Autor Tema: setovi - 2012.  (Pročitano 37033 puta)

aca

  • Gost
Odg: setovi - 2012.
« Odgovor #90 poslato: Decembar 06, 2011, 08:26:19:pre podne »
Ову вест боље да нисам ни видео... :frozen:

Сетили су се у правом тренутку, када Хобит у биоскопима поново подигне толкиноманију!

Angeli

  • Gost
Re: Odg: setovi - 2012.
« Odgovor #91 poslato: Decembar 06, 2011, 09:37:13:pre podne »
Citat: \"Sammael\" post=6747
Bleh... flesh-colored minifigovi.

heh, toliko me boli uvo, ionako se radujem zbog oruzja i oklopa najvishe :)
...mada istina,imam par sjajnih zenskih glava, ali flesh, i izgledaju nekako bolesno kada su pored normalnih :)

Citat: \"aca\" post=6748
Ову вест боље да нисам ни видео... :frozen:
Сетили су се у правом тренутку, када Хобит у биоскопима поново подигне толкиноманију!


pa to je cela ideja :) da nije bilo Hobita ne bi ni potpisivali ugovor

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: setovi - 2012.
« Odgovor #92 poslato: Decembar 06, 2011, 10:33:46:pre podne »
kao velikog ljubitelja gospodara prstenova i cele priče oko srednje zemlje uopšte, otkad su se pojavila prva govorkanja da će biti ova licencirana tematika, u meni se vodi velika borba, jer ne podnosim flesh minifigove... :beaten:  ko će pobediti, videćemo... :beaten:

da je tema izašla kad i prvi harry potter-i sa normalnim, žutim, minifigovima (u isto vreme su krenuli u bioskope), sigurno bi ih sve skupio, kako god bih umeo i znao...a šta će biti sada, videćemo... :wacky:

Sektaash

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.252
    • Pogledaj profil
Odg: setovi - 2012.
« Odgovor #93 poslato: Decembar 06, 2011, 11:33:02:pre podne »
predlažem dva rešenja (stvarno muke i problemi su ogromni...):
1. ne nabavljati likove koji imaju flesh boju lica. zapravo mislim da će svi ostali biti mnogo zanimljiviji;
2. ukoliko kupite lika sa flesh bojom glave - skinite mu tu glavu i stavite žutu po sopstvenom izboru.

eto rešio sam vam sve probleme!

sad samo još da skupimo pare... :mill:

djomla666

  • Gost
Re: Odg: setovi - 2012.
« Odgovor #94 poslato: Decembar 06, 2011, 03:53:56:posle podne »
E, nazdravlje. Ima sve pare da nam izvuku. :smile2:

Angeli

  • Gost
Re: Odg: setovi - 2012.
« Odgovor #95 poslato: Decembar 07, 2011, 02:18:44:posle podne »
ej, drugari, ocekivao sam vece odusevljenje za Lord of the rings ;)
elem, nevezano za to, sredinom leta izacice i nova tema (minitema, koja ce trajati samo te godine), a zvace se \"tucha chudovista\" ili tako nekako slichno ;) kao sto je mini tema bila \"ufo atack\":)

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: setovi - 2012.
« Odgovor #96 poslato: Decembar 07, 2011, 03:03:59:posle podne »
Bilo bi veće oduševljenje da nije već prošla Fantasy Era, ovako je većina stvari koja će biti u LOTRu već viđena.

A i ono... fleshy minifigs... bljak. Moraću da kupujem gomile žutih ruku i glava, ali ne znam šta ću sa hobitskim nogama koje će garant biti štampane tako da izgleda kao da imaju fleshy dlakava stopala.

aca

  • Gost
Odg: Re: Odg: setovi - 2012.
« Odgovor #97 poslato: Decembar 07, 2011, 03:07:07:posle podne »
Citat: \"Angeli\" post=6843
ej, drugari, ocekivao sam vece odusevljenje za Lord of the rings ;)


Одушевљени смо, како да не... :grin2:  само што то гледамо кроз новчаник. :bored:
Ако буду направили минифигурицу за сваки лик од најстаријих времена до најновијих (од Силмарилиона до ГП), то ће бити право драње.
Оквирно: Билбо + 14 патуљака, бауци, Шмауг, дивови / тролови и још неки - није пуно.
Али пазите ово: вилењаци од старине до пада Моргота - неколико десетина.
Лоза Нуменорејаца - (два)десетак.
Балрози (супер), змајеви, Енти ... олала!
Ово су само ликови који се помињу именом, а колико тек има \"статиста\"!?

