Autor Tema: 7325 - Cursed Cobra Statue  (Pročitano 1999 puta)

Profa21

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 613
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
7325 - Cursed Cobra Statue
« poslato: Septembar 24, 2012, 11:00:26:pre podne »


Ovaj set sam dobio za rođendan, od svojih drugara sa foruma :party:

Set pripada temi Pharaoh\'s Quest. Godina izdanja 2011. 3 minifigure, delova, ako je verovati 213.

Krenimo redom...

01: Kutija slikana frontalno. Kao što vidimo, za uzrast 7-14 godina. Sa mojih 12, sigurno se uklapam  :grin2:


02: Zadnja strana kutije.


03: Sadržaj kutije. Dve veće i dve manje kese, plastična folija za Kobru, nalepnice i uputstvo.


04: Žlatni štit, kao glavni razlog sukobljenih strana, i mumijina (nazovimo) kapa, koja je zapakovana posebno i dolazi u jednoj od velikih kesa.


05: Krupniji plan nalepnica i plastične folije koja predstavlja mišiće koje Kobra raširi, kada pokušava da uplaši i otera protivnika. Jako lepo urađeni!


06: Figure: Jake Raines, dosadan tip koji se dobija u većini setova; Helena Tova Skvalling, jako šarmantna curica koja se dobija samo u ovom setu; Mummy Warrior 2.


07: Figure otpozadi. Sve imaju print, što je jako lepo...


08: Da vidimo ko ima dva lica!? Naravno, svaka žena :wink2:  


09: Još jednom figurice, samo sa drugim licima...


10: Mumija ima isto telo (glava, torzo, noge) kao i leteće mumije iz seta 7307 Flying Mummy Attack.


11: Za Jake Raines-a sam rekao da se pojavljuje u više setova. Da i to u istoj odevnoj kombinaciji. U gorepomenutom setu 7307 Flying Mummy Attack se srećom pojavljuje u potpuno drugačijoj kombinaciji (samo je glavurda ista) :smile2:  


12: Što se auta tiče, auto je genijalan. Sa jedne strane mu je lopata...


13: ... a sa druge puška. Prilično lepo izgleda, a točkovi su mu prva liga. Ogromni su i jako se dobro okreću. Ako ga malo gurnete/udarite odpozadi (ko se igao sa autićima pre 100 godina zna o čemu pričam) ide kao lud  :shy:  


14: U auto staju bez problema čak 3 minifigure. Dve napred i jedna pozadi u korpu. Naravno, postoje i ograničenja...


15: ...Naime, cura ni napred ni nazad ne može da sedne. To joj nedozvoljava ni torba koju nosi, niti duga kosa, te zato mora da stoji  :cry:  


16: Građevina je jako lepa. Malo je nestabilna, jer kada se zakači Kobra, preteže i lako pada unazad. Mislim da je Lego to mogao da reši sa malo većim postoljem, da umesto 6x6, bude 6x8, s\'tim što bi ta razlika u pločama bila postavljena pozadi, ispod Kobre.


17: Sa zadnje strane vidimo i deo za koji se kači Kobra.


18: Na redu je kobra. Pošto je ona glavna, nju sam malo izdetaljisao. Kobra je sastavljena iz zglobova, i ovo su tri, nazovi, muška zgloba.


19: Gde su muški, tu su i ženski, 4 komada.


20: Ovako izgledaju povezani.


21: Zglobovi su jako lepo rešeni i imaju veliku moć pokretanja/savijanja.


22: Rep.


23: Gornji deo glave...


24: ... okrenut naopačke da se vide zubi :frozen:


25: Donja vicica sa jezikom. Zglob za pomeranje vilice jako dobar!


26: KOBRA!


27: LJUTA KOBRA!!!


28: Naravno, postoji i mana zglobova, a to je da je zmija velika i da su delovi dosta teški, te Kobra zapravo jako teško sama stoji uspravno. Ako bi se često pomerala, verujem da bi se zglobovi brzo olabavili i tada Kobra ne bi mogla ovako sama da stoji. Zaključak, Kobra nije baš za igru... :cry:


29: I još jedan pogled na ovu lepoticu!


30: Rezervni delovi, mada po meni pištolj viška ne spada u rezervni deo.


31: Konačan izgled, pod blicom...


32: U tandemu sa setom 7307 Flying Mummy Attack :smile2:


33: I još jednom...


