратинике земаљске и изванземљачке, оне што имају мачеве од три метра и оне што пуцају ласерима из очију... са свим мега моћним возилима :laugh:

Није ми баш много тога остало, на жалост доста сам ствари уништио, доста сам и поделио. Доста сам нинџа корњача и мастерса средио, жао ми је само једног оргинал возила од Химена које сам добио од рођака из Немачке, истих оних који су ми и први лего поклонили. То је био неки троцикли са црвеном главом змаја који може да се подигне, тако нешто. Е сад никад нисам био сноб, можда бих постао да сам  био у прилици с обзиром да нисам из неке богаташке породице, али квалитет играчака јако утиче на животни век играчке, оно што је било оригинално дуже је и трајало. Имам нешто киндер фигурица али ни не знам где су. Чини ми се да ми је осало нешто и војника, али нисам сигуран.

Имам Гримлока који има пар оштећења, и он је негде затурен али њега планирам да пронађем. Трансформерси су ми јако занимљиви и даље, на жалост нисам у финансијској форми тренутно да уз лего набавим неког доброг трансформерса. Код нас нису више тако популарни као кад сам био мали али колико знам на Западу јесу јако популарни и тражени, и стварно сваке године изађе гомила одличних трансформерса.

lesa0208

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 456
    • Pogledaj profil
Re: Kolekcije igracaka koje nisu Lego
« Odgovor #5 poslato: Jun 29, 2013, 09:15:04:posle podne »
Sada nadjoh ovu temu pa reko da postavim ono sto ja jos skupljam pored lega  a to su Vintage TMNT. Pa me intresuje jel ih jos neko skuplja ovde? Ili mozda ima neke da proda?


Yanakin

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.109
    • Pogledaj profil
Re: Kolekcije igracaka koje nisu Lego
« Odgovor #6 poslato: Jun 29, 2013, 10:15:22:posle podne »
imao sam neke dve kornjace, videcu sa matorcima kod kojih su poslednji put vidjene. u pitanju su bili regularni mikelandjelo i rafaelo sa nekim tanjirom na ledjima koji je radio na navoj. recimo 90-o godiste. posalji mi pp da me podsetish
"It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog."

duke

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.407
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Kolekcije igracaka koje nisu Lego
« Odgovor #7 poslato: Jul 02, 2013, 06:54:03:posle podne »
Ovo je moja ljubav iz djetinjstva. Nesto sam nabavio preko Limunda, a nesto preko Samaela. Ako neko ima, a ne treba mu nek se javi da se dogovorimo oko cijene.
Sjeca li se iko ko je proizvodio ove igracke?






Dzoni

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.003
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Kolekcije igracaka koje nisu Lego
« Odgovor #8 poslato: Jul 02, 2013, 07:08:05:posle podne »
Meni je ovo jako lepo i moram priznati novo. Ne znam iz kog je ovo perioda, ali posto kazes da je iz detinjstva pretpostavljam da se nije ni proizvodilo u moje vreme (ne kazem da si ti star, nego zreo covek :wink2: ). Koliko vidim figure i konji su dosta pokretljivi sto sigurno doprinosi igrivosti. Zanima me koje su velicine figure? Sa slika mogu otprilike da zakljucim, ali ne bih da lupim.

duke

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.407
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Kolekcije igracaka koje nisu Lego
« Odgovor #9 poslato: Jul 02, 2013, 07:13:42:posle podne »
To je iz perioda negdje od 85 pa do rata, koliko se ja sjecam. Imao sam ih bas dosta i nazalost zbog desavanja iz proslosti ostao sam bez njih kao i manje kolicine LEGO Space setica :cry:
 
Figure su negdje oko 10-15 cm. Morati cu jednom da ih uporedim sa LEGO kockama i da uslikam sve na okupu.

Bullitt

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.091
    • Pogledaj profil
Re: Kolekcije igracaka koje nisu Lego
« Odgovor #10 poslato: Jul 02, 2013, 10:22:27:posle podne »
. . . . . . . . . . . . :cry:

vojiste

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 736
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Kolekcije igracaka koje nisu Lego
« Odgovor #11 poslato: Jul 02, 2013, 11:07:58:posle podne »
Kauboji I indijanci. Obozavao sam ih. Srecom stara je ponela iz Bosne vecinu igracaka, tako da su jos u zivotu, ali ih ne dam ni za sta :-). Kocija je na zalost izgubljena...

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: Kolekcije igracaka koje nisu Lego
« Odgovor #12 poslato: Jul 02, 2013, 11:13:21:posle podne »
@duke

Imao sam masu kauboja i indijanaca, sa kocijama. Moram pogledati jel imam to jos uvek u podrumu, ili je to izgubljeno u vihoru rata.. pa ako nadjem, zovem te za djoranje.
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

Yanakin

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.109
    • Pogledaj profil
Re: Kolekcije igracaka koje nisu Lego
« Odgovor #13 poslato: Jul 03, 2013, 07:31:17:pre podne »
Duke, care, dodje mi da sednem u avion i dodjem da ratujemo, obozavao sam ih. Moje su pretpostavljam ubila deca koja su dolazila na igranje u godinama nakon sto sam ih sklonio na \"sigurno\"
"It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog."

zidane

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.710
    • Pogledaj profil
Odg: Kolekcije igracaka koje nisu Lego
« Odgovor #14 poslato: Jul 03, 2013, 08:44:53:pre podne »
I ja sam imao ove kaubojce, secam se dobro te nove godine, mislim da imam negde i snimak sa SUPER-8 mice gde se vidi kako kao klinac od 10godina otpakujem bas ovu kociju :). Zaista su bili vrh vrhova. :). Od njih nije ostalo ama bas nista, Lego i autici (matchbox)je jedino sto je prezivelo sve ove godine.