Ја се свакако радујем јер сам неки дан помињао оног вилењака из минифиг серије који је онако скуп. Мада се ни мени не свиђају што неће бити жути.

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: setovi - 2012.
« Odgovor #98 poslato: Decembar 07, 2011, 03:14:26:posle podne »
Očekujem (i nadam se) da će enti i balrozi da budu brick-built, preveliki su za figure (a da ne izgleda komično).

Šanse da pokriju Silmarilion i ostale knjige van Hobita i Gospodara Prstenova su veoma male, čini mi se, pošto bi za to morali da plaćaju odvojenu licencu.

Hexx

  • Gost
Re: setovi - 2012.
« Odgovor #99 poslato: Decembar 07, 2011, 03:44:39:posle podne »
Ono, ja se radujem velikoj količini patuljaka i elfova, LOTR orci su mi uvek bili grozni, mada Uruk-hai mogu ispasti ok... golum može biti cool. A kontam da će samo par likova da se pojavljuju u više setova, tipa Frodo, Bilbo, Gandalf i Aragorn, a svi ostali biće u po jednom setu. Mislim, računajte da će ovo biti k\'o SW, trajaće godinama i vrteće različite varijante istih setova. Naravno, radujem se onim momentima kao što su Ortank, Lotlorijen, Rivendel, a kontam da će Helmov ponor i Minas Tirit da budu k\'o Hogvorts, iz više delova.

A što se fleshy minifigura tiče, ne volim ih, ali ću preživeti...
Elem, imam sledeću teoriju, u lego svetu svi su žuti jer je to default boja i jednostavno to je tako oduvek bilo, još od početka kad su imali 7 boja. I prešli bi oni i tu na roze ali onda bi morali da ubacuju i po nekog crnca, odnosno braon figura, što bi samo otvorilo rupu sranja bez dna, na nivou - \"a zašto je belac kralj, a crnac podanik\", \"zašto je crnac ovde pljačkaš\", \"zašto nema crnaca među naučnicima, nego samo u swatovcima\" ili u krajnjem slučaju \"zašto ima više figurica X boje kože od figurica Y boje kože?\"... A kad rade adaptacije filmskih tema, to je bitno (ne može Lendo Kalrizijan biti žut), ali njima su ruke čiste jer je tako u filmovima. E sad, tu je još taj momenat, ako bi se žute figurice računale kao belci (tj. ako bi beloputi ljudi u filmovima bili predstavljeni kao žutopute figure) - to bi značilo da je ceo lego univerzum BEO, a to svakako nije poruka koji bi hteli da pošalju... Mene samo zanima kako će predstaviti azijate :D

Profa21

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 613
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Re: setovi - 2012.
« Odgovor #100 poslato: Decembar 07, 2011, 04:51:38:posle podne »
Citat: \"Hexx\" post=6848
Mene samo zanima kako će predstaviti azijate :D


Pa sa kosim očima, naravno :smile2:

aca

  • Gost
Odg: Re: setovi - 2012.
« Odgovor #101 poslato: Decembar 07, 2011, 05:25:26:posle podne »
Citat: \"Hexx\" post=6848
Elem, imam sledeću teoriju, u lego svetu svi su žuti jer je to default boja i jednostavno to je tako oduvek bilo, još od početka kad su imali 7 boja...


Вероватно си у праву. Проклета политичка коректност, диже ми се коса на глави од ње... :frozen:

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.811
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Re: setovi - 2012.
« Odgovor #102 poslato: Decembar 09, 2011, 07:06:38:posle podne »

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Odg: Re: setovi - 2012.
« Odgovor #103 poslato: Decembar 09, 2011, 07:25:18:posle podne »
Citat: \"vasa\" post=6944
LEGO MINECRAFT? http://lego.cuusoo.com/ideas/view/4038


video sam ovo, i iskreno deluje kao da ga je složilo dete od 5 godina...tako da mi nije jasno kako je dobio 10 000 glasova... :confuzed2:

ima mnogo boljih radova...

Sektaash

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.252
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Odg: Re: setovi - 2012.
« Odgovor #104 poslato: Decembar 09, 2011, 07:29:13:posle podne »
Citat: \"dugme\" post=6946
Citat: \"vasa\" post=6944
LEGO MINECRAFT? http://lego.cuusoo.com/ideas/view/4038


video sam ovo, i iskreno deluje kao da ga je složilo dete od 5 godina...tako da mi nije jasno kako je dobio 10 000 glasova... :confuzed2:

ima mnogo boljih radova...

i meni nije jasno, ali možda zato što ne znam šta je minecraft...