Moj zaključak:
- Set jako lepo izgleda, šta više predivno. Mana mu je što nije preterano igriv i nema nekih fora i fazona. Ocena 4
- Figure su prosečno lepe, Helena nadprosečno :sweating:  Ocena 5-
- Auto je super kul. I lep i veliki i brz. Ima korpu pozadi, pa mogu da stanu stvari ili treća figura. Ocena čista 5!
- Građevina je lepa, ne preterano velika, ali pomalo nestabilna kada se na nju nakači Kobra. Ocena 3+
- Kobra izgleda genijalno! Problem su joj zglobovi, koji će igrom popustiti i samim tim onemogućiti da kobra stoji samostalno. Ocena 4-
- Kvalitet kockica je najbolji koji sam u životu video (made in CZ) Ocena čista 5!
- Kvalitet figura je na nižem nivou, sasvim prosečan, pomalo sam razočaran, skoro kao od minifigura koje se proizvode u Kini. Ocena 3+

Sveukupna ocena je po meni negde između 4- i čiste 4! :smile2:

Djapeto

  • Gost
Re: 7325 - Cursed Cobra Statue
« Odgovor #1 poslato: Septembar 24, 2012, 11:32:24:pre podne »
Odlican review!

Fotke su ti fenomenalne narocito minifigova! Cime si slikao?

Profa21

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 613
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: 7325 - Cursed Cobra Statue
« Odgovor #2 poslato: Septembar 24, 2012, 12:47:59:posle podne »
Sve je slikano Samsungom S750


Angeli

  • Gost
Re: 7325 - Cursed Cobra Statue
« Odgovor #3 poslato: Septembar 24, 2012, 12:54:02:posle podne »
covece, mnogo je bolji set nego sto mi se ranije cinio (usput, ovo za mene vazi za svaki lego set koji vidim detaljnije:)))

-obelix-

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 88
    • Pogledaj profil
Odg: Re: 7325 - Cursed Cobra Statue
« Odgovor #4 poslato: Septembar 24, 2012, 02:16:34:posle podne »
Vrlo interesantan setic i sjajna recenzija! Svaka cast Profo i samo tako nastavi! :wink2:

Miroslav

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 81
    • Pogledaj profil
Re: 7325 - Cursed Cobra Statue
« Odgovor #5 poslato: Septembar 24, 2012, 03:25:07:posle podne »
Svidja mi se kobra, \"kapuljaca\" joj je odlicna!
:pirate:

Sektaash

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.252
    • Pogledaj profil
Odg: Re: 7325 - Cursed Cobra Statue
« Odgovor #6 poslato: Septembar 24, 2012, 03:48:22:posle podne »
lepo i detaljno prikazan set, hvala na tome.
što se zglobova tiče (ball joint) ne verujem da će crći. ko god od mlađih ima Bioncle (i mi ih imamo i doosta smo se igrali njima) može da ti posvedoči da se nijedan nikad nije razglavio. bionicli su, inače, skoro u potpunosti na tim zglobovima zasnovani.

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: 7325 - Cursed Cobra Statue
« Odgovor #7 poslato: Septembar 24, 2012, 08:28:08:posle podne »
Meni je kod sva 3 bionicla puko po jedan zglob tj.ne okrugle joint deo nego ono u sta udje i to me nervira stalno.:angry:
Recenzija kida.:grin2:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Re: 7325 - Cursed Cobra Statue
« Odgovor #8 poslato: Septembar 24, 2012, 09:43:57:posle podne »
Dobar review, ide ti od ruke...samo nastavi...

Sto se samog seta tice, uvek su me odbijale brick built grdosije od cudovista...a i ova serija je samo wanna be adventurers, tako da sam je uglavnom preskocio...

Angeli

  • Gost
Re: 7325 - Cursed Cobra Statue
« Odgovor #9 poslato: Septembar 25, 2012, 04:30:02:posle podne »
krila iz ove serije su mi otkrovenje ;)
a ono ostali sto mi je simpa su onaj zakrivljeni mach, stit u obliku bube, anubisov minifig i sl ;)

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Re: 7325 - Cursed Cobra Statue
« Odgovor #10 poslato: Septembar 26, 2012, 07:01:38:posle podne »
Citat: \"TechnicKing\" post=14894
Meni je kod sva 3 bionicla puko po jedan zglob tj.ne okrugle joint deo nego ono u sta udje i to me nervira stalno...


To je posebno karakteristicno za lime-green delove, verovali ili ne! I meni su pukla dva komata u toj boji, ostali drze kao ludi...
...и нестадох у измаглици...